София - Дружба 2

  • 26 437
  • 312
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 653
цъ,
там няма да стане май
въпреки че по регулация е предвидено за детска градина, вече има имоти, които нищо чудно да са частна собственост и в скоро време да изникне някоя "невероятна" сграда  Close
може би наистина ще е най-лесно и бързо някоя градинка да се оправи и да стане приятна за разходка и игра
ще чакаме да се включат и други майки, за да видим какъв е интересът по темата Wink

# 181
И аз знам, че е било предвидено едно време за детска градина това място. Ама незнам къде можем да разберем нещо повече по въпроса. Не е лошо също до 150-то училище - има огромно празно пространство.
Аз вече пуснах писма до www.gorichka.bg и до сдружението Дружба-София. Пуснете и вие - в свободен текст. Идеята е да се разшуми около проблема ни. Айде, доскоро!

# 182
  • Мнения: 293
Нашият квартал има много градинки, но почти всички са в много лошо състояние и децата ни си играят в голяма мърсотия.
Ако има и други майки нека да обединим сили и да направим едно детско кътче - градинка, където на нас и на децата ни да ни е приятно да си играем.
Според мен ще ни е по-лесно ако за съществуваща градинка се направи ремонт и се сложат нови пързалки и люлки.
Можем да изберем една градинка и да се обърнем към кмета на нашия район и да му обясним какво искаме да направим, и той да каже каква е законната процедурата.
И вече да действаме за конкретното мястото - проект, пари, материали, труд и т.н.
Аз миналата седмица се свързах с Орлин Радев от Сдружение "Дружба-София" за информация за проектите им на реконструкция на парково пространство , но за сега няма източници на финансиране за такова начинание.

# 183
Скъпа Наоми, не съм съгласна, че има много градинки. В близост около нас има 2-3 само и то наистина в окаяно състояние! Имаме следните градинки и детски площадки: зад блок 315 и 314 (там се намира една счупена пързалка, едно колело и една катерушка и няколко пейки),  в карето на блокове 305, 306 и 307 (няколко люлки и една катерушка, аа и пейки) и до блока на БТК, където обаче след като бизнесцентъра се изнесе от там, всичко е разрушено. Блоковете 302, 303 и 304, които са на по 16-17 етажа с по няколко входа нямат нито градинки, нито пейки, нито детски площадки. Незнам колко хора живеят в тези блокове, но определено се нуждаят от нормално място, където да си извеждат децата.

Според мен е добре да направим една среща с кмета на район Искър, както и с кмета на София. Говори и с Орлин за една среща също.
Винаги може да се намери проект и пари, но е важно да разберем законовите процедури, както казваш, а също така и какво може общината да направи по въпроса, защото все пак плащаме данъци, би трябвало да получаваме нещо срещу тях.

Айде, весел ден и доскоро!

# 184
  • Мнения: 293
И аз съм за срещата с кмета , но засега от Сдружението не могат да ни помогнат.
При тях нещата стоят така - кандидатства се за реконструкция на парковото пространство и спонсорите евентуално ни отпускат средства (ние лично не кандидатстваме а сдружението ни представлява и парите на него се дават), като и ние трябва да осигурим част от средствата.
Аз тази седмица няма да имам възможност да се срещна с Орлин Радев, но нека ние да се видим и уточним какво да правим и след Великден да задвижим проекта.

# 185
  • Мнения: 653
мдаа, да побутна темата
надявам се да се включат и други дружбенски майки, защото ако не сме много, нищо няма да направим, никой няма да ни обърне внимание в общината...
може да помислим и за градинката при детската кухня, много е занемарена, а е голяма и предполагам ще бъде много посещавана

# 186
  • Мнения: 4 447
Ха! Добра среща и от нас! Аз съм в 301:)

# 187
  • Мнения: 4 447
Скъпа Наоми, не съм съгласна, че има много градинки. В близост около нас има 2-3 само и то наистина в окаяно състояние! Имаме следните градинки и детски площадки: зад блок 315 и 314 (там се намира една счупена пързалка, едно колело и една катерушка и няколко пейки),  в карето на блокове 305, 306 и 307 (няколко люлки и една катерушка, аа и пейки) и до блока на БТК, където обаче след като бизнесцентъра се изнесе от там, всичко е разрушено. Блоковете 302, 303 и 304, които са на по 16-17 етажа с по няколко входа нямат нито градинки, нито пейки, нито детски площадки. Незнам колко хора живеят в тези блокове, но определено се нуждаят от нормално място, където да си извеждат децата.

Според мен е добре да направим една среща с кмета на район Искър, както и с кмета на София. Говори и с Орлин за една среща също.
Винаги може да се намери проект и пари, но е важно да разберем законовите процедури, както казваш, а също така и какво може общината да направи по въпроса, защото все пак плащаме данъци, би трябвало да получаваме нещо срещу тях.

Айде, весел ден и доскоро!


