Алергия или вирус

  • 1 314
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, вече не знам какво да правя и не знам къде да търся, за това отварям тема. Бебето ми е на 9м.на 7м получи изведнъж разстройство-акаше по над 10 пъти чиста вода 3 дни-вкараха ни в инфекциозно.направиха всякакви изследвания-всичко чисто,бяхме на системи за обезводняване и сметка,стояхме 3 дни и ни изписаха,седмица по-късно нещата се повториха и пак в болницата и пак нищо.Хранеше се с лактана,беше захранен,спряха му всичко и мина на нан ал 110.диета 1 месец-картофи и ориз,биогая. Ходихме при 2 гастроентеролога-едната каза,че има АБКМ и изписа фризопеп,другата каза вирус и да се храни с нан 1 месец. Продължихме с нан, Миналата седмица започна пак разстройство яко-давах хидрасек 3 по 1,през 5 мин система през уста и чай от шипки по 1 лъж,за да не се обезводни и да избегнем болницата,защото педито каза,че няма смисъл да ходим в инфекциозно, за да не лепне наистина нещо.Разстройството продължи 5 дена.педито ни накара да спрем нана и да минем на фризопеп, акото намаля,но си е рядко, а и проблема е, че той не го иска като чисто мляко- само с бисквити или пюре,вечер е голям зор като стане да яде,спуква се от рев от глад и отказва млякото и педито каза,че ако не го накарам да го яде ще се отбие изцяло от млякото,а той е още малък. Ходихме пак на гастроентеролог в Токуда при Лазарова и тя каза,че за нея това си е инфекция,а не алергия. Не знам на кога да вярвам и как да накарм детето ми да яде това наистина гадно мляко,а забравих да кажа че 2 дни- понеделник и вторник ми вдигаше и темепратура,направихме и пълна кръвна картина- желязото ни е много ниско-4 (казаха,че това е от диетата и да не ме притеснява) и моноцити (така и не ми казаха какво е това)-доста високи -19 (горната граница е 11). Много ще съм благодарна ако споделите мнение или опит ако някоий има такаъв

# 1
  • Мнения: 344
Какви са изпражненията? Слузести, има ли кръвенисти жилки? Детето спокойно ли е, обриви има ли?
Фризо Пеп-а е нормално да го отказва, защото той не е така сладък, както обикновените АМ. Ако не е въведен постепенно, за детето това е нова храна с не дотам приятен вкус.

Това е темата за Деца с АБКМ --- > http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=578054.0 , най-добре попитай там, но имай предвид, че никои мнение във форума не може да замести консултацията с педиатъра и/или гастроентеролог и алерголог.

редактирам: при доказана АБКМ, белтъка на млякото се отлага в организма около 2 седмици след последния прием. Така че ако детето е алергично, дори 5 дни след като сте спрели НАН-а, може още да има симптоми на алергия.

# 2
  • Мнения: 7
Кръвенисти жилки се появиха 2 пъти преди месец и повече,точно първия път като бяхме в болница,направиха всякакви микробиологии- всичко беше отрицателно

# 3
  • Мнения: 7
обриви няма, жизнен е, играе си,крив е само,когато дойде време за хранене и не иска млякото.

# 4
  • Мнения: 344
Млякото е със специфичен вкус, което може да е причината да не го иска. Той е вече голям, и може да преценява кое му харесва, и кое не. Опитайте да ограничите присъствието на млечен протеин в храната /имайте предвид, че го има и в повечето бисквити, и в кашите, пюрета.../ .

Фризо Пеп би могъл да се въведе постепенно, смесвайки го с другото мляко до изчистване на количеството. Поне аз така съм процедирала с дъщеря ми, само че в обратен ред, при въвеждане на АМ след Фризо Пеп при израстване на АБКМ.

В темата, която посочих по-горе има координати на гастроентеролози, които също могат да дадат мнение във вашият случай.

# 5
  • Мнения: 8 952
Според мен е вирус. Не ми се вярва алергията да се прояви ей така изведнъж на тази възраст. В смисъл щеше и преди да има подобни симптоми.
Наистина е мн трудно преодоляването на разстройството. Бъдете упорити и стриктни в диетата. Ако се налага, давайте Смекта по-дълго време всеки ден. Следете за обезводняване.

Малката ми дъщеря беше с разстройство есента. И ние бяхме в инфекциозно отделение. Изследванията не показаха нищо. Нас ни лекуваха с АБ в болницата.

То кравето мляко не е препоръчително при разстройство. Дори и да не става въпрос за алергия, така че наистина ограничете млечните храни на този етап.

При разстройство понякога прилагам бабешки лек. Ако детето е захранено с нишесте/ кисел. Дава се лъжичка нишесте, разтворено във вода, така, както си е на прах. 2-3 пъти на ден. Помага.


Общи условия

Активация на акаунт