Как забавлявате малкото човече вкъщи?

  • 4 639
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 129
Розова магнолия, на 3 месеца е още мъничък бебока. С космите не знам как да ти помогна. Ние сме с куче у дома и чистя с прахосмукачка и парцал всяка сутрин. Слагам килим и вечер го прибирам. Това е единственият съвет който мога да ти дам. Но според мен е добре докато не се научи да пълзи да го държиш на леглото. Моята дъщеря така започна. Щъкаше по спалнята и едва тогава я свалих на пода.

# 16
  • София
  • Мнения: 613
Да, това с прибирането на килима е добра идея!  smile3521
Като го сложа по коремче  и придържам петичките за опора се изтласква по малко напред, ръчичките  обаче още не може да ги слага напред.  В четвъртък сме на консултация и ще видим и доктора, какво ще каже.

# 17
  • Мнения: 4 761
Магнолия, не се стряскай толкова от космите. Ние в БГ също имаме котка - огромна чисто бяла персийка, представи си какви косми пуска. Примирила съм се - решим, чистим, мием и пак има. По-скоро внимавай как ще реагират котките спрямо детето. Нашата никак не обича сина ми. Обикновено седи на почетно разстояние от него и когато той посяга към нея, започва едно неистово съскане, ако продължи, му посяга - два-три пъти сериозно го одира по ръката, в интерес на истината никога не посяга към лицето му. Така че според мен изчакай със слагането на пода. Моето дете започна да стои по пода, когато започна да пълзи (на около 9 месеца) - преди това стоеше в дървена кошара метър на метър.

# 18
  • Мнения: 788
Лежи на земята от 3-месечен. Активната гимнастика ми беше много полезна. Сега вече не толкова, че вече не иска да лежи по гръб, но пак се ползва. Пълзи засега само в една стая. Оставям го да ходи из цялата. Вчера си удари леко главичката в крака на масата. Аз само го гледам отстрани, готова евентуално да реагирам, но той само го погледа за малко учуден, завъртя се и отиде при играчките, които са пръснати навсякъде по пода.

Телевизор пускам за кратко, ако се наложи да свърша нещо в друга част на апартамента, но тогава е вързан и се люлее в люлката. Обаче при него Бейби ТВ не вирее, трябва нещо по-аларместо да е и обикновено гледа по Бумеранг Том и Джери или Гарфийлд. То толкова и гледа, де. Люлее се, смуче биберон, пръсти или някоя играчка и отвреме навреме поглежда към ТВто.

Ръце мия два, три пъти на ден. Понякога забравям и се случва чак на къпането. Embarassed

Иначе пеем, танцуваме, гъделичкаме се. Най-обича баща му да се прибере вечер и да започне да се прави на клоун - да му подскача, да му рапира и разни такива. Това, честно да ви кажа, си е голямо забавление, дори и за мен. Голямо хилене пада.

# 19
  • Мнения: 931
Да си призная, с първото ми отне много време докато истински обезопася дома си. Сега, с второто, установих, че всъщност все още е почти изцяло обезопасен. У нас няма и място, но не си и представям как мога да огранича движещото се човече - оставям ги да си шетат, където им харесва. Ръце мия преди ядене, иначе само ако са нещо много изцапани. В момента е на 11м и забавлението му е да обикаля от стая в стая и да разнася каквото вкачи. Обръща къщата наопаки, но нещата, до които стига, се безопасни и няма как да се нарани с тях - оставила съм включително чекмедже със стари дрехи да си ги вади с кеф, пластмасовите кухненски кутии, играе си със щайгата с лук и чесън (любими).
За ръбовете - една седмица ходене по него като се научи да се изправя; после една седмица ходене по него като проходи. После се научава да се пази.
За мен лично по-добре помисли наистина как да си обезопасиш къщата, за да вилнее спокойно из нея, отколкото да търсиш решения като прегради, кошари, бънджита и проходилки  - ей сега ще проходи (като гледам от кога е темата, може и да е проходил Simple Smile ) и пак ще стои пред теб въпроса, освен ако не смяташ да държиш затворено проходило дете.

# 20
  • Мнения: 12
Здравейте,
Направихме годинка, но още не сме проходили. За него развлеченията са 3 типа - разходки (които ще стават все по-редки заради времето), игра на пода и обикаляне с проходилката. Телевизията също не отсъства. Проблема с обезопасяването го реших, като наредих навсякъде по рафтовете плюшени играчки, контактите стоят скрити, опитах с омекотители за ръбове, но ги залепих с тиксо и той ги отлепи.
Поздрави на всички!
Вашите деца колко са големи?

Общи условия

Активация на акаунт