Милано - 4

  • 75 200
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 031
Mimoza-Plovdiv, за конкретни хотели не мога да помогна, но с децата е хубаво да сте близо до метроспирка.

Относно личните карти - можете да пътувате с тях.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 845
Днес към 10 часа пуснаха билетите за Тайната вечеря за месец август.  Simple Smile
Успях да резервирам два за  28 август за 14.45часа Peace
За доста дни и часове билетите свършиха с учудваща бързина. Който ще пътува август до Милано и иска да види Тайната вечеря да побърза!
Все още има малко останали билети и за някои дни през юли Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Днес към 10 часа пуснаха билетите за Тайната вечеря за месец август.  Simple Smile
Успях да резервирам два за  28 август за 14.45часа Peace
За доста дни и часове билетите свършиха с учудваща бързина. Който ще пътува август до Милано и иска да види Тайната вечеря да побърза!
Все още има малко останали билети и за някои дни през юли Simple Smile

Споко, после пак се появяват. Иначе се изкупуват от тур агенции и после ги препродават. А след това остатъка го връщат. Месец преди датата започват да се появяват в сайта отново.

Иначе гледката си заслужава, макар и за 15 мин.

# 18
  • Мнения: 6 031
Днес към 10 часа пуснаха билетите за Тайната вечеря за месец август.  Simple Smile
Успях да резервирам два за  28 август за 14.45часа Peace
За доста дни и часове билетите свършиха с учудваща бързина. Който ще пътува август до Милано и иска да види Тайната вечеря да побърза!
Все още има малко останали билети и за някои дни през юли Simple Smile

Всички, които не успеят, остава да проверяват сайта от време на време и могат да се сдобият с билети. Обърнете внимание, че има часове в които задължително се влиза с екскурзовод и се плаща допълнително 3,50 евро. Беседата е интересна, но няма нищо, което не е написано в нета. Аз лично съм била с екскурзовод.
Билети могат да резервират и по телефона.

ПП Роже и аз днес купувах билети.

ППП Bliss ме изпревари, но няма да трия.  Laughing

# 19
  • Мнения: 368
Много благодаря Мими.

Момичета, хотела го харесах, близо е до метро спирка на червената линия.

Но, през booking.com не можах да платя, не ми хареса картата. Моята е Visa Electron дебитна и не ми я прие. Сега до 24ч трябва да мисля какво да направя.

Писах на хотела, питах ги дали ще приемат резервацията ми, а да платя на място.
По принцип такъв е принципа и на букинга, не теглят пари, а само проверяват картата, а плащането става на място. Правилно ли съм разбрала?

Другия вариант е да платя с кредитна карта на приятел.

Разсъждавам си на глас. Но не ми се е случвало досега и се тревожа.


# 20
  • Мнения: 14 430
Mimoza-Plovdiv точно с такава карта съм извършвала резервации там и се учудвам ,че не ти е одобрена картата.Пробвай пак!
Да,правилно си разбрала за принципа.Ако резервацията е с право на отмяна до някакъв срок или без такова право-блокират сумата в картата.

# 21
  • Мнения: 6 031
Много благодаря Мими.

Момичета, хотела го харесах, близо е до метро спирка на червената линия.

Но, през booking.com не можах да платя, не ми хареса картата. Моята е Visa Electron дебитна и не ми я прие. Сега до 24ч трябва да мисля какво да направя.

Писах на хотела, питах ги дали ще приемат резервацията ми, а да платя на място.
По принцип такъв е принципа и на букинга, не теглят пари, а само проверяват картата, а плащането става на място. Правилно ли съм разбрала?

Другия вариант е да платя с кредитна карта на приятел.

Разсъждавам си на глас. Но не ми се е случвало досега и се тревожа.




Картите, с които работи всеки отделен хотел, са изброени в условията на хотела. Ако не приема дебитни карти, то няма да ти уважат резервацията. С кредитната карта те си гарантират, че ако не се явиш например, те ще си дръптан сумата, която е указана в конкретните условия.

Въпреки условията за право на отмяна на резервацията ми се е случвало няколко пъти да ми блокират цялата сума за всички нощувки(даже веднъж отказах един хотел, защото не ми хареса да ми блокират 3-4 месеца по-рано една не малка сума  Mr. Green )

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 647
Иска ми се да видя Bosco vertikale , но не мога да разбера завършена ли е вече и далече ли е от центъра.

# 23
  • Мнения: X
Иска ми се да видя Bosco vertikale , но не мога да разбера завършена ли е вече и далече ли е от центъра.

ние ги видяхме от прозореца на автобуса за/от летището. Но да пукна не мога да те ориентирам как се стига. Определено впечатляват. Красиви са. Едната мисля е напълно завършена, а по другата май още се работеше.

# 24
  • Мнения: 6 031
Иска ми се да видя Bosco vertikale , но не мога да разбера завършена ли е вече и далече ли е от центъра.

Тази година със сигурност съм го снимала, но не мога да намеря снимките... Дали е напълно завършено не знам, но изглеждаше добре отдалеч. Разбира се, зеленината не е пораснала още толкова, колкото на снимките.   Laughing
Ето къде се намира:
https://www.google.bg/maps/place/Bosco+Verticale/@45.4861986,9.1 … b40f8081216?hl=bg

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Искам да попитам дали някой е ползвал намалението в музеите /и вилите по Комо/ за учащи до 26-годишна възраст? Освен ЛК искат ли друг документ и какъв?

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 647
Иска ми се да видя Bosco vertikale , но не мога да разбера завършена ли е вече и далече ли е от центъра.

Тази година със сигурност съм го снимала, но не мога да намеря снимките... Дали е напълно завършено не знам, но изглеждаше добре отдалеч. Разбира се, зеленината не е пораснала още толкова, колкото на снимките.   Laughing
Ето къде се намира:
https://www.google.bg/maps/place/Bosco+Verticale/@45.4861986,9.1 … b40f8081216?hl=bg
Проблема е, че като гледам картата ми изглеждаше далече, а като пуснах google maps ми дава 16мин пеша от Milano Centrale.
Снимки са от строителството и малките дървета, "снимките" с големите дървета всъщност са 3D-та.

# 27
  • Мнения: X
Има си зеленина вече. И то доста. Но не е като на 3D-то.
Малко повече от тази истинска снимка.
http://www.pinterest.com/pin/374854368956080572/

# 28
  • Мнения: 659
Иска ми се да видя Bosco vertikale , но не мога да разбера завършена ли е вече и далече ли е от центъра.
Май току що си намерих място за уплътняване на престоя ни от два часа. Благодаря за споделеното и на Bliss!

# 29
  • Мнения: 173
Здравейте от мен!
Предстои ни пътуване до Милано след 10 дни и съответно кацаме на Малпенса. Хотелът ни е в района на Централна гара, така че ще ни трябва трансфер от летището /терминал 1/ до гарата. Става въпрос за 2 възрастни и 1 дете на 5 г. Кой ще е най-удачния вариант?
С автобус - Malpensa Shuttle излиза 42 евро за тримата в двете посоки, но не знам колко време е пътя.
С влак:
- Malpensa Express - 18 евро/ човек двупосочно
- trenitalia - не ми излиза никаква информация за цените, само разписанието, а пише, че децата са безплатно, някой знае ли каква е цената?

Понеже има 2 терминала на летището - от кой терминал тръгват автобусите и влаковете? Има ли смисъл да купувам билети предварително или може и на място?

Благодаря Ви предварително   bouquet

 

Общи условия

Активация на акаунт