"ЧЕРНА РОЗА" по тв7

  • 127 686
  • 748
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 485
Здравейте!  Grinning




   Рейтингът вече е измерен и "Карагюл" отново е лидер за деня в общата класация. При това - със значителна преднина пред другите телевизионни продукции.  newsm10 И като още един бонус - забележимо е качил процентите си спрямо предишния епизод.  Peace  Прави впечатление, че дори OZET-ът е с доста висок резултат.


    
TOTAL

      1    KARAGUL                    FOX TV        9.90    25.76
      2    MEDCEZIR                STAR TV        6.16    15.65
      3    ARKA SOKAKLAR      KANAL D       5.25    13.31
      4    STAR ANA HABER STAR TV           4.41    16.07
      5    GULDUR GULDUR
                         SHOW           SHOW TV      4.25    10.71

      6    GULDUR GULDUR
                    SHOW OZET     SHOW TV      4.15    11.58

      7    KARAGUL (OZET)    FOX TV        4.06    11.50
      8    BENI AFFET            STAR TV        4.03    18.81
      9   KOMANDO DADI
                        (Y.S)            SHOW TV      3.76    15.54

    10  DENIZ YILDIZI       STAR TV         3.39    10.19

    
AB - ГРУПАТА

     1    MEDCEZIR    STAR TV        6.64    18.50
     2    KARAGUL      FOX TV         6.06    17.32
     3    GULDUR GULDUR
                  SHOW     SHOW TV      5.93    16.43

     4    GULDUR GULDUR
        SHOW OZET    SHOW TV      4.46    15.31

     5   MEDCEZIR
                (OZET)    STAR TV         3.76    12.42

     6    KOMANDO DADI
                 (Y.S)      SHOW TV      3.35    13.89

     7    KANAL D
               HABER     KANAL D       3.23    13.08

     8    KARAGUL
              (OZET)     FOX TV         3.06    10.80

     9    ECE UNER ILE
    SHOW HABER   SHOW TV     2.96    12.17

   10    ARKA SOKAKLAR
                               KANAL D       2.81     7.90


    По всичко личи, че сериалът пак ще е начело и на седмичната "десятка на най-гледаните", макар че големият му съперник "Kurtlar Vadisi Pusu" ("Долината на вълците") също има скок нагоре в процентите. Ето временното класиране: почти 7 600 000 зрители снощи са предпочели  "Карагюл"...  smile3501


    
Зад кадър - Мерт Язъджъолу в минутите, когато престава да бъде "проклятието и благословията" на семейство Шамверди...  Grinning Hug



    
Пожелавам ви чудесен уикенд!  thumbsup

Последна редакция: сб, 18 окт 2014, 12:16 от ангела 33

# 526
  • Мнения: 485
Привет, момичета!  Hug

   Добрата новина е, че хърватките вече са готови с преразказа на 54 епизод.  thumbsup Недотам добрата - текстът е много дълъг, а моето време "късо", затова ще го преведа на три части.  Wink Първата вече е "на линия" и    ...заповядайте!  Grinning  Peace

ПРЕРАЗКАЗ НА 54 ЕПИЗОД
 
(Част 1)

     След обаждането на Баран, Нарин е обзета от ужас. В същия момент, в двора влиза Кендал и тя уплашено му разказва какво е решил да направи Баран и го моли да спаси сина й. С последни сили тя му обяснява, че Баран е на мястото, където са изкопани два гроба, единият, от които е бил за чичо му. Кендал бързо схваща къде е момчето и се втурва с колата натам.
   В конака Нарин припада, а Емине, Мелек и Йозлем се спускат да я свестяват. Пристига и Ебру и пита, какво се е случило? Нарин отчаяно й казва, че Баран мисли да се самоубие. Жените се скупчват около Нарин, а Ебру я успокоява, че Баран не е способен да посегне на живота си.
   Айше и Сибел са в стаята. Айше се тревожи за Баран, напрегната е и излиза на двора. Идват Кадрие ана и момичетата (Мая и Ада) и питат какво става. Йозлем им отговаря, че Баран се е обадил на Нарин и е казал, че ще се самоубие. Всички са потресени.
 Айше излетява от конака да търси Баран, а сестра й хуква след нея. Внезапно на Сибел й прилошава, но уверява Айше, че не е нeщо сериозно. Тя се опитва да успокои сестра си, че Баран няма да го направи, защото я обича и не би могъл да я изостави, така, както и тя не би му обърнала гръб. Айше изпитва неудобство, че Сибел, дори в такова състояние, когато й е зле, се опитва да я утеши. Но тя й отговаря, че е нейната по-голяма сестра и трябва да я подкрепя и да се грижи за Айше. Като вижда всички заедно на двора, Ада използва момента, за поредния си изблик от негодувание и агресия към Ебру.

  
   МЕЛЕК: Брат ми ще стигне навреме и ще доведе Баран - жив и здрав.
   ЕМИНЕ: Майко, Нарин! Баран не би направил такова нещо, нима не го познавате!
   КАДРИЕ: Не е могъл да понесе, че за втори път изгуби баща си.
   ЕМИНЕ: Майко, не говори така! Кендал ще го спре, а и Баран не е дете, способно да извърши такава лудост. Не е на себе си и не знае какво говори...
   ЕБРУ: Емине е права. Баран е умно момче - толкова неща преживя, но издържа и се справи...
 (Нарин търси по телефона Оуз.)
   НАРИН: Хайде, вдигни, Оуз...
   МАЯ: Мамо, Баран не би го сторил, нали! Ти...
   АДА: О, да, разбира се! Нека и нашата майка да направи нещо. Майката, която не си мръдна дори и пръста за нашия баща и своя мъж, нека да се бори за чуждите... Тя винаги защитава всеки друг, но не и собствените си деца, когато трябва да се бори за тях.
   ЕБРУ: Ада, осъзнай се.
   АДА: Ти само това знаеш. "Ада, млъкни! Ада, осъзнай се!" Ако някой трябва да се осъзнава, това си ти! Първо се погрижи за собственото си семейство, а после тичай да решаваш чуждите проблеми.
   МАЯ: Ада!
   АДА: Направо, полудявам! Кой е Баран, какъв ни е на нас?
   ЕБРУ: Ада, вече прекаляваш. Нима не виждаш в какво състояние са тези хора. Как можеш да бъдеш толкова безчувствена и несправедлива?
   АДА: Всички забравихте баща ми, сякаш не е съществувал. Толкова сте свикнали без него и не искахте да ви се пречка, че като се появи, непрекъснато го навиквахте и го притискахте да ви дава отчет. Вие сте виновни, всички вие сте отговорни за смъртта на баща ми. Ааа, какво стана? Погребахте баща ми, заровихте го в земята, а сега се вайкате и тръшкате, че Баран щял да се самоубие. Не се плашете, този "малък Кендал" никога няма да си посегне, твърде му е мил животът...
.................................................
   АДА: Е, какво? Защо се умълчахте? От истината боли, нали! Мене ме боли всеки ден, непрекъснато си мисля за баща ми, все едно го съживявам. Докато аз денонощно не изхвърлям от ума си образа на татко и болката от загубата му, вие се погледнете: какво ви тревожи! Че Баран се измъчвал, защото не можел да понесе това, не можел да се справи... Всички ми отнехте татко, всички вие! Пред очите ви, аз всеки ден се разкъсвам на парчета, но дори и ти, майко, не виждаш това. И как да го видиш, като даже не ме поглеждаш! Баран избяга с Айше и ти тичешком отиде да ги търсиш. Сякаш мене ме няма, само Баран, Баран и Баран...
   ЕБРУ: Що за приказки са това! Чуваш ли се, какви ги говориш?
   АДА: Всички вие знаете, че "малкият Кендал" това никога не би го направил. Само търси показност и внимание...
   НАРИН: Ебру, усмири си най-после дъщерята.
   КАДРИЕ: Нарин, помогни ми да се кача горе.
   МАЯ: Ада, престани вече! Не виждаш ли, колко нараняваш мама.
   АДА: Ти не се меси! Ти винаги си премълчаваш, мълчи и сега.
   ЕБРУ: Хайде, Ада, продължавай! Викай, крещи, изгони всички.
Животът на Баран е в опасност, но нека това не те тревожи, изприкажи си всичко, което ти дойде наум. Нас обвиняваш за смъртта на баща си, ами ако на Баран му се случи най-страшното. Как ще се почувстваш тогава? Той е твой брат, Ада. Братът, когото не престана да търсиш, след като бе изчезнал. Братът, който беше до тебе в най-тежките ти моменти. Затова, не говори неща, за които после може да съжаляваш.

   АДА: Достатъчно! Само "твоят брат", "брат ти", нищо друго не знаеш да кажеш. В момента не ме е грижа за него...
.................................................
   АДА: Хайде, изхвърли ме! Опитай се да ми затвориш устата! Сега ме караш да мълча, но каквото и да кажеш, каквото и да направиш, няма да промениш факта, че баща ми е мъртъв. Нищо няма да промени тази истина, разбираш ли?
   ( Внезапно се появява Рюзгяр, който е чул последните думи на сестра си.)
   РЮЗГЯР: Татко умрял ли е?
.....................................................
   ЕБРУ: Видя ли какво направи, Ада!
   МАЯ: Рюзгяр, хайде! Да отидем в стаята.
   ЕБРУ: Е, харесва ли ти това, което направи?
   АДА: Какво толкова е станало! Докога смяташе да криеш от него. Опита се да не му казваш, че татко се е върнал, сега пак...
   ЕБРУ: Ада!
   ЕМИНЕ: Стига толкова! Не се разправяйте повече пред Рюзгяр.

  Капитан О(г)уз още не е отпътувал. Заедно с брат си са седнали в хола вкъщи. Сердар го пита какво ще прави сега, още ли настоява да замине. Оуз отговаря, че не може да остави Нарин в такова състояние и ще остане. Поглежда телефона си и вижда, че тя го е търсила. Веднага й звъни, а Нарин му разказва какво се случва и търси помощта му.

