Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте дъщеря ми се роди скриви ходила преди 15 г последваха гипсове а след това и две операции в стара загора при др Васев и  всичко се оправи.Обаче ходилата останаха някак особени и движение нагоре и надолу нямаше мускулите под коляното останаха слаби .Сега това я притеснява мускулите така и не се развиха и краката и долу под коляното са много слаби .Незнам какво да направя дали пак да тръгвам по лекари при положение ,че когато беше на 11 за последно ходихме в София при др Алексиев и тои ми каза стига сте обикаляли по лекари да си давате парите каквото е трябвало са го направили в стара загора от тук нататък ще е така.Искам съвет от някоя маика която е с такова пораснало дете.Благодаря на всички който решат да ми пишат

# 1
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Със спорт не може ли да се пооправят нещата?
Има упражнения за прасци, може да опитате да помогнете на мускула да нарасне.

# 2
  • Мнения: 138
Незнам и аз за това си мисля затова много ми се иска да ми пише някои които е минал през това и детето му е вече голямо

# 3
  • Мнения: 85
Здравейте, моя син сега е на почти 7 год. Беше с еквиноварус на единия крак, но вече няма никакви проблеми със краката. Единствено ми прави впечатление, че в състояние на покой -седнал или прав, обича да си кривне стъпалото навътре. Когато ходи всичко е о.к. Записахме го на спорт /акробатика/ още на 4 годинки. Мисля, че за спорт никога не е късно.

# 4
  • Мнения: 10
Здравейте,
аз съм от Сливен и от скоро съм мама - в неделя бебка  ще направи един месец...
за съжаление радостта ни не е пълна защото спешно се нуждаем от консултация с лекар - детски ортопед за корекция на едното краче..
Проблемът ни е еквиноварус на стъпалото, ще се радвам ако има родители които са се справили с това да пишат при кой лекар са ходили !!!
В Сливен няма детски ортопед, и за това въпросът ми е знаете дали има в Ямбол ??
Най-близкия който за сега намерихме е във Варна, а е просто абсурдно да пътуваме в това време и наводнения с толкова малко бебе..
Ако някой има информация за детски ортопед в Бургас или Стара Загора, който да лекува по метода на Понсети също може да идем, но не по-далеко..
За Стара Загора, не искам при Васев, ако знаете някой друг пишете ..

Благодаря, много обич и целувки за всички мами и деца  Two Hearts

# 5
  • Мнения: 85
Консултация с ортопед е хубаво да се направи възможно най-рано - още първата седмица, за да започнете пасивна гимнастика. Ние с моето дете се забавихме малко, но една позната наскоро роди момиченце с такъв проблем и може би понеже беше в по-лека форма се оправиха само с гимнастика.
Иначе за лекар софия - д-р Райчо Кехайов от Горна Баня и в Пловдив Клиника "Медлайн" - д-р Алексиев. Координати има в нета, на Кехайов имам тел.номер, но не знам дали е актуален.

# 6
  • Мнения: 2
Здравейте, не мога да ви помогна по въпроса с докторите, но мога да ви посъветвам какво трябва да правите. Ситуацията ви е сложна, трябва много бързо да предприемите нещо защото лечението започва при първа възможност след раждането за добри резултати. Дни , седмица... за месец, закъснявате. Така че определяйте се и почвайте. Ще имате Телк, той ще ви помогне финансово ако сте затруднени и със задна дата. От мен успехи и здравето е най важно! Ние сме от Варна на почти 2 години и тичаме и бягаме. Успехи и на вас!

Общи условия

Активация на акаунт