Не можем да изберем...

  • 4 272
  • 60
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 949
.Здравейте!

Ние отново сме пред дилема  ..аз харесвам - Владимир  ,мъжът  ми -Васил..
Името искаме да започва с буква В..
Какво ви харесва повече..

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Пусни анкета
Васил

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Васил.

# 3
  • Мнения: 3 120
Харесвам Владимир от посочените.
Ако искате да има истински имен ден - тогава Васил.

Иначе много харесвам Владислав.  Peace

# 4
  • UK
  • Мнения: 4 308
Владимир от мен.

# 5
  • Мнения: 15 379
От тези двете предпочитам Владимир.

С В харесвам Владислав и Венелин.

# 6
  • Мнения: 5 513
На мен и двете ми харесват.Владимир ми е по съвременно.А Васил си е типично по нашенски някак.Владимир ми е твърде остро.Иначе харесвам Валери,Венцислав,Вихрен

# 7
  • Мнения: 11 566
Владимир. Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Васил  Peace

# 9
  • Мнения: 1 422
Владимир.

# 10
# 11
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Владимир

# 12
  • Мнения: 102
Владимир  Peace

# 13
  • Мнения: 3 922
С В харесвам Велин и Велизар.

От предложените две, нито едно.

# 14
  • Мнения: 253
Владимир. Да е Влади, звучи ми супер. Васил хич не ми харесва.
Велизар ми е много любимо.

# 15
  • Мнения: 911
Владимир

# 16
  • София
  • Мнения: 44 101
Владимир мисля, че е най-доброто с В.
Васил...почти ме дразни...както и Васко, Васе...

# 17
  • Мнения: 190
извинявай, ако те засегна, но и двете имена са ми малцинствени - Васил при ромите, Владимир е често срещано при българските турци. Казвам го с риск ти да си в една от тези групи, а също така и със съзнанието, че и хора извън тях си кръщават така децата.
Ако името ти е Велина, може да е Велимир, Велин, Велизар

# 18
  • София
  • Мнения: 44 101
егати наблюдението, в моето детств и   още извество време след това Владимир беше  изключително често срещано...сега с напъните за модерност по-малко, но тогава във всеки клас имаше поне по един, често и повече Владита...
Все българчета.

# 19
  • Мнения: 190
Българските турци и ромите също са българи - да вметна! А и уточних, че не само в тези групи има тези имена, имам много приятели и с двете имена  Peace Просто на мен така ми звучат. Нали изказваме мнения

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А и уточних, че не само в тези групи има тези имена  Peace

Ами,тогава първият ти извод е тъп и неверен.Не може така да се обобщава.При ромите и при българските турци са има всякакви имена

# 21
  • София
  • Мнения: 44 101
Българи, ама ги наричаш малцинства... те като българи носят доста много  от  традиционните и христианските(ромите) имена, коато не би следвало да е спирачка за някой да си кръсти детето така.

# 22
  • Мнения: 465
Васил от мен.  Peace Но като цяло и двете не са ми на сърце.

# 23
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 096
Владимир.

# 24
  • Мнения: 4 569
Как се казва другото дете?  Simple Smile

Владимир  Peace - "да владее света", а и галеното Влади е много сладко.
Васил го свързвам с определен етнос.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 529
С В харесвам Велин и Велизар.

От предложените две, нито едно.

Peace

# 26
  • Мнения: 385
Васил   -----пристрастна съм.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 588
И двете не ми харесват, но все пак гласувах за Васил.

# 28
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Васил
Предлагам Валентин, Валери.

# 29
  • Мнения: 2 850
Васил като чуя, се сещам за Левски. Изобщо няма да ми дойде на акъла кой етнос си кръщава така децата.   #Crazy
Владимир - галеното Влади е много хубаво. Аз харесвам и Владислав.

# 30
  • София
  • Мнения: 5 079
Велизар. Grinning

От предложените от теб, нито едно. Една идея по - добре ми звучи Владислав.

# 31
  • Мнения: 1 466
Пристрастна съм към Владимир.  Heart Eyes

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Владимир  Heart Eyes
Звучи ми царски, величествено Simple Smile

# 33
  • Там,където живеят мишетата
  • Мнения: 10
Това беше и нашата дилема преди 3 месеца- Васил или Владимир.
Имаме си прекрасен Влади!

# 34
  • Мнения: 2 808
Гласувах за Владимир, но не го любя много. Предпочитам Владислав, Велизар, Венелин.

# 35
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Васил от мен.

Владимир не ми харесва, както и всички останали имена завършващи на -мир, -слав, -зар.

# 36
  • Мнения: 5 259
Владимир ми харесва, но повече го възприемам за човек, роден преди 80-та година. За 2014-та ми се струва странно решение. Както Десислава, Радостина, Тихомир и т.н. Не е адекватно някак си.
Васил пък никак не ми харесва. Няма да се впускам в подробни анализи, че миналия път като си казах мнението, два часа трябваше да се обяснявам на засегнатите. То човек вече не смее да се обади  ooooh!
Така че накратно, от нормално звучащите имена, Васил ми е може би най-неприятното.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 101
 hahaha това последното направо ме разсмя искрено, не било адекватно Joy

# 38
  • Мнения: 5 259
Ще го илюстрирам. За мен да се кръщават бебета през 2014 с подобни имена, е все едно да ходиш по улицата в ето този вид:

Скрит текст:

Т.е. не че не може, но ми създава точно такава асоциация. Лично на мен. Не агитирам никого да ми споделя мнението.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 101
Разбрах те и без илюстрации, което не прави мнението ти, в моите очи, по-малко  абсурдно Wink

# 40
  • Sf
  • Мнения: 978
Мъжко име с В въобще не бих могла да харесам. Но понеже за Владимир съм съгласна са allana, то гласувам за Васил.

# 41
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Не-е-е ако е Десислава или пък модерният напоследък Калоян се връщаме доста по-назад във времето и този вид  Whistling
Скрит текст:




# 42
  • Мнения: 5 259
Какво значи абсурдно? Създава ми такава асоциация просто. На всеки човек различните имена му създават някаква асоциация, при мен е такава. Жената пита за мнение. Казвам си моето. Абсурдно или не, така ми звучи.
Видно е, че в имената, както и във всичко друго, има мода.

# 43
  • Мнения: 5 259
Не-е-е ако е Десислава или пък модерният напоследък Калоян се връщаме доста по-назад във времето и този вид  Whistling
Скрит текст:


Ами не. Това, че тогава е имало известни хора с тези имена не значи, че всяко пето момиче или всяко шесто момче са се казвали така.

# 44
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Това няма как да го знаем. Пък и сега доста момчета се казват Калоян, ама името не ти навява асоциации със севастократорски външен вид, или?

Никога не бих пренебрегнала харесвано от мен име само защото познавам кофти човек,който се казва така или ми навява асоциации за ретро мода  ooooh!.

# 45
  • София
  • Мнения: 44 101
ми и аз така го чувствам твоето мнение - абсурдно.
Значи ако всяко 5-6 момче/момиче не се казва еди-как си, въпросното име се превръща в неадекватно за времето си... Simple Smile Добре Simple Smile

# 46
  • Мнения: 5 259
Не, нищо подобно. Ако едно име е толкова често срещано, че всяко пето момиче/момче се казва така и после модата му мине до степен да е едно на хиляда, ми звучи старомодно, а не просто оригинално. Ако не е имало такъв пик преди 20-30 години и името просто си е рядко срещано, звучи еднакво по всяко време.
Преди 50-60 години е било модерно женските имена да завършват на -ка. Това е било върхът на модата. Радка, Иванка, дори Анка и Анетка са звучали хипер актуално. Сега как звучат?

Сега ако тръгнеш да ми обясняваш, че няма никаква мода в имената, няма за какво да спорим изобщо  Wink

# 47
  • София
  • Мнения: 44 101
Аз не казвам, че моди няма, а че посочените от теб имена не са остарели, бивши хипер модерни, а са си едни традиционни нормални, вечно еднакво звучащи имена за страната ни.

# 48
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не, нищо подобно. Ако едно име е толкова често срещано, че всяко пето момиче/момче се казва така и после модата му мине до степен да е едно на хиляда, ми звучи старомодно, а не просто оригинално. Ако не е имало такъв пик преди 20-30 години и името просто си е рядко срещано, звучи еднакво по всяко време.
Преди 50-60 години е било модерно женските имена да завършват на -ка. Това е било върхът на модата. Радка, Иванка, дори Анка и Анетка са звучали хипер актуално. Сега как звучат?

Сега ако тръгнеш да ми обясняваш, че няма никаква мода в имената, няма за какво да спорим изобщо  Wink
Това са глупости. Има я така наречената "мода" в имената, да (достатъчен аргумент за мен лично да избягвам всячески да кръстя с такова, мое дете Mr. Green), но си има и класически имена. Владимир и Васил са такива.
На мен обаче нито едно от двете не ми харесва.
Предпочитам Валентин или Валери, ако трябва да е с "В"

# 49
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 На мен и двете имена ми харесват. Не са нито изтъркани, нито остарели. Свързвам ги с прекрасни и умни хора. Simple Smile Но май повече ми допада Васил!  Wink

# 50
  • Мнения: 5 259
Това са глупости. Има я така наречената "мода" в имената, да (достатъчен аргумент за мен лично да избягвам всячески да кръстя с такова, мое дете Mr. Green), но си има и класически имена. Владимир и Васил са такива.
Кое са глупости  Laughing
Че някое име ми звучи старомодно?
Или че Анка, Марийка и Радка не са в пика на модата  Laughing

# 51
  • Мнения: 3 033
Ако трябва да избирам име за момче с буквата В, то бих се спряла на Виктор или Валентин.
Ако трябва да избирам между Васил и Владимир, то ще избера Васил.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Благодаря на всички.. Hug
Когато  се роди бебо ще напиша какво име сме избрали.

# 53
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Aми поясних. Има класически имена.
Радка, Марийка и Анка не са такива. Произлизат от такива, но не са.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Благодаря на всички Simple Smile

Името ,което избрахме е Васил Simple Smile

# 55
  • Мнения: 3 120
Благодаря на всички Simple Smile

Името ,което избрахме е Васил Simple Smile

Да ви е жив и здрав малкия Васил и много много да ви радва!

# 56
  • Мнения: 4 569
Да е жив и здрав малкия Васил!

# 57
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Всичко най-хубаво на бебе Васил.

# 58
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Браво! Честито! Да е жив и здрав Василчо и много да слуша мама и татко!  Hug

# 59
  • Мнения: 15 379
И аз да му пожелая да расте здрав, щастлив, усмихнат!
Много да ви радва Heart Eyes!

# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 949
Благодаря ви Hug

Общи условия

Активация на акаунт