Най-идиотските въпроси, които са ви задавали за България

  • 87 345
  • 1 440
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 4 120
Попитайте петима свои познати къде се намират Словения и Словакия и кои са столиците им и ще чуете много интересни отговори. Да не се присмиваме на чужденците, които не знаят къде се намира България.
Аз все още се замислям. Не за Словакия, за Словения. А на словашките паспорти пише "slovenska republika" и съвсем се обърквам.
Бе като пишете нещо,прочетете три пъти какво сте написали и тогава го пускайте ,някой друг да го чете.Написаното е абсурдно.В противен случай,паспорта би трябвало да е фалшив.
Освен това,тук срещам и други безумици. Joy Joy Joy
Ако ти снимам сега няколко паспорта ще ми се извиниш ли? И не, няма как да са фалшиви.
A, то си имало и в нета образци
- словашки

словенски.

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 04:19 от инфантилна

# 901
  • София
  • Мнения: 19 249
Моля ви, не цитирайте по 5 поста отначало докрай. Оставете 1-вото изречение, а после сложете многоточие, а не така - 1 пост - 1 страница.
Бих критикувала човек, поне равен на мен по образование, ако изтърси някоя простотия за България. Както сред населението ни битува мнението, че американците са дебели (щото ние сме едни фиданки...), така и тамошните не особено образовани хора съдят за нас. У нас не правят ли генерални обобщения на базата на единични екземпляри?
Но след като аз съм наясно, че не може 300 млн. души да са до един дебели, така и един средно интелигентен западняк би трябвало да не си съставя мнение на база циганите из Лондон или Париж. И да е наясно, че утайката първа тръгва да емигрира, защото няма какво да губи.

# 902
  • Мнения: 4 120
 Отговарях на пост, който нарича моя безумен и абсурден. Без да се цитира нямаше да стане ясно.

# 903
  • Мнения: X
За идиотски не знам, но се сещам за един много обиден, зададен ми в един немски университет от доцентката по психолингвистика пред всички колеги, присъстващи на лекицията: "Вие нямахте ли проблеми с тока? А аз как мога да бъда сигурна, че като дойда във вашата страна няма да ми откраднат портмонето?"
Така и не разбрах какво у нея провокира този въпрос. Може и да си е патила жената, но аз и колежката ми българка онемяхме. Как се отговаря на такъв въпрос? Ами тя в крайна сметка в никоя друга държава не може да има 100% сигурност по този въпрос.

# 904
  • Мнения: 12 662
Проблеми с тока наистина имахме.

Все се чудя откъде идва този мит с дебелите американци. Не вярвам някой да твърди, че 300 млн. са все дебели, ама сигурно има някаква причина. Аз поне при първото си ходене бях потресена, сега сме почнали да ги настигаме.

# 905
  • София
  • Мнения: 19 249
Проблеми с тока наистина имахме.
Извинявай, но в моя живот единият сериозен режим беше някъде 1985-87, а другият - 1992 - помня ясно, защото тогава се запознах с мъжа си на един купон и токът спира за 2 часа, та свирихме на китара. Оттогава не се сещам за сериозен режим или бъркам?

# 906
  • Мнения: 9 652
О да бе, тока е спирал веднъж през 1992 година!  Joy

Аз съм набор '86 и имам идеални и ясни спомени за режима на тока. Да не говоря, че по едно време и режим на водата имаше.  Rolling Eyes
А да и опашки за олио и дамски превръзки имаше. И купонна система...
Ако някой е посещавал България за последно в онези години, нищо чудно да ни е запомнил така.

Аз пък имам случай от преди няколко години с турист поляк, който се разходил около хотелите Хелена, Виктория и Маджестик в Сл.бряг и ми зададе въпроса: "Защо само се оплаквате? Вие сте много богата държава. Само като ви видях хотелите и паднах. Много по-напред сте от ...(и тук изброи 5 супер развити държави).Никога не съм виждал такива красоти!"
Човекът беше в амок. Или поне е бил от някое мн забутано полско селце.
Е, поне ще разправя хубави неща за нас.

