Австрийска тема- №51

  • 64 643
  • 741
  •   1
Отговори
# 405
  • на път
  • Мнения: 2 804
И аз се включвам към мнението да си правите зъбите в БГ. Моите роднини живеят от 22 години във Виена и не случиха на стоматолог колкото и да го търсиха. Вика ги на 6 месеца на преглед за да си вземе парите и нищо друго.

# 406
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Охх аз пак да подосаждам на бебешка тема  Embarassed
Току що получих списък от АК с инстанциите и документите, които са необходими да представям по време на бременноста и след раждането. Понеже с таткото нямаме брак тая декларация за припознаване може ли да е свободен текст и подпис или трябва да е нотариално заверена  newsm78 дали някой знае ?

И нещо съвсем се обърках с Wochengeld, Betreuungsgeld и Kinderbetreuungsbeihilfe /което е различно от Familienbeihilfe/

# 407
  • Мнения: 374
tartorina, ето тук:

 http://www.arbeiterkammer.at/beratung/berufundfamilie/Beihilfenu … derung/index.html   

и тук

http://www.karenz.at/wochengeld.html

е обяснено доста подробно, на немски обаче.

Доколкото съм разбрала, Wochengeld са само за работещи майки и се дават  2 месеца преди и 2 месеца след раждането и са % от заплатата (като компенсация за това, че в този период нямаш право да работиш). Kinderbetreuungsgeld са за отглеждане на дете и са в 4-5 различни варианта.

# 408
  • Мнения: 794
Kinderbetreuungsgeld са за отглеждане на дете и са в 4-5 различни варианта.

Е сега тамън се върнахме от МА35 ... пак ще трябва да ходим  Tired ... мъжът ми забрави оригиналното свидетелство за брак, а само превода не го искат ...  newsm78
На всичкото отгоре и аз трябва да съм там, а сега бях през цялото време в коридора и не им трябвах  #2gunfire

# 409
  • Мнения: 3 675
Beruška, аз въобще не съм ходила до МА35 (нали за Anmeldebescheinigung става въпрос).
При нас мъжът ми извади всички документи - Geburtsurkunde, Anmeldebescheinigung, Bestätigung der Meldung. Но аз всеки път му давах Vollmacht  Mr. Green Пишех, принтирах, подписвах се и пожелавах успех на таткото  Mr. Green

# 410
  • Мнения: 794
Beruška, аз въобще не съм ходила до МА35 (нали за Anmeldebescheinigung става въпрос).
При нас мъжът ми извади всички документи - Geburtsurkunde, Anmeldebescheinigung, Bestätigung der Meldung. Но аз всеки път му давах Vollmacht  Mr. Green Пишех, принтирах, подписвах се и пожелавах успех на таткото  Mr. Green

И аз така, до сега Laughing
Обаче! Върнаха го милия миналия път, че не съм била там ...
Днес питахме дали може да дойде сам да донесе оригинала на брачното свидетелство ... не можело, трябвало да съм там  #Cussing out
Много досадно ...  Tired

# 411
  • Мнения: 3 675
Аз съм ходила до сега само при един зъболекар (работи с wgkk) и вече повече от 10 години не съм ходила на зъболекар в България. В кабинета няма 2 стола и не ми се вярва да ползва едни и същи ръкавици при различни пациенти. Никога не ми е слагал амалгама в устата, а пломбите, които ми е правил са били винаги на задните зъби. До този момент съм платила  две упойки за да ми извади два мъдреци и сумата не беше голяма. 
Ако ще ходя на профилактичен преглед, наистина не ми дават час за след 2-3 дена, но ако кажа, че ме боли зъб, веднага е намирал време и не ме е карал да чакам.
Водила съм и детето ми при този зъболекар, но там вече не останах много доволна.  Rolling Eyes Накараха ме да го държа  ooooh! , а след като дойде моментът да си ходим, зъболекарят каза на детето ми, че можело да яде шоколад, но по малко  ooooh! Twisted Evil Какво значи малко? За децата винаги е малко, независимо от количеството  Laughing
За коронки, протези, ченета, шини предполагам, че се плаща и със сигурност сумите са големи, но аз се надявам да не стигам до там  Praynig
 

# 412
  • Мнения: 794
На мъжа ми един колега ходи да си оправя зъбите на частно ... в Унгария   Joy

# 413
  • Мнения: 3 675
Aз съм чувала българи да се оплакват от зъболекари, но чак за два стола и един чифт ръкавици,никой не е споменавал до сега  Crazy
Аз все още не съм си намерила гинеколог, общо практикуващите лекари също съм ги сменяла, но зъболекаря не го сменям и съм доволна.
И през ум не ми е минавало да отида на зъболекар в България  Simple Smile

# 414
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Vanilli благодаря   bouquet

# 415
  • Мнения: 2
Здравейте Момичета,
отдавна не съм писала, но ви следя с интерес. Радвам се, че много момичета са се включили в нашите теми. Виждам, че са дейни , активни и положителни във форума. Поздравления.
От 1 г. отворих дет. бутик в 7/ми  на Lerchenfelderstrasse 55./ KinderBoutique (много близко е до рингa  Искам да ви поканя, хем да се запознаем  и да видите моето магазинче. Ще се радвам да се видим.

# 416
  • Мнения: 374
Добро утро! Simple Smile

netkremena, детски бутик ще рече, че в него продаваш дрехи по свой собствен дизайн ли? прощавай, много съм боса в модата  Blush

Въпрос към майките с малки деца: като получиш покана за детски рожден ден, в която пише, че темата е Ариел, Пепеляшка и Ледената кралица (примерно), това означава ли, че се очаква облеклото да е в този тон? А може би и подаръка? Тъй де, това трябва да са любимите героини на момиченцето.

# 417
  • Мнения: 20
Здравейте момичета Simple Smile

Многооооо отдавна не съм писала - виждам, че имаме нови бебенца, нови мами Laughing
Ще се радвам да се присъединя на срещата, ако има такава и обстоятелствата позволяват.

Исках да попитам има ли мами, чийто деца тази година ще са първи клас в българското училище, да попитам нещо на лични...

# 418
  • Мнения: 2
Mila Vanili,
za sajalenie ne sa moe delo krasotite pri men. Prodavam na razlichni marki: Nucleokids, Oilili, i PetiteFleur. i mnogo aksesoari ot Bg vzemam.
eto FB na magazina ima malka chast ot nestata:

https://www.facebook.com/pages/Kinder-Boutique/476221342500562?ref=hl

Последна редакция: пт, 26 сеп 2014, 17:07 от netkremena

# 419
  • Мнения: 27
Здравейте, следя темата с голям интерес, но от България. Попаднах на статии за правата на децата и безсилието на родителите да налагат възпитателни мерки в Германия, за случаи на взети деца от семействата им. Малко невероятна ми се вижда лекотата с която се твърди, че социалните отнемат деца. Стана ми интересно как се гледа нормално, палаво хлапе на 5-10 годишна възраст при вас? Тук не е рядка гледка родител да въдворява щурият си наследник, включително и аз стигам до по-твърди мерки на моменти Grinning, без да говоря за малтретиране. А за тичането, тропането и крещенето у дома не ми се говори.

Общи условия

Активация на акаунт