В къщи настана радост голяма, МАЙСКОТО бебче вече е в скута на мама

  • 32 310
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Здравейте мамчета, голямо раздвижване днес има. Виждам че обсъждате столчета за хранене, ами как без стол Rolling Eyes къде ще яде мъника. Ние взехме стол Joy малката само се оглежда като е сложим в него, още е малка не може да стои стабилно, въпреки че взехме всички необходими приставки. Засега си се храним в шезлонга (задължително на вибрация дупето, иначе не желае да стои)  Sunglasses. Относно столовете в ИКЕА не са много практични защото след година пак трябва да купувате (поне тези които са тук).
Относно косопада благодаря за съвета, ММ ми взе ампули, ще пробвам ако не помагат ще пробвам това което е изпитано  Grinning Утре ще правя пюрета за фризера, пащърнак давате ли?

# 346
  • Мнения: 1 048
Здравейте,

Я, отдаде ми се шанса за кратка пауза Simple Smile и залепнах за компа.
Цяло лято се пазихме от комари и на финала ни ухапаха 3  Shocked не мажа с нищо, минаха за 2 дена, като цяло не се сеща да ги чеше.

Утре почваме моркова, след седмица - пащърнак  Peace поръчах на мм да вземе малко микс пюренца (тиква с картоф, морков с картоф, пащърнак с картоф , тиквичка с картоф и новия бял морков за тест Simple Smile)

На това не знам дали сте попадали, аз сега случайно го намерих на начална страница на форума
Скрит текст:
има бая материал за четене Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 сеп 2014, 11:43 от monicat

# 347
  • Мнения: 1 557
monicat, благодаря за линка, наистина има много материал за четене. Иначе и ние цяло лято нямахме ухапване, а за една вечер има 2 на бузката и 1 на ръката ooooh!.

Момичета, реших да спра със захранването за известно време, защото хич не ми се получават нещата Sad. Първите дни всичко вървеше добре, но от 3-4 дни никак не върви. Хапва няколко лъжички и започва един рев, днес започна да плаче на 3-тата лъжичка и почти нищо не можах да дам ooooh!. Реве и ако продължа да и давам започва да се задавя. Лошото е, че днес не иска и млякото да си изпие след опита за захранване. Ужасно се изнервих и сега се опитвам да се успокоя, че иначе ще откача цял ден. Не знам, дали аз бъркам някъде или тя не е готова за захранване, но мисля да преустановя за 1-2 седмици и след това да се пробваме пак.

# 348
  • Мнения: 1 048
Здравей,
Mishka може днес да не ви е ден и бебка да не е в настроение... Отложи за няколко дни и пак опитай... Ако трябва смени продукта и се върнете на него след 1-2седмици, може за момента този вкус да не я влече... Или пък смеси с малко мляко ( до колкото си спомням сте на ам), може пък да й се услади така  newsm78
Преди няколко дни и Дари се размрънка по средата, спрях, разходиха я, поспа 30-40 мин и като се събуди си дояде пюрето и после се кърмихме...импровизации Simple Smile
Вчера яде 2л тиква +3 л морков, днес 7л само морков, утре пак морков моно и от там нататък ще миксирам с тиква, че ме е страх да не се запече  newsm78

# 349
  • София
  • Мнения: 2 143
Голямо раздвижване е имало в темата тия дни, браво на вас! Grinning
Ние бяхме на море една седмица и се върнахме днес следобед. Маргаритката се държа прилично като цяло, само последната вечер нещо се поизнерви и му метна един як рев, последван от стократно будене през нощта. Днес откакто се върнахме също е доста ревлива, дано да е само заради смяната на обстановката и утре да е по-добре.

Гледам обсъждате захранването. Аз реших да започна при 5 навършени месеца, нещо не ми се чака до 6-тия. А и нещо твърде често взе да суче беба напоследък и ми се ще да вкараме малко различна храна.

Столче за хранене и аз съм си харесала това на Икеа. С Ники ползвах едно столче на Чико, което ми даде зълва ми. Тя обаче май още го ползва за второто си дете и, ако е така, ще вземем столчето на Икеа.

# 350
  • Мнения: 1 557
Соник, честит рожден ден на Нико, да ти е жив и здрав и да бъде най-добрият батко  bouquet!

# 351
  • София
  • Мнения: 529
Соник, честит рожден ден на Нико! Да е жив и здрав, много щастлив и усмихнат!

Ние да ви кажа имаме 2 зъбчета на венеца. Не са избили още, но се виждат.  Crazy  Беше ужасен цял уикенд, чак самне се понясаше и когато го проверих - ми те чак 2чки се готвят. Това обяснява защо почна отново да се буди по 100 пъти на нощ. Купих вчера дентокинд и тази нощ беше по-спокоен.
Дано по-бързо пробият, да не се мъчи детето и да не ме изяде, че налита да захапе всичко  Grinning

# 352
  • Мнения: 1 048
Здравейте,

Соник, честит рожден ден на батко Ники  bouquet
А Марги сигурно се сърди на смяната на обстановката, и ние ги имаме тези моменти за по ден като пътуваме (дали заради обстановката или като цяло в деня на пътуването й се разбутва режима) Ние започнахме захранването на 5 навъшени т.е. първите дни на 6м (но знам ли, ако го погледна като коригирана възраст, то си е като след 4м Simple Smile )

В момента морковите ни докарват пръцки и е неприятно, мъчи й коремчето Sad за това днес довършваме бурканчето и от утре микс с тиква, да не й дразни стомаха така брутално.

Tartaleta- браво на вас! скоро ще се "озъбите"...ние имахме някакви епизодични зъбни страсти, голямо чесане падна, но още зъби нямаме. Иначе четах коментар при февруарките, че долните зъбки не пречат на кърменето, защото там детето подлага езиче. И още нещо, което и съседката ми каза, по време на никнене на зъби пада имунитета, за това трябва да сме малко по-предпазливи (мисля, че дори ваксини отказват лекарите да бият)

Сега отивам да чета по другите предходни теми (февруарки, март, априлки) да видим какво ни предстои Simple Smile
 Heart Eyes Hug
Пак се включвам Simple Smile някъде четах, че трябва да се премине към прием на течности с преходна чаша, за да се предпазят зъбите. Ето един интересен коментар в допълнение (февруарки)
В Англия пък плодов  сок не се препоръчва, защото захарта в него причинява гниене на зъбите и липсват полезните фибри, които се намират в самите плодове.

Hug извинявам се, че така хаотично скачам от тема на тема, но предлагам каквото се сещаме да си го споделяме, пък вече Simple Smile каквото сабия покаже Simple Smile

И пак се включвам да метна един линк с рецепти, на който попаднах днес

Последна редакция: вт, 16 сеп 2014, 15:33 от monicat

# 353
  • Мнения: 417
Кога планирате да започнете със захранването?
 (Гласуването приключено: чт, 14 авг 2014, 16:59)
след 4-тия месец - 12 (29%)
след 5-тия месец - 6 (14%)
след 6-тия месец- 16 (39%)
още не съм решила - 7 (17%)

Общ брой гласове: 41

# 354
  • Мнения: 417
Здравейте майчета Hug
Тео от както навърши 4 месеца преди няколко дена намирам нови промени в поведението му. Ама точно от 13-ти са и нововъведенията.  Mr. Green От тогава не спира да се завърта и постоянно иска да е по корем и да зяпа. Щом го обърна по гръп..малеее пова едно мрънкане и сле дмалко  хоп - пак е по корем. Тая сутрин даже докато простирах го оставих за има няма 10 мин и като влязах при него го намерих излегнал се напречно в леглото и се хили на обиколника.  hahaha почнал е да шава все повече и повече. И както спеше доста , така от няколко дена почти не спи и постоянно търси внимание. Докато го гледам се хили, но преместя ли си погледа веднага почва да мрънчи.  ooooh! А вечер като си дойде и баща му..е тогава как ни работи не е истина. Еми така де - има вече двойна публика  Joy
По идея на Моникат пускам нова анкета. Аз лично съм гласувала на пюретата на Хип.
Малко късно но тъкмо оправих малко и първата страница като статийте за захранването съм ги отделила така:
 ВСИЧКО ЗА ЗАХРАНВАНЕТО

СХЕМА ЗА ЗАХРАНВАНЕ НА БЕБТА СЛЕД 6-МЕСЕЧНА ВЪЗРАСТ
ЗАХРАНВАНЕ ВОДЕНО ОТ БЕБЕТО - BLW
ПРИМЕРНИ СХЕМИ ЗА ЗАХРАНВАНЕ НА ДЕТЕТО ПРЕЗ ПЪРВАТА ГОДИНА
ХРАНЕНЕ НА БЕБЕТО МЕЖДУ 1-ВИЯ И 12-ТИЯ МЕСЕЦ
ПРАВИЛА И СТАТДИИ НА ЗАХРАНВАНЕ Д-Р Т. ПРАМАТАРОВА
ТАБЛИЦА ЗА УСВОЯВАНЕТО НА РАЗЛИЧНИТЕ ПЮРЕТА
ЗАХРАНВАНЕ НА КЪРМАЧЕТО
БЕБЕШКИ И ДЕТСКИ РЕЦЕПТИ ЗА ХРАНИ
РЕЦЕПТА ЗА КАРТОФЕНО ПЮРЕ

Ако искате мога да прибавя още линкове ако ми кажете Simple Smile
ПС: ето това си откраднах от априлките за захранването http://dox.abv.bg/files/listtree

Последна редакция: вт, 16 сеп 2014, 19:34 от zeldelina

# 355
  • София
  • Мнения: 2 143
Благодаря ви за пожеланията, момичета, много сте мили Hug Heart Eyes
Рожденият ден мина много добре, Ники остана супер доволен от подаръците и едвам успях да го накарам да си легне. Crazy Утре ще го пратя на градина за първи път от 4 седмици, дано тази есен е по-издръжлив на вирусите. Вече е първа предучилищна група, почти ученик. Heart Eyes

В анкетата гласувах с домашни и купени - каквото мога, ще правя домашно, останалите неща, които ги няма пресни по пазара, ще купувам на готови пюрета. Преди бях доволна от Гербер, Хип и Бебивита, ще видим този път как ще е.

tartaleta123, завиждам ти за озъбването. При Марги засега се усеща само отрицателния ефект от никненето, ама от зъби следа още няма.

# 356
  • Мнения: 1 048
Здравейте,
Gini ти питаше за замразените зеленчуци"Трайност на замразени зеленчуци:
* Сурово замразени: 8-10 м.
* Термично обработени: 3-4 м.
* Термично обработени и месо: 1-2 м.
* Зеленчуков бульон: 1-2 м."
Повече четете тук въпроси -отговори
http://m.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=27897;sa=showPosts;start=15
Благодаря на априлките за линка Peace

# 357
  • София
  • Мнения: 529
Нещо пак затишие.... Гледам на предната анкета 41 гласа - къде ги? Аз виждам реално 8 човека да пишат. newsm78

Аз изчетох какво ли не за това захранване, ама много сложно ми се вижда...или аз съм без мозък  Crazy

Явно ще почна по схемата пък после както дойде. Гласувах за смесено, но готвеното ще е от майка ми. Аз действам с хип био и взех и няколко герберски, че имат малки разфасовки от 80гр. Но ще почна октомври на 5м. и 1 седмица.

Мони и аз я мисля тая чаша. Те реално като почнат твърда храна, трябва вече и вода да пият, а пък нашето рогато отказва шише. Дори кърмата от шише плюе...

Соник, не знам дали сме за завиждане. Те зъбовците се виждат, но един бог знае кога ще пробият. Дано е скоро. Оплаках се един ден на майка ми, че е гърч и тя дойде жената да помогне. Е,познайте -  детето беше цял ден спокойно, спокойно като ангелче. И тя кво ли си вика майка ми  - таю лудата само се оплаква, пък то детето мечта  Mr. Green

# 358
  • София
  • Мнения: 2 143
Щом се виждат зъбите би трябвало скоро да пробият май Thinking
Аз пак започнах да давам Дентокинд, че стана нетърпимо. Бях спряла за известно време, защото се беше укротила дребосъчка, но напоследък пак е постоянен вой. Crazy

Захранването само изглежда сложно, не му се шашкай. Като започнеш веднъж, нещата си вървят от само себе си.

# 359
  • Варна
  • Мнения: 633
Нещо пак затишие.... Гледам на предната анкета 41 гласа - къде ги? Аз виждам реално 8 човека да пишат. newsm78

Аз изчетох какво ли не за това захранване, ама много сложно ми се вижда...или аз съм без мозък  Crazy




Аз например чета, ама не ми остава време да коментирам.... Иначе за захранването се чувствам точно като теб, пффф. Мноооого ме плаши тая работа  ooooh! Че не мога да разчитам и на педиатърката ни затова, понеже тя на последната консултация ми каза да го захраня с каша, понеже бил много наддал вече - 9,300кг. Аз обаче не съм съгласна, знам, че кашите надуват само, плюс това не виждам защо да го захранвам след като е на 4 месеца и е само на кърма. Ще чакам 5,5м и май по съвет на свеки ще го захранвам с плодово пюре. Пък да видим докато дойде време може да реша да е със зеленчук, но с каша абсурд  Peace

Общи условия

Активация на акаунт