Автоимунен тиреоидит на Хашимото (34)

  • 63 693
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 272
Не се притеснявайте, хормоните са направо мечта. Незнам дали безсънието е точно симптом. Аз съм била и с хипо и с хиперфункция, но безсъние не съм имала. Най - вероятно е нещо от преумора или нерви Simple Smile

# 661
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Момичета кажете нещо за памет и концентрация..Нещо страшно е при мен Whistling Ходя вече със списък от три неща до магазина ooooh!

"Селеногин" - селенът за щитовидната жлеза, а гинкото - за добра памет и концентрация.
Селеногин пиех преди години, невролог ми го беше изписал...и когато се стигна до там, че  на обяд да не се сещам пих ли си хапчето...и ги спрях  Mr. Green

# 662
  • Мнения: 11 750
Селеногин пиех преди години, невролог ми го беше изписал...и когато се стигна до там, че  на обяд да не се сещам пих ли си хапчето...и ги спрях  Mr. Green

Аз съм така с хапчетата за жлезата. Само че не ги спирам, но ги забравям.  Mr. Green

# 663
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Здравейте.Аз от 6 дни пия Л-тироксин по 25мг , защото ТСХ ми беше 6, но се чувствам много зле. Независим, че пия бетаблокер ми се появиха много екстрасистоли. Миналата година пак пиех л-тироксин в комбинация с метизол, но ми го спряха и така 8 месеца хормоните ми бяха в норма. Чувствах се много добре преди да започна сега л-тироксина, даже се учудих, че ТСХ ми е 6. Нямах никакви оплаквания. И сега с тези екстрасистоли ми е ужасно. Чак ми идва да го спра този тироксин.

# 664
  • Мнения: 2 102
Laura B аз и друг път съм писала, че за да бъда на такава доза , започнах съвсем плавно и за около 2 седм. вече бях на нея всеки ден. Въпреки това пак не се чувствах добре, бях с учестен пулс и високо кръвно, после всичко се нормализира.

# 665
  • Мнения: 272
Laura B моята лекарка ми беше казала, ако чувствам екстрасистоли да пия Валидол. Ще се нормализират нещата не се притеснявай и аз като сменя дозата получавам, но след време всичко влиза в ред.

# 666
  • Мнения: 1 073
Здравейте и от мен вече като мама на още едно бебе. Преди 10 дни родих второто си дете. Сега съм с намалена доза хормон и чакам да минат 45 дни за да пусна контрола и след това съм на ехо при Начев. Чувствам се добре, даже много, но някак не успявам да правя 2-часов интервал между приема на хапчето и следващото кърмене. Лакомника все ме изненадва по-скоро.

# 667
  • Мнения: 3 053
Честито, ymemansi! Да расте здрав и послушен!

# 668
  • Мнения: 2 089
ymemansi , честита втора рожба! Бъди здрава и красива мама на щастливи деца! Нека има такива хубави новини още и още!

# 669
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета! Отдавна не съм писала...мнооогооо отдавна. При мен...не знам какво става. Имах проблеми с цикъла...тоест може да се каже, че почти нямах такъв. Първонаално ми идваше веднъж на 3-4 месеца, но последния път пропусна 8 месеца. Татко почина Cry(( преди 4 месеца и вероятно от стреса или и аз не знам от какво .... цикълът ми се появи и вече 4 месеца е редовен. ПРавих си изследване на ТСХ и този път беше 3.30, при положение, че последните пъти намаляваше и беше стигнало до 0.2...  Въпреки, че ситуацията изглежда по добре се чувствам ужасно. Мачка ме някаква депресия...и изобщо не мога да отворя дума за вечната умора. Чувствам се разбита и толкова искам да прехвърля вината за това на щитовидната си жлеза, а не на побъркания си мозък..... #2gunfire

# 670
  • Мнения: 23
Здравейте!Нахлувам в темата,защото се чувствам доста зле.Вчера си взех резултата от изследването,което ми пусна личния.Резултата е следния ft4 e 165,29 ,tsh  e 1.20.Не съм ходила до сега на ендокринолог.Това хашимото ли е какво е ?Ако някой може да ми каже няколко думи ще съм много благодарна.

# 671
  • Мнения: 2 452
напиши каква ти е реф. стойност за ft4. TSH ти е много добро. За Хашимото трябва да се пуснат антитела ТАТ и МАТ без тях не може да се каже

# 672
  • Мнения: 11 750
Здравейте!Нахлувам в темата,защото се чувствам доста зле.Вчера си взех резултата от изследването,което ми пусна личния.Резултата е следния ft4 e 165,29 ,tsh  e 1.20.Не съм ходила до сега на ендокринолог.Това хашимото ли е какво е ?Ако някой може да ми каже няколко думи ще съм много благодарна.
Чувстваш се зле по принцип или след като видя резултата?
Това ми прилича на грешка. Не съм чувала за толкова високо ФТ4 при нормално ТСХ.

# 673
  • Мнения: 23
Референтните стойности са 12-22 за ft4,а за tsh е 0.27-4.2 .Ами забелязах от три четри месеца ,че преди цикъл съм прекалено нервна едно треперене в стомаха,а този месец продължава още.Много често ми се случва да не мога да заспя,а да си слушам сърцето.До пускането на това изследване се стигна,защото ме болят ставите и имам чувството,че всичко ме боли отидох на ортопед и той ми назначи тези изследвания.Записала съм час във вторник при ендокринолог и предполагам,че тогава ще пуснем още изследвания и за антитела и за каквото трябва още.

# 674
  • Sofia
  • Мнения: 26 455
и мен ме болят ставите,какъв преглед ти направи ортопеда,нещо изписа ли ти за пиене или мазане

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт