разглезено ли е моето дете?

  • 1 480
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • тук-там
  • Мнения: 5 692
Всички бебенца са така на тази възраст. Гушкай го и му се радвай! Сега му е времето.

# 16
  • Мнения: 3 760
Разбирам те защо се безпокоиш. В книгите пише: не откликвайте на всеки плач на бебето и не го гушкайте, иначе ще си отгледате тиранин.
ГЛУПОСТИ!!!
На тази възраст няма разглезено дете. Гушкай го колкото иска-винаги и навсякъде. Някои деца са по-самостоятелни, други по-чувствителни и гальовни, но всички имат нужда от гушкане и галене докато са бебета, а и по-късно.
Гали си го на воля. Скоро ще порасне и няма да ти позволява "да се лигавиш". Тогава толкова ще ти липсват тези моменти...
Най-новите изследвания сочат, че гушканите деца израстват по-спокойни и уверени в себе си.

# 17
  • Мнения: 1 493
Не е разглезено детето. Просто си иска майчината ласка и топлината на прегръдката. Не виждам нещо лошо в гушкането. Ако сега не се гушкате, кога ? Радвай му се, гушкай го, че след някоя и друга година и да искаш, няма да ти разрешава !

# 18
  • Мнения: 7 430
Всички бебенца са така на тази възраст. Гушкай го и му се радвай! Сега му е времето.

Така е - не се притеснявай, гушкай, докато ти дават и можеш, после и да искаш - няма Wink Само ще е хубаво бабата и дядото да не се намесвам, ама като живеете заедно едва ли ще може Confused

# 19
  • Мнения: 4 242
Ще ти кажа само че най-щастливи, уверени и самостоятелни порасват децата чийто нужди са посрещнати, разбрани и задоволени!
Гушкай си сега детенце, защото времето лети! Един ден ще търсиш тези само ваши нежни мигове с тъга!

# 20
  • Мнения: 1 190
Всички бебенца са така на тази възраст. Гушкай го и му се радвай! Сега му е времето.
newsm10

Обожавам да гушкам дъщеря си, ама това със "спасяването" нещо не ми харесва, обаче предполагам, че за жалост нямаш избор щом като живееш със свекър и свекърва Confused

# 21
Четох че в този период и следващите 2,3 месеца страхът от изоставяне стига своя пик, затова плачат и нашето бебче е на 8 месеца и се държи по същия начин. Не съм сигурна дали могат да си представят бъдеще - като излизиш от стаята ще се върнеш- само си представи неговата на бебчо гледна точка - ами ужас. Ще порасне и ще бъде по спокойно. Не помня от кога влизаше в сила играта на криеница идеята е че изчезваш и се появяваш отново и малките човечета свикват с това. Гушкай бебчо и не се притеснявай  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 522
Миличка,картинката ми е толкова позната.От месец и при нас е същото-мрънкане,пищене,абсолютно всичко му омръзва...Разбирам че и нужда от близост,от ласки и повярвай давам му премного,но вече не е нормално.Едва ли мога да ти помогна ,но не мисля,че детето ти е "разглезено".Аз се успокоявам с мисълта,че и това е някой от всички периоди(дето им викат"кризи на растежа") и че и това е преходно.Апък до тогава стискай зъби и това е !                                                                    

# 23
  • Мнения: 5 183
Ще ти кажа само че най-щастливи, уверени и самостоятелни порасват децата чийто нужди са посрещнати, разбрани и задоволени!
Гушкай си сега детенце, защото времето лети! Един ден ще търсиш тези само ваши нежни мигове с тъга!


Абсолютно подкрепям!!!

# 24
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не е разглезено, все още е далееч от възрастта, в която децата са разглезени. Детенцето иска да бъде гушкано, да чувства сигурността на мама Wink
Моят син заспива в нашето легло, като видя, че е заспал, го местя. Гушкаме се, милваме се Simple Smile Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 392
Абсолютно сьщото положение е при нас Laughing Да си призная и аз доскоро си мислех,че е разглезване ,но като видях ужаса в очите и си промених мнението.Понякога плаче неистово,когато ме няма в стаята,вчера даже хьлцаше чак и едва си поемаше дьх Cry Като я взех,се гушна в мен и така се вкопчи и ме запрегрьща,все едно ме е нямало цяла вечност Embarassed
Ние живеем отделно от родителите и поне този проблем нямам,но мисля,че трябва да им обясниш,че за детето родителите са наи-важният авторитет и всички други се нареждат след тях.
Наблюденията ми показват,че после ,когато децата пораснат и родителите им забраняват това или онова,а дядото и бабата се месят и им позволяват сьщото нещо,именно тогава децата се разглезват Sad Затова още сега постави нещата на мястото им,за да нямаш трудности после Wink

# 26
  • Мнения: 2 584
и при нас е така не знам вече с какво да я забавлявам но не се притеснявай от разглезване, синът ми е на 13 години и сега е любвеобвилен но вече не му харесва да го целувам и прегръщам а пред  хора да не говорим, радвай се и гушкай сега като пораснат сами ще те ограничат

# 27
  • Мнения: 5 500
Eто от тук можеш да си изтеглиш Изкуството да бъдеш родител на д-р Фицхю Додсън

http://www.izvorite.com/downloud/downloud6.htm

# 28
  • Мнения: 183
някъде четох че децатакоито не са гушкани и на които не им е обръщано достатъчно внимание да навършване на 2 год по трудно създават приятелства и по трудно се доверяват на хората когато пораснат. нямам дете и незнам дали е така, но ако е така предпочитам да поразглезя малкото, но да не го лишавам от приятели в бъдеще!

# 29
  • Мнения: 2 768
Това с постоянната нужда от внимание ми е добре познато. При нас положението е същото, но в това не виждам нищо странно. Е, понякога ми е трудно да свърша цялата домакинска работа, работата, която съм си донесла от офиса и в същото време да обръщам цялото си внимание на сина си. Но гледам да поставя неговите нужди на първо място, а останалото - когато заспи или се улиса за момент с нещо.
Мисля, че проблемът при теб е друг - по-скоро те притеснява намесата на бабата и дядото. И тук си напълно права. Според мен е недопустимо те да се намесват и противоречат на родителите относно възпитанието на детето, защото рано или късно то ще започне да разбира и да се възползва от това.

Общи условия

Активация на акаунт