Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - 7

  • 45 252
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 8 655
Не се тревожи, ако пишка/ака, не е нервна и си изглежьа добре, не мисля, че трябва да се тормозиш. Може да навакса другия месец.Не се оставяй и педиатъра да те стресира, ако нищо не е качила на прегледа. Като минат болежките ще наваксат децата.

# 721
  • Мнения: 106
Здравейте мами с един въпрос и от мен. Бебчо в момента е на 4 месеца, кърмя на поискване и ми се иска да продължа, докато той сам се откаже. Запритеснявала съм се отсега обаче, че някъде около навършването на годинка, с таткото ще пътуваме и с малчо ще бъдем разделени около седмица (няма вариант да го вземем с нас). Чела съм много за запазване на уменията за сукане при раздяла, както и как да запазя лактацията. Разбирам, че при още незахранено бебе питанията ми са доста хипотетични, но все пак:
- Има ли начин да гарантирам, че няма да се отбие за тази седмица, като ще получава кърмата само от шише и при липсата на сукане за успокоение.
- Възможно ли е да "подсигуря" достатъчна лактация преди това, за да мога да съхраня кърма за този период. Знам, че при изцеждане след всяко кърмене, млякото ще се увеличи, но нямам представа колко относително количество ще ми трябва замразено. Неприятно е, че в нас нямам и фризер, а само вътрешна камера в хладилника и затова не мога да съхранявам кърма за дълъг период.
Благодаря предварително за помощта Simple Smile

# 722
  • Мнения: 28
Според мен се притесняваш излишно, говориш за период след 7-8 месеца. Дай Боже дотогава все още да имаш кърма, но по-скоро като наближи времето се посъветвай с ЛЛЛ (http://lllbg.org/Wink

# 723
  • Мнения: 106
Според мен се притесняваш излишно, говориш за период след 7-8 месеца. Дай Боже дотогава все още да имаш кърма, но по-скоро като наближи времето се посъветвай с ЛЛЛ (http://lllbg.org/Wink
Да, аз също така го мисля - да се съветвам с ЛЛЛ, идеята е горе-долу откога да започна да "събирам" кърма, за да осигуря необходимото количество. А относно имането на такава - ще зависи от търсенето Simple Smile

# 724
  • Мнения: 6 768
4 месечно бебе и захранено дете на годинка разликата е огромна. Малката вече е на 10 мес и суче само след къпане, рядко и сутрин. През другото време си хапва каквото и приготвя. Вече суче по навик, не от глад. Ако трябва да я оставя след 2 мес, нищо не бих цедила. Само аз бих се цедила докато ме няма, за да поддържам лактация. Така че чакай да се захраните и да видиш какви хранителни навици ще има детето. Докато е САМО на кърма имаш едни представи, после се променят нещата Wink

# 725
  • Мнения: 106
4 месечно бебе и захранено дете на годинка разликата е огромна. Малката вече е на 10 мес и суче само след къпане, рядко и сутрин. През другото време си хапва каквото и приготвя. Вече суче по навик, не от глад. Ако трябва да я оставя след 2 мес, нищо не бих цедила. Само аз бих се цедила докато ме няма, за да поддържам лактация. Така че чакай да се захраните и да видиш какви хранителни навици ще има детето. Докато е САМО на кърма имаш едни представи, после се променят нещата Wink
Даа, май наистина твърде отрано се вълнувам Simple Smile Макар и питането да беше хипотетично. Сигурно ми остава излишно време за разсъждения нощем Wink

# 726
  • София
  • Мнения: 10 700
Радева, всяко дете е различно, моето момиче, на 1 г 2 м е и цока постоянно, включително и нощем, яде и детска кухня.

# 727
  • Мнения: 6 768
Радева, всяко дете е различно, моето момиче, на 1 г 2 м е и цока постоянно, включително и нощем, яде и детска кухня.
Не споря с това. Затова и писах, че трябва да се захрани детето и да се видят новите му навици.  Peace Просто да има предвид и сценарий, в който може да не са и необходими огромни количества кърма в запас Simple Smile

# 728
  • Мнения: 106
Хихих, този сценарий с малкото сукане е лесен, аз затова питам за другия  Grinning

# 729
  • Северозапада
  • Мнения: 5 474
При нас, например, когато сме заедно вкъщи суче все още по 5-6 пъти през деня и 2-3 нощем. Ако е на ясла, или я гледа друг през деня или ако сме навън, суче само сутрин и 2 пъти вечер, при прибирането и за приспиване, и пак 2-3 пъти през нощта. И това на 1 г. и 8 м. Сценарии много. Ще му мислите като наближи  Peace

# 730
  • Мнения: 3 846
Момичета, може ли да пуснете линка за проверка на съвместимост на лекарства с кърменето?

# 731
# 732
  • Мнения: 1
Здравейте мами, имам въпрос относно вазоспазмите и неправилното засукване, дали някоя мама е имала такъв проблем и как сте се справили с него.Ние сме на почти 4 месеца досега нямахме проблеми сучеше си най-нормално, но вече 2 седмици е някакъв кошмар, засуква неправилно имам усещането, че само зърната на гърдите засуква и когато пусне зърното то е смачкано, зачервено и веднага побелява, изпитвам болка при самото кърмене и дори и след това, даже и да не съм кърмила в близкия час примерно пак боли, едно пробождане, дърпане в гърдата та чак до мишниците ме боли, четох доста но не мога да се справя сама, гледах разни клипчета, сменях пози, не се получава и не се получава, докато го храня направо ми се плаче, да не казвам и че времето, което прекарва на гърдата се увеличи тройно Sad съответно и моя дискомфорт, а всичко тръгна така добре нямахме никакви проблеми, въпреки, че сме недоносени и беше доста дребничък, но сега определено имам нужда от помощ и съвет.Благодаря предварително за отговорите и съветите ви

# 733
  • София
  • Мнения: 459
Здравейте мами, имам въпрос относно вазоспазмите и неправилното засукване, дали някоя мама е имала такъв проблем и как сте се справили с него.

Аз минах през почти същия проблем и единствено посещение на консултант по кърменето оправи проблема. Оказа се, че от самото начало бебето е сукало неправилно и просто в един момент нещата станаха нетърпими. Изгледала съм десетки клипове и съм изчела много статии, но без показнО на живо не стана номера. За това препоръчвам възможно по-скоро да се свържеш с ЛЛЛ или НАПК.
Успех!

# 734

Общи условия

Активация на акаунт