Лещи за очи - 5

  • 129 191
  • 858
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 481
n.y.x, аз винаги съм с маникюр..никога не ми е бил проблем, боравиш с възглавничките на пръстите (показалец и палец обикновено) при свалянето Peace
Едно време (нося лещи от 23години..лелее колко много станали Blush) се препоръчваше да се носят първия ден 30мин, на следващия-час, на по-следващия 2 часа и така-за да свикнат очите..
Никога не съм ползвала огледало за слагане/сваляне..не ми беше удобно; слагането-с показалеца и средния си пръст, отваряш клепачите (придържаш ги отворени) докато сложиш с др. ръка лещата. Не знам да има някакви спец. лещи за начинаещи..тук съм "пас"  Laughing

# 106
  • Мнения: 4 569
n.y.x Бош&Ломб е името. Ето http://joyoptics.com/bg/pages/baushandlombjuly.html
Моите първите бяха тези долните показани. Не ми харесват, прекалено меки са ми.

Видяхте ли новата промоция на Джой Оптик? http://joyoptics.com/bg/pages/trimesechnipaketi.html
С какво разтвора е по специален?
Разликата в пари между промоционалния комплект от 47 лв и тримесечните ми Цайс с разтвор на Сауфлон е 7-8 лв, не е много, та се чудя ...  Rolling Eyes

Ходих до Алабин да си взема разтвор и хапче. Пак бяха усмихнати, учтиви и обясняващи жените.
Оказа се че хапчетата били от 1,20 лв и от 1,90 лв като по-скъпите били за лещи на Цайс. От тях си взех. Утре трябва да съм с кристално зрение.  Flutter Леко са замъглени, особено лявата, а са до края на септември.

Женя, моите лещи Контакт Плюс ли са?  Simple Smile

# 107
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
  Здравейте мили дами! Искам и аз да споделя моя казус и притеснения  Praynig И така : Нося меки контактни лещи от 14 години, но моята лекарка се пенсионира и се преместих при друга, която настоя да сложа твърди лещи, защото били по-подходящи за моето заболяване и с тях съм щяла да виждам по-ясно и да имам 100% корекция на зрението! Аз съм с миопия -15 диопера, скрежовидна дегенерация на ретината и миопичен конус. Купих си твърдите лещи и сега съм в процес на свикване. Нося ги от 5 дни като всеки ден увеличавам времето с по 1 час. И наистина като се съсредоточа в конкретен предмет и не мигам виждам много добре, дори прочетох последния ред от таблото в очния кабинет!  Party С меките лещи не се е случвало! Simple Smile Но имам друг проблем  Confused Като цяло имам едно мъглявене, размазване , ако щете от осветителни тела и тяхното отражение в предметите , като след разширяване на зениците с капки, като при изцапани стъкла на очила ( незнам дали го обясних правилно и дали ще ме разберете  newsm78 ). Много е дразнещо. Лекарката ми обясни, че това е така, защото лещата е плаваща и при мигване се мести малко. Притеснява ме това дали ще отшуми с времето, или пък проблема е в лещите или в очите ми. Sad  Надявам се да споделите някакъв опит или да ми дадете съвет!  Hug

# 108
  • Мнения: 6 552
Взех си нова разтвор на Renu, сменили са леко дизайна...и някак си шишенцето изпуска повече, отколкото ми трябва, дори и при лек натиск  Rolling Eyes Rolling Eyes
Все се каня да питам, има ли алтернатива на този разтвор - нещо изгодно като цена и подобни характеристики?

# 109
  • Мнения: 1 142
Гледам в немския DM продават разтвори за лещи - 360 мл за по-малко от 3 евро.
И защо ги няма в България, нали и ние си имамe DM?!

# 110
  • Мнения: 650
Някой ще ми каже ли от къде да си поръчам нормални цветни лещи, да не са боклуци и на нормална цена? Че явно никой не ги знае онези  newsm78
Във Варна можеш да посетиш Джой оптикс, в МОЛ-а до Автогарата, срещу Карфур, където ще ти покажат различни цветове ич посъветват за най-подходящия за теб Simple Smile

# 111
  • Мнения: 650
Привет, трябват ми лещи за университета (не искам да ходя с очила, рамките ме ограничават). Искам да попитам цветните диоптрични лещи на същата цена като безцветните ли са или има разлика? Също така питам за отзив за добри оптики в София. Не знам къде имат оптики където предлагат и преглед, защото може да имам промяна в диоптрите.
Цената на цветните лещи е 40-70 лв. За чифт, ползват се един месец.
Виж тук http://www.grandoptics-bg.com/index.php?page=Stores.Home&lang=bg  някой удобен за теб магазин и ми звънни, ако искаш да те посрещна и посъветвам Simple Smile

# 112
  • Мнения: 650
Здравейте,
Имате ли наблюдения от денонощните лещи, които могат да не се свалят по 30 дни? Това възможно ли е или рекламен трик? Благодаря,
Здравей,
Не е рекламен трик Simple Smile
Просто този тип лещи имат висока кислородопропускливост и оттам възможността да се носят продължително време.
Такъв тип лещи се ползват и като терапевтични, тип "превръзка".
Все пак, дори и да се спреш на такива, е добре да ги сваляш винаги, когато е възможно!

