БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-36

  • 44 769
  • 768
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 708
От плодовете давах круша,ябълка,слива,пъпеш и всяка вечер плаче от колики.От зеленчуци-морков,картоф,тиква,зелена пиперка,броколи,тиквичка.Кои от тези храни предизвикат коликите?
Като за 5 месечно бебе прекалено много храни си въвела. Може да е от чушките от броколите от плодовете. Просто я карай по-бавничко и само еднокомпонентни и сама ще разбереш откъде е проблема  Peace
Ms. Jackson спелта има на Хип, пшеница въвеждах със сухар, а ечемик чист няма затова въведох с каша 3 зърна пак на Хип, а ръж въвеждах с едни ръжени сухари от билата, но нещо не й харесаха, та след като ги въведох приключих с тях.

# 211
  • Варна
  • Мнения: 72
elpida447   При нас зелената пиперка всеки път предизвикваше газове , спрях да давам и нямаше проблем . В началото на захранването , давах всяка нова храна самостоятелно без да смесвам няколко вида , така разбирах кое му понася и кое не

# 212
  • Мнения: X
От плодовете давах круша,ябълка,слива,пъпеш и всяка вечер плаче от колики.От зеленчуци-морков,картоф,тиква,зелена пиперка,броколи,тиквичка.Кои от тези храни предизвикат коликите?
Много неща си въвела за 5 месечно дете. Спри малко и започни да ги даваш едно по едно и ще разбереш.
Предполагам че е от броколи - газообрязуващи са

# 213
  • Мнения: 836
От плодовете давах круша,ябълка,слива,пъпеш и всяка вечер плаче от колики.От зеленчуци-морков,картоф,тиква,зелена пиперка,броколи,тиквичка.Кои от тези храни предизвикат коликите?

Туй 'сичкито за един месец? Как си успяла? Не случайно новата храна се дава по 5 дена. За да се види дали има реакция. Давай по бавно и по един плод/зеленчук. Детето е малко и му претоварваш коремчето.
И аз мисля, че броколите, пиперката, пъпеша и др.. могат да причинят дискомфорт.

# 214
  • Мнения: 2 850
От плодовете давах круша,ябълка,слива,пъпеш и всяка вечер плаче от колики.От зеленчуци-морков,картоф,тиква,зелена пиперка,броколи,тиквичка.Кои от тези храни предизвикат коликите?
Бавно въвеждай нова храна. Пъпеш и слива разхлабват и може да предизвикат къркорене на коремчето. Броколите правят много газове - забрави за тях до 7 месец.
За вашата възраст щадящи са картоф, морков, оризова каша, тиквичка (с нея също внимаваш, защото са нитратни),ябълка.  Ако се запича - круша.

# 215
  • Мнения: 6 208
Благодаря ви

# 216
  • Мнения: 607
Кога според вас е желателно да се въведат карфиол, грах, броколи, спанак и зелен фасул?

# 217
  • Мнения: X
Кога според вас е желателно да се въведат карфиол, грах, броколи, спанак и зелен фасул?
Карфиол -8 месеца
Грах - без люспа, като част от храната от 8 месец
Броколи - 8 месец
Спанак -10 месец
Зелен фасул-6 месеца, препоръчва се от първите зеленчуци. Но аз дадох късно

# 218
  • Мнения: 607
Малиш, благодаря  bouquet
Тези дни си изготвих една стратегия за захранване, но все още имам някои чуденки. Според теб добре ли е след като съм въвела оризова каша и 5 зеленчука (тиква, морков, картоф, пащърнак и тиквички) да продължа с елда и след нея с плодове? Ще въвеждам тиквата 7 дни, а след нея моркова за 5. Останалите зеленчуци по колко дни е желателно да въвеждам? Също така след елдата евентуално плодовите пюрета по колко дни да давам?
Царевицата и просото кога да въведа и съответно колко дни? Много ще съм благодарна на отговор. Praynig

# 219
  • Мнения: X
Малиш, благодаря  bouquet
Тези дни си изготвих една стратегия за захранване, но все още имам някои чуденки. Според теб добре ли е след като съм въвела оризова каша и 5 зеленчука (тиква, морков, картоф, пащърнак и тиквички) да продължа с елда и след нея с плодове? Ще въвеждам тиквата 7 дни, а след нея моркова за 5. Останалите зеленчуци по колко дни е желателно да въвеждам? Също така след елдата евентуално плодовите пюрета по колко дни да давам?
Царевицата и просото кога да въведа и съответно колко дни? Много ще съм благодарна на отговор. Praynig
Първо и най важно забрави стратегията.
Всичко ново което въвеждах питах тук или проверявах в Google. В началото въвеждах по 5 дни. После постепенно почнах по 3 като детето порастна
Аз ползвах схемата зеленчук-плод-каша-месо-глутен-млечно.
Има мами които въвеждат след зеленчука каша-оризова.
Елда, царевица, просо според мен можеш да дадеш към 7 ми месец. Въпреки че на някой места пишат че елдата е алерген.

# 220
  • Мнения: 15 379
Елдата не е алерген, просто е по-трудно смилаема, наравно с царевицата и затова е ок да се въведе след 7 навършени месеца.

# 221
  • Мнения: 2 850
Взех йогурт с праскова, но не съм видяла, че има и маракуя. Мога ли да го дам на 10-месечното?

# 222
  • Мнения: 15 379
Взех йогурт с праскова, но не съм видяла, че има и маракуя. Мога ли да го дам на 10-месечното?

Абсолютно можеш, това е Бебивита, и аз давах, много го обичаше.

# 223
  • Мнения: 6 208
Ще започвам въвеждане на каша-удачно ли е с безмлечна ориз и банан или с овес?

# 224
  • Мнения: 2 850
Кашата овес е с глутен. Първо се въвеждат безглутенови каши. Почни с оризова каша, чиста, за да следиш дали ще има реакция.  После вече си дай оризова  с банан или с други плодове.

Общи условия

Активация на акаунт