Какво мислите за курсовете по английски чрез сугестопедия

  • 1 493
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте милички имам един въпрос, който е свързан с курсове по английски, но не стандартните такива ами сугестопедични. По BTV гледах репортаж за метода сугестопедия и останах очарована от видяното. Приемат хора на всякаква възраст, от деца до възрастни, като обучението протича в игри, песни и танци.

Искам да попитам някой минавал ли е такъв курс, подходящ ли е за деца между 9 и 12 години, какво да очаквам като краен резултат. Посетих няколко сайта на различни сугестопедични школи и навсякъде пишат, че се усвоява устно английски език, а писмено как стоят нещата?

Доколкото разбирам това е система от психология и педагогика, която чрез спокойствие и внимание изкарва потенциала на курсистите.

Искам да получа отговор от човек, който познава сугестопедията, тъй като нещата са прекалено хубави, за да е истина. Благодаря на всички, които ще отговорят по темата.

# 1
  • Мнения: 779
Брат ми (30годишен) ходи на такъв курс. Изкара 2-те най-високи нива (той е учил и преди) като на 2-то се записа с голямо желание. По негово мнение преподаването било като 'все едно си в детската градина' - т.е съвсем е подходящо за деца. Между двата курса идва в къщи да учим заедно и да си поддържа нивото и затова и аз имам наблюдения. Мен лично ме впечатли, че доста добре говори след курса- т.е на ниво свободен разговор метода е ОК (а това е едно от най-трудните неща- да се отпуснеш да говориш). На ниво граматика положението беше по-скоро зле - явно се набляга на лексиката и говоренето. Лошото беше, че курсът, на които то ходи беше интензивен, едномесечен и имаше много дълго време до началото на другото ниво. Общо взето мнението ми е, че за дете, неучило досега език методът е доста подходящ, стига да се взимат нивата редовно. За учили език, които преследват по високи сертификато (първи, втори на кеймбридж и релевантните) по-скоро не става. Там трябва да се наблегне на граматиката в стандартнат форм ана учене

# 2
  • Мнения: 40
Аз съм завършила сугестопедична школа по английски език в София и мога да кажа, че метдоът е подходящ за малки и големи. Да става за деца, защото учителите са много внимателни и преподават разбираемо. Иначе sunlight_eli е права, че ако човек се стреми към високите нива сугестопедията едва ли е подходящ вариант.

P.S.

Между другото аз изкарах само 1 ниво и скоро мисля да запиша 2-ро Simple Smile

# 3
  • Мнения: 15
Много благодаря за отговорите Simple Smile

Бихте ли ми дали някакви координати на тези школи и евентуално цени?

# 4
  • Мнения: 40
Просто напиши сугестопедия в Google или сугестопедични школи и ще ти излязат доста варианти..

Общи условия

Активация на акаунт