Проблемът ''Тънка коса''- решения

  • 78 013
  • 263
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4
Моята коса също е тънка ,много я третирам с пресата и с бои доста съм я мъчила обаче някак я опазвам в много добро състояние  и я поддържам така от години с маската за коса на Lorys с чесън. Бразилска е на базата на силикони,много добре заглажда косъма и придава блясък без да ми я утежнява + това е на цена някъде около 6 лв Simple Smile

# 256
  • София
  • Мнения: 1 758
Аз пък искам да се оплача от един уж хубав,скъп шампоан. Cry
https://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani-philip-kingsley/ … dy-building-75-ml
Той може и да е хубав,Но определено не е подходящ за моята тънка косица. Peace
След като я измия,косата ми става на една топка и ако не сложа голямо количество балсам или маска
просто неможе да се разреше.Чак скалпа ме заболява.
И всъщност накрая не виждам нито обем,нито уплътняване,а една сплескана коса,породено от голямото
количество балсам.
Една фризьорка ме посъветва да не ползвам такива серии за обем,нито пък за
изтощени коси,защото утежнявали.
Сега пак съм пред избор на шампоан и пак незнам какъв да си купя newsm78
Чакам предложения за професионални шампоани за  много тънка,руса коса. Praynig
Преди няколко години бях ползвала един на Милк Шейк и май ми беше що годе Ок,но вече не се сещам
какъв точно беше. newsm78

# 257
  • Мнения: 718
Даяна1111 , ако имаш проблем с изтощаване на косата, опитай някоя по-специализана терапия за засилване и подхранване. Само шампоаните и фризьорскипродукти, колкото и да са професионални и хубави, не могат да подхранят достатъчно проблемните места.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 758
Права си,но аз и не очаквам чудеса само от един шампоан.
Очакванията са ми след измиване да има лек обем,да не ми е утежнена и сплескана,
каквато я правят някои шампани. Peace
Може би ще опитам със серии за боядисана коса,а не за изтощена и не за обем,че явно
не са за мен. Peace

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 266

Общо взето проблемът ни има няколко възможни причини
1. Тънка коса по рождение
2. Тънка и рядка коса по рождение (личният ми кошмар)
3. Тънка коса - изтощена от химическо и топлинно третиране
4. Изтъняваща коса - години, хормони, гадни лекарства, стрес и т.н.
 На Милк Шеик , добре ми действаше преди време серията за боядисана коса, леко я изсушава (аз имам мазни корени), без да я пресушава и не ставаш на кече или наелектрезирано глухарче като от повечето серии за обем независимо скъпи или евтини. Сега смятам да пробвам на Ливинг Пруф минитата за обем дали и те ще ме разочароват.
След като какво ли не се е измазало по главата ми откакто се помня, накрая преди година и половина инвестирах в  серията Керастаз Денсифик и имаше някакъв резултат на сгъстяване и уплътняване. Освен да пробвам по някое мини на Ливинг Пруф друго не купувам. Взела съм си и един маска арган на Наши защото на моменти Денсифик пресушава. И толкова.

# 260
  • Мнения: 1 243
Може да пробвате серията на Клаудия Шифър за обем - лилавата. 8-9 лв е шампоана Сякаш имаше лека разлика, поне в началото. Иначе, момичета, каквото и да се прави тънката коса, трябва да се стилизира - лак, сушене с повдигане, създаване на обем. Пробвайте и Got2b на Шварцкопф + малко сух шампоан, това в комбинация дава добър обем.

# 261
  • Мнения: 2
Здравейте! След като най-накрая прочетох цялата тема, реших и аз да се включа. Моята коса попринцип е гъста, но на всички е известен ефекта от ежедневното изправяне иии така няколко години косъма изтъня, реших да спра и да я посъвзема (доколкото е възможно).. И така преди няколко дни стигнах до една дрогерия, където ми препоръчаха освен шампоан и маска, арганово олио във формата на спрей, че да си дойда на въпроса, някой ползвал ли го е? Това е въпросният спрей:
http://www.naturecomfort.bg/index.php/bg/products/cosmetics/bio- … kosa-argan-detail

# 262
  • Мнения: X
Как се правиш с четката и сешоара? Аз също си взех много хубава керамична четка и бях решена да се науча да се издухвам, ама не ми се получава никак.

Ами честно казано най-добре ми се получава с четката със свински косъм,защото не ми се изплъзва косата толкова (като не е супер гъста, обикновено по-трудно се задържа). Иначе разделям я на три пласта. Горният го навивам и го защипвам с шнола. Средният също и оставям коса най-долу (аз започвам от там) Хващам много тънък кичур и останалата коса я защипвам отново с фибичка,за да не се пречка. Иначе хващам кичура от вътрешната страна и го навивам по четката (тя е доста голяма). След това бавно изпъвам целия кичур, като оставям навити леко само краищата и държа сешоара перпендикулярно на четката, гледам да не допирам накрайника до косата си (избери си тънък накрайник тип човка). Важно е накрая да завършиш със студена струя,за да е сигурно,че е изсъхнал кичура и няма да се накъдри...Горе долу ми се получава, в началото беше зор, но е важно да я изправяш наистина на тънки кичури и да ти е хубав сешоара   bouquet bouquet bouquet


Миличка, откъде си си купила четката?


Здравейте, извинявам се ,че не съм отговорила навреме. Не помня откъде точно я взех, но би трябвало да я има почти във всеки магазин за козметика за коса. Попитайте , но изрично да е с естествен косъм Simple Smile

# 263
  • Мнения: 91
Как се правиш с четката и сешоара? Аз също си взех много хубава керамична четка и бях решена да се науча да се издухвам, ама не ми се получава никак.

Ами честно казано най-добре ми се получава с четката със свински косъм,защото не ми се изплъзва косата толкова (като не е супер гъста, обикновено по-трудно се задържа). Иначе разделям я на три пласта. Горният го навивам и го защипвам с шнола. Средният също и оставям коса най-долу (аз започвам от там) Хващам много тънък кичур и останалата коса я защипвам отново с фибичка,за да не се пречка. Иначе хващам кичура от вътрешната страна и го навивам по четката (тя е доста голяма). След това бавно изпъвам целия кичур, като оставям навити леко само краищата и държа сешоара перпендикулярно на четката, гледам да не допирам накрайника до косата си (избери си тънък накрайник тип човка). Важно е накрая да завършиш със студена струя,за да е сигурно,че е изсъхнал кичура и няма да се накъдри...Горе долу ми се получава, в началото беше зор, но е важно да я изправяш наистина на тънки кичури и да ти е хубав сешоара   bouquet bouquet bouquet


Миличка, откъде си си купила четката?


Здравейте, извинявам се ,че не съм отговорила навреме. Не помня откъде точно я взех, но би трябвало да я има почти във всеки магазин за козметика за коса. Попитайте , но изрично да е с естествен косъм Simple Smile

Благодаря  bouquet bouquet bouquet

Общи условия

Активация на акаунт