Раждане във вода

  • 8 097
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 909
Привет, мами, някоя от вас да е раждала във вода? Бих се радвала, ако някоя сподели преживяването, евентуални плюсове и минуси.
Благодаря.  Simple Smile

# 1
az ne sam rajdala vav voda, no adski iskah!!!! kazvat che bolialo po malko (no se samniavam) , no sam chuvala che za deteto e po dobre vsashnost go gledah po tv i ot tam taka se ambicirah no za jalost ne uspiah s parvoto , za vtoroto se nadiavam .>..>

# 2
  • Мнения: 4 390
Цитат на: geminarius
Привет, мами, някоя от вас да е раждала във вода? Бих се радвала, ако някоя сподели преживяването, евентуални плюсове и минуси.
Благодаря.  Simple Smile


Аз не съм, но приятелката ми е седяла в джакузи (в болницата) до 5 см разкритие. След това са й сложили епидурална упойка. Каза ми, че доста й е помогнало да се справи с болките.

# 3
Като ми се раждаше първото дете, какво ли не опитвах, та и във специална вана лежах. Да, успокяваше болката до някъде, но като и това не ми помагаше се вдигнах и изнесох от там. Как да ти кажа болката си е болка, за мен нямаше значение дали съм във вода или не. При мен и при трите ми раждания единствено  ми е помагало - газ и правилно дишане......и "малко" викане.

# 4
  • Мнения: 1 975
Чувала съм че е много по-леко да се ражда във вода. И аз така исках,но при мен нещата станаха доста набързо и не стана и двата пъти  Wink

# 5
  • Мнения: 530
По принцип съм чувала много положителни неща за раждането във вода - както за майката (помага за болките, по-лесно се движиш и т.н.) така и за детето (шока от 'излизането от корема на мама' не е толкова голям когато е във вода). Аз докато раждах Анна, прекарах около 1 час във ваната в болницата, преди това и вкъщи седях във ваната известно време през деня когато контракциите бяха още не толкова болезнени. Но в болницата не ме изкефи много ваната, защото се наложи да си махна ТЕНС машината, а тя определено ми действаше по-добре от ваната. Сигурно е по-различно и по-добре ако си в специална по-голяма вана или родилен басейн, ама май не е за мен.

Иначе аз все повече си мисля за раждане вкъщи или раждане в акушерско отделение - тук има в повечето болници такива, само акушерки се грижат за теб (разбира се ако се наложи нещо по спешност те преместват, те обикновено са непосредствено до другите отделения където има и лекари). Всъщност докато раждах също бях само с акушерки, до момента в който ми сложиха епидуралната и след това се наложи вакуум.
Мисля да обсъдя всички възможности и да реша кое ще е най-доброто. Някак си при първото ми раждане не се замислях толкова над факта че ще прекарам време в болница. Сега ми е по-напрегнато от това да съм в болница отколкото от това да раждам вкъщи. Все си представям разни болнични вируси и какви ли не други неща и ми се иска всичко да мине на познато място, без излишни процедури и т.н. Е, то решението няма да зависи само от мен, но ако решат че няма рискове, и ако успея да убедя мъжът ми (той засега се колебае) ще е добре.

# 6
  • Мнения: 1 909
Благодаря ви за отзивите, момичета  Simple Smile
Днес в болницата, в която искам да раждам, е ден на отворените врати и ще се поинтересувам как стоят нещата. Досега и аз съм чувала положителни мнения за раждането във вода, но не от пряк източник, затова ми се искаше да чуя нечие лично мнение.
Цитат на: MM
Иначе аз все повече си мисля за раждане вкъщи или раждане в акушерско отделение - тук има в повечето болници такива, само акушерки се грижат за теб (разбира се ако се наложи нещо по спешност те преместват, те обикновено са непосредствено до другите отделения където има и лекари). Всъщност докато раждах също бях само с акушерки, до момента в който ми сложиха епидуралната и след това се наложи вакуум.
Мисля да обсъдя всички възможности и да реша кое ще е най-доброто. Някак си при първото ми раждане не се замислях толкова над факта че ще прекарам време в болница. Сега ми е по-напрегнато от това да съм в болница отколкото от това да раждам вкъщи. Все си представям разни болнични вируси и какви ли не други неща и ми се иска всичко да мине на познато място, без излишни процедури и т.н. Е, то решението няма да зависи само от мен, но ако решат че няма рискове, и ако успея да убедя мъжът ми (той засега се колебае) ще е добре.

ММ, не се ли притесняваш, че при раждане у дома може да настъпят усложнения и тогава няма как да се реагира достатъчно бързо? Да не дава Господ!

# 7
  • Мнения: 530
[/quote]
ММ, не се ли притесняваш, че при раждане у дома може да настъпят усложнения и тогава няма как да се реагира достатъчно бързо? Да не дава Господ![/quote]

Ами притеснявам се разбира се, но се надявам затова да ми помогнат да реша дали съм подходяща за раждане вкъщи. Т.е. на базата на това как се развива бременността, кога и как ще започне раждането и т.н. Много хора тук раждат така и честно казано тази практика набира сила, а не намалява. Предполагам, а и ще се поинтересувам повече, че рисковете се обмислят сериозно и ако има и най-малка опасност, се отива в болница, а и винаги има екип готов. В крайна сметка в по-голямата част от случаите раждането е естествен процес и може би ще прозвучи еретично, но аз подкрепям мнението че основната причина за намаляване смъртността при раждане (на родилки и на бебета) не е в това че в днешно време повечето раждат в болница, а в ред други фактори като по-висока хигиена, по-голяма компетентност на акъшерки и т.н.. Голяма част от процедурите и процесите в болницата според мен, а и според много други хора, са излишни и дори опасни, и ако няма предпоставки за очакване на усложнения, не мисля че е за предпочитане да се ражда в болница. Има време де, така че ще видим какво решение ще взема в крайна сметка.

