Поликистоза, ИР - стимулация и овулация

  • 3 586
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
Здравейте, нова съм във форума и си позволих да пусна нова тема въпреки че много се е изписало за поликистоза и овулация. Моля ви за вашето мнение по многото ми проблеми.
Със съпруга ми правим опити от 2г. имам СПКЯ, ИР и хранително разтройство и анемия, от миналия месец ходим при д-р Минев в АГ Селена той ми прави стимулация с Фемара едновременно пия и Инофолик, Метфодиаб, Диоскорея (див ямс) На 29.07. бях на преглед при Минев на 12ден от МЦ видя 3 доминантни фоликула с размери 13мм и 10мм каза ни да започнем с опитите на 2 3 и 4 август при мъжа ми спермограмата е идеална по думите на лекаря. ОТ снощи имам предменструални симптоми подути и болезнени гърди, болки в кръста и корема, парене на зърната това може ли да са признаци на ову?Притеснява ме дали ще имам овулация и дали фоликулите ще образуват яйцеклетки. Тази сутрин БТ беше 36,8 Преди да започна със стимулацията нямах цикъл 6 месеца съответно и ову възможно ли е след толкова дълъг период да се получи от първия месец. Извинете ме за дългото писане и малко глупавите ми въпроси но съм много притеснена и само за това мисля.

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 15:01 от zlateto85

# 1
  • Мнения: 1 234
Здравей Злате  Hug Първо недей да се шашкаш толкова и да го мислиш, защото не можем да ти кажем със сигурност дали ще се спукат фоликулите (надявам се разбира се)! Вие си правете опити даже може и от днес още...поне от опит глава не боли  Hug Хубаво сте се насочили към специалист, защото с твоите (и мои също проблеми - и аз имам ПКЯ и ИР и пробваме година) проблеми е задължително!Ще ти стискам палци да се получи още този месец, но до колкото знам при ПКЯ когато има Ц не означава задължително че има и Ову, но хубавото е, че и без Ц може да има Ову   bouquet И винаги е възможно да имате успешна Овулация независимо колко време не си имала Ц, все в даден момент Яйчниците трябва да заработят правилно и щом правите стимулации имате доста голям шанс...пак ти казвам колкото и да го мислиш реално няма как да разбереш, освен след някой друг ден да отидеш на преглед и да видите с УЗ дали са се спукали фолкулчетата  Thinking УСПЕХ ти желая и да кажеш как е минало всичко....потърси си нещо , с което да се занимаваш иначе се изтрещява  Hug

# 2
  • Мнения: 181
Благодаря ти за подкрепата и съветите мила Simple Smile Тъй като съм от Бургас и не мога през ден да ходя до Пловдив д-р Минев ме изпрати при д-р Троянчев които е от Пловдив и събота и неделя преглежда в Бургас така че задължително ще отида при него на преглед за да види дали са се спукали ф. Дано да ги няма ама Божа работа всеки иска от първия път да стане но.....после продължаваме. Притесняват ме болките в яйчниците и подутите и болезнени гърди затова го мисля толкова. Така бях и когато ми беше много нисък прогестерона.

# 3
  • Мнения: 272
Относно болките в яйчниците и гърдите, при мен много често около деня на овулация се получава така от много отдавна, не винаги но доста често. Незнам от какво може да е Simple Smile Аз също съм с ПКЯ и ИР  

# 4
  • Мнения: 1 234
Мен момичета преди лапарото (преди 2 седмици) постоянно ме болеше ниско стомах, болки като ПМС постоянно и болки в гърдите....сигурно нисък прогестерон или висок...не съм сигурна при кое се получаваха болките и дискомфорта след Ову  Hug Сега да чукам на дърво нямам тези проблеми, но това е друга тема  Hug

# 5
  • Айтос
  • Мнения: 358
Аз съм била на горе-долу същата схема като твоята за 2 месеца. Първия- имах О, със ужасно болезнени гърди веднага след нея. Приемах и дуфастон, та и той допринесе за това. Бебе не стана Sad  Втория месец нямах овулация с фемарата и повече не съм я приемала. Ето това ми  е графиката на месеца с О:  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=83465. О на втория ден с Т 36,8 о тъпи болки в яйчника.

# 6
  • Мнения: 181
Аз съм била на горе-долу същата схема като твоята за 2 месеца. Първия- имах О, със ужасно болезнени гърди веднага след нея. Приемах и дуфастон, та и той допринесе за това. Бебе не стана Sad  Втория месец нямах овулация с фемарата и повече не съм я приемала. Ето това ми  е графиката на месеца с О:  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=83465. О на втория ден с Т 36,8 о тъпи болки в яйчника.
А правили ли сте други изследвания преди стимулацията, аз също започвам дуфастона на 5.08. за 14 дни. И аз май си мисля че нищо няма да се получи.

# 7
  • Айтос
  • Мнения: 358
Аз съм била на горе-долу същата схема като твоята за 2 месеца. Първия- имах О, със ужасно болезнени гърди веднага след нея. Приемах и дуфастон, та и той допринесе за това. Бебе не стана Sad  Втория месец нямах овулация с фемарата и повече не съм я приемала. Ето това ми  е графиката на месеца с О:  http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=83465. О на втория ден с Т 36,8 о тъпи болки в яйчника.
А правили ли сте други изследвания преди стимулацията, аз също започвам дуфастона на 5.08. за 14 дни. И аз май си мисля че нищо няма да се получи.

Хормонални и тест за проходимост. Друго мисля, че не е необходимо на този етап.
Не се настройвай така, мисли положително, правете бебета с любов! luvbed

Общи условия

Активация на акаунт