# 113
  • Мнения: 650
Също така силно ми препоръча, да не се отказвам от очилата напълно и да ги използвам вкъщи вечер, така мисля и да направя.

Та да си дойдем на думата. Обръщам се към вас за помощ в избора на лещи за новаци. По-конкретно, каква марка, модел на самите лещи и подходящ разтвор бихте ми препоръчали като за начало? Вие с какви лещи започнахте? Еднодневни или месечни? Бързо ли свикнахте с чуждото тяло? Друго нещо, което ме притеснява е маникюрът Flutter
Препоръката е правилна, за да ти е възможно да носиш лещите в продължение на години...при всеки удобен случай нека очите почиват с очилата. Маникюрът не е притеснителен.
Лещите от ново поколение определено са изключително комфортни и усещането за чуждо тяло е сведено до минимум.
А относно това какъв да е срока на лещите, колкото по-кратък е, толкова по-добре. Следвайки тази логика ежедневните са най-добрия вариант, съответно и най-скъпия. Ако не можеш да си го позволиш пробвай с едномесечни. И при едните и при другите може да потърсиш вариантите на Ciba vision, zeiss, bausch&lomb

# 114
  • Мнения: 650
Видяхте ли новата промоция на Джой Оптик? http://joyoptics.com/bg/pages/trimesechnipaketi.html
С какво разтвора е по специален?
Разликата в пари между промоционалния комплект от 47 лв и тримесечните ми Цайс с разтвор на Сауфлон е 7-8 лв, не е много, та се чудя ...  :

Женя, моите лещи Контакт Плюс ли са?  Simple Smile
Да, те са и не се чуди, а си купи и разтвора, промоцията имам предвид.
Разтворът е с хиалуронова киселина и единичната му цена е 26 лв.

# 115
  • Мнения: 2 052
Здравейте! По-назад в темата бях писала за проблема си - всякакви лещи ми дразнят, не мога да ги нося повече от 2-3 часа. Някой от вас ми препоръча силикон-хидрогелни лещи и се реших да пробвам и с такива. В една оптика ми препоръчаха Air Optix Aqua, какво мислите за тях? Притесненията са ми, че ми казаха, че цената е 24лв. за три лещи, а в интернет ги гледам на 35,75лв. и то на промоция.  newsm78 Всякакъв разтвор ли е подходящ за този тип лещи?

# 116
  • Мнения: 238
Здравейте, и аз влизам с питанка.
От години нося лещи, до скоро бях с -6,5 и -6, но напоследък усещах, че недовиждам и отидох на контролен преглед. Оказа се, че леко са повишени диоптрите. Предписаха ми лещи с диоптър съответно -6,75 и -6,25, като можело да ги увелича до -7 и -6,5, ако преценя, че не виждам достатъчно добре. Проблема е, че до сега бях с Biofinity, а те нямат тези диоптри. Единствено ги открих при Air Optix Night & Day Aqua на Alcon (Ciba vision), но при тях има разлика в диаметъра (13,8) от този, с който съм била (14,0). Та въпросите ми са дали ще е проблем този диаметър? Мислех си да ги тествам за 1 месец, но не откривам да се продават по единични бройки. А дали ако взема по-високия диоптър на Biofinity (-7 и -6,5) ще е проблем?

# 117
  • София
  • Мнения: 6 219
Не можеш ли да отидеш в друга оптика да ги поръчаш?

# 118
  • Мнения: 650
Единствено ги открих при Air Optix Night & Day Aqua на Alcon (Ciba vision), но при тях има разлика в диаметъра (13,8) от този, с който съм била (14,0). Та въпросите ми са дали ще е проблем този диаметър?
Пробвай смело Simple Smile

# 119
  • Мнения: 238
Благодаря, *Женя*!
А по втория ми въпрос би ли коментирала - дали Biofinity -7 и -6,5 ще е много като диоптър? Принципно не бих искала да сменям вида лещи, с Biofinity съм свикнала и се чувствам добре.
Вчера се замислих и друго - очилата ми са с -7,5 и -6,5 диоптъра (при лещи -6,5 и -6), което е малко странно с оглед на това, че четох, че разликата между очила и лещи е 0,25 диоптъра. Та се чудя къде е истината, колко диоптъра ще са най-добре?!

Общи условия

Активация на акаунт