Истанял корен на 4 ти зъб зъб (след кучешкия )

  • 3 283
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, имам гранулом на 4 ти зъм след кучешкия на снимката е с корона.

Ходих при доктор Йовчев той ми излекува 5 ти зъб само с едно посещение голям професиналист е .

Проблема е че за 4 ти зъб ми каза, че е много тънак корена и не си струва да наливам пари в него защото всеки момент може да се счупи но на мен не ми се иска да го вадя все още е здрав и се чудя сега какво да правя дали да не го излекувам пък каквото стане.

# 1
  • Мнения: 768
Хора, пишете грамотно! ИЗтЪнял! Няма нужда от запетайки..........

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Това беше най-важното, което можеше да се напише на човек със сериозен въпрос и проблем.

mariapopova2: От личния ми опит - колкото зъболекари толкова мнения, като това зависи изцяло от уменията им и техния опит. За един и същи зъб са ми казвали различни неща, напълно противоположни. За това те съветвам да потърсиш друг зъболекар, който да знаеш, че е добър и с опит, и да му поискаш мнението! Просто е по-лесно вместо да се излекува да се извади.

Един зъб трябва да се пази колкото се може по-дълго! Неприятно е, че зъба е умъртвен и с поставена коронка. Може би не е бил направен добре за да се стигне до гранулом. Алтернативата до колкото разбирам, след ваденето е поставяне на имплант, което изисква много добра орална хигиена - т.е. сериозно почистване /електрическа четка ще е много по-добре/ и вероятно орален душ.

Деликатен момент, но както и да го гледам просто направи още 1-2 консултации и с други зъболекари. Тъй или иначе, ако се стигне до вадене ти препоръчвам имплант.

# 3
  • Мнения: 768
Проблемът със зъба няма нищо общо с неграмотността! На грамотно написан и зададен въпрос вероятно ще получи повече отговори.

Общи условия

Активация на акаунт