8 СОУ "Васил Левски"

  • 7 020
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте, момичета!  Simple Smile
Искам да се допитам до вас за мнения за училището. Вече се записахме за първокласници там. Притеснявам се, защото чета някакви стари мнения, а в същото време ми казват, че нещата са се променили през последните години. Чувам, че миналата година е имало ремонт за малките и имат повечко часове английски следобедите. Взимам предвид, че училището е малко и спокойно, близо ни е и ще си осигурим малко повече самостоятелност в един момент... Има ли мами с деца там? Какво мислите?

# 1
  • София, България
  • Мнения: 3 595
Аз нямам дете там, но съм учила в това училище преди доста време и не знам какви са старите мнения, които сте чели, но училището е страхотно! Понеже имаше огромен спад в раждаемостта преди няколко години, училището леко замря и оставиха само учителите, които преподаваха и по мое време, а те са уникални. Искаха също и да го правят само основно училище, но май все още си е гимназия. Отношението към малките деца винаги е било супер и сега чувам от майки от квартала, че са много доволни. Факт е, че училището е доста предпочитано за първите класове. Има си огромен двор, а отзад има градинка, в която извеждат малките деца да рисуват, да играят и т.н. Преди имаше и занималня след часовете, сега не знам как стои този въпрос. Дано да му хареса на детенце. Там повечето деца са кварталните и от съседния - Дървеница.  Wink

# 2
  • Мнения: 2 705
Дъщеря ми учеше там до 7 клас. В продължение на почти 10 години Лазарова (бивш директор) съсипваше училището. За щастие майка съдия се зае с нея и успя да принуди РИО да я уволнят. Преди това се писаха много подписки, но без успех. От две години има нова директорка, която полага много усилия.
Началната учителка на дъщеря ми вече, не е там, но тя и не беше много амбициозна. За две от учителките, които ще поемат първи клас чувам много добри отзиви.
Базата е много добра, занималня има за всички желаещи до 4 клас. Друг плюс е, че има малко паралелки и директорите и учителите познават всики деца.
От 5 до 7 клас много деца се местят, но ние останахме по настояване на дъщеря ми. Учителите си познаваха децата и помагаха на всички, които искаха да учат. В 7 клас оставаха след часовете да правят преразкази и всичко това беше безвъзмездна. Учителките по природни науки и по история и география бяха много добри. На матурите в 7 клас установих, че децата напуснали училището след 4 клас не бяха получили по-високи оценки от останалите в 8-мо, но за сметка на това имаха проблеми с годишните оценки по математика и БЕЛ.
Ако на детето му се учи ще има тази възможност.

# 3
  • Мнения: 24
За занималнята - и аз така разбрах, ще можем да ходим. Това определено ме радва, защото нямаме много варианти. И също определено предпочитам по-малко училище, в което на детето ще му е по-спокойно и ще му обърнат внимание. Чудя се коя ли ще ни е госпожата в първи клас, все пак сякаш ми е много важно. На родителската не ни казаха...

# 4
  • Мнения: 2 705
Янакиева и Димитрова бяха на 4 клас и предполагам, че ще поемат първи.

# 5
  • Мнения: 1
Знам че не е по темата но моля ви кажете ми мнение за 1 Соу както и за 7 и за 31 училище. Моляяяя
забравих да добавя че сега съм 7клас и се чудя къде да кандидатствам.

# 6
  • Мнения: 24
Аз съм на тема първи клас. Мисля, че по принцип идеално училище няма, всеки трябва да търси доброто и подходящото за себе си...

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте,
Моля за мнения за 8 СУ "Васил Левски". Интересува ме ПГ и от 1-ви клас.

# 8
  • Мнения: 2 705
Здравейте,
Моля за мнения за 8 СУ "Васил Левски". Интересува ме ПГ и от 1-ви клас.
Аз съм доволна от училището. Моите деца изкараха ПГ в ДГ, но съм чувала добри отзиви за ПГ в 8 СУ. Ако живеете в района на училището, можете спокойно да запишете детето. Ако нямате адрес, следващата година най-вероятно ще ви се наложи да сменяте училището. Към момента има половината втора и цялата трета група са неприети.

Общи условия

Активация на акаунт