МАЙ месец наближава - до срещата мечтана време не остана

  • 43 032
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 633
monicat, при смяна на памперса как процедираш? с мокри кърпи или с водичка и сапун измиваш дупето?  newsm78

# 76
  • Мнения: 4
Майчета,
Благодаря ви много за съветите, определено ще са ми от полза при пазаруването  Hug!
Di83, честити покупки  Simple Smile!
Mishka, мен това проклето време също ме депресира адски+че си седя по цял ден в къщи сама и с нетърпение чаках великденските празници, че ММ да си е в къщи за повечко, че да можем да ходим на разходка, но уви... Дано скоро се пооправи, че то тая пролет нещо... И да ти се оправя и на теб настроението, ей  Wink!
Хайде аз излизам пък дано е успешен пазара   Simple Smile...

P. S. Monicat, като спомена зайче за устичка, тези малките хавлиенките за почистване на венците ли имаше в предвид?

# 77
  • Мнения: 1 048
Pisssanka голяма част от памперсите са ни наакани напр 5наакани и 2 пишкани.
Майка като беше с нас, по-често я миехме дупето, като при нощното хранене само смяна на памперс (то и аз тогава съм полусънена и не пасва миене). Сега са празнични дни и таткото асистира. Но ако отсъства, почиствам с кърпички и мажа с крем. То и акото не е толкова голямо...малко да заякнем и ще миене дупето под чешмата.  ползвам кърпички бочко , кремчето е това
Скрит текст:
http://apteka.framar.bg/30024663/бела-крем-бебе-50мл-
Та в резюме целта ми е по-честичко измиване.

Vsimova да, те са нещо като микрофибър..ама тя сега устичката и като 5 ст Simple Smile жал ми е да бръкна. Докато и давам глюкозата, я оставям да изплюе част от нея и така да си премие устичката

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 16:11 от monicat

# 78
  • София
  • Мнения: 2 145
Не бях чувала за такова зайче за устичката. newsm78 Всъщност навремето с нищо не съм му промивала устата на Ники, той обикновено заспиваше по време на яденето и след това си продължаваше да спи.

mishka88, не се давай на лошото настроение. Hug Това време наистина е доста гадно и сдухващо, но скоро ще се оправи. Аз гледам да се възползвам и да почивам повече, защото после като се роди бебето и като се запролети истински няма да има време нито за спане, нито за почивка. Crazy

- бих искала да питам, какво ви е мнението за бебешките кърпи и хавлии от Джъмбо и също така, бихте ли препоръчали някои конкретни от други магазини? - аз купих хавлийката от една борса за детски дрешки, а имам и една от Вис Виталис от баткото, която ползвах много. В Джъмбо нещо не ми харесаха като ги разглеждах, видяха ми се някак рехави.
- бибероните...аз имам един от комплекта на Avent с бебешките шишета, но искам да взема и още един, а откровено казано, идея си нямам кои са хубави... - ако имаш предвид залъгалка според мен една е достатъчна в началото, колкото да видиш дали изобщо ще ползвате такава. Има бебета, които не харесват и не ползват. Иначе шишета съм взела едно малко и едно голямо на Нук. Залъгалката също ни е на Нук, силиконова. Аз лично каучуковите не ги харесвам, много са лепкави и ми изглеждат нехигиенични. Blush
- също така, според вас, като се къпе бебчето в коритцето, коя подложка от долу е по-подходяща, че виждам има пластмасови, хавлиени, че даже и направени от материал за гъби... - не сме слагали подложка миналия път, сега пак мисля да не ползваме. Така или иначе задължително придържам бебето с една ръка, не виждам смисъл от подложка.
- и накрая чисто информативно, според вас тези термо калъфчетата за шишетата, които продават, имали смисъл да се взима такова нещо изобщо (вероятно, може би лятото, евентуално върши някаква работа, знам ли, но пък, ако се кърми...) - бяха ми подарили такова калъфче, но не съм го ползвала изобщо.

# 79
  • Мнения: 9
Здравейте мами!
Аз минавам само да ви кажа ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ
Нека БОГ бъде с всяка една от нас, а ако е речено някоя да си гушне бебочето тези дни леко и безпроблемно  Hug и нека ужасното време не помрачава настроението ни!
Аз приключих с козунаците, а утре заминаваме така че ще пиша чак в понеделник  Hug на всички  easter easter easter

# 80
  • Мнения: 583
Ехее, то човек като ви чете и ще реши че всеки ден пиете   Laughing Днес като пазарувахме и си взех едно кенче кеменица грейпфрут  Mr. Green ами много ми се препи като я видях  Crazy Е, не че съм я изпила, и май мерака ми мина  Mr. Green

Соник, почивай повече, май се претовари в последно време  Hug..

 Мони, браво на вас  Grinning расте шушулка, честито падане на пъпче  Grinning

Ние сме взели ваничка, но зная че в началото ще ми е излишна. Както казва Мони едно легенче е достатъчно....купила съм специално за бебо две кофи с капак, две малки легенчета и едно пластмасово канче за поливане... а, и два малки пластмасови панера за бебешкото пране съм взела  Wink  Това от моя опит до сега. В началото, поне докато падне пъпчето няма да къпя във вана. На джъмбо кърпите не ги зная...аз имам няколко, някакви си,.. мекички са, но ще използвам тензухена пелена за допир до бебешката кожа.

Мише, не се давай на черни мисли, моля...то в повече ти дойде почивката вкъщи, но ей го на, не остана  Hug намери си нещо интересно за четене, за гледане...
Ди, хайде и ти сега...как така "няма да се видим в добро настроение скоро  Rolling Eyes Ама не се настройвай така предварително де  Hug
А за дъжда...Някой беше казал Няма нищо по-хубаво от лошото време  Wink ще цитирам Соник...много добре го е казала  Grinning
Цитат
Аз гледам да се възползвам и да почивам повече, защото после като се роди бебето и като се запролети истински няма да има време нито за спане, нито за почивка. Crazy
И аз така като Соник, наслаждавам се на дъжда, търкаляйки се по кревата  Blush

Ще си позволя да дам съвет за миенето, ..след наакано най-добре водичка, това за мен е чисто дупе  Grinning


# 81
  • София
  • Мнения: 2 145
И аз съм фен на миенето на наакано дупе, с мокрите кърпички имам чувството, че само се замазва работата. Blush

За пиенето - на мен ми се допива сайдер от време на време и като ми се допие си взимам един. Не мисля, че е голяма драма. Mr. Green

бейли, готова ли си за великденското бебе? Mr. Green

# 82
  • София
  • Мнения: 1 544

Ще си позволя да дам съвет за миенето, ..след наакано най-добре водичка, това за мен е чисто дупе  Grinning


Винаги съм предпочитала измиването при смяна на памперса, независимо дали е с наакан или напишкан само. Мокри кърпи навън само. В родилното ми бяха показали как ги мият- като котета Grinning

Плодови бирички пийвам от време на време по една чашка. Whistling

# 83
  • Мнения: 583
Ооо, Соник  готова съм Heart Eyes Честно казано по-спокойно ще ми е в работен ден, предвид това че трябва да звъня на лекар...Но пък те болките все през нощта ме гепват,..и си викам, Що пък да не притесня доктора в празничния ден  Mr. Green

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 23:09 от бейли

# 84
  • Мнения: 4
Зори, весело посрещане на празниците и на теб Simple Smile!
Соник, не се бях замисляла в интерес на истината, че биберона има шанс и да не се хареса на бебчо newsm78...
Бейли, аз днеска успях да отида само до Бебе Лабиринт заради дъжда, който се изля точно като излязохме и почти никаква не я свърших с пазаруването, но поне леген за бебка взехме, та не е съвсем като без хич Simple Smile...
Лекичка на всички и да се наспите стабилно sleepuu

# 85
  • София
  • Мнения: 2 145
Ооо, Соник  готова съм Heart Eyes Честно казано по-спокойно ще ми е в работен ден, предвид това че трябва да звъня на лекар...Но пък те болките все през нощта ме гепват,..и си викам, Що пък да не притесня доктора в празничния ден  Mr. Green
И на мен ще ми е по-спокойно сякаш, ако тръгне в работен ден. От друга страна пък си мисля, че ако лекарят е на лице, едно раждане в почивен ден би трябвало да мине без толкова напрежение в родилното - поне няма да има планови операции и толкова много персонал. Rolling Eyes
Аз си чета цяла вечер статии и материали за естественото раждане с тайната надежда да ме огрее такова все пак /ама ако може да не е по нощите, че ще ми е неудобно да притеснявам лекаря Crazy/.

Днес от толкова лентяйстване в лошото време не можах да се изморя и сега хич не ми се спи...

# 86
  • Мнения: 583
Добро утро  от мен  Hug рано, рано  се наспах Crazy  събудих се в 4,20 и сън не ме хвана..и не смея да се разшавам , че ще събудя народа..

Соник, пожелавам ти от сърце да преживееш раждането за което мечтаеш  Hug И аз съм същият дивак, искам да тръгне раждане през деня, за да не би случайно да обезпокоя доки без причина..видиш ли  Whistling Еми от толкоз лъжливи контракции  нищо чудно да се заблудя накрая  Blush
Тази нощ не съм имала болки и контракции, но снощи не си сложих вагиналната свещичка  Naughty не знам защо ми скимна че може и в тях да е причината..

Раева, малката ми щерка не искаше силиконова залъгалка и сега съм приготвила и каучукови на Нук, за всеки случай, но няма да бързам да ги давам в началото...нещо ако съвсем видя зор.
 
Пожелавам ви прекрасен ден и светли великденски празници! Аз пак ще се мерна тук де  Hug

# 87
  • Мнения: 27
Добро утро !
 
Днес ви сервирам сладкишчета, че имам повод -годишнина от сватбата  Wink За съжаление ММ е на работа до вечерта и ще се видим чак вечерта. Изпратих го сутринта в 6.30 и повече не можах да заспя.А и слънцето широко ми се е ухилило   Nature Sun With Face Времето и на мен ми влияе.Вчера цял ден лежах, спеше ми се, беше ми никакво, а и ми беше едно тежко.Добре, че ММ  ме нави за разходка.Ходихме сред природата, разходихме се под дъжда, много приятно беше.Обаче като се прибрахме, пак се търкулнах в леглото.Днес мисля да съм по-активна, че иначе ми се скапва денят.
Мишка аз ги имам същите болки при ставане, едвам ходя след това.Като бабичка каза дъщеря ми  newsm27 Още малко ще изтърпим  Flutter
Залъгалка съм взела на Авент силиконова и се надявам да не я ползвам.Далия не искаше, пък аз и я врях в устата и на втория месец вече я разкарах.
Ами друго за момента не се сещам newsm78
Пожелавам ви хубави празници !

# 88
  • Варна
  • Мнения: 633

Ще си позволя да дам съвет за миенето, ..след наакано най-добре водичка, това за мен е чисто дупе  Grinning


Винаги съм предпочитала измиването при смяна на памперса, независимо дали е с наакан или напишкан само. Мокри кърпи навън само. В родилното ми бяха показали как ги мият- като котета Grinning

и аз съм на това мнение, но се чудех нали когато е новородено и когато се къпе/мие трябва да е по-топличко в помещението. банята ще я организираме в спалнята, но при смяна на памперса дали няма да му е студено, ако го водя до чешмата? или трябва всеки път на коритото и някой да ми полива?  newsm78 извинявам се за тъпите въпроси  Laughing

# 89
  • Мнения: 583
Мимолетка, ауу че сладко  Crazy грабвам една тарталетка  newsm53
Желая ви
живот и здраве, любов и дълги дни и нека с рози е окичен живота Ви до старини!!!
[/color]

А при вас и слънце има вече...супер  Grinning пращай малко и насам че старите ми кокали се схванаха  wavey

Писанка и аз банята ще я организирам в спалнята в началото, заради топлото  Peace дупара мога да мия на чешмата, когато се постопли повече, пък и когато позаякне бебчо, че то и при нас не на всякъде се отоплява по това време на сезона.

Общи условия

Активация на акаунт