Почти на 9 м. а не иска да седи

  • 1 148
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 84
След една седмица ще навършим 9 м. а не иска да седи сам, не може и да пълзи ,но за много деца съм чувала че първо прохождат а после се научават, иначе във проходилката не можеш да го хванеш. До сега се успокоявах че всяко дете е различно и ще му доиде времето , но като чувам какво правят другите деца се замислям дали всичко му е наред. Има ли някой с подобен проблем?

# 1
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не се притеснявай толкова.Моята дъщеря започна да седи стабилно на 9 м. сама,проходи на 1,1 м.,започна да лази на 1,2 м.,от гръб по корем се обърна на 1г.(а има деца,които се обръщаат на 4-5 м.).Както виждаш всичко е индивидуално.Спокойно,природата си знае работата!

# 2
Не се притеснявай толкова много моята Алекс също е на 9месеца и едва от няколко дена започна да се задържа по малко седнала, още не пълзим и не се е изправяла сама в кошарата, иначе и тя обикаля с паяка като стрела е. И аз като чета из форумите за другите бебоци на нашата възраст какво могат бях започналада се притеснявам нопедито ме успокои че всяко дете е индивидуално някои започват по рано други по късно, така че и аз се успокоих. Praynig Praynig Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 84
Благодаря ви момичета за подкрепата, вече съм по спокойна.

# 4
  • Мнения: 922
И моят Вальо беше същият. На 9 месеца не искаше ни да седи, ни да се обръща, ни да пълзи, ни да си стъпи на крачетата стабилно... Даже не се и друсаше като го вземехме на ръце... Но изведнъж се отприщи - и за един месец се научи на всичко (с изключение на ходенето - научи се на 1,1г)...
Всъщност започнахме да го слагаме в проходилката, уж за разнообразие, и той така постепенно се научи на много други движения Grinning
Успех Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 50
Ние дори ходихме на преглед при ортопед,защото на 8мес. и половина воъбще не можеше да седи.успокоиха ни,че всичко е наред и след няколко дни от раз седна Laughing
Сега очакваме включване за изправяне,пълзене,прохождане,но всяко нещо с времето си Stop Laughing
Успех Peace

# 6
  • Мнения: 779
И Анди не можеше дълго време да седи стабилно. Все се килваше на една страна. Късно проходи ( година и 2 м.) , а пропълзя чак след това. Сега не се спира за 1 секунда  Wink

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
За твое успокоение може да го заведеш на преглед.
Поне със сигурност ще знаеш има ли проблем или не.
Ако има - колкото по-рано се хване толова по-лесно се корегира.

Дано да няма  Wink   bouquet

# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Всяко бебе се развива със свои си темпове, но както каза и Reza за твое успокоение можеш да го заведеш на лекар. И моя син е от тези дето първо провървя и после пропълзя. Аз пък се оплаквам от друго, моя син проходи много рано на 9 месеца, но още не е стабилен за разлика от късно проходилите. Чак ме е срам да кажа че е проходил толкова рано, а се клати като пате, като че ли скоро е проходил. Убедих се че всяко бебе със свои темпове се развива, и не мога да го насиля.

# 9
  • Мнения: 739
можеш да се консултираш с лекар, за всеки случай. Препоръчвам ти д-р Драганов /ортопед и травматолог/ от п-ката на Военна болница. Може да се отиде и с направление, без - прегледа е 20лв.

# 10
  • Мнения: 953
Не се тревожи всичко е толкова индивидуално при децата, на една приятелка беше по същия начин и сега да я видиш каква госпожица е. Дори не зависи и от килаграмите.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
След една седмица ще навършим 9 м. а не иска да седи сам, не може и да пълзи ,но за много деца съм чувала че първо прохождат а после се научават, иначе във проходилката не можеш да го хванеш. До сега се успокоявах че всяко дете е различно и ще му доиде времето , но като чувам какво правят другите деца се замислям дали всичко му е наред. Има ли някой с подобен проблем?


Има, има, има!!! Бях пуснала същата тема, ако искаш я потърси. Утре правим 9м. и имаме съвсем малко напредък, но мисля, че всичко е наред. Има две положения: или изчакай още малко, или тичай при доктор. Ако сте по-тежки, може в това да е причината, ние сме - 11кг. и 78см. Какво ще кажеш???

# 12
  • Мнения: 3 698
За твое успокоение-консултирай се със специалист.Най-вероятно всичко е наред, но така ще е най-добре.Всяко детенце си е различно,9 месеца не са толкова много, но нищо не ти пречи един преглед.Стискам палци всичко да е наред и скоро да се похвалиш  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 241
И аз го имах това притеснение. Константин започна да седи самостоятелно едва преди седмица, т.е. като навърши 9 месеца. Сега като го сложа седнал му намествам крачетата, за да е стабилен и му давам някаква играчка да се занимава. Така за 10-15 минути, като постепенно ще увеличаваме времето. ... На предната консултация питах педито, и тя каза, че е възможно да е поради това, че е слабичък и има "остро дупе", май наистина е така....
Не се научихме да пълзим като хората, само се влачим....
icanfly

# 14
  • Мнения: 1 427
А защо не го оставиш без проходилка?Може и тя да е проблема.......

Общи условия

Активация на акаунт