Къщи за циганите

  • 41 576
  • 1 625
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 374
Длъжна ли е държавата да осигури безплатни къщи (или бараки) на циганите, чиито домове предстои да бъдат съборени? Интересно ми е какво мислите по този казус.
Аз лично съм раздвоена  Rolling Eyes

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1295844

# 1
  • Мнения: 1 103
да, ако си пращат децата на училище  Peace

# 2
  • Мнения: 8 942
И спрат да им дават детски надбавки, на тези които са родили под 18 години и нямат средно образование.

# 3
  • Мнения: 1 103
И спрат да им дават детски надбавки, на тези които са родили под 18 години и нямат средно образование.

Защо? Ако си дават бебетата на ясла и продължават да ходят на у-ще , нека си взимат надбавки ... Ако си изпълняват правилата?

# 4
  • Мнения: 3 031
Ако са законни къщите им, бих се замислила. Ако не са, категорично не.

# 5
  • HH
  • Мнения: 3 257
Лято +1 от мен. Те че няма да тръгнат да работят е ясно. Поне да има след тях едно поколение, което да е от полза както за самите тях, така и за обществото.

Алина това няма как да стане, ще скочат от хиляди организаии, че е дискриминация и т.н. А не е дискриминация-ако беше така нямаше да им е ползволено да ходят на училище...но винаги ще се намерят хора, които да ти кажат в лицето, че ти на тия цигани не си им в положението, не си им в къщитете, че ти си виновен да стигнат до там и още и още....

# 6
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 288
Да ги настанят, но после да работят и да си изплащат къщите .Или да плащат наем.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 374
Coco-colo, доколкото разбрах от статията, къщите не са тяхна собственост. Общинска са, и циганските семейства са се самонастанили. Освен това първите 8 къщи, които ще бъдат бутнати са опасни.

Доводът за образованието и аз си го мислех. Т.е. строят се малки къщи само и единствено за тези семейства, чиито деца посещават училище. Редовно.

# 8
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Да им дават, НО ако си ги изработят, т.е. Общината да ги накара да свършат нещо в полза на обществото.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Би следвало да ги третират както всички бездомници. Предлагат им временно настаняване, където за издръжка и поддръжка им удържат помощите, които им се полагат. Ако не им харесва - да се спасяват. Не знам дали е такава политиката на държавата, но ми се вижда най-справедливо.

# 10
  • Мнения: 1 103
 ако трябва да плащат ще пратят децата на магистралата или на сметището и по кофите  . по добре на училище да идат децата  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 28 633
Длъжна ли е държавата да осигури безплатни къщи (или бараки) на циганите, чиито домове предстои да бъдат съборени? Интересно ми е какво мислите по този казус.
Аз лично съм раздвоена  Rolling Eyes

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1295844

Не и безплатни. При определени условия - да, според мен може.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 374
Да ги настанят, но после да работят и да си изплащат къщите .Или да плащат наем.

А ако не могат да си намерят работа? Далеч съм от мисълта, че циганите са най-трудолюбивата част от бг населението, но понякога ми се струва, че сякаш силно подценяваме трудностите през които трябва да мине един циганин за да си намери работа извън чистотата.

миленака, дай по-конкретно..какви условия  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 28 633
За децата - абсолютно задължително посещаване на училище.
За възрастните - труд. Не е задължително да се явяват на конкурси за работа, може в държ. фирми, общински, при необходимост, както примерно сега след градушката в София...
Задължително да се грижат за това, което им е дадено, а не да го разграбват и унищожават.


Това на първо четене. Абсолютно съм против да им се подари наготово ей така, от нищото.

# 14
  • Мнения: 3 031
Coco-colo, доколкото разбрах от статията, къщите не са тяхна собственост. Общинска са, и циганските семейства са се самонастанили. Освен това първите 8 къщи, които ще бъдат бутнати са опасни.
Това съм го пропуснала. Както са се самонастанили, така да се самоизнесат.
Съгласна съм с мнението на Лиляна, временно настаняване с поставени условия.

Общи условия

Активация на акаунт