Кои са добрите сайтове за резервации на хотели?

  • 9 265
  • 26
  •   1
Отговори
  • SF
  • Мнения: 21 167
Здраейте,
не можах да намеря подобна тема. Ако има, модераторите могат за заключат тази или да я преместят.

Въпросът ми е на кои сайтове се доверявате, когато резервирате хотел и особено къща или апартамент за вашето пътуване?

До момента съм ползвала само Bоoking.com и всичко е било наред.
За да не е спам, искам да попитам конкретно за housetrip.com някой ползвал ли го е, какво си е резервирал пред него и дали всичко е било наред.
В него се плаща цялата оферта и няма възможности за анулиране.
Ако смятате, че такава информация ще вие полезна, пишете. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 9 991
http://www.tripadvisor.com/ ,

http://www.hostelworld.com/?source=adwordsbrandbff&sub_keywo … 74CFbShtAod1CwAEg ,

http://www.hostelbookers.com/?&gclid=CPqouMjMj74CFc6WtAodngMALg

"В него се плаща цялата оферта и няма възможности за анулиране." ;щом е така , не бих го ползвала определено .

# 2
  • Мнения: 4 323
за хотели - booking.com, hotels.com, сайтовете на големите вериги, lastminute.com понякога имат добри оферти, и навсякъде, където съм изкрънкал малка отстъпка, примерно HotelsTonight (мобилно приложение), orbitz.com
За апартаменти airbnb.com

# 3
  • SF
  • Мнения: 21 167
Booking също има оферти, в които сумата не се възстановява. Има и такива с безплатно анулиране.
Харесала съм апартамент в Housetrip.com и не знам до колко да му се доверя.
Ако някой го е ползвал, ще ми бъде много полезен.

Запазвала съм хотел в Лондон през някакъв супернеизвестен за мене италиански сайт и хотели в Рим и Сицилия през други неизвестни сайтове. Проблеми не е имало, но все пак това са били хотели, които поне съществуват. Възможно ли е да платя за апартамент, който ако отида на място, да се окаже, че няма такъв?
Извинете за глупавото питане, но ми се въртят някакви такива неща в главата.

# 4
  • Мнения: 4 323
Специално с airbnb, собственика не си получава парите, докато не приключи престоя и ако госта не се оплаче от проблеми. Така че трудно може да се случи да го няма. Евентуално може собственика да се откаже преди престоя ви (примерно му трябва апартамента за нещо или ще прави ремонт), но тогава ти връщат парите и те компенсират с малък бонус за неудобството.
Общо взето сайта си събира комисионна за услугата и се грижи всичко да е наред, доколкото е възможно.

# 5
  • SF
  • Мнения: 21 167
Аз го знам този сайт, но в него не можах да се оправя как да задам цените в евро.
В другия сайт имаше по-изгодни оферти. Той е английски. Ще му се доверя.
Но можем да продължаваме да пишем в темата. За мен всякаква информация и интересни идеи, са много полезни.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 940
сайта only-apartments.com,много точни и коректни,без пари за резервацията и любезни
  www.abritel.bg   -преди години веднъж запазих чрез тях.
Нямаше проблеми, дори капаро не поискаха.Но доста са променили сайта, възможно е- и условията
http://www.homelidays.co.uk са много точни , поне 5 пъти сме вземали от тях !

# 7
  • София
  • Мнения: 1 202
В началото на април изкарахме в Барселона 1 седмица, като резервирахме чрез housetrip.com
Всичко беше точно. Самият сайт е сигурен, въпросът е да не попаднеш на некоректен хазяин.
Съветвам те да четеш ревютата на предишни гости.
Аз лично го предпочетох, защото ми излезе значително по-евтино.
Успех!

# 8
  • SF
  • Мнения: 21 167
Точно за Барселона резервирах и аз - 7 нощувки. Няма ревюта за този апартамент - нов е. Намира се на Ла Рамбла, което ме устройва. Надявам се и собственикът да е свестен.
Това, което ме притесни беше, че запазвам апартамента за трима за посочени дати и е приета резервация за двама. От сайта таксите са за трима. Посах на собственика и той ми казва, че цената е за 2 и на място по 15 евро на ръка ще му дам за третия.
Искам да те питам още някои неща за ползването на този сайт, може ли?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 202
Разбира се, стига да мога да отговоря!

# 10
  • SF
  • Мнения: 21 167
Как намерихте апартамента в града?  Как се уговорихте със собственика кога да ви чака? Ние кацаме в 20.20 ч.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 202
Потърсих адреса на карта в интернет и намерих най-близката спирка на метрото. Със собственика си разменихме имейли и се разбрахме да ни чака 1.30 мин. след кацането на самолета. Ние пристигнахме в 15.30. Той обаче не ни чакаше, а беше изпратил една жена да ни даде ключове. Въпросния собственик така и не го видяхме наживо. Говорих веднъж по телефона и си разменихме СМС-и. Депозит в случай на някави щети не ни взе. Дори на тръгване не се появи и около половин час след уговореното време аз му пратих СМС, че трябва да тръгваме, а той отговори да заключим студиото и да оставим ключа зад статуята на големия Буда на терасата. /Човекът явно беше будист, защото имаше нещо като олтар със статуи и цветя на терасата. Явно, че вярва в доброто и хората, ние съответно оправдахме очакванията му./
Не зная дали си обърнала внимание, от housetrip превеждат парите на собственика 1 ден след пристигане на наемателя, т.е. ако има някакъв проблем можеш веднага да пишеш или да им се обадиш по телефона.
Успех и хубаво изкарване!

# 12
  • Мнения: 472
Само booking.com ползвам.

# 13
  • SF
  • Мнения: 21 167
Аз четох за некоректни собственици в ревютата на сайтовете.
Когато трябва да дойдат, за да си вземат ключовете и да върнат депозита, не се появяват и хората пишат, че едва не са си изпуснали самолетите. Много такива случаи имаше.
На един човек не му бяха върнали депозита. Разменял е много писма след това, а собственикът не се явил на срещата, защото трябвало да заведе дъщеря си в болница. После при превод на парите, объркал нещо в банката, после не знам какво станало… Не е само едно писмо, което цитирам.
Масово се оплакват, че закъсняват с 2 часа за взимане на ключовете и връщането на въпросните депозити.
Също и при пристигане с куфарите пред входа ги чакат по 2 часа. Казват, че децата почват да пищят гладни и проблем е дори тоалетната. Когато онзи благоволи да дойде, казва просто "Извинявайте, не можах" или "Извинявайте, не разбрах за часа, мислех, че е сега."

# 14
  • София
  • Мнения: 1 202
Дано да нямате такива проблеми! Аз затова първо прочетох отзивите и после резервирах. По - лесно и по - сигурно е с booking, но тук ми излезе доста по - евтино. В booking за 40 евро на нощ двама човека могат да спят в Барселона само в хостел. Тук имахме самостоятелно студио с баня, кухня, огромна тераса. Вярно, че нямаше асансьор и се катерехме 6 етажа, обзавеждането беше малко старичко, но това се преживява.

Общи условия

Активация на акаунт