Пролет, птички пеят- ЯНУАРЧЕТАта гукат и се смеят! Тема 22

  • 35 812
  • 734
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 190
Привет-мривет!
Наистина времето е супер гадно, а го дават мрачно и студено и следващата седмица цялата - ужас! Аз си знаех, че при тази топла зима пролетта ще е гадна. Дано поне само с април се разминем и май да е хубав, че си спомням една година валя 2 месеца - чак до юни включително. Заради времето отложихме пътуването си за майските празници до Гърция - то не си заслужава като не можеш да си попечеш д-то, та ще ходим по към края.

Аз след като установих, че макар да има колики /червата му къркорят, има яко газове/ моят не плаче от тях, а от скука, реших да му спра тотално всички гадости, с които го тъпча срещу колики. Вече сме само на Биогая. Е, да ви кажа - поведението му е тотално същото като по времето, по което му давах какво ли не - то не беше Абоколикен, не беше Инфакол, Еспумизан, хомеопатия. Лекарството му вече съм аз - по цял ден се правя на клоун когато не го разнасям из вкъщи на ръце. "Говориме" си, смеем се. Абе забава, но изморителна. Лошото е, че бързо му писва всичко, та трябва да сменям програмата често често

А и да се похваля - най-сетне и ние достигнахме до фазата да има по-голяма пауза през нощта - цели 5 часа прави след къпане, после по 3 часа. Но и на това съм доволна, че доскоро беше на бебешка вълна - по 2-2,5 часа разлика само. Днес имах 7 часа общо сън, което много рядко ми се е случвало.

Да се похваля, че вече 2 пъти ходя на гимнастика след раждане - то е по-скоро разтягане, няма натоварване за потене, но дори това ми се опъва и то много. Да не говорим, че не мога да се гледам в огледалата в залата - кит та дрънка!!! Ама пусто, трудно се отказва тестото и сладкото, като си му отпуснал веднъж края...

И една полезна връзка за прегледите, които се препоръчват от МЗ http://www.zdrave.net/document/institute/e-library/BG_Health_Act … htm#_Toc101086667

# 436
  • Мнения: 6
Тонини,

Мисля да постъпя като теб.Сега изкапвам последната опаковка Абоколикен и оставаме на Био гайя, писна ми с тия химии! Все едно описваш мен с моя юнак.Всичко му омръзва бързо и трябва плочата често да се сменя  #Crazy Joy, какво да се прави пея до прегракване, а като си легна...болки на всякъде, ще ни мине... в някой друг живот!

# 437
  • Мнения: 190
ell_83, при мен са болки в колената - нечовешки!! Обяснявам си ги и с кг отгоре, и с това, че всички мои движения се извършват от колената, а не от кръста, защото държа малкия и не мога да се навеждам, а клякам. Странно, но ръцете не ме болят - явно имам мускули вече  hahaha
Живеем в 2 стаи и кухня и вероятно вече съм навъртяла километраж колкото да обиколя София в това малко пространство. А иначе любимото ни ново занимание е да гледаме колите под прозореца - понеже минават бързо и му привличат вниманието. Вече си държи главичката сам изправена и само се набира напред и напряга и гръбчето да стои изправено.

Пропуснах да пиша и че отбелязах темата за захранването, че е подхваната вече. На мен ми е пълна мъгла. Определено ще пробвам първо с мое производство пюрета, но не знам какво да правя освен морков /говоря за зеленчуци, защото смятам да се движа и аз по тази схема - първо зеленчуците, колкото и сестра ми и майка ми да ми говорят как са отгледали деца по схемата с плодовете/. Моля ви, кажете ми предложения за зеленчуци, а също и за комбинациите от тях.

# 438
  • Мнения: 9
Днес трябваше да ни слагат втория прием на ваксините. Отиваме ние с детето и започваме да чакаме, на 10-та минута чакане тъпата сестра (много я мразя) излиза от друг кабинет и си влиза в нейния, и почна да вика УЖ по ред, а всички, които дойдоха след нас, минаха преди нас... Е, мълчах, мълчах, ама на 40-та минута и поредното извикано ДРУГО дете полудЕх и отидох на рецепцията. Без да викам с най ледения тон, на който съм способна, ги питах защо изобщо ми дават час за 9.20 като вече е 10.05ч аз съм зверски изнервена, детето полудя вътре и никой няма намерение да ме извика?!?! Казах им, че искам да канселирам този час и дълбоко ще размисля дали ще остана техен пациент.
Да съм сама да чакам, ама ми дожаля за Влади, че много му се приспа. Идиоти!

Тонини, за зеленчуците - принципно съветват по 1 седмица да се въвежда нов зеленчук, за да може ако прояви алергия да знаеш от кое е; ОК са морков, тиква, пащинак, картоф - ето ти един месец Grinning Grinning Grinning сладък картоф, после тиквичка, после комбинации от по два зеленчука. И както Кайлис беше писала гладко пасирани и размесени с кърма.
 То в началото нали се дава по лъжичка-две... все ще се справим Simple Smile

А свеки ги резнах из корен само като си отвориха устата за сок... ма как така, е виж на племенника на 8 месеца вече "плющял" обяд, супа и десерт от детската кухня, пък аз ще огранича Влади... И "тия западни стандарти" и "тея смотани англичани кво разбират от бебета" та ще ги слушам тях Grinning Grinning Grinning
Казах, че за ММ е имала думата да решава, сега за Влади ние с ММ сме хората, които ще решаваме и не е посмяла повече да дава съвети.
А мама мен ме познава и хич не смее да си отваря устата да съветва Grinning Ако аз питам - ОК, ще отговори, но решението си е мое.

Оставям ви и заспивам :*

# 439
  • Мнения: 190
Iv Min^smile, благодаря ти за изчерпателния отговор! А за болницата - ама то като в БГ  Mr. Green За съветите за плодовите сокове и пюрета при мен пък е следната песен - ти само четеш по тия форуми и тях слушаш повече, отколкото нас, които сме отгледали деца само преди 2-3 години. За всичко, за което съм опозиция, това е отговора - няма преборване!

А при първоначалното захранване какво е съотношението кърма-зеленчук? Какво количество трябва да изяжда на едно ядене? И нали, доколкото знам, първоначано само едно ядене на ден му е различно от кърма/АМ?

И продължавам с изключително тъпите въпроси, но кога вече е излишно да караме детето да се оригва?

# 440
  • Мнения: 6

Тонини,

Как добре те разбирам..и аз самата се оплаквах тук от адски болки в колената, но за разлика от теб и ръцете ми сдават багажа...но да не се оплаквам повече, каквото такова Grinning.

Хубав ден,момичета!

# 441
  • Мнения: 361
Здравейте,

Алмира, режи ги. Или казвай, че направо кебапче ще дадеш. Кво знаки кскто теб са гледали? Че нали се развиваме. Не се ядосвай

МамаТодорова, честита придобивка

Тони- морков, картоф, тиква, пъщарнак( намира се лесно). После вартиш- морков с картоф, тиква с картоф, морков и тиквички, царевица и тиквички, пъщарнак и морков. Манджа с грозде Simple Smile

# 442
  • Мнения: 351
Тонини, да се включа за захранването и аз. Simple Smile
Започваш с картоф да речем. Даваш два-три лъжички първият ден. Въвежда се видим зеленчук цяла седмица, за да видиш как ще го понесе. После морков да речем, пак така..на първите два-три дни само морков, после с картоф. Поне така мисля да процедирам аз. После каши а след тях плодове. Круши и ябълки хубави-пресни ще има чак към есента и без това Simple Smile.
С царевица и елда внимавай, без глутен са, но са алергени. Като начало оризова каша е най-добре и да е безмлечна.
Месото мисля да вкарвам с бурканчетата чисто месо от пуйка и телешко на Holle, малко са скъпи, но са удобни! За каши пак мисля да ползвам техните и на Хип. Simple Smile

# 443
  • Мнения: 190
Елг, Еуфория, благодаря за отоворите  Hug

А зелениите кога са? Коприва, спанак, лапад... Чушки може ли? Предполагам, че лукът, зелето, боба са чак след първата година, защото образуват газове ???

Моят днес е много кисел, защото му е скучно в нас - втори ден не е излизал. В резултат днес през деня не е мигнал - не може да заспи, а му се иска. Аз съм изтощена от това да го занимавам непрекъснато. Чака ме почистване, готвене, миене на чинии, гладене, но явно ще почакат за пореден ден  Mr. Green

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 15:13 от tonniny

# 444
  • Мнения: 1 569
Набързо да драсна. Болна съм. Така зверски се тръшнах, че ми е много криво. Sad Предполагам кака Панда ме е заразила. Добре че тя го изкара супер леко и за 1-2 дни. Аз обаче легнах 3 дни с 39+ Ц температура, гнойна ангина, от чиито болки не мога да спя и за красота - ужасяваща мигрена, особено първите два дни ми идеше наистина да умра! Не минах без АБ - Аугментин. Уж бил съвместим с кърменето, дано!  Praynig Днес поне нямам Т, но другото продължава, а си останах сама с Лизи, а утре и с Анди. Мъжът ми по командировки, а родителите ми заминават за чужбина. Добре че беше мама 3 дни гледа и мен, и Лизи, и каката (която беше у тях след градина). Сега само се моля Лизи да не го прихване!!   Praynig Praynig Оф, толкова ги чаках тези почивни дни да идем до свеки в провинцията, а то... дали ще стигнем въобще не знам. Sad И времето каква шега ни изигра... Иначе Лизи се "отпече", ама чак ака по 2-3 пъти на ден. Та сега треперя да не би пък да я хваща нещо чревно.  ooooh! Уж й няма нищо и се надявам просто да се чисти от рядкото акане в продъулжение на поне 2 седмици. Ако се окажа права, ще отдвам оправянето на стомахчето на Линекс бебе.

За гледането на 1,2,3 деца о мнооооого е индивидуално и зависи от 100 неща. За нас си мога да кажа следното: сега въобще не ми е трудно. Слава богу и двете ми деца са много добри, спокойни, каката разбрана и т.н. Но знам точно кога ще ни стане много трудно - когато каката ще затръгва в 1ви клас, Лизи на ясла, а аз ще трябва да се върна на работа (хипотетично на досегашните гадни смени). И всичко това ме чака в рамките на няколко месеца през 2016г. Ще трябва да возим едната в едната посока, другата в друга, пък извънкласни занимания, после пък различни смени в у-ще  ooooh! и ако аз остана със сегашния си тип работа с откачените смени - еми няма как да се получи. За това отдавна се чудя какво да правя откъм работа, че семейството ми да не страда...

Мале, вече говорите за захранване. И на мен ми е някак далечно. Най-рано на 5 навършени, но се замислям дали да не оставя за след 6м.  Thinking
Елг, Еуфория, благодаря за отоворите  Hug

А зелениите кога са? Коприва, спанак, лапад... Чушки може ли? Предполагам, че лукът, зелето, боба са чак след първата година, защото образуват газове ???


Зелените се водят алергени и се въвеждат по-натам. Преди тях са броколи и карфиол например. Аз ги въведох след основните, като първо захраних с тиква, тъй като имаше проблеми с акането. После картоф, морков, тиквичка, пащърнак. След това може броколи, карфиол ИЛИ да започнеш с плодовете ИЛИ някакъв вид каша, като за препоръчване първо е оризова, макар че може да запече. После месо, глутен, жълтък, масло, сиренце, риба и т.н. Зеле, боб - определено след годинката. Аз с нов вид храна захранвах 5 дни. Цяла седмица ми е прекалено. Ако има алергия, би трябвало да се прояви още на 2я-3-я ден.

Весели празници, мами!  Hug

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 16:01 от ♥Пандичка♥

# 445
  • Мнения: 2
Здравейте,
Пандичка, скорошно оздравяване и дано бебка е добре.
За захранването и на мен ми се вижда далеч, мисля към 6 месец да започнем,  дотогава се надявам  да се кърмим.  Whistling
Иначе аз започнах с морков и определено не съм чакала седмица, максимум 5 дена. Имах голямо желание да приготвям домашно, но си останах с него само.  Mr. Green Купувах на Хип, нямали сме проблеми. По нататък давах и на Ганчев. Аз от кашите започнах точно с елда и също не сме имали проблем. Не знаех, че се води алерген.
За отглеждането  децата съм на мнение, че определено има разлика между това да гледаш едно и това да са няколко. Не се оплаквам, но определено не е лесно, а имат почти 5 год. разлика. Да са живи и здрави, но друго си е да имаш помощ от близки в града, да можеш да разчиташ на тях и да оставиш децата за 1 час примерно. Радвам се, че мъжът ми много ми помага в домакинството - чисти, пуска миялната, пералнята, простира, занимава се с децата. Само в готвенето не ме отменя. Simple Smile При мен по-големия проблем е недоспиването - въпреки че бебка спи през нощта (пу-пу) и се буди само за хранене, през деня гледам да си доспивам, когато мога. Та затова домакинските задължения остават на заден план, но здраве да е. И това ще мине. Wink
Искам да питам мамите, които са ползвали турския Памперс - има ли разлика и как се приема? Мисля, че Бейбифейс беше взимала.

# 446
  • София
  • Мнения: 5 290
Тонини, тук съм намерила сигурно най-подробната схема за захранване след 6-мес. възраст. Тъй като е от чуждестранен източник преведена (с разрешение), има включени доста интересни храни  Peace Ако ти е чудно какво да предлагаш, вероятно ще ти е интересна  Peace

# 447
  • Мнения: 190
Панди, Зеленко, благодаря и на вас - супер сте ми полезни в информирането ми  Hug Аз също, дай боже, смятам да захранвам след 6 м., но темата беше подхваната, а ми е пълна мъгла, та реших да се осведомя.

Пиша с 1 ръка, че моят спи в другата след едночасов рев и цял ден неспане, приплаква от време навреме, дано поне през нощта поспи. Утре сме навън дори да вали - дъждобран, увит и по улиците да спи, мен нека ме вали

# 448
  • Мнения: 361
Здравейте,

Пандо, ай стига вече с тези болести, съсипахте се. Аз на Илиян като се беше подрискал му давах биобаланс бейби, по 1 на ден. Оправи се за два дни.

Тони, ще кача една книжка за пюрета във Фейса и ще ти я пратя.

Ние сме ок. Взехме си пюретата впера39лв доставка.

# 449
  • Мнения: 97
Привет!

Ние с Алекс сме се отдали на правене на нищо. Ми много гадно време. От скука забърках едни мъфини, ей така да се отчета. Козунаци няма да меся тая година. С бебе ми е малко сложно, незнам кога ще ме повика за манджа. Пък козунаците си изискват време.
Говорите си за захранване. Много непознато и много далечно за мен. Амбицирала съм се да кърмя изключително до навършени 6 месеца, пък натам ще видим. Иначе чета и си записвам. А според вас със сокчета кога може да се почне?
Аз съм влезнала тия дни в един филм дали му стига кърмата на моя гладник. Яден на 2, 2.5 часа. Да ви питам тези които сте само на кърма през какъв интервал от време хапват вашите бебоци? А сега от 2 дни и през нощта ми се буди. А беше си направил такъв хубав режим. И това всичко след ваксините, които ни биха в понеделник. Надявам се обаче скоро нещата да се нормализират.

За тези които не са във ФБ групата, да кажа. Ще има среща в Южния парк, на 22 (вторник) април, от 12 часа и нататъка. Предлагам да се чакаме на централния вход откъм бул. Витоша, при фонтаните.

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 20:10 от desita bonita

Общи условия

Активация на акаунт