Избор на сушилня - 5

  • 462 892
  • 3 120
  •   1
Отговори
# 945
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте! Прочетох цялата ви тема и твърдо съм решила за следващата зима да си взема сушилня. Тук повечето сте  с отделни перални и сушилни, но искам да попитам има ли някой с комбинирана машина и дали е доволен? Като цяло май мнението е отделно пералня, отделно сушилня, но много ме блазни идеята да си сложа прането вечер и сутрин да го извадя сухо  Crazy Освен това няма да мисля къде да я сложа , а ще я заменя с сегашната ми пералня, която е в банята. Ако взема само сушилня варианта е да я сложа във всекидневната и да й мисля някакъв шкаф, в който да я скрия. Нали няма да е проблем, ако е затворена. Една приятелка ми каза, че били шумни и отделяли много топлина. Другият вариант, понеже съм в къща, да я сложа на стълбището, но там зимата е студено, не се отоплява и се притеснявам дали няма да пречи на електрониката. Иначе задължително искам да я икономичка , възможно най-тиха и съм склонна да дам 1000-1500лв. Какво бихте ме посъветвали?

# 946
  • Мнения: 1 629
Здравейте момичета, трябва да си избера сушилня, и тъй като ще е подарък имам бюджет, в който трябва да се вместя 500-600 лв.

Сега ще се да чета темите от началото, тъй като изобщо никаква представа няма за тези уреди, но моля малко да ме насочите.  С няколко думи да кажа и на нас какво ни трябва: Искам само сушилня отделно. Дрехите когато ги пера ги разделям да тъмни и светли, а не по вид тъкани /отделно пера единствено вълнените/ та ми се искаше и сушилнята да е такава, че да мога цялата пералня както си е със смесени материи да я суша. По възможност да избегна гладенето на голяма част от брането включително и на спалното бельо. Да мога да суша юргани, завивки и възглавници.  Ами май това, помещението ни е голямо и е предвидено за пералня, сушилна, гладачница има си и прозорец.

Нямам предпочитания за марка. Преди половин година си купих миялна Беко и съм очарована, затова снощи разгледаха и сушилните на Беко. Ето този модел ми се хареса, но това на прима виста понеже още нямам идея, какво е добре да има или няма, какво е важно да следя. МОля да споделите за модела или пък за друг по-подходящ модел на тази марка.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/680609/P11100201/Sushilnya … BEKO-DCY-8202-XW3



А иначе ако за тези пари има нещо по-подходящо, не държа да е Беко.

# 947
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Момичета, аз се реших и си взех Gorenje D7560 A+ с транспортен дефект и съм много доволна! Специални благодарности на Pepsilight Simple Smile

Много се радвам, че съм помогнала. Дано ти служи дълго и вярно.

# 948
  • София
  • Мнения: 2 296
Мариана, щом си чела темата, значи знаеш какви си недостатъците на комбинираните уреди. Имаше доволни от комбиниран Електролукс, в никакъв случай дори не гледай Аристон (има отделна тема за миризма при използване на сушилня на тази марка).
Термопомпените сушилни не отделят много топлина (освен лятно време), не са много шумни, но личното ми мнение е, че би било безумие да си я сложиш в хола, след като живееш в къща, а не си сбутана в боксониера 25 кв м. Мисля, че минималната температура на работа беше 5 или 10 градуса, предполагам, че на стълбището ви е там някъде в студена зима. Обмисли какви други варианти имаш къде да я разположиш.

Беба28, за 500-600 лв. можеш да вземеш или  нисък клас, остаряла технология сушилня, или втора употреба. За 200 лв отгоре ще вземеш Беко с термопомпа, с която наистина няма да ти се налага да гладиш много-много. Чаршафите и при термопомпените сушилни се мачкат доста. Аз не ги гладя, но за някой друг сигурно това е кощунство.
При съвременните машини можеш да сушиш смесени материи.

# 949
  • Мнения: 5 632
_мариана, от мен глас за отделните уреди. Първо - при комбинирания уред пак има игра - сушилнята и пералнята са с различен капацитет и ще се налага да отваряш и делиш прането за две сушенета или да переш по-малко дрехи. Второ - наистина доста негативни мнения съм срещала за комбинираните уреди. Нашата сушилня стои на терасата, която е изградена с итонг и не се отоплява допълнително и няма проблеми. Рисковано е, ако температурите са около нулата, за да не замръзне вода в тръбите, но не ми се вярва на стълбите ви да е толкова.
беба28, имам подобна Беко, но за 7 кг. и съм доволна. Това ни е втората сушилня, първата също беше най-просто Беко и ни служи вярно 4 години и половина. Суша на програми за гардероб и гладя само тениски, рокли, ризи и т.н. Чаршафите ги вадя и сгъвам или застилам, нямат нужда от гладене - на тази програма излизат леко влажни и за десетина минути опръхват, така че ако се оправят веднага, се избягва мачкането. При всяко положение когато суша със сушилнята, дрехите ми се чачкат по-малко, отколкото, когато суша навън. За технологията - чела съм, че машините с термопомпа сушат на по-ниска температура и са по-икономични, но аз съм доволна и от моята - ние също бяхме с ограничен бюджет и се съобразявахме с това, когато избирахме. Тогава имаше Беко и Индезит на една цена - избрахме Беко, защото имаме и други уреди на тази марка и сме доволни.

# 950
  • Мнения: 1 298
Pepsilight не съм гледала за приставка за обувки.Слагам ги под климатика и за 2-3 ч са готови  Whistling Монтиран ни е под дограмата в кухнята и всичко съхне мн бързо там.
Ти ползвала ли си програмата за вълна? Пише 10 мин,много кратичко ми се струва...
Аз чаршафи не гладя,само ризи и някой блузки на ММ,за в офиса трябва да е изряден.
Нашите не. Термопомпена ми е сушилнята. Дрехите ги разделям по цветове,не по материи.Ако някоя материя ме притеснява,пускам програма за синтетични тъкани и така суша цялото пране.

Беба28 Опитай втора ръка клас А.Една колежка изкара късмет с едно такова Горение,много е доволна,не е с термопомпа,но пък клас А за 250лв. Каза,че не и свива дрехите и ги суши за 50мин.При термопомпените температурата е по-ниска,но пък времето за сушене е към 2 часа,понякога повече.

# 951
  • София
  • Мнения: 934
Благосаря! Гледам, че на повечето сушилни пише кондензационна с термопомпа, такава ли трябва да гледам или трябва да пише само термопомпа?
Относно комб.уред гледам такива с по-голям капацитет. Сегашната ми пералня е 5, макс.6 килограма, така че съм свикнала да пера такъв обем дрехи. Едва ли ще сложа 8кг.
Много ми харесаха параметрите на този комб.уред Фагор http://fagor.bg/index.php?item=434&group=6
Има ли накой с такъв?
Пералнята ми вече е на 8год. , не взима хубаво праха и доста се тресе при центрофуга. Според мъжа ми май е заминал единия лагер. Та затова си мисля за комб.уред.

# 952
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Беба28 ако имаш вариант добави някой лев на тази сума и си вземи нова машина с термопомпа. Ти ще си доволна от сушенето, а мъжа ти от сметката за ток Simple Smile. Приятели избраха варианта с втора употреба уред - за 370лв. без термопомпа, но с ясната мисъл, че след 2г. ще сменят уреда с нов.
_мариана гледаш да пише, че е с термопомпа. Комбинираните са с нагревател почти всички, аз видях само едно AEG комбинирано с термопомпа за 2 000лв. в Технополис - нов модел.
Аз гледам пералните на Фагор, ама нещо не са много масови.
За капацитета - и при сушилнята като при пералнята. Моята сушилня е 9кг само на памук, всички останали програми са до 3кг. - 3,5кг, кърпи 6кг.
Аз си чакам майсторите да ми преправят шкафа и да си вместя сушилнята на място Simple Smile вече.

# 953
  • Мнения: 93
Мисля моята сушилня да е в шкаф, но дочувам, че не било добре да е в затворено прстранство. Може ли някой да даде съвет. Simple Smile

# 954
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Blumchen Flute ако е термопомпа не духа топъл въздух навън и няма пречка да я скриеш. Тези с нагревател обикновено имат изизскване за отстояние от стени и мебели. Зависи и дали шкафа, ще има врата отпред. При мен ще е отворено отпред, но отстрани ще има страница от ПДЧ, както и отгоре шкаф.
Измерила съм, че не ми се променя температурата или влажността в помещението като е пусната сушилнята.
За сравнение хлебопекарната повишава влажността с някои друг процент като пече хляба.

# 955
  • София
  • Мнения: 2 296
Трябва й свободно пространство около нея. Ако шкафът е специално проектиран - примерно няма гръб, има по 5 см свободни отсрани и отпред - по всяка вероятност няма да е проблем. За моята машина пише, че отпред долу нищо не трябва да спира циркулацията на въздуха. Може би трявва да работи на отворена врата на шкафа.
Трябва да вземеш предвид и влагата, която се отделя.

Devil_Rose, има влага, макар и минимална, не е като да сушиш дрехите на сушилка, разбира се. В затворен шкаф (с врата) със сигурност ще става конденз - трябва да се предвиди място, за да циркулира въдухът.

# 956
  • Мнения: 3 576
Смятам, че ако отдолу се остави една вентилационна решетка на шкафа не би трябвало да има проблем или поне аз така ще направя.

Ако стане напечено ще отварям вратата, иначе отстрани и отзад няма как да оставя свободно пространство, но като гледах и инструкциите поне за моята, може да се прибере плътно в шкаф:
http://www.manualslib.com/manual/2403/Aeg-Lavatherm-75470ah.html?page=30#manual

# 957
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Съгласна съм за решетката отпред, откъдето смуче въздух за охлаждането, обикновено отзад няма гръб шкафа, а ако е модул с други шкафове, зад всички има по 1см технологично. В повечето случаи мебелистите споделят тези неща с клиентите. Не ги лепват плътно ми е мисълта.

# 958
  • Мнения: 93
Ами, ще видим тогава, може би ще открехвам вратата на шкафа докато сушилнята работи, не знам Simple Smile

# 959
  • Мнения: 19 518
Мисля моята сушилня да е в шкаф, но дочувам, че не било добре да е в затворено прстранство. Може ли някой да даде съвет. Simple Smile
Моята е с нагревател. Като си я взех ме предупредиха, че трябва вентилация при работа на уреда. Тоест сложи си я в шкаф, но ако сушиш, трябва да отваряш шкафа, за да влиза въздух.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт