Как бързо лятото минава, а след него СЕПТЕМВРИйчето за ясли трябва да се стяга!

  • 53 480
  • 725
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 175
Момичета, благодаря! Дано помогнат съветите!
Ън, всеки с опита си! Аз кърпи нe ползвам и пера абсолютно всичко в пералня от 8 години. Ако качеството и цената  на дрехите в Бг беше много добро  нямаше всеки трети да си пазари от чужбински сайтове. Да не забравяме това!  Wink

П.п. сетих се за случка....
Преди  години в Бг  от бутик си купих блуза на Гучи.
Цената и беше като за оригинал, етикет, визия, но на второто пране се разбра какво менте е...
Ментета има и при нас, но за 8години само веднъж  съм си изпатила.
Пак казвам всеки с опита си и късмета. При всички нас тои е различен. Което пък е хубаво Simple Smile

Последна редакция: нд, 31 авг 2014, 17:11 от eva_82

# 496
  • Мнения: 369
Ева и аз с такъв опит! Пазарувам за децата и за нас, само от спортсдирек и асда.  Hug

# 497
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Мама Зайка,честир рожден ден на Мишко.Да е жив и здрав.
Ева,мама Зайка,аз също пазарях от спортдиректа,но откакто си патих се отказах.Взех на малкия една блуза и се оказа,че не си отговаря на размера,а обувките им са на фантастични цени.
Аз също пера някой дрехи на ръка и не рискувам в пералня.
Аз да ви кажа утре ще ходим да питаме откога ще вземат Дени на ясла и да започвам да му оправям документите и да го пускам,че ми писна вече да скиторим по улиците и да се чудим къде да отидем.

# 498
  • Мнения: 478
Фейт честито за яслата, дано се адаптира бързо и не боледува никак.
Сега остана за моето диване да стискате палци да го приемат. Сега септември има две класирания на 10ти и на 29ти и аз се надявам да ни огрее евентуално, но едвали. В яслата по първо желание на последното класиране приеха 90 деца и сигурно на следващите класирания няма да пуснат места, а вече се доближиха на около 1000 номера от нашия и реално има шанс за там ако няма много деца да  за нея ясла. А ми е толкова близо на няма и 10 минутки от нас, а другите са все на по 20 минути.
И аз бързам да го пускам на ясла ама не искат да ми го вземат, иначе ако си бяхме останали в Пловдив сега щеше да си ходи на ясла, а аз да си се разхождам по цял ден ама не ми било писано явно Simple Smile
pecata не съм сигурна дали е същото аз го знам като саменто, но дядо ми го пиеше доста май и сега го пие още не знам. Той го комбинираше с един чай Ройбос ли какво беше там. Не се е оплаквал да не е ефективно даже и нас се мъчеше да убеди да пием. За цената не е много висока, защото всички други имуностимулиращи сиропи са около 25 20 лв и като купиш и витамини и то станало същото.
silvi_7878 може и да се научи за две седмици да си казва е няма да е на 100% всеки път, но ще казва. Само дето като я пуснеш на яслата от стреса и промяната най-много да спре да казва и да се върне към  памперса. Според мен е трябвало по-рано да почнете за да може да е вече стабилен навик казването когато тръгва на ясла.

За РД подарък сме обещали тротинетка и ще му вземем, чакам майчинството да се появи и ще ходим с мама до Джъмбо да видим за тротинетка и още някоя друга дреболия. Сега съм на вълна играчки развиващи ума и мисля и такива да му взема за РД, че то само с коли и топки не става работата. Трябва с нещо да си напряга и мозъчето миличкия Simple Smile

Аз пазарувам и от чужбински сайтове и от БГ магазини и реално чужбинските дрехи са по-качествени, но много сложно им целя номерацията. Поръчвала съм и от Аиекспрес чиста проба китайски дрехи и са си супер. Е най-голямо разочерование преживях с един произведен в БГ потник със слипове, на първото пране тигелът на потника така се усука и за нищо не става, а струваше 7лв. Проблемът с БГ стоките не е само в качеството а и в цената, за една блузка в най-добрия случай 10 лв, а от асда ще си я поръчам за 5 лв. Нямам далавера да я купувам от БГ просто Simple Smile

# 499
  • Мнения: 201
Рошли - стискам палци, Ивчо да го вземат на ясли.
Силви - не се отказвай, ще се научи Яна, а и лелкте в яслите не са склонни за връщане към памперс, там ги слагат много често на гърне, не пият много вода и няма много аварии.
За дрехите е много относително - попадала съм на боклуци и от Спортдиректа и от Джорджа, и на такива купени от БГ. Просто трябва да се внимава. Размерите наистина не отговарят, но анцуг поръчан от Спортдирект, на третото пране стана на топчета, а за слиповете от Джорджа дето ги взех на Ники няма да коментирам, вярно излизат около 1 лв бройката, ама само не са се разпаднали вече. Имам и български, от 3,5 и са много качествени. Както го е казала Ева - всеки с опита си.

# 500
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Рошли,дано го приемат Ивчо на ясла.
Зори,как беше днеска при Нико като го заведе.
Ние след малко излизаме и като се прибираме ще мина да питам откога ще го вземат моя дивак.Дано е час по скоро,че аз едвам го търпя вече.Станал е невъзможен и само крещя и все по-често го отупвам,но лошото е,че свеки го защитава и той затова е станал такъв лош.

# 501
  • Мнения: 201
Данаека -няма промяна с Нико, реве си, още като започна го обличам почва, и там си реве... днес и утре най-вероятно пак ще го взимам на обед. От сряда ако всичко е ок ще го оставям да спи.


КОГА ЩЕ ИМА МАЙЧИНСТВО!!!

# 502
  • София
  • Мнения: 58
 Зори, утре ще дойдат парите. Аз пък днес се обаждах в  НОИ да питам остатъка от м. Септември и една супер нелюбезна тетка ми каза, че щели да си дойдат като останалото майчинство,демек в Октомври. Дано не е права Rolling Eyes

# 503
  • Мнения: 478
На мен ми се струва, че майчинството ще е в четвъртък. Като си гледах в сайта на НОИ не пише че ще са утре парите даже още няма нищо за този месец. Ама ако ги пуснат утре ще е много добре.
А аз да задам един друг въпрос, как се изчислява за септември колко пари ще получим, до датата на раждане ли е или има някаква друга схема.

# 504
  • Мнения: 1 778
Здравейте, искам да ви питам, някой да знае кои данъци трябва да са платени от родителите за яслата. Казаха ми, че ако не са платени, хранодена на детето, бил на двойна цена. Ние сме си платили старите данъци за миналата година, но за тази 2014 година още не сме. newsm78

 Намерих отговор на въпроса си своевременно, но сега пък се чудя, дали като нямам брак с бащата на Яна, се гледат неговите данъци, или само моите. newsm78
http://www.borbabg.com/?action=news&news=27411

# 505
  • Мнения: 2 802
Здравейте, искам да ви питам, някой да знае кои данъци трябва да са платени от родителите за яслата. Казаха ми, че ако не са платени, хранодена на детето, бил на двойна цена. Ние сме си платили старите данъци за миналата година, но за тази 2014 година още не сме. newsm78

Не съм чувала такова нещо за храненето, но всеки град си е различен. Тук ако не си платил данък, просто не записват детето докато не го платиш. Миналата седмица като ходих ни провериха веднага дали сме длъжници  Shocked
Мисля, че ще гледат само твоите задължение, понеже ти се водиш настойник, нали?

Днес ходих да подам документите за записване, записаха го, но с триста зора, понеже служебните бележки от работодателите ни не били правилно написани  ooooh! та другата седмица ще хода с нови и дано вече са им наред щото не знам вече. Само се чудат за какво да се пванат. На моята бележка печата не бил сложен "на правилното място"  ooooh! а на ММ ЕИК-то не го пишело на български, ами пише VAT номер /понеже фирмата е белгийска/ ... аман от ненормалници. Предполагам, че и другия път ще намерят за какво да се хванат  Crossing Arms Лошото е, че ще започне чаааак на 29-ти  Sad исках по-рано, но не можело. Хубавото е, че го записаха в групата на Ники  Wink
А за капак днес малкия е меко казано отвратителен, направо вдигна яслата на крак и за капак надраска заявлението, че писах на ново ... гонейки го ... и съм яхнала метлата от сутринта.

Рошли, стискам палци Иво да го вземат, че направо не те знам как се оправяш  ooooh! Hug

За сайтовете и дрехите какво да кажа. Наистина е много относително. Имам български и турски дрехи - някой са късат, други не мърдат - просто късмет  Mr. Green

Майчинство и аз мисля, че ще има в четвъртък  Peace
Аз октомри не чакам такова ... той нали е на 3-ти та за два дена няма какво да търся  Mr. Green

# 506
  • Пловдив
  • Мнения: 449
Силви ние също нямаме брак с ММ,но той си е признал децата и те носят неговата фамилия.Затова в заявлението се пишат и данните на таткото и задължително се проверяват и неговите данъци за миналата година и се носи бележка от неговия работодател.Единственно ако детето е записано на твое име с твоята фамилия,тогава бащата не взима никакво участие в записването на ясла или градина,и въобще за всички институции.
При първа възможност ще се включа и по другите теми,че едвам ви изчетох,а имам още багаж да оправям от почивката.
Данаека моите съболезнования за свекър ти.

# 507
  • Мнения: 175
Танева добре сте се завърнали Simple Smile. Как изкарахте?
Оф.... аз с това пикане и акане на Емма вече губа надежда.
Имаше дни в началото беше почнала и казваше ама от седмица спря  Confused
Да ви се похваля, че вече съм килограмите преди да забременея с Емка  Party Party Party
Много вкусни плодове има тук не мога да им се наситя  Heart Eyes

# 508
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Силви,аз също го чувам от теб това с неплатените данъци.Ние сме си платили всичко и мисля,че нямам да имам проблем,но да видим.
Фейт,не си сама днеска.И моя е крив от сутринта и пищеше за всяко едно нещо,което не е на неговата и аз му се карах и го бих,ама ефект нула.
При нас хубавото е,че ще го вземат от 15.09.и другата седмица започвам да му правя изследванията.Днеска като влезнахме в яслата и не искаше да си тръгва,но да видим как ще е от 15.09.
Зори,дано Нико да свикне скоро и да се водят с Плами на Фейт с усмивка.
Танева,благодаря.
Майчинството,май ще е в четвъртък.
Пецата,правилно ти е казала тази лелка,че за септември ще вземем чак октомври.

# 509
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Аз майчинство ще имам утре. Вие що в четвъртък не ви знам

Общи условия

Активация на акаунт