тъй е,тъй е, аз съм в 301-бтк-то и на терена "зад"блока може да стане прекрасна игрална среда. Завърших Дизайн на Детската среда и мога смело дакажа, че в наща Дружба такава няма.  Rolling Eyes В Дружба1 май имат повече градинки,пък и не са занемарени... Да не говорим за тия,дето си мислят, че там където си играят децата могат да си извеждат кучетата  #2gunfire

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 18:27 от anche_mamche

# 188
  • Мнения: 248
Добре дошла anche_mamche!!!

Много се радвам, че се включваш в темата. Още повече се радвам, че си завършила дизайн на детската среда. Ти би ли могла, ако направим някакъв проект, да помогнеш с дизайна или архитектурата или изгледа на детската площадка, градинка или паркче? Защото аз мисля, че пари могат да се намерят по най-различни проекти, но трябва да имаме идея и графичен проект например, зад който да заставаме. Дори и на кмета би могло да се предложи готово решение - ще им спестим мисленето. А заедно бихме могли да измислим и нещо не чак толкова скъпо и сложно като реализация.
Днес, като начало, ние с Naomi_bal засадихме 8 дръвчета!
Предлагам събота или неделя да направим една среща и да видим как да действаме - идва лято, къде ще си разхождаме децата?

# 189
  • Мнения: 248
Момичета, вижте какво предстоящо събитие ще ума утре:

Дискусионният клуб за социална местна политика (ДКСМП) организира автопоход „По следите на изчезналите детски градини”, съобщиха от клуба. Автопоходът ще започне на 11 април от 13.30 часа от площад „Александър Невски” и ще премине през жк “Дружба”, “Младост”, “Изгрев” и “Лозенец”. Целта е да се покаже действителното състояние на разграбени и приватизирани детски ясли и градини.
Автопоходът ще завърши в парка “Владимир Заимов” – в градинката до младежки дом „Средец” (бивш “Лиляна Димитрова”), където в 16 часа ще се състои детски празник, събиране на подписи за осигуряване на места в детските градини в София за всички желаещи.


# 190
  • Мнения: 4 447
Добре дошла anche_mamche!!!

Много се радвам, че се включваш в темата. Още повече се радвам, че си завършила дизайн на детската среда. Ти би ли могла, ако направим някакъв проект, да помогнеш с дизайна или архитектурата или изгледа на детската площадка, градинка или паркче? Защото аз мисля, че пари могат да се намерят по най-различни проекти, но трябва да имаме идея и графичен проект например, зад който да заставаме. Дори и на кмета би могло да се предложи готово решение - ще им спестим мисленето. А заедно бихме могли да измислим и нещо не чак толкова скъпо и сложно като реализация.
Днес, като начало, ние с Naomi_bal засадихме 8 дръвчета!
Предлагам събота или неделя да направим една среща и да видим как да действаме - идва лято, къде ще си разхождаме децата?

Добре заварили! PeaceДа,няма проблем за дизайн и т.н.стига да има кой да финансира проекта. Аз не съмсигурна дали ще съм тук през почивните дни, за да обсъдим нещата внякоя "градинка", но като цяло проектирането на една площадка става бързо,нейното практическо изпълнение е по-бавната част, и по-мъчителната. Можем говорим повече по въпроса по кю-то. Flutter

# 191
  • Мнения: 653
какво става, няма никаква активност по темата, все едни и същи пишат...
къде засадихте дръвчетата? и за коя градинка ще се борим... ?

# 192
  • Мнения: 653
и наистина дайте да се съберем и да решим...

# 193
anche_mamche, и аз мисля, че ще е хубаво да се видим, ако не тези почивни дни, то може вечер през седмицата - сега ще става по-топличко и мисля, че ще можем по-докъсно да сме навън. Е, естествено, ако смогнем да се прибираме по-раничко от работа. Номер на кюто?

HIPP, едни и същи пишат, защото явно само нас ни интересува тази тема. Дръвчетата засадихме пред 304 блок. Незнам за коя градинка ще се борим, трябва първо да се срещнем с кмета или с някой от общината, за да видим къде има свободно пространство, което да не е частна собственост. След това трябва да намерим проекти, по които да кандидатстваме от името на общината или от името на някоя фондация. Ако харесат проекта - превеждат ни парите, взимаме майстори, плащаме и ни правят градинката/площадката/паркчето или каквото си извоюваме. Може да стане и по друг начин - общината да направи нещо за детските площадки или градинките - май са задължени да осигуряват някакви минимални неща за околоблоковите пространства, знам ли.

# 194
  • Мнения: 1 288
здравейте, момичета!
предварително се извинявам, че нахлувам във вашата темичка.
но вярвам, че може да ми помогнете.
вчера си загубихме кученцето в четвърта част  Cry Cry Cry казва се джейни и е много стара, вече на 15 години. булонка със сиво-бели глава и лапички, и черно телце.
и понеже знам как аз обикалям по цял ден нашия квартал с детето, се обръщам към вас, ако я видите някъде докато сте на разходка. много ви моля, ако я намерите, обадете се на телефон 0886 86 86 99- теменужка.
много ще съм ви благодарна за всякаква информация  Praynig Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт