Русия 1

  • 1 054 482
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 3 375
  • Мнения: 4 460
Ако вярваме на Гари Каспаров и проследим отношенията във времето Путин е неудобен и не го искат. Годината е 2011, минала е арабската пролет, Путин е пред трети мандат - от тогава отношенията с Русия постоянно се влошават.

http://newsland.com/news/detail/id/653351/

В тази връзка, не мисля, че оставката му ще донесе нещо добро за Русия, но в крайна сметка това си е  работа на самите руснаци.

# 3 376
  • Мнения: 6 122

Струва ми се, че това е един прекрасен анализ.

Фламбе, колко да се влошават? Повечето са медиийни шумове и тук таме някои изявления на някой руски или европейски политик за пред хората. Видяхме на практика колко могат да бъдат влошени, с ялови санкции, които на никого не помогнаха, нито пък отлабиха Русия дотолкова, че да стане незабележим и отменяем фактор.

# 3 377
  • Мнения: 4 460
Не знам още колко могат да се влошат, просто посочих тенденцията от 2011, която според мен доказва, че Путин е проблем за запада.

# 3 378
  • Мнения: 14 478
Не знам още колко могат да се влошат, просто посочих тенденцията от 2011, която според мен доказва, че Путин е проблем за запада.
Не мисля че е проблем. Путин им предостави Украйна на тепсия чрез идиота Янукович.
Ако го беше махнал този кретен навреме нямаше изобщо да има Майдан.

# 3 379
  • Мнения: 1 479
.... посочих тенденцията от 2011, която според мен доказва, че Путин е проблем за запада.
Ако изхождаме от библейската мъдрост "По плодовете им ще ги познаете" се оказва, че той не е проблем а АГЕНТ на Запада.  Joy

В светлината на последните развития Русия май няма да може да размени Украйна за Сирия, така че тя стъпи здраво на цели два предмета от селскостопанския инвентар.  Laughing


.
Навлизайки дълбоко в 2 авантюри, без практически съюзници и при катастрофически перспективи за икономиката, за руснаците се очертава да имат в изобилие лапти, балалайки и руски путинизъм. Какво повече е необходимо за щастието на неразгаданата руска душа ?

Ave Путин !!!

Последна редакция: чт, 26 ное 2015, 15:37 от plamenhk

# 3 380
  • Мнения: X
Руската Дума поискала с декларация Турция да върне Света София в Истанбул на християните! В знак на покаяние затова, че е свалила руския бомбандировач!

 Shocked

Шъ съ гръмна! Тези лилипути ще си мерят атрибутите, докато не ни вкарат в голяма беля!

# 3 381
  • Мнения: 1 479
.... ще си мерят атрибутите, докато не ни вкарат в голяма беля!


Твърдоглавие и мускули - зрелища без хляб за мужиците и мюслитата.  Laughing

Эрдоган пообещал и дальше сбивать вторгающиеся в Турцию самолеты
Ред е на Путин да обещае нещо.

Руската Дума поискала с декларация Турция да върне Света София в Истанбул на християните
Редно е като реципрочно действие.   Wink



В Москва откриха най-голямата джамия в Европа, Ердоган хвали Путин  Joy
http://offnews.bg/news/Sviat-_12/V-Moskva-otkriha-naj-goliamata- … Putin_561927.html

Последна редакция: чт, 26 ное 2015, 16:19 от plamenhk

# 3 382
  • Мнения: 781
Руската Дума поискала с декларация Турция да върне Света София в Истанбул на християните! В знак на покаяние затова, че е свалила руския бомбандировач!

 Shocked

Шъ съ гръмна! Тези лилипути ще си мерят атрибутите, докато не ни вкарат в голяма беля!

В каква точно беля ще ви вкара страната, явяваща се единствен защитник на православните ценности? Какъв точно е проблемът с връщането на най-големият християнски паметник на Балканите на християните, при положение, че рязаните фесове придирят за вакъфските имоти от години в страна, в която са клали, изнасилвали, беснели и целенасочено изтребвали местното християнско население? Или християните са длъжни сами да свалят гащите и да се хващат за палците услужливо?

Как пък няма една джамия непостроена върху разрушена православна църква. Но тези неща удобно не се коментират, защото не е политически коректно, нали?

Междудругото е адски забавно колко надълго и нашироко се коментира една тема и една страна, за която знаете твърде много. Руснаците не ги мислите, нито несъществуващата икономическа криза на страната. Това не е 'иво минджев каза, значи...' Как не им се изтърка плочата за толкова години, не знам. А за важните неща си затваряме очите. Например затова, че всички началници на ГУЛАГ са с тучни еврейски фамилии, както и самите организатори на великата революция са родени в ню йорк и са пътували в пломбирани вагони от швейцария със злато вътре. Рушенето на църкви, избиването на милиони хора по откровено извратени начини (има една много хубава илюстрована руска книжка, където подробно описват какво са раждали болните им мозъци) и да не продължавам.

Всичко мислите, че е много сложно, че е само политика и интереси. Нещата са много прости. От едната страна е православието. От другата - едноименните герои от един много известен роман на Достоевки. Всичко останало ние го осмисляме с ограничения си човешки капацитет.

# 3 383
  • Мнения: 2 752
Дотук нищо ново с плана от икономически наказателни мерки. Частично се припокрива с този, който прилагаха и на ЕС и съответно и на себе си, така да се каже.
Най-добре ще е естествено да се помирят. Има време, мисля, че ще се споразумеят.

И е така, и не е. Турция има голяма нужда от електроенергия и тази атомна им е важна. От друга страна, и за Русия този проект е важен. И Турски поток също, за разлика от него, атомната е стартирала вече и има направени ивестиции от РосАтом (имали вече три милиарда инвестирани).

Е, чак "безценна", но е факт, че имат сериозни икономически връзки. Ще гледаме.

Интересен анализ

http://www.euractiv.com/sections/energy/russia-and-turkey-aerial … y-security-319841

Russia’s conventional trade with Turkey involves the sale of Russian gas and investment in Turkish nuclear facilities. Limiting either of these would hurt Russia as much as Turkey.

But it should be noted that Russia’s Ros-Atom has already spent some $3 billion on developing the $22 billion project.

Какво бил казал Ердоган миналия месец:

We are Russia's number one natural gas consumer. Losing Turkey would be a serious loss for Russia. If necessary, Turkey can get its natural gas from many different places," Erdoğan said.

Права си. Те са много по-зависими един от друг и загубите и за двете страни ще са големи.
Двама диктатори с много прилики в управлението си се срещат в сложна ситуация.

Путин има все пак избор между няколко ответни мерки – да засили натиска върху чувствителните зони в Сирия, които са под закрила на Анкара, както и логистичните линии, по които Анкара оказва подкрепа на сирийската опозиция, особено в района около Алеппо. За икономическите санкции ще му се стъжни малко животеца, затова там не съм много сигурна, че ще направи нещо голямо.

Путин трудно приема да го ударят, без той да върне. Практиката го е доказвала многократно досега. Този случай обаче не е съвсем като другите. Тук и аз мисля като Илиан Василев:

"... след първоначална остра реакция накрая ще потулят проблема, защото Путин много бързо смята шансовете си, особено когато не са в негова полза. За Кремъл не е проблем да намери подходящия пиар, за да обясни нелицеприятната новина на своите съграждани.
 
Проблемът му е, че ще пострада международния му имидж на силен и непоколебим лидер, с който другите се съобразяват - дори най-големите. Нали това "продава" у дома и зад граница, че е равен на Обама. А се оказва, че има проблеми със стратегически "по-лекия" Ердоган..."

Мисля си, че точно тук е заклещен Путин в момента.

# 3 384
  • Мнения: X
Не е заклещен никъде, просто съществува обективна действителност и от нея се налага изводът, че на международния фронт Путин е силен колкото лебед, за нерадост на русофилите от всички страни.

# 3 385
  • Мнения: 2 761
Эрдоган пообещал и дальше сбивать вторгающиеся в Турцию самолеты
Ред е на Путин да обещае нещо.

А той вече им обеща.И даже запoчна да си изпълнява обещанията.Обаче усложливите медии не тръбят.Е,прокрадна се част от новината във в.Сега.
А тука има повече:
Россия уничтожила турецкий конвой, направленный боевикам в Сирию. Эрдоган молчит:
http://cont.ws/post/153638

Иде и още.Турския поток ще падне в кереча.И не само той.

# 3 386
  • Мнения: 8 522
Крайно време е Путин да си подаде оставката и да започне нова политика.

Молете се това да не става,щото тогава много лошо се пише.
Ти подкрепяш ли Турция и терористите?

# 3 387
  • Мнения: 8 522
Эрдоган пообещал и дальше сбивать вторгающиеся в Турцию самолеты
Ред е на Путин да обещае нещо.

А той вече им обеща.И даже запoчна да си изпълнява обещанията.Обаче усложливите медии не тръбят.Е,прокрадна се част от новината във в.Сега.
А тука има повече:
Россия уничтожила турецкий конвой, направленный боевикам в Сирию. Эрдоган молчит:
http://cont.ws/post/153638

Иде и още.Турския поток ще падне в кереча.И не само той.


Направо на мармалад  са ги направили, но нищо не чух от нашите новини. А точно тези цели поразени от ВВС са много стратегически за Турция.
За капак и курорта Анталия ще понесе много големи загуби, чак Цървена звездаи куп туроператори  отказали резервации. Нали Газпром са им спонсори на сърбите. Санкции ще  има ,и  затягат контрола на всичко що е внос от Турция, и така лека полека.....

# 3 388
  • Мнения: 2 752
Путин е силен колкото лебед, за нерадост на русофилите от всички страни.
Имаш предвид Лебед? Ген. Лебед?

# 3 389
  • Мнения: 14 478
Путин е силен колкото лебед, за нерадост на русофилите от всички страни.
Имаш предвид Лебед? Ген. Лебед?
Едва ли.
Според мен има предвид онази голяма , бяла и красива птица.

Общи условия

Активация на акаунт