Професионални серии за коса - тема 63

  • 63 178
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 12
Здравейте Peace  От много време се опитвам да докарам някакъв обем на косата си по някакъв що-годе безопасен начин, но изобщо не се получава. Без топлина и топиране просто не става.

Сухите шампоани правят много добър обем в корените. Ползвам ги от години и мога спокойна да твърдя, че са безвредни.

На коя марка? Аз използвам бебешка пудра на третия ден, колкото да не си личи мазната коса. Обем обаче никак не получавам. Допускам, че е от факта, че дори най-горният ми слой е много дълъг. Твоята коса на етажи ли е?

Ако трябва да се препоръча само един продукт, може би това трябва да е кератина на Наши - шампоан и балсам комплект. Аз съм много доволна от него, защото наистина подхранва и уплътнява косата. Дава силен блясък. По важното е обаче, че по отншение на него забелязах забележителен брой доволни момичета в темата, което рядко съм срещала Peace Митик Ойла е хубав, но по мои наблюдения не уплътнява така.

Аз си я харесвам тънка, не търся уплътняване, а възстановяване на увредена коса.

Мерси за препоръките  Peace

# 646
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Реших в крайна сметка да си купя Нектар термик и съм повече от очарована...косата ми наистина стана гладка, жива, подредена...изобщо не съм очаквала, че някъде там...има такъв продукт, който е способен да направи косата ми такава... Crazy

# 647
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Тука от няколко пъти насам си слагам съвсем леко маска в корените и мога да кажа, че определено има положителна промяна.Някак си по-малко се омазняват и изглеждат по-живи, лъскави и чисти

# 648
  • Мнения: 2 562
Тука от няколко пъти насам си слагам съвсем леко маска в корените и мога да кажа, че определено има положителна промяна.Някак си по-малко се омазняват и изглеждат по-живи, лъскави и чисти
Ахам,откога повтарям че маската в корените не само не пречи и вреди,а и помага луковиците да се подхранят Wink Радвам се че и ти си стигнала до този извод Hug

# 649
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Аз пък като използвам шампоани за обем косата ми се омазнява в пъти повече, вече ще си карам само на такива с масла като Елексир, а след време ще си взема и Митик Ойл шампоан и балсам .

# 650
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И аз започнах отскоро да слагам маска/балсам по корените - след поста на bubka:)   bouquet Не втривам в скалпа, разбира се, но започвам разнасянето от корена към дължините, а не както преди - само по дължините. Не забелязвам да се омазнява повече, добре си изглежда косата, надявам се и на ползотворен ефект в бъдещето Peace

# 651
  • Мнения: 2 562
Момичета,Христос Воскресе! Пожелавам ви светъл празник  bouquet
Бисквитке Hug
Сити,шампоана митик е много хубав,балсама не ми допадна обаче Thinking Пробвай го първо от размяна ако има кой да ти даде  bouquet

Последна редакция: нд, 20 апр 2014, 16:42 от bubka:)

# 652
  • София
  • Мнения: 5 483
Аз пък като използвам шампоани за обем косата ми се омазнява в пъти повече, вече ще си карам само на такива с масла като Елексир, а след време ще си взема и Митик Ойл шампоан и балсам .
При мен пък от шампоаните за обем най-бавно ми се омазнява.Може би при теб маслата балансират по някакъв начин,а шампоанът за обем леко изсушава.

# 653
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Да, така е като ми се пресуши и по бързо се омазнява. Явно маслата ми действат подхранващо от това сигурно имам нужда . Христос Воскресе, момичета весело изкарване на празниците   bouquet

# 654
  • Мнения: 2
Здравейте , нуждая се от нещо за бърз растеж на косата. Можете ли да ми препоръчате нещо

# 655
  • Бургас
  • Мнения: 268
Воистина възкресе! Весели празници на всички!
Аз се отказах от шампоаните и балсамите за обем. Оставят ми едно некомфортно усещане, което ми е писнало.
Днес реших да си направя експеримент - Шампоана  на Наши PHYTO REPAIR и в леко подсушената коса половин ампула PHYTO REPAIR . Намачках хубаво и в момента се радвам на изненадващо оформени букли (косата ми е леко чуплива, до врата)

# 656
  • Мнения: 4 734
 Момичета, Христос Воскресе!!!
И аз не харесвам шампоаните за обем.. Първо никакъв обем не получавам и второ косата ми стои суха като метла, а корените бързо се омазняват...Въобще вече не купувам такива... Сериите с масла, като арган например са много по-балансирани... Пробвала съм и пяна, лак за обем в корените, спрей за обем и какво ли не - нищо не харесах, така ги раздавам и подарявам.. Косата ми става клисава след тях, като немита...
Момичета, ползвал ли е някой ампулите против косопад на Alfapaft? Искам да си взема нещо превантивно, че всяка пролет и есен имам косопад.. А започне ли веднъж-трудно спира...Просто за подсилване в този период...

# 657
  • МАРС
  • Мнения: 1 122
Не знам защо, но не си падам по комбинирането на два продукта от една серия.
Сега искам да комбинирам шампоана на Керастаз с цимента(не мога да зацепна каква е разликата между 1,2 и 3,4) и маската Еликсир Ултим. Simple Smile
Някой да е пробвал този вариант?
Въобще, дали маската няма да утежни небоядисаната ми коса с тънък косъм?

# 658
  • Мнения: 1 692
Христос Воскресе!  easter
Бъдете живи и здрави!  Hug Hug

Аз днес съм безкрайно щастлива, защото чисто случайно открих, че във ЛФ имат -20% великденско намаление и -15% намаление на продуктите на Philip Kingsley. Имах нужда от тоника за чувствителен скалп - вече голяма разфасовка (бях взела малка разфасовка от Златна рибка за проба, но останах доволна и вече купувам голямата). Оказа се, че при покупка на 2 продукта подаряват 30мл маска. Иии, а сега де, какво още да избера? Чудих се, маях се 15 минути ( Stop Party  Crazy) .. първо пробвах да добавя в кошницата обсъждания в последните страници тук сух шампоан на ФК, но не го доставят до България (интересно защо  newsm78), но и не съжалявам, защото никога не съм ползвала такъв вид ш-н и не знам дали би ми допаднал. Така че в крайна сметка реших да взема 75мл Еластисайзър Екстрийм. За проба ми е, защото до сега не съм го ползвала и него, а и като че ли не ми е толкова суха косата(само в краищата е), но пък от един-два пъти предполагам нищо няма да и стане - визирам утежняване и омазняване.  Thinking Naughty

----
sysko kid, разликата между 1-2 и 3-4 е във това за какъв вид коса е предназначен. Аз съм с гъста и плътна коса и имам 3-4, докато 1-2 е за тънка коса.
Провери във ФЮ, ЛФ и HQ имат намаления на Керастасе и при покупка на 2 продукта имаш подарък (мисля, че беше Еликсир Ултим мини)  Peace

# 659
  • МАРС
  • Мнения: 1 122
15 минути, аз от вчера въртя неща из кошницата, блазни ме Керастаза, защото освен 20% има подарък на два продукта. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт