Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 135

  • 120 605
  • 751
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 885
Аni_d ,тази торта си я запаметих и ще се пробва задължително.  Simple Smile

МаринаД, Твоите торти не са за ядене,те са си ги сложиш в една витрина и само да ги гледаш и да им се възхищаваш. Heart Eyes
А само техниката,която описваш ми е достаъчна,за да знам и да не се заемам на този етап. Blush

Мetchopooh,тортата е много сладуреста. а бисквитките са прекрасни,нежни и красиви. Heart Eyes
Моля те кажи ми каква е тази стъклена глазура на Ани?  Simple Smile
За малко да пропусна другите две торти  Embarassed
Картината е разкош.Поради липсата на какъвто и да е художнически талант,само ще стоя и ще се възхищавам.
А тортата с бебенцето е нежна и много сладка.Обожавам такива торти.

Marieta,много е хубав спондж Боб.За тази година ми приключиха детските торти,но за догодина ще си крадна идейка от тортата.Подложката е много красива и оригинална като цвят и форма. Heart Eyes

donika dineva,прекрасна торта. Heart Eyes
Жива и здрава да е свекърва ти.Голям късмет е извадила със снаха като тебе. Grinning
Цвета е много нежен и приятен,а яйцето Фаберже е страхотно. Heart Eyes

teditoS,не ги познаван тези герои,а съм доста навътре с материята анимационни герои и не мога да ги коментирам.А и като знаем какъв майстор на фигурки съм  Blush,за мен са идеални  Laughing
Но само като си представя колко време си докарвала вида на топката, ти свалям шапка. Grinning

ditsan,какво е Ловели? Simple Smile
Иначе и аз имам хиляди запаметени торти,бисквити и мъфини.Хем за идеи,хем за техника. Embarassed

Ако съм изпуснала накой,моля да ме извини. Grinning

Торти няма да показвам,че двете,които правих за моят рожден ден не са за пред хора  Blush

# 166
  • Мнения: 660
Благодаря ви, момичета, за предложенията! Hug Аз също мислих за меденки, защото винаги стават страхотни и издържат дълго, но този път ми се искаше да е нещо малко по-различно. МечоПух, ще пробвам и рецептата на Ванчето, че аз все на Джемма правя меденките. За РД обаче май ще са веган бисквитките на Ани. Simple Smile

Олав е страхотен - много ми хареса. Успяла си да му хванеш излъчването, МечоПух. Peace

Ани, къде я показа тази торта сега? Ще трябва  и торта да правя, освен козунаци... дамусеневиди. Simple Smile

Марина,  newsm20

# 167
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 547
Мetchopooh,тортата е много сладуреста. а бисквитките са прекрасни,нежни и красиви. Heart Eyes
Моля те кажи ми каква е тази стъклена глазура на Ани?  Simple Smile

Не съм Мечо пух, но понеже аз я пуснах рецептата Simple Smile ,ето я http://antoaneta77.blogspot.com/2013/12/o-15-o-o.html

# 168
  • Мнения: 22
Сладкарки-кулинарки, пак нахлувам с едно спешно въпросче  Embarassed Embarassed Embarassed

Днес си имам рожденичка. Снощи взех тортата, ама съм един такъв тип човек дето не смее да си изказва болката, ако нещо не му харесва, за да не обиди и нагруби някой, та не коментирах на момента в цеха, но сега ме гложди следното:
-тортата е на два етажа, първия е бял покрит с желе, защото има картинки от вафлена хартия залепени и стои лъскав, но на основния голям блат, картинките са залепени по друг начин върху фондана, който е червен и няма никакво покритие, което да го прави лъскав, а стои един "сух" така да се каже и ненаситен цвят ...  Sad

Та въпроса ми е: мога ли да отреагирам и да го намажа или напръскам с нещо, за да придобие блясък и лъскавина като горния без да съсипя нещо ooooh! ooooh!

Дано не е късно вече....Не пипай нищо по-добре. Предполагам, че картинките на втория етаж са от вафлена хартия и затова са покрити с кристалина. Другите, на долния, вероятно са на фонданова и не трябва с нищо да ги мокриш. Остави нещата такива, каквито са. Едва ли е толкова зле положението  Wink

# 169
  • Мнения: 885
Ani_d, Благодаря ти.  bouquet

# 170
  • Варна
  • Мнения: 433
Сладкарки-кулинарки, пак нахлувам с едно спешно въпросче  Embarassed Embarassed Embarassed

Днес си имам рожденичка. Снощи взех тортата, ама съм един такъв тип човек дето не смее да си изказва болката, ако нещо не му харесва, за да не обиди и нагруби някой, та не коментирах на момента в цеха, но сега ме гложди следното:
-тортата е на два етажа, първия е бял покрит с желе, защото има картинки от вафлена хартия залепени и стои лъскав, но на основния голям блат, картинките са залепени по друг начин върху фондана, който е червен и няма никакво покритие, което да го прави лъскав, а стои един "сух" така да се каже и ненаситен цвят ...  Sad

Та въпроса ми е: мога ли да отреагирам и да го намажа или напръскам с нещо, за да придобие блясък и лъскавина като горния без да съсипя нещо ooooh! ooooh!

