За храненето на бебе

  • 753
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Чета ви откакто забременях и винаги намирам отговор на безбройните си въпроси при вас  Hug Съжалявам, ако въпросът ми не е за тук, или ако вече е обсъждан, но не намерих нищо.
Моля ви за съвет относно храненето на бебка.
Започнах захранването от 6 месец, бавно и търпеливо, както си трябва    chef  До преди седмица дъщеря ми изяждаше по бурканче и половина/ две на Hipp и много и харесваха ( яде всичко, подходящо за нейната възраст ).
От скоро обаче се научи да се изплезва и да прави пръцкащ звук с устата,докато яде, което много я забавлява, но всъщност изплюва всичко, което е в устата и.
По принцип когато не е гладна, просто стиска уста и не хапва от лъжичката, затова съм сигурна, че плюенето просто я забавлява.
Започнах да и давам микродози, които хапва и дъвче с охота, но сами разбирате, че по този начин яде много по-малко, откокото пюре от бурканчето.
Въпросът ми е какво да направя, че да престане да си играе по този начин? Притеснявам се дали поема достатъчно витамини и полезни вещества като яде толкова малко твърда храна. Все-пак е на 9 месеца, не може да яде само АМ.
Извинявам се за дългия пост, но се оплетох в обяснения  bowuu Ще ви бъда благодарна за мненията! Лек ден от мен.

# 1
  • Мнения: 1 338
Гледам, че тук се коментира всичко свързано с храненето при бебетата  Peace :

БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-33

Тази тема също може да ти е от полза - Примерна схема за захранване - 33

... и после може в тази - да пуснеш линк към твоята тема, за да я изтрият  Peace

# 2
  • Мнения: 626
Не знам доколко остава нещо полезно в тези бурканчета след цялата обработка, която преминават.Ако нямаш възможност да приготвяш храна, защо не опиташ с детска кухня?

# 3
  • Мнения: 7
През ден и правя манджа или супа, от които изяжда по малко и останалото отива на боклука Simple Smile Все-пак е по-приемлив вариант за нея от пюретата.
До 8 месеца и ги правех вкъщи, но после започнах да купувам, а на нея и харесваха. Може би иска да дъвче и затова не ги иска, но с нейните 4 зъба е доста трудоемко  Laughing
Кухнята би бил страхотен вариант, но живеем в Лондон.
Иначе продават пюрета с парченца, но са пълен буламач и все от сорта на лазаня, спагети и тем подобни боклуци, които тя отказва да яде.
Нямам идея какво мога да и готвя. За сега съм и правила пилешка супа без застройка и варено месо с морков и картоф, както и печено пилешко филе със зеленчуци.
Някакви идеи? Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт