Здравейте!
Преди 2 дни ми завършиха заден зъб, след като имах кариес който оставих много време без да посетя зъболекар и положението беше малко зле . Зъба беше започнал да гние и кариеса беше навлязъл навътре и се наложи да ми извадят нервите, след това запълниха каналите и ми пуснаха снимка. След снимката се оказа, че единия канал не е запълнен хубаво и ми го презапълваха. Накрая ми сложиха пломба и тъй като зъба беше леко разрушен ми го изградиха с композит. Имам доверие на зъболекаря си, работи много прецизно и старателно, няма половинчати работи при него. Знам че си е свършил работата, просто имам болки, за която той ме предупреди, но е ужасен дискомфорт, боли ме силно и през повечето време. Зъболекарят ми каза, че е нормално да ме боли една-две седмици, но почти нямало да го усещам, а аз си го усещам БАЯ.... Пия аулин на прахчета, но ме успокоява за 2-3 часа и пак същото.
Въпроса ми е това нормално ли е, трябва ли да позвъня на зъболекаря ми или ще отмине и ако ще отмине какво да пия да ме успокоява докато изчезне болката?
Благодаря предварително и се надявам на бързи отговори.  Blush