Дано не е късно вече....Не пипай нищо по-добре. Предполагам, че картинките на втория етаж са от вафлена хартия и затова са покрити с кристалина. Другите, на долния, вероятно са на фонданова и не трябва с нищо да ги мокриш. Остави нещата такива, каквито са. Едва ли е толкова зле положението  Wink

Не, всички са от вафлена, аз лично си ги носих. Да, отказах се да пипам, ще го преживея  Confused и ще ми е за урок за друг път на момента да си казвам забележките  newsm78 Laughing

# 171
  • Мнения: 46
радос, включвам се набързо от работата (ако шефът ме види къде стоя по цял ден..  Joy) .
Обикновена Френска селска торта:
За блатове:
1 яйце
150 гр. захар
50 гр. маргарин / масло
2 с.л. мед
2 ч.л. сода
400 гр. брашно
200 мл. прясно мляко
За крема:
500 гр. Маскарпоне
1 кофичка заквасена сметана
пудра захар на вкус
сладко от боровинки тук там между блатовете
орехи
1 пак. желатин

И за какаовите блатове:
1 яйце
50 гр. захар
60 гр. мед
70 гр. краве масло
10 гр. сода
200 мл. прясно мляко
25 гр. какао
400 гр. брашно

Двете имат мааалки различия. И двете ги правя постоянно. Както и да я направиш няма да сгрешиш. На тази с какаовите блатове слагам в крема парченца шоколад (на ситно нарязани).

Всеки блат напоявам с четчица с кафе/портокалов сок/мляко с какао.. едно от трите. Може да сложиш в крема малко ликьор  cheers

# 172
  • Мнения: 148
Марчела,на първа страница има препратка към подробните ми обяснения за ползване на този сайт.
Скрит текст:
Моля,  преди да зададете въпроса си в темата, първо потърсете отговора по-долу на същата страница или тук:
Т О Р Т Е Н А   Б И Б Л И О Т Е К А  - Основна информация за начинаещи и рецепти
БЛОГ БИБЛИОТЕКА
http://www.lovelytutorials.com/forum/ Руски форум, подобен на нашата библиотека. В него можете да намерите всякакви постъпкови снимки и всякакви хитрини.  За да не се лутате напразно из сайта, прочетете  ТЕЗИ РЕДОВЕ
Моля ви когато задавате въпроси, ги маркирайте в друг цвят, за да изпъкват!

А това са линковете към старите темички:

Това е руски сайт със постъпкови снимки за всичко,торти,фигури,бордове,за работа със сметана,апликации,айсинг и т.н
Преди време обяснявах/но сигурно ти още не си пишела във темата/че това е като настолна книга за всичко свързано със тортите.

# 173
  • Мнения: 885
Ditsan,аз редовно си го посещавам,но като прочетох поста и не се сетих за него.Мислех ,че е някаква техника.хахаха Embarassed Благодаря ти.  bouquet
Напоследък рядко успявам да вляза,но наистина има страхотни неща. Grinning

# 174
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Мерси Тедито, колко блата правиш с тая смес?

# 175
  • Мнения: 1 210
Мерси Тедито, колко блата правиш с тая смес?

Радос, не съм Тедито, ама да отговоря...аз правя 7 блата с това количество, просто увеличавам количеството крем  Peace

# 176
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Момичета имам цял кашон от готовите пандишпанови  какаови блатове на ПИК-КО . Ако някой иска мога да му дам, защото на мен ми са много.
Пиша си тел. защото интернета ми е много слаб и постоянно прекъсва. 0896 81 64 94
По късно ще опитам да си кача Великденските меденки.
Мога ли да си ги замръзя newsm78

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 11:08 от сладката мими

# 177
  • Мнения: 46
радос, зависи от диаметъра. Аз имам 2 чинийки (малка и голяма) и обикновено ползвам тях (зависи дали искам по-висока или по-ниска торта). Късам си топче от тестото, разточвам, изрязвам по чинията, връщам остатъка в тестото.. пак късам топче и така докато не ми свърши тестото. Имай предвид, че блата леко се свива. Затова като разточиш, като изрежеш по чинията, мини пак с точилката, за да "залепиш" краищата на блата за пекарската хартия. Иначе във фурната ще се свие блата и ще стане по-малък от диаметъра, по който си изрязвала. Нормален диаметър (да кажем 26 см) мисля, че ще направиш 7 блата, както ти е написала и Huliganka. Но то зависи и колко тънко разточваш. Идеята на тази торта е да е наистина тънко. Ако правиш по-малък диаметър, разбира се ще изкараш повече блатове. А относно крема - според мен 480 гр. заквасена сметана + 500 гр. Маскарпоне + пудра захар, желатин, 1 бурканче сладко от боровинки (или 200 гр. парченца шоколад) е достатъчно за тези блатове, но ти ще се прецениш. Само напомням да не забравиш да сиропираш блатовете. Аз дори и от двете страни ги сиропирам. Успееех   Peace

# 178
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Тедито, безкрайно ти благодаря за подробните указания ... желатина задължителен ли е, само веднъж досега съм работила с него, но тортата беше тип парфе и добре се получи. Сега ако не го сложа какво ще стане, да не се разтече тортата  newsm78 /сори, че съм така подробна, но дори не съм я яла тази торта и нямам никаква представа как трябва да е на вкус/. Виждала съм я само на снимки.

И блатовете един по един ли ги печеш  newsm78 Аз мислех в две тави, една над друга по два наведнъж да пробвам.


Сори, че разводнявам темата, но наистина се притеснявам да не се изложа  Blush

# 179
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако позволите един въпрос - как да залепя фондан върху захарни сладки (със същата форма и големина като сладката)?

Общи условия

Активация на акаунт