Притеснявате ли се от вируса ебола?

  • 40 539
  • 787
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 744
Следите ли новините за вирусът ебола? Мислите ли,че има опасност от влизането му в България,според вас взела ли е държавата адекватни мерки за безопасност?

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 09:26 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 4 500
Не, не следя новините по този въпрос. Не се притеснявам, каквото ми е писано ще стане, така или иначе..

# 2
  • Под липата
  • Мнения: 620
Винаги има опасност да навлезе какъвто и да е вирус в България. Хората пътуват, общуват...
 Не съм следила новините последните седмица-две, защото или съм на работа или имам други ангажименти, та не зная държавата предприела ли е някакви мерки или се съобщават само случаи за пренесена зараза от чужди информационни агенции.
 Ще следя темата. Работя с чужденци, предимно болни, та пряко ме интересува информация от подобно естество.
Еболата е нещо страшно.

# 3
  • Мнения: 4 199
Следя новините, без да изпадам в излишна паника и психоза. Е, със сигурност нагласата ми би се променила, ако разбера че вирусът навлиза и тук. Мисля, че каквото е необходимо за превенция, се прави. Днес четох, че се опитват да намерят първоизточника, за да открият и по-бърз и ефикасен начин за борба със заразата.

# 4
  • Мнения: 7 779
в България всичко мре.  комунизъм, демокрация ....
имаше свински, птичи  грип... всичко е история.  Joy 

# 5
  • Мнения: 618
Адекватни мерки от неадекватна държава не можем да очакваме. Следя, но не вярвам на медиите като цяло. Дори да ни застигне няма да разбере от тях.

# 6
  • Мнения: 7 779
Адекватни мерки от неадекватна държава не можем да очакваме. Следя, но не вярвам на медиите като цяло. Дори да ни застигне няма да разбере от тях.
е , какво да направи държавата ?  аз съм заразен , идвам и теб заразявам. как да ме спре държавата ???

# 7
  • Мнения: 14 433
в България всичко мре.  комунизъм, демокрация ....
имаше свински, птичи  грип... всичко е история.  Joy 

М,да щъ я преборим и еболата.Корав народ сме! Peace

# 8
  • Мнения: 6 365
От самия вирус- не, но от мерките около него- да. Вместо сега да "заключат" Африка, някой ден може да стане като по филмите (или като романа "Чумата" от Сартр)- някакви военни да завардят градове или зони.

Мисля, че това е една от целите. Населението да свиква, че и в мирно време могат да го завардят. С каква цел- не се знае, но е хубаво упражнение за хора, опиянени от власт.

Иначе точно този щам е с около 90% смъртност, мисля че се водеше Судански.

# 9
  • Мнения: 618
Адекватни мерки от неадекватна държава не можем да очакваме. Следя, но не вярвам на медиите като цяло. Дори да ни застигне няма да разбере от тях.
е , какво да направи държавата ?  аз съм заразен , идвам и теб заразявам. как да ме спре държавата ???

Има много мерки които се взимат при епидемия. Защото вярвам в хората и умението им да се учат ще изброя едно,две  Hug Peace
Затваряне на границата за хора идващи от района на епидемията или изцяло.
Карантина над рисковите места като бежански лагери и т.н.
Спиране на внос от съответните райони
Мисля, че те обогатих достатъчно  Peace другото в Гугъл

П.с. Няма тема без злобарчета вече. Ето това е неадекватна държава с неадекватни граждани. Пийс хейтърски юзърчета  Hug Peace

# 10
  • Мнения: 7 779
От самия вирус- не, но от мерките около него- да. Вместо сега да "заключат" Африка, някой ден може да стане като по филмите (или като романа "Чумата" от Сартр)- някакви военни да завардят градове или зони.
ааа , не.  военните ще го вкарат в градовете  Laughing
после лаборатории от САЩ и Англия ще разработят антивируса, ще го предложат на засегнатите от тях (срещу пари) , ще им предложат хум.помощ (да си изчистят хамбарите) , ще им предложат оръжие да се защитават от "евентуални агресори"..... важното е икономиката да върви  Joy

# 11
  • Мнения: 8 815
А, и тук се появила тема за Ебола!  Ами....ваксина вече се разработва, да, от американска фирма, в Англия май. Има и експериментално лекарство, вече лекуват с него 2 американски лекари, заразени в Либерия.
Мерки сигурно ще вземат всички държави, английските авиолинии вече не летят до Лагос, че сега в Нигерия е напечено. У нас едва ли ще се вземат мерки, ние сме безгрижни, пък и избори идат, това е по-важно. Едва ли някой ще се сети за студентите от западна Африка у нас, които ще се върнат след лятната ваканция.

# 12
  • Мнения: 8 909
Информирана съм доста добре, но към момента не се притеснявам  Peace
Вируси, какво да ги правиш  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 7 779
то това е идеята на създателите на вируси. да се гътнат няколко хиляда за да могат да си пласират ваксината.  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 788
... Едва ли някой ще се сети за студентите от западна Африка у нас, които ще се върнат след лятната ваканция.

Мда! Това и мен ме притеснява, да си кажа честно.
Не съм от хората, дето лесно се панират, обаче като чуя ебола и ми настръхва косата.
Защото това е България, мерки тук се вземат постфактум.
И обикновено всичко ни изненадва!

Общи условия

Активация на акаунт