Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3

  • 344 091
  • 1 494
  •   1
Отговори
# 735
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
И за двете деца купувах специални тенджери, ама не мн малки - 4-5л може би. Simple Smile От Гама елит си избрах, на Бека. Казах им, че искам малка хубава тенджерка, до Еди колко си лева и те ми показаха, имаше избор и бяха и намалени. Това преди 1 година обаче се случва. WMF имат касероли с капак, купих скоро в комплект.

# 736
  • София
  • Мнения: 576
Благодаря момичета, ще разгледам всичко предложено и ще озбера, бюджетът ми е докъм 100-120 лв, че разходите за бебето са доста ..

# 737
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Ами тази, за която говоря беше на 55лв., стомана.

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Влизам да кажа, че вчера в немския магазин на главната в Пловдив видях чугунени тенджери на Барабантия ей от тоя вид http://www.amazon.de/dp/B0126SD6UO/ref=asc_df_B0126SD6UO28335124 … ldASIN=B0126SD6UO различни размери, имаше и по-високи и по-ниски (като тиганче с капак), на цена около 100 лв. Много ми харесаха, но май нямам нужда. Дано не мине за реклама.  Hug

# 739
  • Мнения: 322
Момичета , моля за помощ ,че не смогвам да ви изчета. Търся хубав уок . В къщи готви предимно моят , а той си е малко вандал  #2gunfire ., та се търси нещо устойчиво за ежедневна употреба.
Мерси !

# 740
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Може ли малко помощ?
Ще ми препоръчате ли хубава марка/може и скъпа, до да е много добра!!!/ ТЕНДЖЕРА под НАЛЯГАНЕ ?
Скъпото ми излиза по-евтино, отдавна съм го установила.
 Thinking Много се чудя между SILIT и WMF, но приемам всякакви препоръки.
Мои колежки, които не обичат много да готвят твърдят, че това им е любимата тенджера, която им спестява страшно много ток и време. Твърдят, че я ползват почти всеки ден, но като всички не обичащи да готвят не държат особено на марката/качеството.
Всекидневно използвани при мен са само тиганите/не за друго, просто повече пържа, особено през лятото/.
Имам 2 двупотопни херметически от соца. Използвам ги само за варене на фасул, телешко варено, сърми, шкембе чорба. С две думи рядко!! Мисля, че незаслужено пренебрегвам възможностите на този прекрасен вид тенджери - херметическите. Искам да се науча повече да ги използвам, особено зимно време след работа. Ще трябва да си адаптирам и рецептите спрямо времето им за готвене, НО първо да избера тенджерата.
Очаквам препоръките ви!

# 741
  • Мнения: 19 485
Аз имам тенджера под налягане купена от БГ марка Фагор - доволна съм. Купих си и комплект на WMF от амазон две тенджери с един капак, пак съм доволна, но те са по-малки и готвя по-рядко в тях, че аз като правя нещо искам поне за две-три яденета да има, а и освен това тази тенджера не трябва да се пълни догоре. Та 8 литра на Фагор ме устройва напълно. Стоманата е една идея по-тъничка, отколкото на немските, но се преживява. Важното е капакът да е наред.

# 742
  • София
  • Мнения: 2 521
Може ли малко помощ?
Ще ми препоръчате ли хубава марка/може и скъпа, до да е много добра!!!/ ТЕНДЖЕРА под НАЛЯГАНЕ ?
Скрит текст:
Скъпото ми излиза по-евтино, отдавна съм го установила.
 Thinking Много се чудя между SILIT и WMF, но приемам всякакви препоръки.
Мои колежки, които не обичат много да готвят твърдят, че това им е любимата тенджера, която им спестява страшно много ток и време. Твърдят, че я ползват почти всеки ден, но като всички не обичащи да готвят не държат особено на марката/качеството.
Всекидневно използвани при мен са само тиганите/не за друго, просто повече пържа, особено през лятото/.
Имам 2 двупотопни херметически от соца. Използвам ги само за варене на фасул, телешко варено, сърми, шкембе чорба. С две думи рядко!! Мисля, че незаслужено пренебрегвам възможностите на този прекрасен вид тенджери - херметическите. Искам да се науча повече да ги използвам, особено зимно време след работа. Ще трябва да си адаптирам и рецептите спрямо времето им за готвене, НО първо да избера тенджерата.
Очаквам препоръките ви!

WMF е много добро решение, щом нямаш финансово ограничение!

# 743
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Sillit Silargan

варя само нахут, боб и подобни.
месо готвя в чугунен съд, не съм правила с тенджерата под налягане.
почиства се лесно.

преди да я купя много се чудех, защото беше на промоция и в същото време на промоция бяха 2 тенджери под налягане на WMF с различен обем: 2,5л и 4л. та много се чудех, но си взех накрая Sillit заради покритието.
моята е с обем 5л. и ми е префектна като варя бобовите.

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 686
ООО, не се заблуждавайте. Не съм никак богата и тези тенджери ми идват много скъпо.
Просто в момента НЕ ми е спешно /имам си 2 стари херметически вкъщи/ и имам време да спестявам за нещо качествено и да дебна за промоциите му.
Преди години  четох 1 книга на руски от Светлана Кронна от електронната библиотека на koob.ru. В нея се обясняваше как трябва да се пазарува. От тогава пазарувам на този принцип и съм повече от доволна.
Основната идея е, че няма нужда да претрупваме и без това малките си жилища, гардероби, кухни и шкафове си с много и ниско качествени джунджурии, за които ако пресметнеш си дал повече пари, от колкото ако си купиш малко, но хубави неща, които да ти служат с години и да не ги мислиш повече. А  докато пестиш за по-скъпото и по-качественото, ползвай си това, което вече имаш. И аз така правя. Лека по лека подменям всичко.

Хвърлила съм око на 1 тенджера "Le Creuset", а после идва ред на херметическата. Тиганите вече ги подмених.
Като си подновя кухненските съдове ще се заема да реновирам нещо друго.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 486
ООО, не се заблуждавайте. Не съм никак богата и тези тенджери ми идват много скъпо.
Просто в момента НЕ ми е спешно /имам си 2 стари херметически вкъщи/ и имам време да спестявам за нещо качествено и да дебна за промоциите му.
Преди години  четох 1 книга на руски от Светлана Кронна от електронната библиотека на koob.ru. В нея се обясняваше как трябва да се пазарува. От тогава пазарувам на този принцип и съм повече от доволна.
Основната идея е, че няма нужда да претрупваме и без това малките си жилища, гардероби, кухни и шкафове си с много и ниско качествени джунджурии, за които ако пресметнеш си дал повече пари, от колкото ако си купиш малко, но хубави неща, които да ти служат с години и да не ги мислиш повече. А  докато пестиш за по-скъпото и по-качественото, ползвай си това, което вече имаш. И аз така правя. Лека по лека подменям всичко.

Хвърлила съм око на 1 тенджера "Le Creuset", а после идва ред на херметическата. Тиганите вече ги подмених.
Като си подновя кухненските съдове ще се заема да реновирам нещо друго.


Голям проблем са ми тиганите, кажи с какви ги подмени и доволна ли си.

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Оооооххххххх тигани!
Не мога да ти препоръчам.

Ще ти кажа какви са моите:
малкия тиган - 4 годишен. Купен от Пловдив, фирма "Робуста"/за професионално кухненско обзавеждане на ресторанти и столове/, марка "WAS"/немска и неизвестна за обикновените домакинства/. Обясниха ми, че не било тефлон, а стопени метални стружки, изляти като незалепващо покритие върху тежък тиган. Ползвам го през ден и съм много доволна/за сега/. По-доволна съм от него, отколкото от големия ми тиган. Струва ми 48 лв.- малкия.
 
големия тиган - 2 годишен. Купен от "Двата щъркела", марка SILIT Ceraprotect. Цена: 109лв. уж керамичен, тежък, с незалепващо покритие. Имам чувството, че храната се пързаля по него. Ползвам го, бива го, но чак пък да ти го препоръчвам - НЕ !!!

Към тефлон със сигурност няма да се върна!!! И аз оглеждам темата за нещо перфектно като тигани. Иначе ако сега ми беше "опрян ножа в кокала" и спешно трябваше да купувам бих си купила голям от "Робуста"-та на фирма "ВАС"- по-евтини и според мен доста по-добри от Керапротекта на Силит.

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 11:07 от sylya

# 747
  • Мнения: 2 645
Спях се на Силих Силарган. Но преди да изръся толкова пари за тенджери реших да ви попитам за отзиви. Залепва ли покритието. Всичко ли готвите в тях? Имат ли някакъв недостатък, и какъв е той?

# 748
  • София
  • Мнения: 576
Аз нямам забележки към тенджерите на Силит Силарган. Случвало ми ечсе е няколко пъти да забеавя на котлона нещо и да загори- единия път зверски загоря един миш маш, с накисване с препарат и вода се почисти. Останаха само едни черни нагарчета по дъното които също се почистига с една фина тел. За мен това е най добрата марка тенджери, но аз и не съм ползвала wmf , например, от които също хората са много доволни. Но съм ползвала фислер, бергхоф, цептер, и силит са ми по добри от тях:)

# 749
  • Berlin
  • Мнения: 11 260
Аз, за незалепващи съдове, препоръчвам SKK с покритие non stick plus, нещо такова се води. Имам дълбок тиган и тенджера и нищо не ми е залепвало по тях. С удоволствие си пържа яйца и палачинки. Тенджерата става и за печката. Бих си купила още по един тиган и тенджера, но са си скъпички.

Общи условия

Активация на акаунт