Не се разбирам с родителите си

  • 4 369
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
   Здравейте!Това ми е първата тема тук и става въпрос за моите отношения с родителите ми.Аз съм на 20 години още живея с тях,но никога не сме се разбирали..не говоря само за всеизвестните пубертетски и тн. неща ами просто като цяло не става.Майка ми е учителка - нейните разбирания са коренно различни от моите и най-лошото е,4е не иска и да се опита да ме разбере.Все още ме чака докато се прибера,когато кажа нещо за спане в моя приятел - излиза,че само аз на тоя свят го рпавя това нещо и са ми казвали неща от рода "Държиш се като уличница","Няма да ти гледам извънбрачните деца" и тн.Баща ми е супер мързелив,нищо не прави...в нас каквото се развали си седи развалена во веки веков...Цялата тази работа изнервя,особено ако се случва от 20 години...брат ми замина в др град и не поддържа връзка с нас и въпреки,че съм им казала,че това е заради тях те пак си продължават с тяхното държание...А то е само нерви и глупости,сутрин се вика,вечер се вика ..ужасно е.И естествено това мн ми се отразява колкото и да се старая,изнервена съм постоянно,от най-малкото нещо полудявам.Обмислям това да спя повече при моя приятел,защото не мисля,че съм длъжна или заслужавам да се нервирам..въпроса е,че нито аз нито моя приятел приемаме това,че ще  прекарвам повече време у тях като нещо сериозно,то ако нещо тряя да сле случи ще се случи има много време още,но майка ми при всяко излзане ми  повтаря,че ще забременея и,че не трябва да се женя още...Разбирате ли ВСЕКИ път когато излезна го чувам това...Дайте някакъв съвет как да постъпя като имате предвид,че съм пробвала да говоря нормално,пробвала съм да викам,приятеля ми говори с майка ми ..всичко е също Cryто.

# 1
  • Мнения: 2 553
Излез един път завинаги и ще си спестиш много разправии. На 20 си, не си на 2.

# 2
  • Мнения: 1 539
Ако работиш - изнеси се на квартира.
Ако не и учиш, кандидатствай за общежитие.
Има ли възможност брат ти да ти помогне да се установиш при него?

Вероятно родителите ти гледат на теб като на малкото им момиченце и се притесняват за теб и затова се отнасят по този начин. Само когато оставяш при приятеля си ли има обвинения? А скандалите помежду им ли са или с теб?

# 3
  • Мнения: 8 806
Работиш ли, учиш ли, какво правиш, с каква се занимаваш? Можеш ли да бъдеш финансово самостоятелна? Може би трябва да си намериш работа, ако не работиш, и да пробваш да живееш сама. Ще се отрази добре на самочувствието ти и ще те изгради като характер. Ще се научиш да се справяш сама и да разчиташ на себе си, а не да мрънкаш по форумите. Твоите родители са големи хора и е невъзможно сега да се променят, късно им е. Ако не можеш да ги приемеш, махни се от тях, на 20 си, не се на 2, както пише и в горния пост.

# 4
  • Мнения: 4 841
Работиш ли, учиш ли, какво правиш, с каква се занимаваш? Можеш ли да бъдеш финансово самостоятелна? Може би трябва да си намериш работа, ако не работиш, и да пробваш да живееш сама. Ще се отрази добре на самочувствието ти и ще те изгради като характер. Ще се научиш да се справяш сама и да разчиташ на себе си, а не да мрънкаш по форумите. Твоите родители са големи хора и е невъзможно сега да се променят, късно им е. Ако не можеш да ги приемеш, махни се от тях, на 20 си, не се на 2, както пише и в горния пост.

 PeaceТочно така, това е единственото правилно решение в случая.

# 5
  • Мнения: 69
Защо винаги нападате хората по тези форуми не мога да разбера...Доскоро работих,но напуснах имам все още събрани пари,купих си кола,студентка съм 2ри курс задочно,след 5 дена започвам практика,която е дълга 1 месец и след това започвам работа,междувременно събота и неделя работя по разни промоции..Обмислям варианта не да се изнеса на цяло ами да прекарвам повечето време в апартамента на приятеля ми макар,че ни е рано

# 6
  • Мнения: 2 553
Не виждам някой да те напада.

Това с приятеля ти е временно решение, нали си наясно.  Peace

# 7
  • Мнения: 4 841
Кое точно е "нападане"  newsm78

Никога няма да имаш свобода, докато не се изнесеш изцяло и не покажеш, че си зрял и самостоятелен човек, който умее да носи отговорност за себе си.

"Бягството" при приятеля не само не е изход, но и не говори добре за теб. И аз ако съм на мястото на родителя, не бих одобрила такива "иди ми - дойди ми".

# 8
  • на майната си
  • Мнения: 425
Никой не те напада, но когато човек има определено виждане за своя живот и то не съвпада с това на останалите съквартиранти, при това титуляри Simple Smile, е редно да вземе мерки да е самостоятелен и да не зависи от тях.
Голям човек си, седни и кажи на майка си, че нямаш намерение да забременяваш и си взела мерки /предполагам е така/. Обясни и как се чувстваш и се опитайте взаимно да си установите правила, които да са удобни за всички. Това е при положение, че все пак участваш по някакъв начин в домакинството /разходи, храна.../.
Ако се явяваш потребител на "хотелска" услуга без заплащане ще трябва наистина да помислиш сериозно за отделяне - само тогава ще си истински свободна.
Ако очакваш възрастни изградени индивиди да се променят - няма да стане, топката е в твоите ръце.

# 9
  • Мнения: 69
Защо пък това да съм при приятеля ми да не е решение?Според мен е по-добре да съм при него вместо сама да плащам наеми и тоци,като съм при него трябва да прлащаме ток и храна

# 10
  • Мнения: 4 841
Добре, ако си открила вярното според теб решение, за какво е темата  Thinking

# 11
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ти сигурна ли си, че си на 20 години?
Защото звучиш като 15 годишна.
Искаш хем всичко да е удобно за теб, хем да не си мръднеш пръста за нищо.
То е най-лесно да живееш при мама и тате, една стотинка за нищо да не даваш, пък претенциите ти да са до небето. И като не стане така отиваш при приятеля си, ама не за постоянно де, защото и там ще ти се наложи да плащаш сметки. Ако искаш ваще да те приемат за голям човек, начина е точно един-да се изнесеш, да си плащаш всичко сама и да не могат копче да ти кажат, защото си самостоятелен възрастен човек. Във всички други случаи, ти ще си зависима от някого и без значение от кой е, той няма да спре да има претенции към теб.

# 12
  • Мнения: 1 129
Хем искаш да си самостоятелна, хем "да не плащаш наеми и тоци". Така няма как да стане.
Колкото и да е тривиално докато разчиташ изцяло на родителите си, докато те ти дават пари, хранят те и плащат сметките ти, нямаш особено право да се оплакваш. Искаш промяна? Пълнолетна си, скоро започваш работа, учиш задочно, така че това не е проблем, изнеси се и бъди самостоятелна.

# 13
  • Мнения: 2 553

Ей тук ме изгуби. Успех с претенциите!

# 14
  • Мнения: 85
Подкрепям горните постове относно самостоятелността !

Обаче не ми е ясно какво очакват родителите  newsm78
Детето им е техен продукт, тя е това,което те са възпитали и ако чак сега са се сетили за въпросите във връзка със забременяването------еми закъснели са! По тези въпроси  се говори с децата в една доста по ранна възраст!
Дъщерята станала на 20 години, те сега се сетили да дават напътствия и  да си прилагат сексуалното възпитание  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт