Детската градина- всичко, което ни вълнува- 8

  • 25 924
  • 739
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Аз след дискотека не си вземам 2 дни отпуска.

 Party А трябва!

 Joy  Joy  Joy

# 106
  • Мнения: 21 275
Ще ме уморите  hahaha

# 107
  • Мнения: 2 352
Дискотеките са дълбоко травмираща институция. Само-отписвам се без да питам мама.
Хубав разговор се води и всички са прави. Само децата никой не ги пита.
Това, че на бабите не им е работа да гледат внучета по решение на педагогическия съвет, съм напълно съгласна. От друга страна да се казва, че баби гледат внучета, а те откачат от скука - не знам дали точно гледане е думата. По-скоро възрастно присъствие. Няма нужда от подобно нещо.

# 108
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Ами да ти кажа, възрастното присъствие е просто такова и в много детски градини, лятото особено. Миналата седмица баща ми се включи в гледането на децата. Ами освен да ги нахрани на обяд и да се ослушва да не направят някоя голяма беля, друго не може да им предложи! Връща се от нощна смяна човекът, или пък е преди нощна- задължително спи половината ден, а те играят тихо в едната стая и гледат ТВ. Я ги изведе за половин час, я -не. Ама и на това съм съгласна, само за да не стоят сами! Понеже и това сме го правили... Вярно, за 2-3 часа, но гледаме да не е често и да е наистина в належащи ситуации.

# 109
  • София
  • Мнения: 23 093
От друга страна да се казва, че баби гледат внучета, а те откачат от скука - не знам дали точно гледане е думата. По-скоро възрастно присъствие. Няма нужда от подобно нещо.
Майка ми чете книги, играе на магазинерка и т.н., но да се прави на маймуна, да строи палатки и да се крие в тях, да тича по стаите и да играе на криеница - не може. А детето иска все такива игри, които предполагат наличието на деца. И все повтаря, че иска да играе с децата от групата си. Както и да е, така или иначе третата група на дъщеря ми окончателно приключи.
Добре че снощи срещнахме дете от групата на Кати и сега то е на гости у нас. Майка му се оплака, че детето също като моята щерка е луднало от скука.

# 110
  • Мнения: 2 352
Просто отбелязах, че от тази гледна точка родителят донякъде с пълно право предпочита детската градина. Познава нуждите на детето си и се ръководи от тях.
Вчера срещнахме детенце от нашата група. В момента посещава дежурна градина. Иска да остане завинаги там, защото госпожите не им крещели и не им се карали. Много хубаво е, когато има корективи, но не е хубаво, че не действат пазарните принципи на предлагаш, за да получаваш.  Peace

# 111
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Според мен пък е хубаво децата да си имат и те "отпуска" от градината.Не е само до шумът.Там си има график, порядки и т.н.., докато вкъщи / поне при нас/ няма такива неща и детето е свободно да спи колкото иска, да яде когато му се яде, да се занимава както иска, да ходи на разходки, да тича.Все неща, които в градината не са точно така.Децата имат нужда и от моменти и дни на свобода.И стига родителите да имат възможност да им ги осигурят, защо не.
Вече ако нямат е друг въпрос.
Това обаче важи на 100% за моето дете, всеки си знае за неговото.

# 112
  • София
  • Мнения: 23 093
Всяка градина си има месец, в който почива. За повечето градини е август. Тогава е и почивката на децата. Напълно достатъчна за моето дете.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Нашата градина не почива.Във Варна май няма почиващи градини, отпуските си ползват персонала сега, когато има повече сборни групи.

# 114
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Нашата градина не почива.Във Варна май няма почиващи градини, отпуските си ползват персонала сега, когато има повече сборни групи.

Ами така и трябва! Освен за ремонт, който касае изцяло градината, не би трябвало повсеместно да се затварят ДГ.

# 115
  • Мнения: 18 442
Нашата градина (София) през първата ни година през лятото не почиваше, втората имаше 2 месеца ремонт и сега почиват месец пак заради ремонт (уж, защото е подобен на миналогодишния).

# 116
  • София
  • Мнения: 4 560
При нас определено ремонтът може да се организира поетапно, понеже има 2 сгради, свързани с топла връзка.
Но август се почива. Щерката 5-та година е там и така се процедира всеки път.
Те твърдят, че няма записани деца за август.
Но все си мисля, че ако не поставят така ребром въпроса (за август нали си знаете, пишете 'не' за целия месец ...), ще се съберат деца.

# 117
  • Мнения: 65
Хайде да се включа и аз  Grinning Учителка съм в ДГ. Надявам се от добрите  Laughing Laughing Laughing
Въпросите които обсъждате са проблем и за родителите и за учителите и персонала.Нали знаете всеки си гледа своя интерес.
Трябва да признаете,че работата на детската учителка е доста трудна и натоварваща.Всички знаете как играят и звучат няколко деца заедно а когато са 30 нещата са страхотни.За да имат енергията да са спокойни,любящи и дейни учителите имат нужда да си починат,да се отпуснат и релаксират-като всеки човек.Не им се сърдете,че излизат в отпуск.
От другата страна са родителите които изпадат в тази кофти ситуация.Няма значение кой по какви причини няма възможност да остави детето си вкъщи.Сигурна съм че ако има алтернатива никой няма да бъде върнат.Може би трябва да се финансират някакви летни занимални или да се отпускат средства за заместник- учители които да работят лятото,но в момента реалността е такава.
Не се сърдете,че ви убеждават да не водите децата си.Какво ще стане ако кажат "Няма проблем довеждайте ги"И като дойдат 40 деца какво става.После ще има мрънкане-кой ударен,кой не пикал,кой не ял,друг не пил вода.Един учител не може да бъде полезен за децата ви ако в групата е прекалено голяма.А най-важното е децата да са здрави и щастливи.
Аз също съм родител на малки деца и за мен е по-важно те да са живи и здрави а дали им е скучно не е голям проблем.Забавляваме ги както и когато можем все пак е един месец.
По мое мнение децата са си наша отговорност не на институциите, не на държавата и ние сме длъжни да им осигурим  грижа.
Бъдете по-разбиращи и ще получите разбиране!

# 118
  • Мнения: 18 442
А градината дали връща субсидията, която получава за всяко дете за 12 месеца или и там трябва да проявяваме разбиране...

# 119
  • Мнения: 68 645
Аз пък се чудя - всички учители точно лятото ли трябва да си ползват платения годишен отпуск и наведнъж ли?

Да се планира по-добре, така, щото да не остава без кьорав даскал лятото градината...

Общи условия

Активация на акаунт