Питане за Тунис?

  • 25 052
  • 187
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте,
отдавна искаме да посетим Тунис и по точно Хамамед и доста съм объркана в избора на хотел.
Моля Ви, ако има някой с опит с хотел отскоро нека сподели?
Аз прегледах хотелите на Астрал Холидейс, те предлагат и чартъра.
Моля споделете!С нетърпение ще очаквам вашата помощ.

# 1
  • Мнения: 39 302
Аз съм била в този
http://balkantourbox.com/index.php?m=729&lang=1&state_id … type=2&i4=682

Очарована останах от почивката. Имаше почти всеки ден екскурзии до Картаген, сафари в пустинята, посещение на един замък.

# 2
  • Мнения: 35
Благодаря много, сега ще го погледна и като цени.

# 3
  • Мнения: 35
Здравейте, искам да попитам коя травел агенция ползвате?

# 4
  • Мнения: 80
Здравейте,
отдавна искаме да посетим Тунис и по точно Хамамед и доста съм объркана в избора на хотел.
Моля Ви, ако има някой с опит с хотел отскоро нека сподели?
Аз прегледах хотелите на Астрал Холидейс, те предлагат и чартъра.
Моля споделете!С нетърпение ще очаквам вашата помощ.


Хамамед е мноооого добре замислен и създаден курорт, хотелите не са лоши така че не вярвам да имате лоши изненади. По принцип са на ниво ! Има градски транспорт който не е скъп и може да се ходи до близкото градче (петъчния пазар е мн оживен, но трябва яко пазарене на цените Simple Smile  )
Яжте от местния кус-кус - няма нищо общо с българския

# 5
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте,
отдавна искаме да посетим Тунис и по точно Хамамед и доста съм объркана в избора на хотел.
Моля Ви, ако има някой с опит с хотел отскоро нека сподели?
Аз прегледах хотелите на Астрал Холидейс, те предлагат и чартъра.
Моля споделете!С нетърпение ще очаквам вашата помощ.

Здравей,преди пет години почивахме в този хотел  http://www.teztour.bg/bg/hotel/vincci_lella_baya        Останахме доволни.Има интересна архитектура,близо е до Медината.Не препоръчвам двудневната екскурзия в пустинята!

# 6
  • Мнения: 19 485
Не препоръчвам двудневната екскурзия в пустинята!
Защо?

# 7
  • София
  • Мнения: 1 841
Че тя двудневната екскурзия в пустинята е единственото нещо, заради което човек си заслужава да посети Тунис Peace.
Нищо друго не си заслужава. #Crazy
Нито мръсните, неподдържани плажове, нито мизерията извън Ясмин Хамамет, нито хотелите и обслужването в тях. Включително и петзвездния хотел, собственост на президента, в който бяхме на първа линия до плажа Mr. Green.
Освен Сахара няма нищо друго, с което човек да запомни Тунис Simple Smile

# 8
  • Мнения: 19 485
Разкажете нещо повече за Сахара тогава  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 39 302
Екскурзията в Сахара на мен много ми хареса.
Влиза се навътре в страната около 900 км. Пътуването е спокойно и приятно. Спира се на всеки два часа. Аз специално бях в завод за килими, мястото където е снимано Междузвезни войни, а отстреща е декора на Английският пациент.Всъщност от там започва сафарито. Качва се на джипове и се влиза в пустинята. Там се забравя и глад и ходене до тоалетна. Насред пустинята кипи оживена търговия с минерално вода и пустинни рози. След пясъците се нощува в един оазис. Абе там си е мръсничко. Бях в четиризвезден хотел и пак си беше мизерийка. В градчето има хубава ботаническа градина, музей и страхотни пържоли от камили. А ходихме да яздим и камили.
На връщане станахме рано за да се хване изгрева от едни солници, на които ми бяга името.
Минахме и през вторият колизеум. Там е сниман Гладиатор. Величествено е много.

ами това е с две думи.

# 10
  • Мнения: 180
Аз искам да попитам за екскурзиите до Картаген.По евтини ли са ако ги резервираме от местни тур. агенции,а не от хотела или тук от България?Има ли какво да се види там?Смисъл останал ли е запазен града?На колко часа път е от Хамамет или Сус?

# 11
  • София
  • Мнения: 3
Не препоръчвам двудневната екскурзия в пустинята!
Защо?
Заради мизерията,която е на всяка крачка извън хотела.Да,хареса ми джип сафарито в Сахара-мнооого лудо карат по пясъчните дюни.Но мястото,в което нощувахме бе много мизерно.От душа течеше солена вода,захабено спално бельо(спахме с дрехите си)Пътя минава през планинска местност където живеят берберите(живеят първобитно)Там обядвахме в нещо като ресторант със съмнителна хигиена. Заслужава според мен да се види музеят на мозайките"Бардо" ,Картаген и синьо-белият Сиди бу Саид.Разбира се и колизеумът в Ел Джем,но той е към екскурзията в Сахара с всичките и плюсове и минуси.

# 12
  • Мнения: 170
Здравейте,
Има ли ходили наскоро в Тунис? Трябват ми пресни впечатления. Дали е безопасно да се отиде тази есен? Дали си заслужава човек да избере приключението "Тунис" пред спокойна, сигурна почивка някъде в Турция?
Разказвайте, момичета. Всяка информация ми е много ценна!
Кой курорт е за предпочитане? Къде е най-колоритно? Къде плажът е най-хубав? От Хамамет, например, гледам едни снимки /рекламни/ с идеален плаж, а други /явно по-реалистични/ със заринат от водорасли плаж...
Предварително благодаря за всяка информация!

# 13
  • Мнения: 3 094
Здравейте, ще следя темата за Тунис. Интересуват ме 5-звездни хотели на Ол инклузив база, в които обезателно да има безплатен фитнес и сауна, безплатен сейф в стаята, безплатен интернет (поне около рецепцията, но наистнина надежден), както и като цяло храната да е изобилна, свежа, БЕЗМЕСНА и да няма ограничение с водата в стаята (да няма доплащане за водата в мини-бара).
Предполагам зоните Ясмин и Порт ел Кантауи са единствените по-чисти и по-сигурни.
 Четох в Трип адвайзора пресни мнения, че се краде даже от сейфовете в стаите, че служители на хотела „например носач на багаж и рецепционист в спа-то, изнудвали гостите да дават пари или ще ги окрадат и прочие.
Предлагат се принципно 3 екскурзии:
- до пустинята (2 дни) - най-вероятно няма да се ходи по прочини, които са от друг характер.
- столицата, Картаген и Сиди бу Саид - това нещо заслужава ли си, непременно с организиран тур ли да се ходи и как стои въпроса, ако не, с обществения транспорт.
- Кайруан и Ел Джем - същото като по-горе.
-нещо друго струва лида се види, ако не е свързано с голямо отдалечаване от хотела, опасно ли е, всякакви други практични съвети.
Предполатам цар е доларът и френският език.
Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 20 юни 2014, 17:28 от Bastet

# 14
  • София
  • Мнения: 1 841
Преди две години, през септември 2012 бяхме в Тунис в Ясмин Хамамет. Според мен това е единствения курорт и място в ТУнис, където един нормален европеец би се чувствал що годе добре. Peace
Всички останали градове и курорти са с изключително стара база и си е жива цигания Simple Smile
Хотелът в който бяхме бе от голяма верига хотели и въпреки ниската му цена обслужването и качеството на услугите бе добро. Казва се Лайко Хаммамет.
http://www.laicohotels.com/en/hotel/tunisie/hammamet/laico-hammamet.html
Можете да бъдете на ол инклузив. Храната е добра, няма проблем с безмесни ястия.
Има фитнес, за сауна не зная. Мини бара не е безплатен, но вода можеш да си вземаш отвсякъде. Има безплатен интернет и в стаята, сейфа е безплатен и не са ни крали Joy Мисля, че се краде точно колкото в България или във всяка една друга страна от третия свят, където сме и ние.
Никой с нищо не ни е изнудвал.
ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, ЗАРАДИ КОЕТО СИ ЗАСЛУЖАВА ДА СЕ ПОСЕТИ ТАЗИ ИЗОСТАНАЛА ПОСТСОЦИАЛИСТИЧЕСКА СТРАНА Е ПУСТИНЯТА!!!!!
Нищо друго Peace Peace Peace.
Нито морето е чисто, нито градовете Тунис и Сиди Бу Саид са нещо, което ще остави спомен в теб, нито Картаген е запазен, освен две три руинки, нито зоологическата градина дето толкова я рекламират е нещо особено. Напротив в зоологическа градина в Азия видях повече африкански животни отколкото в Тунис.
Абе с две думи ако няма да отидете до пустинята (ТЯ Е ПРЕКРАСНА!!!) не виждам смисъл от ходенето до Тунис.
Това, което изреждаш като изискване за хотела ще го намериш във всеки средностатистически пет или дори четири звезден хотел в Анталия. Като обслужването, храната и услугите ще са на 10 пъти по-високо ниво от Тунис.
Пустината, само тя е нещото, което е наистина незабравимо. Бил съм в няколко пустини по света, но Сахара в Тунис е пустинята, която няма да забравя. Карахме в нея  атв -та, яздихме камили, возихме се на джипове, летяхме с делтапланер над нея. Просто е велика!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт