Акушер-гинеколози Варна - 7

  • 178 724
  • 795
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 151
Може ли да ми дадете отзиви за д-р Венета Илиева от Сити Клиник  , и ако сте си водели при нея бременността Simple Smile

# 766
  • Мнения: 162
Здравейте, бихте ли ми препоръчали добър диагностицик и смятате ли, че д-р Красимира Желязкова е подходяща? Търся причина за много сериозно внезапно появило се заболяване на стави и гръбначен стълб и лекарите имат съмнения, гледайки предишните ми цитонамазки, които според д-р Узунов, при когото ходех до сега са нормални /при него лекувах гъбички и раничка/. Търся второ мнение и по-обстоен преглед, тъй като за съжаление при д-р Узунов трудно се изкопчва информация и спокойствието му може и да ми е довело тези усложнения за цял живот. Благодаря ви!

# 767
  • Мнения: 3 047
Здравейте, бихте ли ми препоръчали добър диагностицик и смятате ли, че д-р Красимира Желязкова е подходяща? Търся причина за много сериозно внезапно появило се заболяване на стави и гръбначен стълб и лекарите имат съмнения, гледайки предишните ми цитонамазки, които според д-р Узунов, при когото ходех до сега са нормални /при него лекувах гъбички и раничка/. Търся второ мнение и по-обстоен преглед, тъй като за съжаление при д-р Узунов трудно се изкопчва информация и спокойствието му може и да ми е довело тези усложнения за цял живот. Благодаря ви!

Отиди при професор Корновски  Peace

# 768
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Здравейте, бихте ли ми препоръчали добър диагностицик и смятате ли, че д-р Красимира Желязкова е подходяща? Търся причина за много сериозно внезапно появило се заболяване на стави и гръбначен стълб и лекарите имат съмнения, гледайки предишните ми цитонамазки, които според д-р Узунов, при когото ходех до сега са нормални /при него лекувах гъбички и раничка/. Търся второ мнение и по-обстоен преглед, тъй като за съжаление при д-р Узунов трудно се изкопчва информация и спокойствието му може и да ми е довело тези усложнения за цял живот. Благодаря ви!
Предполагам, че се съмняват за хламидия. Тя може да причини едновременно възпаление на ставите, уретрата, матчна шийка и дори очите. Просто трябва да ти се вземе секретче от шийката за хламидия. Т.к. Тя е облигатен вътреклетъчен паразит се изследва чрез ДНК анализ- PCR или се търсят антитела в кръвта. Хламидията е "тиха" инфекция и може да не дава абсолютно никакви симптоми и не води до изменения в цитонамазките и колпоскопския изглед. ЧПВ води до такива изменения. При хламидийна инфекция може само да има левкоцити в цитонамазките, а кой ли няма!
Изследване могат да ти направят във всеки АГ кабинет. Пращат ги в Геника.

# 769
  • Варна
  • Мнения: 483
Много съм доволна от д-р Савулева. Неведнъж ми е помагала и лечението й е било адекватно, което не мога да кажа за доста нейни колеги, при които съм била.

# 770
  • Мнения: 162
  Благодаря за бързите отговори!

Ally_t  Вече ме изследваха за хламидия, само че с урина и излезе отрицателен резултат. Теста за микоплазми също е отрицателен, само за уреаплазмите е положителен. И аз съм чела и чувала, че само хламидията може да даде такива усложнения, не съм попадала да пише, че например кисти могат да създадат такива болки по цялото тяло.. но трябва да търся, нямам друго какво да правя. Оплакванията ми са болки в опашката и краката, които за два месеца се развиха много сериозно.. вече ме боли по целия гръбначен стълб, кръст, врат и шия, както и колена,пети и всички стави по краката..

  Не знам вече при кого да ходя, само обикалям от лекар на лекар, болници и никаква конкретна диагноза.. лошото е, че се развива болката, а интересното е че до сега не съм имала такива оплаквания. Единственото ми заболяване е било именно гъбичките и раничката.. за д-р Узунов всичко е наред вече, но за ревматолозите резултата от цитонамазката ми не бил добър.. и за това търся друго мнение.. преди това съм била при д-р Радева, д-р Петинка Цветкова, но не съм особено доволна, изобщо не забелязаха, че имам раничка. Иначе само ме тъпчат с хапчета в момента, органите ми почват да реагират, психиката ми е на границите, а ефект за болката никакъв.. Колебая се между д-р Корновски и д-р Марков, поне според мненията те се занимават с по-сериозни заболявания, надявам се и за това да са по-добри диагностици, защото ако още продължавам да обикалям в грешни диагнози може и да има необратим край..

# 771
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
За мен д-р Узунов е изключително добър диагностик. Проф. Корновски е може би най-добрият варненски онкогинеколог- хирург, т.е. работещ оперативна онкогинекология, но с цел диагноза на преканцерозите на маточната шийка лично за мен по-добър е Узунов.
Нека те огледат, но не мисля, че тези болки са с гинекологичен произход. Повечето гинекологични заболявания нямат "ранни" симптоми. За да имаш подобни оплаквания при гин. заболяване трябва процеса да е доста напреднал- например много големи кисти, миоми или авансирал рак, които да притискат ГМН. А тогава диагнозата не е проблем...
Синовиит, артрит, уретрит и иридоциклит дават само хламидиите и то по автоимунен път, но не и уреаплазмите.

# 772
  • Мнения: 162
Ами ако сте права, че д-р Узунов не би пропуснал нищо, в което и аз бях убедена до сега, то изпадам в безизходица, защото не знам при какъв друг специалист да отида, смисъл в коя област.. от ревматология ми казаха вчера че имам синдром на Бехтерев, когато писах мнението, днес след ЯМР за потвърждение пък съм нямала, да съм търсила друго.. като мислят, че е някаква инфекция гинекологична.. и при уролог ще отида, но показателите ми са горе долу добре, освен повишен белтък, но това може и да е от притеснението вече.. от там нататък не знам какво да търся.. освен един ЯМР на цялото тяло, май друго не остава..

# 773
  • Мнения: 507
linaivanova,

ако трябва да избирам между д-р Узунов и проф.Корновски бих избрала Корновски.
И двамата биха диагностицирали проблем ако е по-скоро очеизваден, не мисля че са някакви кой знае какви големи диагностици.
Като всички лекари са ограничени разчитат на техниката и не си правят труда да мислят и да обобщават нещата между разлчините органи и системи в тялото, защото най добрия диагностичен метод е човешкия ум.........но поне единия е по земен и разговорлив Корновски.
Добри са по скоро чисто технически ако трябва да свършат  някаква операция/процедура, а дали е нужна е друг въпрос.


Цитат
Оплакванията ми са болки в опашката и краката, които за два месеца се развиха много сериозно.. вече ме боли по целия гръбначен стълб, кръст, врат и шия, както и колена,пети и всички стави по краката..
Първо изключи гръбнак. Не знам правила ли си ЯМР скъпичко е на отдел по 300 лева.... , обаче това не е задължително.
Отиди при невролог ако не си  и поискай преглед, ако имаш някакви образни изследвания на гръбнак не му ги показвай да не се подведе. Ако след прегледа с разните там чукове, игли, натискания, разперавания на ръце крака насам натам, проверки за равновесие и сетивност и т. н. тествания всичко е наред значи малко вероятно е да е от гръбнака. Написах да не му показваш образни изследвания предварително защото нещата са много относителни.

До колкото прочетох май изследванията които си правила общи и на разни паразити са по скоро в норма, най вероятно възпаленията ти са по скоро алергични.

Говориш за гъбички че си имало само, дори само това е достатъчна причина за оплакванията ти, ако възпалението е преминало леката хронична  форма към по сериозна хронична.
ЗАщо говоря за възпаление, защото ако беше нещо друго щеше до сега по скоро да е вече диагностицирано.

До колкото разбирам не става въпрос само за тазова област и крака, а и за цял гръбначен стълб шия и врат.  Имаш ли хронични синузити, ринити, фарингити, бронхити, възпаления на венци, зъбни проблеми.

Ако изследванията ти такива от сорта: ПКК, СУЕ, С-реактивен протеин, АST, ревма фактор, фибриноген и други от сорта....са в норма или около нормата се успокой въпреки болките.

Трудно е ......но ако се ликвидират тазовите възпаления и тези в горната част на тялото,  най вероятно и болките по цялото тяло ще отшумят.

Последна редакция: ср, 03 фев 2016, 20:10 от relativity

# 774
  • Варна
  • Мнения: 483
linaivanova,
Имате ли изтръпване на крайниците или гръбнака? Аз също мисля, че трлябва да отидете при невролог или неврохирург. Аз дълго време имах болки, първо в краката, после в таза и кръста. Лекуваха ме с инжекции и физиотерапия и няколко пъти чух дископатия и дискова херния. Накрая отидох при неврохирург и той каза, че ако нямам изтръпвания, значи не е от неврологично естество проблема. Така и не разбрах какво ми е, но след доста ходене по мъките се пооправих, особено след бременността.

# 775
  • Мнения: 162
linaivanova,
Имате ли изтръпване на крайниците или гръбнака? Аз също мисля, че трлябва да отидете при невролог или неврохирург. Аз дълго време имах болки, първо в краката, после в таза и кръста. Лекуваха ме с инжекции и физиотерапия и няколко пъти чух дископатия и дискова херния. Накрая отидох при неврохирург и той каза, че ако нямам изтръпвания, значи не е от неврологично естество проблема. Така и не разбрах какво ми е, но след доста ходене по мъките се пооправих, особено след бременността.

Имам изтръпване само на левия прасец и то много рядко, иначе болките са по-скоро ставни и по гръбначния стълб, в краката болката по-скоро в отделни точки на моменти, и постоянно на нови и нови места. Краката ме болят най-вече докато вървя и понякога отива към таза, а когато съм била в покой поне 30мин при ставането ми трябва време да се раздвижа иначе направо ме пробожда в ходилата. При лежане ме боли врата и шията и отива към главата, а кръст и опашка при седеж.. И всичко това стана за два месеца, като три седмици от тези два месеца ме боля само опашката. И на ортопед, на невролог, на кинезитерапевт, на зъболекар, на гинеколог при всички съм ходила, освен на уролог.. ефект никакъв, диагноза никаква.. освен реактивен артрит от ревматолозите.. но от какво се е получил и наистина ли е артрит и те не знаят.. само оплакванията го потвърждават, а снимките не.

# 776
  • Мнения: 121
Здравейте,

моля да ми кажете как приема д-р Танев в АГ. Моя приятелка не е от Варна и иска да ражда при него.
Не искам да я подведа, че ще пътува от далеч.

# 777
  • Мнения: X
Всеки четвъртък от 14 часа, нека отиде по - рано, че има много опашка. Не се записва предварително час, приема в МЦ на АГ-то. Най - добрия доктор! Wink

# 778
  • Мнения: 2
Здравейте мамчета!
Никъде не намерих мнения за д-р Свраков, а ми го препоръчаха. Бременна съм в 8 г.с. и трябва да си избера гинеколог.

# 779
  • Варна
  • Мнения: 302
Здравейте, някой може ли да ми каже графика на работа на д-р Красимира Желязкова?

Общи условия

Активация на акаунт