Бебе на 1 месец ползва шишето с мляко вместо залъгалка

  • 1 372
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте! Имам следния проблем - бебето иска постоянно да има шише с мляко в устата и да си спи, да се буди, да хапва по малко, пак да заспива... Заспива само докато се храни и то не всеки път - види ли се будно, иска да яде, ако не - реве. Случва се да реве от хранене до хранене - няма разходки, няма колички... Като цяло спи малко и сачо шишето го успокоява. Залъгалки пробвах всички форми - не ще! Направо се разярява. Имали ли сте такива проблеми? Дайте съвет!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 817
Пробва ли да му смениш биберона на шишето с такъв с по-големи дупки? Може да му е трудно да суче от този и заради това да става бавно. Просто предположение.

# 2
  • Мнения: 110
Отдавна го смених, защото е с антирефлуксно мляко, а то не минава през малка дупка. Тя си изяжда набързо млякото като е гладна, не да не може. После се лигави по един час на по-малко количество. Никога няма да спре, ако не заспи или ако аз не я спра - после се започва реване и лапане на ръце до следващото хранене. Междувременно давам вода, залъгалки, нося я, какво ли не... няма спокойствие.

# 3
  • UK
  • Мнения: 4 310
Звучи ми напълно в реда на нещата... за кърмено на поискване бебе. Те са си така. Понеже (в голямата си част) не ползват залъгалки и ползват гърдата и за ядене, и за приспиване и за всичко. А щастливо ли е бебето? Имам предвид има ли колики, изхожда ли се нормално, как го обличаш, да не го претопляш нещо, нахранено ли е, всичко наред ли си му е? Да не го мъчи нещо и затова да плаче много и да иска да се успокоява с шишето? По колко мляко ти изпива и по колко наддава, да не е гладно?

# 4
  • Мнения: 110
Има колики, които много го мъчат и нищо не им помага. Давам си сметка, че те са в основата на нещата, но не мога и да го оставя нон стоп с шишето в устата. Яде по 130 - 160 мл и понякога заспива, но по-често иска още. Не смея да му давам толкова много. Няколко пъти съм му давала и още, но винаги води до повръщане. Наддава нормално - за 1 месец около 1 кг, а го обличам съвсем леко - боди и толкова, без чорапи. Дори ми се чудят по улиците, че толкова малко бебе го държа без чорапки, но съм убедена, че откакто му махнах чорапите му е по-добре.

# 5
  • UK
  • Мнения: 4 310
Колко точно е голямо бебето? Имаш ли слинг? Повече носене и  гушкане не помага ли поне малко?

# 6
  • Мнения: 110
Нося я постоянно, иначе няма как да я накарам да млъкне поне понякога. И тогава само иска да яде. В слинг я пробвах, но тя обича ръцете й да са свободни, дори не търпи да са завити, и реве в него. На 36 дни е.

# 7
  • Мнения: 39
за коликите вземи си капки  БИОГАЙА много помагат поне при нас. ние сме същите иска да яде много и ако не му дам реве все едно го колим. изяжда около 120-130 мл и винаги се стига до там, че да повръща. за да го приспиш пробвай да му даваш малко мляко с шишето и веднага след   това залъгалка, може да пробваш и въртележка за легло, която да го успокоява.

Общи условия

Активация на акаунт