      Баран се е изправил на ръба на скалата, когато пристига Кендал, който се хвърля към него.
    
     КЕНДАЛ: Баран, дори не си помисляй да го направиш, чуваш ли? Дори случайно не си го помисляй, Баран! Спри, не го прави!
     БАРАН: Защо си дошъл, чичо?
     КЕНДАЛ: Баран, недей!
...............................................
     КЕНДАЛ: Виж, звъни майка ти, умира от тревога, искаш ли да се почерни за цял живот! (отговаря на обаждането) Братовчедке?
     НАРИН: Батко, намери ли го?
     КЕНДАЛ: Намерих го, не се притеснявай. Малко ще си поприказваме двамата. Ще ти се обадя по-късно.
..................................................
     БАРАН: Не се приближавай до мен.
     КЕНДАЛ: Какво да правя? Да скоча ли? Това ли да направя, синко?
     БАРАН: Не ме наричай "синко"! Аз не заслужавам да бъда нечий син. Предадох дори собствения си баща. Не му позволих да ми обясни. Докато татко мълчеше, за да не ни тревожи, аз изливах гнева си върху него. Отдавна трябваше да умра и ще си отида от този свят. Нито тебе, нито баща си, нито майка си, никого от вас не заслужавам.Внимавай, да не се приближиш случайно...
     КЕНДАЛ: Значи ще се самоубиеш и ще си отидеш? Ще се хвърлиш от тази скала, така ли? Ако тебе те няма, ние ще бъдем разбити и съсипани. Опитай и ще видиш какво ще направи Кендал. Ще стои и ще те гледа ли?
     БАРАН: Защо дойде след мен, чичо?
     КЕНДАЛ: Аз винаги съм стоял зад тебе. Още когато прохождаше и правеше първите си стъпки, аз те пазех да не паднеш, тичах след теб да не се удариш. Аз винаги съм бил зад гърба ти, дете мое. Кажи ми, Баран, може ли чичо ти точно сега да те изостави?
     БАРАН: Но аз обърнах гръб на своя баща, чичо. Даже, не му позволих да ми обясни. Ако му бях дал възможност, може би нямаше да си отиде сърдит на мене.
     КЕНДАЛ: Ти не си виновен. Всички така сме си мислили. Сигурен съм, че не ти се е сърдел, бил е само натъжен, че не е могъл да ти каже истината. Но не е бил сърдит! Не прави това, Баран! Недей!
........................................................
     БАРАН: Защо дойде, чичо!
     КЕНДАЛ: Не, за да те спасявам. Щом си твърдо решен, ще се приближа, за да се хванем ръка за ръка и да скочим заедно. Хайде!
     БАРАН: Не ме доближавай!
     КЕНДАЛ: Баран, приеми ръката ми! Видял си, че зад тебе има два гроба. Майка ме доведе тук, защото мислеше, че съм убил Мурат. Със собствените си ръце съм ги изкопал - един за мене, един за нея. Така беше. Тя имаше син, който е убил своя брат, син, от когото се срамуваше, както и от постъпката му. Искаше да го спаси от греха, искаше справедливост. С цената на два живота - този на лошия син и своя. Колко деца са виждали майка им да насочва оръжие срещу тях? Искам да ти кажа, че ако ти си нещастен син, аз съм по-напред от тебе. Хайде сине, хвани ме за ръката!
     БАРАН: Не се приближавай!
     КЕНДАЛ: Хвани ме за ръката, Баран!
     БАРАН: Не чуваш ли, не ме доближавай!
     КЕНДАЛ: Баран, хайде, хвани се за ръката ми!
......................................................
     БАРАН: Чичо, ти видя ли баща ми преди да умре? Дали си е отишъл сърдит на мен? Как се е сбогувал с живота - дали е бил  с отворени или със затворени очи? Да ти подам (ръка)?
     КЕНДАЛ: Дай ми първо ръка, а после решавай. Или ще се хвърлиш заедно с чичо си, или ще ми подадеш ръка и ще продължим заедно оттам, докъдето сме стигнали. Като баща и син. Аз винаги съм те смятал за свой син. Казах ти всичко, синко. Е, Баран?
     БАРАН: Не се приближавай.
     КЕНДАЛ: Баран, подай ми ръка! Дай ми ръката си!
     БАРАН: Чичо, моля те!
  
   Баран се подхлъзва и увисва над пропастта. Кендал се опитва да го спаси. Баран настоява да го пусне и всичко да свърши най-после, но чичо му е непреклонен: казва, че няма да го пусне и ще го спаси. Момчето виси над бездната няколко минути, а разговорът между тях е своеобразе дуел между репликите "Пусни ме!" и "Няма!".
  Най-накрая Кендал успява да изтегли Баран и да го спаси. И започва да разговаря по мъжки с него...
    
     КЕНДАЛ: Заедно се преборихме и надвихме смъртта. Докато бие сърцето ми, аз ще те смятам за свой син. Неща повече - ти винаги си бил мой син. Това, че баща ти вече го няма, нищо не променя.
     БАРАН: Чичо!
     КЕНДАЛ: Не казвай нищо, напълно те разбирам.
     БАРАН: Не, чичо, съмнявах се в тебе и бях много несправедлив. Докато ти беше готов, без да трепнеш, да умреш заедно с мене, аз те обвинявах. Сега се разкайвам, че проявих такава неприязън към баща ми. Не ни е казал нищо, за да не ни разстройва, а аз му станах враг. Отношението ми към тебе не беше по-различно. Станах ти неприятел, без да съм те попитал и изслушал. Късно е да търся прошка от татко, ала ти ще ми простиш ли?
     КЕНДАЛ: Какви са тези думи за опрощение, Баран! Ти си ми син, моят син си.
    
Скрит текст:

          54. epizoda
 

      Nakon Baranovog poziva Narin sva u panici dolazi Kendalu u dvorište i govori mu da će se Baran ubiti i da ga mora spriječiti i da se nalazi tamo gdje su dva iskopana groba i gdje je stric nosio grob. Kendal shvaća gdje je Baran i trk u auto da ga spriječi. U konaku Narin pada u nesvijest, okupljaju se Emine, Ozlem i Melek, dolazi i Ebru i pita što se događa, Narn govori da će se Baran ubiti. Svi oko Narin, Ebru ju tješi da Baran neće to napraviti. Ayše i Sibel su u sobi, Ayše se brine za Barana, izlazi u dvorište, dolazi i baba i sad su svi na okupu. Dolaze i cure pitaju što se događa, Ozlem kaže da je Baran rekao Narin da će se ubiti, obje su u šoku. Ayše izleti iz konaka, ide tražiti Barana, Sibel za njom, Sibel pozli, ali nije joj ništa strašno i Sibel uvjerava Ayše da se ništa Baranu neće dogoditi, da ne bi on mogao nju ostaviti kao što niti ona njega ne bi mogla ostaviti. Ayše kaže da čak i u ovakvom stanju nju tješi, a ova odgovara da joj je to dužnost kao sestri. Sad kad su svi u konaku okupljeni, Ada ponovno počinje sa svojim histerijama:

Melek: Brat će stići i dovesti Barana.
Emine: Majko, Narin, Baran ne bi učinio takvo nešto. Zar ga ne poznajete?
K: Nije mogao podnijeti da i drugi put izgubi oca.
Emine: Majko, nemoj tako govoriti. Kendal će stići, a i Baran nije dijete koje bi napravilo takvu ludost. To mu je pobjeglo iz usta.
Ebru: Emine je u pravu. Baran je pametan dečko, svašta je proživio, i sve je prebrodio.
(Narin zove Oguza)
N: Hajde, javi se, Oguze.
M: Majko, Baran ne bi napravio tako nešto, zar ne? Ti…
A: Naravno, neka majka nešto napravi, zar ne? Majka koja nije za našega oca, svojega muža, mrdnula prstom neka nešto napravi. Ona se ionako za sve bori, ali kada dođe red da se za nas bori, onda ništa od toga.
Ebru: Ada, saberi se.
A: Samo to znaš i reći, Ada saberi se. Ako se netko treba sabrati, onda si to ti. Prvo se pobrini za svoju obitelj, a onda trči za tuđim problemima.
M: Ada.
A: Poludjet ću. Tko je Baran, što je on nama?
Ebru: Ada, dosta više. Zar ne vidiš u kakvom su stanju ovi ljudi? Kako možeš biti tako bezobzirna?
A: Svi ste zaboravili oca, ionako ga nije bilo. Ionako ste se navikli da ga nema, kad je došao neprestano ste vikali i pritiskali ga da vam polaže račune. Vi ste odgovorni, svi vi ste odgovorni za očevu smrt. A što je bilo? Pokopali ste ga u zemlju i što je sada problem, Baran će se ubiti. Bez brige, taj mali Kendal to neće napraviti, život mu je predragocjen.
………………..
A: Što je? Svi ste ušutjeli. Naravno, boli vas čuti istinu, zar ne? Mene svaki dan boli, stalno razmišljam o tome da otac barem nije umro. Dok ja o tome razmišljam pogledajte sebe. Što vas muči? Baran pati, nije mogao to podnijeti. Svi ste ga uzeli (oca), svi. Danima sam ovdje raspadnuta na komadiće, ali čak ni ti majko to ne vidiš, ustvari posebno ti to ne vidiš, čak me niti ne gledaš. Baran je pobjegao s Ayše, ti si trčeći otišla. Kao da me nema, samo Baran, Baran, Baran.
Ebru: Što to govoriš? Čuješ li se što govoriš?
A: Svi jako dobro znate da mali Kendal to nikada ne bi napravio. Samo traži pozornost.
N: Ebru, ušutkaj više svoju kćer?
K: Narin, pomozi mi da odem gore.
M: Dosta više, zar ne vidiš u kakvom je stanju majka.
A: Ti se ne miješaj. Kao što uvijek šutiš, šuti i sada.
Ebru: Ajde, nastavi Ada. Viči, galami, izbaci sve. Baranov je život u opasnosti, ali neka te to ne brine, reci sve što ti padne na pamet. Nas kriviš za očevu smrt, a ako se Baranu nešto dogodi? Što ćeš onda osjećati? On je tvoj brat, Ada. Brat kojega nisi prestala tražiti kad je nestao, brat koji je bio uz tebe u najtežim trenutcima. Zbog toga ne govori stvari zbog kojih ćeš se kajati.
A: Dosta. Samo brat, brat, ništa drugo osim toga ne govoriš. U ovome trenutku me briga za njega.
………………..
A: Hajde, ušutkaj me. Pokušaj me ušutkati. Sada me pokušavaš ušutkati, ali što god da kažeš ili napraviš, ništa neće promijeniti očevu smrt. Ništa ju neće promijeniti, razumiješ li?
(Dolazi Ruzgar)
R: Tata, je li umro?
…………………
Ebru: Sviđa li ti se to što si prouzrokovala?
M: Ruzgare, hajde idemo u sobu.
Ebru: Sviđa li ti se to što si napravila?
A: Što sada? Koliko dugo si to mislila skrivati? Pokušala si sakriti da je tata došao, sada da je…
Ebru: Ada!
Emine: Dosta, ne duljite više pred Ruzgarom.


      Oguz nije još otišao, sjedi s bratom u boravku, Serdar ga pita što će sada napraviti, hoće li i dalje otići. On kaže da ne može ostaviti Narin u ovakvome stanju i otići. Gleda mobitel i kaže da je Narin zvala, odgovara joj na poziv i ona mu priča što se događa i da joj pomogne.


      Baran stoji na litici sto godina, pa evo i Kendala da mu pravi društvo:

K: Barane, nemoj to ni slučajno napraviti, ni slučajno. Barane! Stani, nemoj to napraviti.
B: Zašto si došao, striče?
K: Barane, nemoj.
…………….
K: Gledaj, zove tvoja majka, umire od brige, želiš li rastužiti svoju majku? (javlja se na telefon) Sestrično.
N: Jesi li ga pronašao?
K: Pronašao sam ga, ne brini. Malo ćemo se pojadati jedan drugome. Čujemo se.
…………….
B: Ne približavaj mi se.
K: Što da napravim? Da skočim? Zar stvarno da to napravim, sine?
B: Ne zovi me sinom. Ja ne zaslužujem biti ičijim sinom. Čak sam izdao i vlastitog oca. Nisam mu dozvolio da mi objasni. Dok je otac šutio da nas ne bi rastužio, ja sam ga napadao. Odavno sam zaslužio umrijeti i otići. Ni tebe, ni oca, ni majku, nikoga od vas ne zaslužujem. Ni slučajno mi se nemoj približavati.
K: Znači ubit ćeš se i otići? Baciti se sa ove litice, zar ne? Da nema tebe, mi bismo bili u komadićima. Pokušaj, ali što će Kendal napraviti? Stajati i gledati te?
B: Zašto si došao za mnom, striče?
K: Ja sam uvijek bio tebi za petama, hodao si i hodao, ali da ne padneš, trčao sam za tobom da se ne udariš. Uvijek sam ti bio za petama, dijete moje. Reci mi sada, Barane, hoće li te stric sada ostaviti?
B: Ali, ja sam ostavio svoga oca, striče. Nisam mu čak niti dozvolio da mi objasni. Možda ne bi otišao ljut.
K: Nisi ti kriv. Svi smo tako mislili. Siguran sam da nije bio ljut na tebe, bio je samo tužan jer ti nje mogao reći istinu, ali nije bio ljut. Barane, nemoj to napraviti. Nemoj. Barane, nemoj ni slučajno.
………………
B: Zašto si došao, striče?
K: Ne da bih te spasio. Kad si već odlučan, približit ću se da skočimo ruku pod ruku. Ajde.
B: Ne približavaj mi se!
K: Barane, primi me za ruku. Vidio si da su dva groba iza tebe. Majka me je dovela ovdje jer je mislila da sam ubio Murata, svojim rukama sam iskopao grob, jedan za mene, jedan za nju, tako je bilo. Imala je sina koji je ubio svoga brata, sina kojega se sramila kao i onoga što je napravio. Htjela ga je spasiti. Htjela je pravdu. Život sina koji je bio nasuprot nje. I svoj vlastiti život. Koliko ima djece u koje je majka uperila pušku? Želim reći, ako si ti nesretni sin. ja sam ispred tebe. Ajde sine, primi me za ruku.
B: Ne približavaj mi se.
K: Barane, primi me za ruku.
B: Ne prilazi mi.
K: Barane, ajde, primi me za ruku.
……………….
B: Striče, jesi li vidio posljednji put moga oca? Je li otišao ljut na mene? Je li otišao otvorenih ili zatvorenih očiju? Da dam (ruku)?
K: Daj, prvo ruku, a zatim donesi odluku. Ili ćeš se baciti zajedno sa stricem ili ćeš mi dati ruku i nastaviti ćemo tamo gdje smo stali? Kao otac i sin. Uvijek sam te smatrao svojim sinom. Govorio sam ti sine. Barane.
B: Ne približavaj mi se.
K: Barane, daj mi ruku. Daj mi ruku!
B: Striče, molim te.

    Baran se poskliznuo i eto visi s litice, Kendal ga pokušava spasiti, Baran kaže neka ga pusti da se sve završi, ali ovaj govori da ga neće pustiti i da će ga spasiti. I eto nakon jedno minuta natezanja, pusti me, neću, pusti me, neću, Baran spašen i počinje razgovor (meni za rigati):

K: Zajedno smo se suprotstavili smrti. Dok srce u meni kuca tebe smatram svojim sinom. Štoviše, ti jesi moj sin. Čak i to što nema tvoga oca, ništa ne mijenja.
B: Striče.
K: Ništa ne govori. Razumijem te.
B: Ne, striče, napravio sam ti mnogo nepravda, sumnjao sam u tebe i to kako. Dok si ti bio spreman da, bez da i trepneš, umreš ja sam ti se suprotstavljao. Kajem se što nisam saslušao oca. Kaže da nam nije rekao da nas ne ražalosti, a ja sam mu postao neprijateljem. Ono što sam napravio tebi nije puno drugačije. I tvojim sam neprijateljem postao bez da sam te pitao za objašnjena. Kasno je da tražim oprost od oca, ali hoćeš li mi ti moći oprostiti?
K: Kakav je to riječ oprostiti, ti si moj sin, moj sin.


                                        (Следва продължение...)

                                   ИЗТОЧНИК: Forum.hr

    
И малко есенна красота "в цвят" - с пожелание за хубава вечер!  Peace
   
Скрит текст:


Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 20:38 от ангела 33

# 527
  • Мнения: 13 455
ангела, колко е хубаво да ни зарадваш отново с този преразказ и този красив есенен гиф! Hug Hug
Утре чакаме  следващия (ако имаш време...) Simple Smile
А това е за една спокойна вечер вкъщи.


# 528
  • Мнения: 5 459
До този момент никой не знае все още истината за Баран? Така ли е?

# 529
  • Мнения: 485
До този момент никой не знае все още истината за Баран? Така ли е?

    Тигаса  Hug , в последния епизод и Йозлем се досети как стоят нещата. Преди брат й да стреля в нея, тя успя да изпрати по телефона две съобщения - на Ебру и на Нарин. Йозлем искаше да отмъсти на Нарин и я изплаши, че е писала и на Ебру, която ще разбере истината за Баран. (Като публикувам превода на този момент, ще ти се изясни.) Затова, в края на епизода Нарин така паникьосано се втурна и даже, се вмъкна след Ебру в стаята. (Баран се зачуди, защо майка му е толкова разтревожена и притеснена, и я последва.) Вероятно Нарин ще се опита да изтрие съобщението от телефона на Ебру, преди тя да го е прочела. Но, как ще завърши тази ситуация - между двете майки и техния син, ще разберем в петък...  newsm78
   Жу  Hug , ще се постарая утре да подготвя поне още една част от преразказа.  Peace



Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 00:30 от ангела 33

# 530
  • Мнения: 5 459
Йозлем застрелват ли я ? Приключи ли роля?

# 531
  • Мнения: 485
Йозлем застрелват ли я ? Приключи ли роля?

   По-големият й брат Сабри стреля по нея, но Касъм я намери и все още беше жива. В следващия епизод ще разберем какво ще се случи с Йозлем. Но, не ми се вярва, че сценаристите ще лишат сериала от този колоритен персонаж. И актрисата Хилял Алтънбилек е много добра, сраснала се е с героинята си.  Peace

  
И малко хумор "в кадър" от снимки "зад кадър"...  Laughing


Ето кой не се страхува от Агата! Една храбра негова "обожателка"...   Joy



И над Кендал и "малкия Кендал" стои някой: "шеф-диригентът" Мурат Сарачъолу...  hahaha

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 00:32 от ангела 33

# 532
  • Мнения: 485
Здравейте и успешна нова седмица!  newsm53

   Ще ви зарадвам и с втората част от филмовия разказ в последната серия.  Grinning "Карагюл" продължава да ни вълнува със своята необикновена история и с героите си...  Peace

ПРЕРАЗКАЗ НА 54 ЕПИЗОД
(Част 2)

    Рюзгяр получава астматичен пристъп. И, докато Ебру и Мая се втурват да му помогнат, Ада стои отстрани и гледа какво е причинила голямата й уста. За беда, оказва се, че лекарството на Рюзгяр е свършило. Капитан Оуз веднага се отзовава, макар че с Нарин са тръгнали да търсят Баран. Той откарва Ебру и сина й до аптеката, а по пътя Нарин гледа изпод вежди Рюзгяр, защото заради него ще се забавят...
  В конака Мая обвинява Ада за кризата на детето. Емине, както винаги, успява да усмири сестрите. Ебру купува лекарството и веднага го дава на Рюзгяр. Дишането на малкия се нормализира и те тръгват пеш обратно към конака, а Нарин и Оуз продължават с колата, за да намерят Баран...
   Капитанът съобщава на Нарин, че ще оттегли молбата си за преместване, но тя посреща думите му с мълчание. После, разстроена, започва да му говори за тревогите си около Баран, за притесненията си, какво би му се случило и че тя не би могла да живее без него. Оуз я утешава с думите, че Баран е интелигентен, много я обича и не би го направил. Накрая, Нарин се сеща да каже колко се радва, че Оуз няма да замине.

   Йозлем се обажда на Касъм и споделя, че много се страхува от Кендал. Опасява се, че сега, когато Мурат вече го няма, Кендал ще се нахвърли с целия си гняв върху нея. Касъм се дистанцира и й казва отсега нататък сама да се грижи за себе си. Йозлем му припомня какво й е обещал: преди време, когато му съобщила, че предпочита сама да сложи край на живота си, вместо да я убие Кендал, тогава Касъм се заклел да я защити. А, сега й говори да се оправя сама... Така да бъде! Тя ще намери изход, но той да му мисли как ще се спаси от капитан Оуз и от Кендал и какво ще му се случи, когато Кендал разбере, че той е "бившия" на Сибел. След тази тирада, Йозлем тържествуващо чака отговора му, но нейната манипулация не минава пред Касъм. Той й казва, че само си приказва и заплашава - и двамата добре знаят, че тя няма да посмее да изпълни заканите си.

   И Нарин пристига на скалата. Тя още не може да се съвземе от преживяното и говори на Баран: "Сине, вече никога не прави такова нещо!" Кендал я уверява, че Баран му е син и не би допуснал момчето да си посегне. Добавя, че са изгладили отношенията си, решили са всички проблеми помежду си. Баран я пита дали неговият баща ще му прости, а Нарин го успокоява, че Мурат никога не му е бил ядосан. Майка и син се прегръщат и Баран я моли повече да не крие нищо от него, независимо какво е то.

    В конака Ебру е много разтревожена за Рюзгяр, който отново е престанал да говори. Тя се обвинява, че не му е съобщила по-рано за смъртта на Мурат, защото се е бояла как ще понесе още една психическа травма. Кадрие ханъм се опитва да я успокои, като й казва да го заведе на лекар, той ще помогне и детето ще се оправи. Идват близначките. Мая се сърди на Ада и се възмущава от постъпката й. Ада се оправдава с думите, че не тя, а майка им е виновна, тъй като не е казала по-рано на Рюзгяр, че татко му е умрял. Пита, защо всички я нападат, сякаш тя е убила баща им, а не Кендал. Въпреки думите на лекаря, че Мурат е умрял заради мозъчния тумор, Ада не вярва на това. Тя смята, че схватката с Кендал е причината, състоянието на баща й да се влоши.
  Ебру я моли да излезе и да се успокои, да престане вече да си играе с търпението й. Йозлем, както винаги, използва случая, за да налее "масло в огъня". Тя отбелязва, че в думите на Ада има логика и уж невинно пита Мелек: "Не е ли така?". Но нейната зълва сопнато й отговаря да бере грижа най-вече за собствените си проблеми и да мисли как ще се справи с Кендал, когато се "заеме" с нея...

   На скалата капитан Оуз споделя, че се случват странни неща. Мурат вече наистина е мъртъв, но нищо около случая не се е изяснило. Споменава и диска, който Йозлем му е занесла, откраднат после от Касъм. Кендал се наежва и го пита за какво намеква. Оуз отрича и казва, че само отбелязва колко загадъчно е всичко около изчезването и смъртта на Мурат, и той само иска справедливостта да победи. В същия момент Кендал прехвърля гнева си върху "виновницата" и си мисли: "Готви се, Йозлем!"

   Сердар среща Ада и я пита за Баран. Тя само това чака и избухва срещу него, че всички само за Баран питат. Казва, че той не я интересува и не й е никакъв брат. Сердар й припомня  как отчаяно е търсила Баран, когато е изчезнал и е викала, че го обича. Ада си промърморва как и Сердар, също като Баран, е искал да я изостави, но ще си плати за това.

  В конака идва майката на Ръза и пита какво става: Мурат уж бил мъртъв, после се оказало, че е жив, сега вече наистина е умрял... Дошла е да изкаже съболезнования. После споменава, че буйният брат на Йозлем -  скандалджия и побойник - е излязъл от затвора и сигурно пак ще започне да създава проблеми. Като я вижда, Йозлем пребледнява, защото се опасява, че може да я издаде как е разпитвала за бременността на Нарин. Жената продължава да нарежда - едно, второ, трето   ... като гледала Баран, как й ставало мъчно за нейното починало дете. Споменава, че тя първа е взела в скута си Баран, за да го накърми. Че тогава Кендал е бил при Нарин, какво красиво бебе бил Баран и пита къде е момчето. И завършва с думите, че всичко това вече го е казвала на Йозлем...
  Ада егоистично продължава да мисли само за себе си и се оплаква, че всички я обвиняват. Мая я умолява да спре, не вижда ли как се чувства Рюзгяр. Да прояви поне малко разум, да престане да се държи агресивно и да усмири острия си език.

 Ебру отива при Фърат и сломена и разплакана, търси утеха в прегръдката му.

  ФЪРАТ: Ебру, защо си в това състояние? Какво се е случило?
  ЕБРУ: Рюзгяр разбра, че Мурат е умрял.
  ФЪРАТ: Как? Нали мислехте, да не му казвате.
  ЕБРУ: Ада отново избухна, развика се, крещя...Рюзгяр дойде и чу всичко. Детето преживя голям шок като чу думите й, получи астматичен пристъп и пак спря да говори.
  ФЪРАТ: Наистина са много зле нещата.
  ЕБРУ: Каквото и да правя, не върви. Уж всичко върша за добро, ала става все по-лошо. Ада се държи като мой враг. Мълчанието на Рюзгяр е най-голямото ми наказание. Мая ме подкрепя, но знам, че таи в себе си много болка. Безпомощна съм, не знам какво да правя...
  ФЪРАТ: И аз не знам какво да те посъветвам.

   Кендал кара Нарин и Баран към къщи, когато по пътя срещат Айше. Баран казва на чичо си да спре и скача от колата. Нарин настоява да го изчакат, но Кендал казва, че не е нужно, нека да се види с приятелката си.
  Спират пред конака и Кендал ядосано започва да се кара на Нарин. Упреква я, че е потърсила Оуз за помощ и е увлечена по него. Предупреждава я, да стои настрана от капитана и да не забравя думите на Баран, че не трябва нищо да крие от него. Заплашително й напомня, че те, всички, могат да си мълчат (за тайната), но кръвта вода не става.
  Нарин разказва на майка Кадрие, че Баран, без малко, да се самоубие като мислел да се хвърли от една скала. Ада я чува и намира нов повод за кавга: нали им е казала, че "малкият Кендал" няма да посмее да си посегне, защото му липсва смелост да го направи... Кендал я предупреждава да млъкне, иначе "ще й се случи случка". Но Ада продължава да го провокира като му хвърля в лицето думите: по-добре да си признае, че той е причинил смъртта на баща й, той е хвърлил Мурат във водата. Всички в конака знаят това, но си мълчат от страх. Тя, единствена, не се бои от Кендал.
  Неочаквано, Асъм се противопоставя на Ада и защитава баща си. Той развълнувано казва, че неговият татко е невинен, той не е способен на такова нещо.
  Използвайки събралата се "аудитория Шамверди", Кендал се  вдъхновява за поредния си разпален монолог в стил "крадецът вика:"Дръжте крадеца!"" и на тема:"Аз съм жертвения агнец"... (Това иронично изречение е мой "патент", не е от преводния текст.)

    КЕНДАЛ: Всички така мислехте, нали? Кендал е убиец! Ти майко, Емине, Нарин... Кендал е убил Мурат, ударил го е по главата и го е хвърлил във водата. Ти, майко, опря пушката в главата ми и искаше да ни убиеш - мене и себе си. Питаше ме: "Защо уби сина ми?" Но, нито веднъж не се сети да попиташ: "Сине, направи ли това нещо?" Не ти дойде наум! Ти каза, че имало запис. А, не беше ли ти тази, която винаги си казвала да не вярваме на неща, видени и чути половинчато. Не е ли грях, да обвиниш така някого? Но всички, без изключение, повярвахте. Защото е лесно да се обвини Кендал. Него лесно можеш да го нарочиш. Той е мерзавец и непочтен човек. Кендал го е направил! Разбира се, че го е сторил. Убил е брат си, без да му трепне окото.
  Този Кендал, който бе готов да пожертва живота си, за да спаси своя син от ръба на скалата. Ала, не - той го е направил! Мурат се появи жив и каза, че е тежко болен. Но, не - продължавате да не ми вярвате! (Кендал изважда колана си.) Вземи го, майко, и ме удари! Хайде! Удари ме, макар да не съм убиец. Вземи го!
   Ти, Нарин, братовчедке, нима не искаш да ме удариш? Защо, не ме ли удряхте и преди? Не ме ли удряхте с всеки свой поглед, с всяка дума, на процеса и откакто съм се върнал. Ти, Емине, искаш ли да ме удариш? Хайде. А, ти, Асъм? Не искаш ли да удариш баща си в гръб, синко? Защо сега се колебаете? Ударете ме и толкоз. В какво сте повярвали? В онова, в което сте искали да вярвате! Това е един диск, на който се вижда само караницата между двама братя.


   След своята "обвинителна реч", Кендал хваща Йозлем за косите и гневно я пита откъде е взела диска. Тя отрича да е бил у нея и казва, че няма представа как се е появил. Асъм става и смело заявява, че той е взел диска, но много съжалява и моли баща си за прошка. Иска да му целуне ръка, но Кендал е непреклонен: натяква му, че сега го е карал да го удари, но Асъм вече го е направил с постъпката си и след като "се разплати" с Йозлем, следва неговият ред...
  Замъква Йозлем в стаята и ядосано й нарежда да си събере нещата, защото ще я върне на майка й. Йозлем отчаяно се брани и му говори, че по-скоро би се хвърлила в Ефрат, отколкото да се върне при техните. Но, никой от Шамверди не успява да спаси йенгето от Кендаловата ярост - нито Кадрие ханъм, нито Емине, нито Мелек... На сестра си Кендал се озъбва, че и нейният ред ще дойде. Ебру също се опитва да  защити Йозлем, но не успява. Естествено, не минава и без намесата на Ада. Тя дръзко се обръща към Кендал и му изкрещява да остави на мира Йозлем. Като не я иска, да се разведе с нея и тогава да се разделят.Кендал доволно се усмихва и казва на Ада, че за пръв път е съгласен с нея...

      
Скрит текст:

    Ruzgar ima napadaj. Ebru i Maya mu pomažu dok Ada samo gleda plodove svoga jezika. Ne mogu naći lijek, ali evo Oguza koji spašava stvar. Vodi maloga i Ebru u ljekarnu po lijek, naravno tu je i Narin. Malo mrko gleda Ruzgara, kao da si misli da bi Oguz trebao spašavati Barana, a ne Ruzgara. U konaku Maya okrivljuje Adu da se sve dogodilo zbog nje, Emine smiruje situaciju kao i uvijek. Kupuje Ebru lijek, daje ga Ruzgaru i mali se oporavlja, oni odlaze pješice do konaka, a Narin i Oguz nastavljaju potragu za Baranom. Oguz govori da je odlučio povući molbu za premještaj, Narin prvo šuti, a onda priča o Baranu, ona se brine što će biti s Baranom, ona ne može živjeti bez Barana, Oguz ju tješi da je Baran pametan, da ju puno voli i da neće to napraviti. Narin na kraju govori da joj je drago jer je povukao molbu za premještaj.


   Ozlem zovi Kasima, boji se Kendala, kaže da sad kad su pokopali Murata, da će Kendal na nju navaliti. Kasim joj kaže da se sama snalazi sad. Ona mu kaže da je rekla da će se sama ubiti da ju Kendal ne ubije, ali da joj je Kasim rekao da će ju uzeti za ruku i zaštititi, a sad joj govori da se sama snalazi. Ona kaže da će tako i biti, a neka si on misli kako će se spasiti Oguza i Kendala i neka razmišlja što će biti kad Kendal sazna da je on Sibelin bivši. Poklapa Ozlem slušalicu, a Kasim komentira da neka samo ona prijeti, ali da oboje znaju da ništa neće biti od tih prijetnji.


   Dolazi i Narin na liticu, sine, nemoj više tako nešto napraviti, i Kendal govori da mu je on sin i da ga nije mogao pustiti, kaže da su sada kao prije, riješili sve probleme. Baran pita jel će mu otac oprostiti, a Narin kaže da otac nikada nije bio ni ljut na njega. Narin i Baran se grli i on joj kaže da mu ona neka ne taji ništa bez obzira na sve.


   U konaku Ebru je zabrinuta zbog Ruzgara, opet neće pričati, krivi se jer nije rekla prije sve Ruzgaru, ne zna kako će dijete proživjeti ovu drugu traumu, Kadriye ju tješi ići će kod doktora. Dolaze cure, Maya napada Adu da više ne nalazi riječi za nju. Ada se brani i kaže da ona nije kriva za ovu situaciju, nego Ebru jer nije rekla malome da je tata umro. Pita zašto ju svi napadaju, pita jel ona ubila tatu ili Kendal. Baba počinje braniti Kendala, da je doktor rekao da je Murat umro zbog tumora. Ona kaže da nije briga za ono što je doktor rekao, da je možda zbog Kendalovog napada došlo do pogoršanja. Ebru joj kaže da ide van i neka se saberi i da ne iskušava njihovo strpljenje. Ozlem kaže da ono što Ada govori ima smisla i pita Melek zar nije tako, a ova odgovara neka se brine za svoje probleme i kako će se nositi s Kendalom kad ju uhvati.


   Na planini Oguz govori kako se čudne stvari događaju, Murat je sad umro, a stvari se nisu riješile. Spominje CD koji je Ozlem njemu donijela, a kojega je kasnije Kasim ukrao. Kendal ga pita jel aludira na nešto, ova kaže da ne, da samo postoje mnogo nerazriješenih stvari i da on samo želi da pravda bude zadovoljena. Kendal si misli u sebi, sad si gotova Ozlem.


  Serdar sreće Adu i pita za Barana, ona ga napada da svi samo za Barana pitaju i govori da joj on nije brat. Ovaj ju podsjeća kako je vikala kad je nestao da je njezin brat nestao i da ga voli.Ada govori sebi da ju je i Baran pokušao napustiti i da će joj odgovarati za to.


   Dolazi Rizina mama, pita što se to dešava, Murat mrtav, pa živ, pa opet mrtav i spominje kako je Ozlemin nasilni brat izašao iz zatvora i da samo čeka da neku nevolju stvori. Dolazi u konak izraziti sućut, Ozlem sva problijedjela jer ju je ono davno bila ispitivala o Narin. Tako priča ona, šteta, pa ovo, pa ono, pa žao joj Barana, nije se zasitio djeteta svoga, spominje kako je ona prva primila Barana u svoje naručje, da je Kendal bio uz Narin tada, kako je bio lijep kao dijete, pita gdje je Baran, kaže Ozlem da je njoj ispričala sve ovo već. Ada i dalje misli samo na sebe i kaže da ju svi samo okrivljuju, Maya ju preklinje da šuti, da zar ne vidi kakvo je Ruzgarovo stanje i da i ona malo, za promjenu, prestane priča i neka ušuti.


  Ebru odlazi kod Firata i slama se i plače mu u naručju:

F: Ebru, u kakvom si to stanju, što se dogodilo?
E: Ruzgar je saznao da je Murat umro.
F: Kako? Zar niste rekli da mu nećete reći?
E: Ada je ponovno eksplodirala, vikala je i galamila i došao je Ruzgar koji je sve to čuo. Dijete je doživjelo šok kad je to čulo. Imao je napadaj astme, sada ponovno ne govori.
F: Ispalo je jako loše.
E: Što god da napravim, ne ide. Radim dobre stvari, ali ne ide. Ada se ponaša kao moj neprijatelj, Ruzgarova tišina mi je ionako najveća kazna. Maya je uz mene, ali znam da je povrijeđena. Ne znam što da radim.
F: Ne znam što da ti kažem, Ebru.


  Voze se Kendal, Narin i Baran doma i Baran vidi Ayše, kaže da stanu i on izleti van. Narin ga hoće čekati, Kendal kaže da neka bude sa svojom voljenom. Dolaze Kendal i Narin pred konak, Kendal je ljut jer je Oguza zvala i upozorava ju da se kloni Oguza i podsjeća ju na Baranove riječi da bez obzira na sve, da ništa ne skriva od njega, i da mogu oni svi šutjeti, ali da krv nije voda. Narin govori Kadriye da se Baran htio ubiti, baciti s litice, Ada to čuje i naravno počinje ponovno da zar im nije rekla da mali Kendal to neće napraviti, da nema on hrabrosti za to. Kendal ju upozorava da šuti jer će doći do nesreće, ona govori da neka više prizna da je on razlog očeve smrti, da je on bacio Murata u vodu i da svi to znaju, ali šute jer ga se boje, ali da ga se ona ne boji. Asim brani Kendala i kaže da je otac nevin i da on to nije napravio. Kendal opet ima jedan od svojih monologa u kojem glumata žrtvu:

   K: Svi ste tako mislili, zar ne? Kendal je ubojica. Ti majko, Emine, Narin. Kendal je ubio Murata, udario ga je u glavu i bacio u vodu. Ti si majko uperili pušku u mene, i htjela si i mene i sebe ubiti. Pitala si me zašto si mi ubio sina. Je li ti ijednom palo na pamet, samo jednom pitati sine jesi li napravio tako što. Nije ti palo na pamet. Rekli su da postoji snimka. Zar ti, majko, nisi govorila ne vjeruj onome što polovično vidiš i čuješ? Da je grijeh tako nekoga okriviti? Ali svi ste bez iznimke povjerovali. Jer Kendala je lako optužiti, Kendala je lako izbrisati. On je gad i nečasni čovjek. Kendal je to napravio, naravno da je to napravio. Ubio je brata, bez da je trepnuo. Kendal koji nije cijenio svoj život da bi spasio njegovog sina s litice. Ali, ne, napravio je on to. Murat se pojavio živ, rekao je da je bolestan. Ali ne, nemojte mi vjerovati. (vadi remen) Uzmi, majko i udari me, hajde. Udari me, iako nisam ubojica. Uzmi ga. Ti Narin, sestrično, zar me ne želiš udariti? Zašto, niste li me ranije udarali. Niste li me udarali svakim svojim pogledom i riječju na suđenju i otkada sam se vratio. Ti Emine? Želiš li me udariti? Ajde. A ti Asime? Želiš li udariti oca u leđa, sine. Zašto se sada ustručavate'? Udarite me i gotovo. U što ste povjerovali? Što ste željeli vjerovati? Jedan CD, na kome je svađa dvojice braće.

   Hvata Ozlem za kosu i napada ju da kaže kamo je odnijela CD, ona kaže da nema pojma za to, da ga nije odnijela, ustaje Asim i govori da je on odnio CD i da mu je žao i da mu oprosti, hoće mu poljubiti ruku, ali Kendal ne da i kaže da ga ej pitao jel ga želi udariti, ali da je on to već napravio i da će se nakon što se s Ozlem obračuna, riješiti sve s njim. Vodi Ozlem u sobi i govori joj da pakuje stvari da ju vodi majčinoj kući, Ozlem kaže da ju radije baci u Eufrat, nego da ju vrati majci. Nitko ne uspijeva obraniti Ozlem, ni Kadriye ni Emine ni Melek kojoj govori da će i njen red doći. Pokušava i Ebru obraniti Ozlem, ali ne uspijeva, naravno umiješa se i Ada koja govori da ga pusti da se obračuna s Ozelm i da one neka pričekaju svoj red i kaže Kendal da se po prvi put slaže s njom.


(Следва продължение...)
               
          ИЗТОЧНИК: Forum.hr




    И окончателният седмичен рейтинг. Няма промяна, "Карагюл" отново води класацията на най-гледаните сериали в Турция...  smile3501


  
От мене - приятен следобед!  Peace

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 12:48 от ангела 33

# 533
  • Мнения: 13 455
ангелaHeart Eyes Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes
... и за ироничното изречение също... Heart Eyes Hug
Голям мръсник е този Кендал! Уж всички се молят на аллах, страх ги е от него, но Кендал май от нищо не го е страх! #2gunfire #2gunfire

# 534
  • Мнения: 5 459
Вълнува ме развитието на Ада. Толкова опак човек и все нещо или някой и е крив. Избухлива, обвиняваща...

# 535
  • AMS
  • Мнения: 6 425



Ангела, Благодаря от душица и сърце!!!

Привет!!!
Наистина и на мен ми идват в повече Кендал и Ада, но има нещо, което все не ми дава покой - Мурат!?
Доколкото си спомням, в кавгата между братята на лодката, ставаше въпрос и за пари, и за имоти, и за заеми, и за фалит...
В един момент, излязоха билети, за едно пътуване, на семейството на Мурат, плюс Баран.
Това е бил планът на Мурат, след година да заминат с еднопосочни билети на някъде.
А и тези негови "приятели" доста добре се справят със заобикалянето на законите.
Но сега излиза, че за мъртвите, или добро, или нищо.
За мен Мурат е не по-малко виновен за съдбата на Шамверди, от колкото Кендал.
Как му е дало сърце, да откъсне детето от майка му!?
Как си е мислел, че след като разкрие тайната за Баран, Ебру ще продължи да живее спокойно, а Баран ще полети от щастие!?
А, да, той е планирал самоубийството си и наистина Кендал му "помогна" да го осъществи до известна степен, така, че е нямало да види какво става.
Не харесвам Кендал и това, че остана на свобода, но и той има основания да изложи своята теза.
Защо спаси Баран? Можеше да го остави, нали?


# 536
  • Мнения: 485
  
Момичета, привет!  Grinning

  
Тигаса Hug , интересни въпроси  задаваш!  Thinking Дива  Hug , поздравления и за размислите ти, и за красивите кадри!   bouquet
Забавих се малко  Embarassed, но и последната част от 54 епизод вече е преведена. Според мене - най-интересната...  Peace

    
ПРЕРАЗКАЗ НА 54 ЕПИЗОД
(Част 3)

      Айше казва на Баран, че го разбира и знае какво преживява. И тя е изгубила своя баща и дълго е изпитвала болезненото усещане, че вече го няма до нея. Баран, разстроен, споделя, че заради баща си е научил какво е омраза. И не е могъл да го прегърне, когато е разбрал, че е жив. Айше се опитва да го утеши като му казва, че е сигурна в обичта на Мурат към него. Баща му никога не би могъл да му се ядоса и разсърди. Затова нека да отиде на гроба му, за да се сбогува с него. Да се изправи очи в очи с болката и да му каже всичко, което е искал, ала не е успял.
  Баран се прибира в конака. Нарин, естествено, го съпровожда до стаята му, но той й казва, че иска да остане сам. Тя не си тръгва и угризенията на Баран отново се отприщват: как баща му си е отишъл сърдит; как дори не е подозирал колко е болен, защото Мурат си е мълчал; че е наранил бащиното сърце; ако му бил казал, сега не би страдал толкова; пак щяло да го боли, но поне всичко щял да знае; защо го е направил баща му - да го защити, но от какво да го пази...
 
   Кендал довежда Йозлем в бащината й къща. Посреща я враждебно нейният по-малък брат и я предупреждава, че скоро ще си дойде и другият, който току-що е излязъл от затвора. Той с пристигането си сърдито я пита: какво е направила, та Кендал не я иска. Тя се оправдава и отрича да се е провинила. Майка й също се опитва да я защити, но не успява. Големият брат отправя към Йозлем зловеща заплаха: не знае ли, че щом вече е излязла от родния си дом като булка, може да се върне в него само в ковчег. Започва да я души и пак я пита, защо я връща Кендал? Йозлем се опитва да се измъкне като му казва, че Кендал си е довел нова жена, която е много ревнива. Но брат й я прекъсва с думите, че какво я засяга това, нали и тя е била кума (втора съпруга) у Шамверди. Йозлем също не се дава. Тя, уж невинно, му споменава, че винаги си е мълчала и не е питала за парите, които другият й брат и нейната майка са получили от Кендал за нея. (Намеква му, че са я продали, без той да знае.) Тогава Сабри (големият брат) побеснява и се нахвърля върху брат си с въпроса: за какви пари става дума? После решава да отиде да се разправя с Кендал.

    Ебру разговаря с Кадрие. Казва й, че вече не са й останали сили. Тревожи се за състоянието на Рюзгяр и как да му обясни нещата. Майка Кадрие е успокоява, че всичко ще се нареди: времето лекува; дните и месеците ще минават, а с тях ще намалява и болката...
   Ебру я пита какво ще стане с Йозлем. Горката Кадрие няма представа, не знае какво да каже и какво да направи, нищо не знае... Ебру излиза от стаята, а тя моли Господ за прошка.

    След като се е оттървал от Йозлем, Кендал намира Баран и го води на гроба на Мурат.

   БАРАН: Дори не се опознахме, както трябва, татко. Аз съм Баран, твоят син. Този, който бе глух за думите ти и не те разбра. Аз съм едно магаре, муле, което е наследило твоята твърдоглавост и фатално пострада от нея. Синът, който се срамуваше чак и да плаче за тебе. Понякога ми се иска да се разридая и да крещя, ала си казвам: с какво право? Чу ли, че баща ти е смъртно болен, погледна ли го в очите? Даде ли му шанс, всичко да ти обясни? С какво право ще плачеш сега?
   Даже не мога да плача. Не мога да се наплача на воля, татко. Ще ми разрешиш ли да плача за тебе? Позволи ми да не плача, татко! Сълзите са заседнали в гърлото ми и не могат да излязат. Ако заплача, всичко ще свърши и може би, от това се боя. Така ли е татко?
   Имах толкова много въпроси към тебе. Аз все още съм момче,   ...а мислех, че съм пораснал. Колко много време загубихме. Времето, което открадна от мене на какво го посвети, татко? От къде да го вземем това време, как да го върнем? Ще разбера ли някога, дали си ми простил, или - не? Дали си тръгна с отворени очи и с разбито сърце, дали си отиде сърдит на своя син? Благослови ме, татко, и моля те, прости ми!


     В конака идва една учителка, която носи резултатите на учениците от кандидат-студентските тестове. Мая е приета право в Мармара, Айше се е класирала за университета в Газиантеп. Ада не е приета, но дава вид, че не й пука. Сибел се радва, но сестра й притеснена смачква и скъсва листа с известието и казва, че мечтите са едно, но реалността - съвсем друго нещо. И тя се е научила да я приема. Ада хапливо се обръща към сестра си, че като отиде да следва, тъкмо ще се махне оттам. Мая търпеливо й отвръща, че нейната ситуация е различна от тази на Айше, те нямат пари за университет. Но Ада не спира да се подиграва. Казва й, че "скъпата" им баба ще я "спонсорира", да не се притеснява. Мая е категорична: няма да вземе нищо от тях, а Ада, доволна я хвали, че най-после й е дошъл умът в главата.
   Ебру се прибира и научава радостната новина. Тя е щастлива, но Мая й казва, че няма да отиде да учи. Ебру е учудена и пита Мая защо е решила така? Ада веднага напада майка си с думите: "Как защо? За да отиде в университета, трябва да се издържа от твоите рози..."
  Момичетата се прибират в стаята си. Ебру е видимо разстроена и подтисната, а Мелек и Емине се опитват да повдигнат духа й. Емине й говори как тя ги е научила да бъдат силни и единствена винаги и без страх се е опълчвала на Кендал. Мелек допълва, че е благодарна на Ебру, задето е настоявала пред Кендал тя, сестра му, да отиде да учи и е успяла да го убеди.
  Окуражена, Ебру отива в стаята на момичетата, за да обсъдят  ситуацията.

   ЕБРУ: Чуйте ме добре и двете! Откакто сме дошли тук, непрекъснато се боря с живота и вие го виждате... Няма значение на каква цена, но ти, Мая ще се запишеш в университета, ясно ли е?
   МАЯ: Но как ще стане това?
   АДА: Да, мамо, как ще се случи това?
   ЕБРУ: Не знам. Ще работя, ще кандидатстваш за стипендия, ще продадем земята... Както се справят другите, така ще се справим и ние!
   АДА: Да, права си. Имаме земя, как можах да го забравя.
   ЕБРУ: Ада, аз се опитвам да намеря решение, а ти вместо да ме подкрепиш, винаги си контра на всичко...
   МАЯ: Нашето положение е ясно. Не можем да си позволим да следваме. Не желая от тях нито стотинка, кажи как да взема и твоите пари... Ако те не ни даваха храна, щяхме да ходим дори и гладни, не виждаш ли това?
   ЕБРУ: Добре. Нямам намерение от никого да искам пари. Но ще намерим някакъв начин, някакво решение...
   АДА: Не знам за Мая, но аз не те разбирам. Не мога да си обясня защо настояваше да останем толкова дълго тук?
   МАЯ: Ада е права. Да не мечтаем напразно. Да си тръгнем, щом се появи и най-малката възможност. До тогава и Ада ще влезе в някой университет. След година...
   АДА: Ааа, значи още една година ще останем... Аз нямам такова намерение!

     Кендал пристига във фабриката и търси Касъм, за да му поиска обяснение за диска. Казва му как е постъпил с Йозлем и го предупреждава, да не е посмял никога повече да го предава. Идват и братята на Йозлем, за да търсят, пък, сметка на Кендал за стореното с нея. Но не могат да го уплашат. Кендал им казва, че е направил това, което отдавна е трябвало да стори. Ако Йозлем не е  приказвала твърде много и си е знаела мястото, всичко щяло да е наред, но той не е успял да я научи, кога може да говори и кога трябва да мълчи. Дано те, нейните братя, успеят.
  Те го питат, за какво им е тя сега, никой няма да я поиска, а Кендал им отговаря, че Йозлем вече не е негов проблем. В този момент Ръза и Касъм успяват да разбият вратата, но братът, бивш затворник, вижда на бюрото на Кендал пистолета му, грабва го и си прицелва в Агата. Касъм се хвърля пред Кендал и с цената на прострелване в рамото, отново спечелва доверието му. По-късно се обажда на приятелите на Мурат и им докладва, че пак е станал доверен човек на  Кендал, а те му поръчват да бъде винаги около него и да не го изпуска от очи.

    Майката на Йозлем се страхува, размирните й синове да не се забъркат отново в проблеми. Йозлем я хваща яд и й натяква, че мисли само за синовете си, а не я е грижа за нея. Ще дойде ли ден, пита Йозлем майка си, в който ще се сети, че има и дъщеря. Тя се оправдава: не познава ли братята си, а за сегашните им проблеми именно тя, Йозлем, е причината.
  Майката на Ръза се отбива по съседски и докато пият чай, Йозлем намира сгода пак да я разпитва за Нарин. Жената разказва, че нейното дете е умряло след раждането  и когато Нарин е родила е отишла да кърми Баран, тъй като майка му нямала мляко. Кендал я повикал, а тя се съгласила, защото й трябвали пари. Казва още, че Нарин е била на лечение и известно време я нямало. Йозлем се интересува дали някой я е виждал бременна, защото имало снимки на новородения Баран, а нейни - не.
 Майката на Ръза казва, че не я е виждала нито бременна, нито като е родила и всъщност, май никой не е виждал Нарин като бременна. При първата им среща, тя вече е държала Баран в скута си. Йозлем пита дали Мурат тогава е бил при Нарин, а жената й отговаря, че не е, но често е идвал и си е тръгвал.
  Йозлем започва да си спомня разни случки и да "навързва" фактите. Сеща се за съдебното заседание, когато Кендал от подсъдимата скамейка е попитал дали не е престъпление да откраднеш дете от майка му. После пред очите й изплува неотдавнашната сцена в двора на конака, когато Кендал е предизвикал Нарин и Кадрие - ако имат смелост, да кажат кой е започнал този грях.
 Друг неин спомен я връща към разговор с Кендал, след като е видяла диска. Тя го пита, защо е убил Мурат и му казва, че знае - Баран не е дете на Нарин. Йозлем си припомня как е пребледнял от страх Кендал тогава.
  Но истината изведнъж проблясва в главата на Йозлем, когато идва ред на спомена за един подслушан от нея разговор между Нарин и майка Кадрие. Нарин уплашено разказва на леля си своя сън - как Мурат й се заканвал да каже цялата истина на Ебру.
 "Да - победоносно си казва Йозлем. - Баран е син на Ебру!"

     Баран се прибира в конака и Нарин му дава известието, той не е приет за студент. Пита първо за Мая  и после за Айше. Ебру му казва, че Мая е влязла в университет, а Нарин - че Айше е приета, но е скъсала писмото и се е отказала да учи.
  Баран се запътва към стаята на Айше, но Нарин го спира под предтекст, да не я притиска сега: тя е много своенравна и голям инат също като него, намерил си е достойна компания. И го моли да се стегне и след година и той да успее. Баран пита какво ще стане с Мая, а Нарин в обичайния си лицемерен стил го съветва да не мисли сега за това, всичко с времето си, да върви да си ляга. Да не я разстройва повече за този тежък ден, достатъчно й било. Тя тръгва към стаята си, но вижда, че Баран и Ебру подхващат разговор и се спира на стълбите. Баран успокоява Ебру, че и Мая, и Айше ще отидат да учат. Двамата се усмихват един на друг, а сърцето на Нарин се свива в тревога...

    Касъм се обажда на Йозлем, но вдига брат й, който е конфискувал нейния телефон. Побеснява, защото веднага започва да я подозира, че е опетнила честта им. Още повече: сеща се, че малкият брат му е казал как Йозлем посред бял ден и пред всички е вървяла с този приближен, на Кендал, мъж. Докато Йозлем се радва, че е намерила начин да се спаси от братята си и се готви да отиде при Кендал, за да му хвърли в лицето тайната на Шамверди, пред нея се появяват свирепите й братя. Казват й, че сега вече ще я убият и я повличат нанякъде.
  Разтревожен, Касъм идва да я търси и нейната майка, плачейки му казва, че братята са я отвели в старото гробище, за да я убият. Насочил пистолет към Йозлем, големият брат зловещо се шегува, че и да иска, не може да избяга от съдбата си. Ето на, ще я застреля именно с оръжието на "нейния" Кендал...  Борейки се до последно, Йозлем ги моли да й дадат телефона, за да се обади на Кендал. Той, обаче, като вижда кой го търси, отказва да вдигне. Ала, преди брат й да натисне спусъка, Йозлем успява да изпрати съобщение по телефона. Той стреля в нея, но в този момент тичешком и с викове "Йозлем! Йозлем!" пристига Касъм и братята побягват.

   В конака Нарин се е прибрала в стаята си и отново е обзета от черни мисли: "Каквото и да направя, ще мога ли да го предотвратя? Дали, въпреки всичко, накрая децата винаги намират своите истински майка и баща?"
  В този момент пристига съобщението от Йозлем: "Знам, че Баран е син на Ебру, а сега и тя го знае. Писах и на нея." И, докато Йозлем с последни сили се държи за живота, Нарин настървено брани майчинството си над Баран. Ужасена, тя хуква към стаята на Ебру с намерението да изтрие съобщението, преди тя да го е прочела. Баран я вижда в това състояние и учуден тръгва след нея. Двамата се озовават лице в лице с Ебру, която ги посреща с изненада и неразбиращ поглед...

                      
(Край на епизода)

Как ли ще завърши сцената между двете майки и техния син?  newsm78
   
Скрит текст:

   Ayše govori Baranu da ga shvaća jer je i ona izgubila oca i da zna kako je to, kad ga nema uz njega. Baran govori je uz oca okusio mržnju, da ga nije mogao zagrliti kada je saznao da je živ, Ayše ga tješi i govori da je sigurna da otac nije bio ljut na njega i da se mora otići oprostiti od njega, mora se suočiti s boli i reći mu sve što mu je želio reći. Baran dolazi doma, Narin za njim, hoće biti sam, Narin čami pred vratima i ne pušta ga, opet priča kako je tata otišao ljut na njega, da nije znao, nije mu otac rekao, da je on samo šutio, da je slomio očevo srce, da mu je barem rekao, da sada ne bi toliko patio, bolilo bi ga ali bi barem sve znao, zašto je to napravio, da ga zaštiti, od čega da ga štiti.


   Doveo Kendal Ozlem natrag doma, kaže jedan brat da je naj***** kad se vrati onaj drugi brat koji je bio u zatvoru. Ovaj čim dođe počinje navaljivati na Ozlem, zašto ju je vratio Kendal, što je napravila. Ona se brani da nije ništa, pokuša ju majka obraniti, ne uspijeva, brat govori da zar ne zna da kad iz svoje kuće izađe u vjenčanici da se može vratiti samo u lijesu. Davi ju i pita zašto ju je vratio, ona kaže da je Kendal doveo novu ženu i bila ljubomorna, on odgovara da što ju to briga i da je i ona bila jednom kuma. Ozlem tada kaže da jel pitao majku i brata za novce koje im je Kendal dao za nju, ovaj počinje bjesnjeti na brata da o kakvim parama ona priča. Na kraju abi se odlučio obračunati s Kendalom.


   Ebru razgovara s Kadriye i kaže da nema više snage, što će s Ruzgarom, kako objasniti sve, Kadriye kaže da će sve biti ok s vremenom, da će i bol biti manja s vremenom. Pita Ebru što će biti s Ozlem, jadna Kadriye nema pojma, ni što reći, ni što napraviti, ništa ne zna. Odlazi Ebru iz sobe, a Kadriye moli oproštaj.


   Kendal, nakon što se riješio Ozlem, dolazi kod Barana i vodi ga Muratu na grob:

  B: Nismo se ni upoznali kako treba, tata. Ja sam Baran, tvoj sin. Onaj koji te nije saslušao i koji te nije razumio. Sin magarac, mula , koji je od tebe naslijedio tvrdoglavost i koji se njome kasnije naviše koristio. Sin koji se čak i srami plakati za tobom. Ponekad poželim plakati i vikati, ali kasnije si kažem s kojim pravom? Jesi li slušao u zdravlju, jesi li ga pogledao u oči= Jesi li mu dao priliku da sve objasni? S kojim pravom sada možeš plakati? Čak i ne mogu plakati. Ne mogu plakati do mile volje i jecati, oče. Hoćeš li mi dopustiti da plačem? Dopusti mi da ne plačem, oče. U grlu si mi poput čvora i ne izlaziš. Ako zaplačem bit će gotovo i toga se možda i bojim. Je li tako, oče? Još sam te namjeravao pitati mnogo pitanja. Još sam trebao odrasti … mislio sam da sam odrastao. Koliko smo vremena izgubili. Vrijeme koji si ukrao od mene, na što si potrošio, tata. Od koga da uzmem to vrijem?. Kako mogu znati jesi li mi oprostio ili ne. Jesi li otišao otvorenih očiju i slomljenoga srca, jesi li otišao ljut na svoga sina? Blagoslovi me, oče i molim te, oprosti mi.


   U konak je došla učiteljica i donijela im rezultate upisa na fakultet. Maya je upala na pravo u Marmari, Ada nije upala, ali nju briga za to. Ayše je pak dobila Gaziantep. Sibel se veseli, ali Ayše muče pare i dere papir, kaže da ih budi iz snova i da je naučila prihvatiti stvarnost. Ada podbada Mayu, upala je na faks, može otići odavde, Maya kaže da zar je njezina situacija drugačija od Ayšine i da niti one nemaju para za faks, Ada nastavlja s podbadanjem i kaže da će njena draga bakica sve financirati i da zašto se muči. Maya kaže da ne želi ništa od njih, a Ada odgovara da je konačno došla pameti. Dolazi Ebru u konak i saznaje da je Maya upala na faks, Ebru sretna, ali Maya kaže da ne ide na faks, Ebru je u čudu zašto, Ada provocira kako će, za to bi morale otići, ali ona ima svoje ruže tu. Cure odlaze u sobi, Ebru sva vidno slomljena, ali Melek i Emine ju bodre, Emine joj kaže da ih je ona naučila kako biti snažne i da se ona jedina uvijek uzdignute glave suprotstavljala Kendalu, Melek govori da se zahvaljujući njoj suprotstavila bratu i da će se školovati. Ohrabrena Ebru dolazi u sobu curama kako bi razgovarale:

  E: Obje me dobro slušajte. Otkada smo došle ovamo se borim i vi ste tome svjedoci. Bez obzira na sve, ti ćeš Maya studirati, u redu?
M: Ali kako će to biti?
A: Da, majko, kako će to biti?
E: Ne znam, radim, dobit ćeš stipendiju, prodat ćemo zemlju. Kako svi rade, tako ćemo i mi napraviti.
A: U pravu si, imamo zemlju, kako sam to mogla zaboraviti.
E: Ada, ja pokušavam pronaći rješenje, a ti, umjesto da si mi potpora, uvijek radiš jedne te iste stvari.
M: Naše stanje je jasno. Ne možemo studirati. Ne želim od njih niti novčića, reci mi kako da uzmem tvoj novac, da nam ne daju jelo, bile bismo gladne, zar ne vidiš to?
E: U redu. Nemam namjeru ni od koga tražiti novce. Ali pronaći ćemo, na neki način, neko rješenje.
A: Ne znam za Mayu, ali ja te ne razumijem. Ne mogu shvatiti zašto si inzistirala da ovdje ostanemo toliko dugo.
M: Ada je u pravu, nemojmo uzalud sanjati, idimo odavde čim se pojavi i najmanja prilika, do tada će i Ada upasti na neki fakultet. Još jedan godina….
A: Znači još jednu godinu ćemo biti ovdje. Ali ja nemam tu namjeru


   Kendal dolazi u tvornicu i traži Kasima da mu i on odgovara za CD, govori što je napravio Ozlem i da mu je bolje da ga ne izda. U tvornicu dolaze Ozlemina braća tražiti Kendala da im položi račune za Ozlem . On im odgovara da je napravio ono što je odavno trebao napraviti i da je Ozlem šutjela i da je znala svoje mjesto da bi bilo sve ok i da ju on nije mogao naučiti kad treba govoriti, a kad treba šutjeti i da možda oni uspiju s njom. Oni odgovaraju da što će im sada ona, da ju nitko neće htjeti, a Kendal kaže da to nije više njegov problem. Riza i Kasim provaljuju vrata, pištolj Kendalov je na stolu, onaj brat koji je bio u zatvoru uzima pištolji puca u Kendala, ali se Kasim ispriječio i metak je pogodio njega u rame. Kasim je time zaslužio Kendalovo povjerenje. Kasnije zove Muratove pomoćnike kojima govori da je sredio Kendala i da mu vjeruje, a oni mu govore samo da bude uz Kendala.


   Majka govori Ozlem da se boji da joj braća nešto ne naprave, na što Ozlem govori da se ne brine ona za nju, nego za svoje sinove, jer da se brine za nju valjda bi ju koji put nazvala i pitala za nju. Ova se pravda da zar Ozlem ne poznaje svoju braću i da je to napravila da bi došlo do nevolja. Dolazi Rizina mama na čaj i Ozlem koristi priliku da ispituje za Narin. Rizina mama priča da je njeno dijete umrlo kad je Narin rodila i da je otišla tamo kao dojilja, jer Narin nije imala mlijeka, Kendal ju je doveo, njoj su trebali novci. Govori i da je Narin bila na liječenju, da je ovdje nije bilo neko vrijeme, Ozlem zanima jel ju netko vidio trudnu, spominje da ima slika Barana kad se tek rodio, ali ova kaže da ju nije vidjela niti trudnu niti pri rođenju i da ju u biti nitko nije vidio i da je ona samo vidjela Barana u Narininom naručju. Pita Ozlem jel Murati bio uz nju , ova kaže da tada nije,ali da je često dolazio i odlazio. Ozlem se prisjeća sudnice kad je Kendal pitao da zar nije krađa odvojiti dijete od vlastite majke, zatim scene u dvorištu kad Kendal govori da ako imaju hrabrosti neka Narin i Kadriye kažu tko je ovaj grijeh započeo, i kad ga je ispitivala zašto je ubio Murata nakon što je vidjela snimku, i da zna da Baran nije Narinin i da je Kendal problijedio kad je pitala čiji je sin i kao šlag na torti je kad je čula dio razgovora Narin i Kadriye kad Narin govori da je sanjala Murata koji je rekao da će reći cijelu istinu Ebru. I eto konačno Ozlem povezala pravilno stvari: Baran je Ebruin sin.


   Baran dolazi u konak, Narin mu daje papire za faks, mislim da nijeupao. Pita za Mayu Ebru, kaže da je dobila. Pita za Ayše, Narin kaže da je dobila, ali da je poderala papir i da kaže da neće ići, Baran želi ići kod nje, ali kaže Narin da ne navaljuje da je tvrdoglava i da si je našao sebi ravnu po tvrdoglavosti. Traži ga da sljedeće godine mora učiti kako bi i on završio školu, pita što će biti s Mayom, Narin kaže nemoj ti misliti o tome sada, sve u svoje vrijeme, idi leći u sobu i nemoj me više za danas rastuživati. Ode Narin u sobu, ali ipak zastane na stepenicama kada je vidjela da Baran s Ebru razgovara. Baran joj kaže da će i Ayše i Maya studirati i smiješe se jedan drugome.


   Kasim zove Ozlem, javlja se brat kod kojega je njen mobitel i ludi. Misle da je okaljala čast, a još je i ovaj mlađi spomenuo kako je vidio jednom Ozlem svu sređenu kako je išla s ovim Kendalovim pomagačem. Baš kad se Ozlem planira otići kod Kendala da mu kaže što je saznala kako bi se spasila braće, dolaze braća koja ju vode nekuda i hoće ju ubiti. Kod Ozlemine majke dolazi Kasim, ona mu govori da su je braća odvela na staro groblje i da će ju ubiti. Stariji brat uperio je pištolj u Ozlem i kaže da joj je eto sudbina da ju ubije baš Kendalovo pištolj, ona ih moli da joj daju mobitel da nazove Kendala. Zove ga, ali on odbija poziv. Prije nego što brat puca u nju, ona šalje poruku. Brat puca u nju, dolazi Kasim vičući ''Ozlem'' i braća odlaze.

   Za to vrijeme Narin je u svojoj sobi misli sljedeće: ''Što god da napravim, hoću li to moći spriječiti? Susreću li se na koncu djeca sa svojim majkama i očevima?'' U tom trenutku dolazi joj poruka od Ozlem: ''Da je Baran Ebruin sin, sada i ona to zna, poslala sam joj poruku.'' I dok se s jedne strane Ozlem bori za život nakon što ju je brat upucao, s druge strane Narin trči Ebru u sobu kako bi spriječila da ova vidi poruku od Ozlem. Narin upada Ebru u sobu, za njom i Baran, a Ebru ne kuži što se zbiva. I tako su se njih troje ostali pogledavati.



                          ИЗТОЧНИК: Forum.hr

  
След толкова драма, да се разведрим с доброто настроение на актьорите от "Карагюл".


"Чичо & племенници" когато не са пред камерата, а пред окото на  фотообектива...

Приятен и успешен ден на всички!  thumbsup
 

Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 22:30 от ангела 33

# 537
  • Мнения: 13 455
Цветя за прекрасния превод на ангела!!! smile3525 newsm74


Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 11:22 от jupetrov7

# 538
  • Варна
  • Мнения: 1 826
Здравейте!

Ангела Hug Hug Hug Hug Hug
Страхотен преразказ!  smile3525 smile3525 smile3525 Благодаря за превода!

Тук попаднах на една информация с днешна дата...
http://bgtvnews.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D1%80% … %D0%BF%D0%BE-tv7/

– „Черна роза“ – от 20 ноември, всеки делничен ден, от 16:00 ч.

Дано излезе вярно и продължат от там, където спряха.

Хубава вечер на всички!

# 539
  • Мнения: 5 459
Най-после ще изгрее слънце на нашата улица.

Общи условия

Активация на акаунт