Да му бях предложила да го закарам до с.Тънково, с.Бата, с.Оризаре...  Whistling

# 907
  • София
  • Мнения: 4 714
Проблеми с тока наистина имахме.
Извинявай, но в моя живот единият сериозен режим беше някъде 1985-87, а другият - 1992 - помня ясно, защото тогава се запознах с мъжа си на един купон и токът спира за 2 часа, та свирихме на китара. Оттогава не се сещам за сериозен режим или бъркам?
Не бъркаш, не бъркаш. Това за 85-7, няма как да знам, но за 91-2 си го спомням.
Това пък с портмонето кърти Joy Щото в Германия хич не се краде. Wink Да, по-малко от Испания или Италия, ама я се пробвайте да си оставите чантата без надзор. Изчезва в миг-личен опит. И не говоря за присвояване от мургави хора. Peace

# 908
  • София
  • Мнения: 19 249
О да бе, тока е спирал веднъж през 1992 година!  Joy
Аз съм набор '86 и имам идеални и ясни спомени за режима на тока. Да не говоря, че по едно време и режим на водата имаше.  Rolling Eyes
А да и опашки за олио и дамски превръзки имаше. И купонна система...
Ако някой е посещавал България за последно в онези години, нищо чудно да ни е запомнил така.
Аз имам спомени за режима на тока от годината, в която си родена, така че не нам... И за олио и кисело мляко се редях, когато си ходела права под масата, т.е наясно съм в кои години беше.
Значи ли това, че след 20 години няма промяна? Разбирам въпросът да го зададе някой от немското Горно нанадолнище - иди-дойди, ама доцентка в университет... newsm78
Все едно в днешно време да питам някой бял американец защо бият негрите  Grinning  

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 16:39 от Cuckoo

# 909
  • Мнения: 9 652
Ами нищо! Аз също имам спомени от режим и явно е, че не са от годината, в която съм родена.
Ако някой чужденец ни е посещавал тогава, какво странно има да пита за проблемите с тока и дали още ги има?
А ако същият ни е посетил за 2ри път в наши дни някъде по морето и е уцелил някоя от безбройните аварии...  Whistling Mr. Green

# 910
  • Мнения: X
Не визирах толкова въпроса за тока, колкото онзи за крадливостта на българите. Мисля, че неуместен за задаване пред голяма аудитория.

# 911
  • Мнения: 12 662
Въпросът за крадливостта на българите показва, че и немска доцентка може да е простачка.

# 912
  • Мнения: 3 595
Първият въпрос, които ме озадачи, беше в курса ми по немски, попитаха ме другите ученици дали България е в Африка.

Следващия въпрос от моя съученичка в университета ми в Берлин - разказва за времето, което прекарала в Колумбия и колко било опасно, обръща се към мен и казва - теб няма да те притеснява, вие там в България всички семейства имате пушки, нали? Аз казвам не и тя пита - а от бандите по улиците как се предпазвате тогава?

И пак от нея - вие имате ли неща като кабелна телевизия и интернет освен в столицата?

# 913
  • София
  • Мнения: 4 714
Първият въпрос, които ме озадачи, беше в курса ми по немски, попитаха ме другите ученици дали България е в Африка.

Следващия въпрос от моя съученичка в университета ми в Берлин - разказва за времето, което прекарала в Колумбия и колко било опасно, обръща се към мен и казва - теб няма да те притеснява, вие там в България всички семейства имате пушки, нали? Аз казвам не и тя пита - а от бандите по улиците как се предпазвате тогава?

И пак от нея - вие имате ли неща като кабелна телевизия и интернет освен в столицата?
Според мен просто искат да те дразнят.
Като имаш предвид, че не малък % от т.н. немци са идвали или идват в Б-я, въпросите са безумни.
Да не говорим, че и самите немци като говориш с тях за нещо общо за нацията им сами питат: "Ама за кои немци говориш?" То и там е една сбирщина...достатъчно е да погледнеш фамилиите им , та да се сетиш за какво става въпрос. Peace

# 914
  • Мнения: 3 595
И аз така си мислех, но въпросното момиче искрено си нямаше понятие и си мислеше, че сме по-беден и по-опасен вариант на това, което е видяла в Южна Америка. В курса ми по немски пък имаше предимно тайландки и филипинки, та тях повече ги разбирам, но все пак в Африка не ме бяха пращали преди това  Joy

Общи условия

Активация на акаунт