# 8
  • Мнения: 192
Цитат на: MM

ММ, не се ли притесняваш, че при раждане у дома може да настъпят усложнения и тогава няма как да се реагира достатъчно бързо? Да не дава Господ![/quote]

Ами притеснявам се разбира се, но се надявам затова да ми помогнат да реша дали съм подходяща за раждане вкъщи. Т.е. на базата на това как се развива бременността, кога и как ще започне раждането и т.н. Много хора тук раждат така и честно казано тази практика набира сила, а не намалява. Предполагам, а и ще се поинтересувам повече, че рисковете се обмислят сериозно и ако има и най-малка опасност, се отива в болница, а и винаги има екип готов. В крайна сметка в по-голямата част от случаите раждането е естествен процес и може би ще прозвучи еретично, но аз подкрепям мнението че основната причина за намаляване смъртността при раждане (на родилки и на бебета) не е в това че в днешно време повечето раждат в болница, а в ред други фактори като по-висока хигиена, по-голяма компетентност на акъшерки и т.н.. Голяма част от процедурите и процесите в болницата според мен, а и според много други хора, са излишни и дори опасни, и ако няма предпоставки за очакване на усложнения, не мисля че е за предпочитане да се ражда в болница. Има време де, така че ще видим какво решение ще взема в крайна сметка.[/quote]Моята докторка също ми предложи още в началото да раждам в къщи,аз в първия момент странно я изпогледъх Bulb ,но мисля ако до края всичко протича добре с бременността ми да съм си в къщи Rolling Eyes А ако се наложи нещо,болницата е на 5 мин. от нас.

# 9
  • Мнения: 530
Цитат на: irinna
Моята докторка също ми предложи още в началото да раждам в къщи,аз в първия момент странно я изпогледъх Bulb ,но мисля ако до края всичко протича добре с бременността ми да съм си в къщи Rolling Eyes А ако се наложи нещо,болницата е на 5 мин. от нас.


Ирина, на теб първо раждане ли ще ти бъде? Браво за смелостта, и да кажеш като дойде момента какво си решила и как е протекло всичко. Аз наистина много съм се навила за това раждане вкъщи та да видим.

# 10
Цитат на: geminarius
Привет, мами, някоя от вас да е раждала във вода? Бих се радвала, ако някоя сподели преживяването, евентуални плюсове и минуси.
Благодаря.  Simple Smile

Ами аз пробвах. Но издържах там само 40 минути. После като се увеличиха контракциите и записках за епидурал. Изкараха ме от басейна и по "нормалната" процедура после Simple Smile  Wink

# 11
  • Мнения: 239
I az si misleh, che e mnogo hubavo vyv voda, a i bjah chuvala dobri otzivi, no pri poseshtenieto v bolnizata, doktora, kojto ni razvejdashe taka se izkaza, che mi minaha vsichki merazi.
Ako vsichko e normalno i rajdaneto e bezproblemno -ok, no v basejna ne mogat da sledjat tonovete na bebeto, ne mogat da ti slojat epiduralna, ne daj si boje, ako stane napecheno - 3 dushi ne mogat da te izvlekat ot basejna...
ti si reshavash dali poemash riskovete.
Az dyrjah na epiduralnata!

# 12
  • Мнения: 192
Цитат на: MM
Цитат на: irinna
Моята докторка също ми предложи още в началото да раждам в къщи,аз в първия момент странно я изпогледъх Bulb ,но мисля ако до края всичко протича добре с бременността ми да съм си в къщи Rolling Eyes А ако се наложи нещо,болницата е на 5 мин. от нас.


Ирина, на теб първо раждане ли ще ти бъде? Браво за смелостта, и да кажеш като дойде момента какво си решила и как е протекло всичко. Аз наистина много съм се навила за това раждане вкъщи та да видим.
    Да ММ първо раждане ще ми е:),ако съм в къщи ще ти пиша подробно как е протекло всичко.Не ме е страх,защото вярвам на доторите:)

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Приятелка пробва да ражда във вода, но според нея не облекчавало болката. Може би при всекиго е различно  Rolling Eyes
Раждането в къщи го пропагандират, защото е по-ефтино на касата. Реално погледнато ако наистина всичко е ок нямаш нужда да ходиш в болницата.
Моя приятелка, докторка анестезиоложка (в болницата, където ще раждам работи, уредила съм се  Wink), ми каза че мога да си родя в болницата и веднага след това да се прибера в къщи. Не било необходимо да стоя там ако не искам. Лично тя ми препоръча раждане в болницата, а престоя каза сама да си реша Thinking.

# 14
  • Мнения: 1 909
Цитат на: irinna
Моята докторка също ми предложи още в началото да раждам в къщи,аз в първия момент странно я изпогледъх Bulb ,но мисля ако до края всичко протича добре с бременността ми да съм си в къщи Rolling Eyes А ако се наложи нещо,болницата е на 5 мин. от нас.

Чакай да го сметна... 5 мин. до болницата, т.е. само път.
От вас до колата..., после в болницата да се оправят формуляри и т.н. подробности, да те настанят в стая (дано да има свободна в тоя момент), докато започнат нужните интервенции и т.н. мисля, че поне 30 мин. не ти мърдат. А през това време могат да се случат много работи, да пази Господ. Ако напр. се наложи и секцио... може и да бъркам, но мисля, че и 45 мин. няма да стигнат с цялата подготовка.  Shocked
Само си разсъждавам на глас, не искам да всявам паника.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт