Хубава работа, ама ...

  • 7 832
  • 102
  •   1
Отговори
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
... българска Simple Smile

Две са нещата, които страшно много ме ... дразнят ... напоследък в София ...

Невъзможните вело алеи:
Скрит текст:





... много са подобните примери ... Как ли не обяснявам на средната къде се кара колело; как трябва да се държи на пътя; как трябва да спазва правилата ... и ... се сблъскваме с това ... Много е разочароващото, когато трябва да погледнеш в детските очи и там да видиш: "Ама нали казваш, че е не е правилно така, но виж ... "

В момента най ми е болно, защото чаках с нетърпение да пуснат трамвайте по бул. България, за да може да сме малко по-мобилни с бебето ... Е, пуснаха ги ... Прекрасни спирки и още по-прекрасни мотриси ... Но се оказа, че не можем да стигнем до тях, защото никой не е предвидил бебешките колички ... Няма дори елементарни железни релси по стълбите до спирката ... Та, така ... Пак няма да сме мобилни ...
Скрит текст:



Темата ми е за: абсурдите, с които се сблъскваме като изпълнение на иначе добри идеи ...
Вие сте Simple Smile

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 15:18 от Почти безобидн@

# 1
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
На прима виста се сещам за спретнатите, хубави кооперацийки, заобиколени от кал, дупки, прахоляк и боклуци. Винаги се чудя на тази доста често срещана гледка.

# 2
  • Мнения: 4 208
Новите стъклени автобусни спирки на градския транспорт в Русе.
Съжалявам, че нямам снимка да сложа - пълен абсурд са.
Красиви, сигурно проекта е спечелил някой конкурс.
Ама абсолятно несъобразени с климатичните характеристики на града.
Отворени от горе и от долу - зимата вее от всякъде. Лятото, като напече слънцето през стъклата - вътре като в оранжерия.
Е, да се поясня,  не е точно стъкло материала, а някаква пластмаса, но ефекта е същия.

# 3
  • Мнения: 15 379
На мен ми е много мъчно, защото София става все по-мръсна, прашна, абсурдна...
Сега се сещам за липсата на контейнери за разделно събиране, всъщност то има, но са поставени на прима виста, без мисъл - някъде ги има, другаде ги няма...
Сещам се за подлеза на НДК, при топките - стълбите са изпочупени (веднъж ги ремонтираха), долу е със светли плочи, които не са виждали миене от поставянето си и вече са така мърляви и противни...
Липсва озеленяване, липсват цветя, често няма осветление, канализацията по улиците често е запушена (говоря за централна градска част, защото живея там и имам ежедневен поглед).
НДК - нали щеше ремонт да се почва... Пълна разруха, изпочупени плочи, липсват скари, няма охрана...

Детските площадки - опасни съоръжения, често по тях липсват части, не се поддържат...

# 4
  • Мнения: X
Автобусите на градския транспорт във Варна.
Или са от Балканската война, вътре е 50 градуса и мирише на умрели кози.
Или тук там се среща някой нов, който няма почти седалки и вътре климатика е толкова усилен, че ми замръзна главата онзи ден, когато ми се наложи, да се кача..

Мръсния плаж, липсата на достатъчно кошчета за боклук, недостатъчните градинки за разходка на кучета и естествено дупките по улиците, много са!

# 5
  • Мнения: 315
Искам да ти кажа, че много харесвам Варна.
Хубав град е, светъл и доста по-чист от София мисля.

# 6
  • Мнения: X
Искам да ти кажа, че много харесвам Варна.
Хубав град е, светъл и доста по-чист от София мисля.

По - чист от София, но не е чист.  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 18 699
Хубави и нови тротаори и паркирали коли по тях и ти лавираш да минеш,това ми е любимото,и като направиш забележка става страшно.

# 8
  • Мнения: 874
аз да допълня за плочките в метрото - много хубави и лъскави, но...никой не е предвидил, че при дъжд се пързалят и някой може да се пребие!  newsm78

# 9
  • Мнения: 315
Между другото забелязвам че доста от малките градчета са по-чисти от тук в София. Уж тук имаме бюджети за какво ли не, но реално - там самите хора си пазят тяхното някак чиставо.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 699
Какво значи си пазят тяхното,тук в София не е наше ли какво?Не е да за тези дето са от друго място и само си изкарват прехраната тук,що да не цапат и да не си катерят колите близо до входа да могат да натъпчат касетите с буркани. newsm11

# 11
  • Мнения: 76
Автобусите на градския транспорт във Варна.
Или са от Балканската война, вътре е 50 градуса и мирише на умрели кози.
Или тук там се среща някой нов, който няма почти седалки и вътре климатика е толкова усилен, че ми замръзна главата онзи ден, когато ми се наложи, да се кача..

Мръсния плаж, липсата на достатъчно кошчета за боклук, недостатъчните градинки за разходка на кучета и естествено дупките по улиците, много са!

Подкрепямс две ръце!  Peace
Варна с всеки изминал ден става все по-зле изглеждащ град, запад с бързи темпове. Не е това, което беше преди години. Много брутално я окрадоха,а нищо не влагат, трагедия

# 12
  • Мнения: 8 939
Да, малките градчета са чисти, защото хората там пазят.
А в София хората сме дошли не от хубаво. Ако имаше работа в моят роден град, не бих стъпила в София. Сега да не ме нападнете, че съм дошла тук и съм от тия цапащите, за 15 години тук не съм хвърлила един боклук не където трябва.
Всичко е до манталитет и непукизъм.
Това с колите и касетите с буркани изобщо не е до софиянец и несофиянец.
Освен това искам да кажа, че познавам доста софиянци селяндури и доста хора родени не в София, прекрасно възпитани и пазещи, тъй че много моля да не се обиждаме на кой къде е роден.
Всички сме българи и всичко е до възпитание. А това, че сме в София е виновна само и единствено държавата и нейната смахната и смотана икономика. В Габрово имаше десетки заводи и фирми, ама те не успяха да ги опазят, затвориха ги, хората дойдоха в София да търсят работа и така се получи с всички по-малки градове.



# 13
  • София
  • Мнения: 18 699
Не е да хич,като нямаш село интересно откъде ще ги пренасяш от някой хипермаркет сигурно. Joy

# 14
  • Мнения: X
Бе в провинцията хората са по-човечни кякакси. Тук - всеки е единак и маже и лаже...

Човечни са хората в някое закътано китно селце, където има 20 къщи и всички се познават и си помагат.
В повечето големи градове, всеки гледа, той да е добре, не мисли за другия, пък камо ли за околната среда или самия град.

Общи условия

Активация на акаунт