зъболекар-хомеопат

  • 1 406
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, някой може ли да ми прероръча добър зъболекар-хомеопат или холистичен зъболекар в София?  Също можете ли да ме ориантирате за цените на тези услуги? Какви са ви впечатленията за този тип лечение изобщо? Какво е различното при холистичния зъболекар, там използва ли се хомеопатия или акупунктура?
Много ще съм ви благодарна. Можете да пишете на лични, ако не искате да давате координатите публично.
Напоследък ми се появиха проблеми с венците и зъбите  и вярвам, че комбинацията от алопатично плюс алтернативно лечение може да ми е от полза.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Не мога да дам препоръка, но само ще кажа, че комбинацията от алопатия+хомеопатия никак не е добра идея!Едно, че действат на различни принципи. И второ, че когато се използват заедно, не може да се прецени кое как точно допринася за лечебния процес и съответно как трябва той да продължи. Това съвсем накратко, разбира се, и малко опростено! Crazy
Най-добре избери един от двата метода на лечение и следвай него!Или поне в момента, в който решиш да пробваш с някой от двата, се придържай само към него!
Така, както си описала проблемите си, мисля, че не ти трябва специално зъболекар-хомеопат, а по принцип хомеопат. Предполагам, че той ще те насочи и към обикновен зъболекар, ако прецени.  Peace Хомеопатичното лечение води до цялостно подобрение на здравето, оттам и на това на устната кухина и зъбите.
Ако решиш, че ще се лекуваш с хомеопатия, добре би било да прочетеш малко повече за нея, тук има чудесна тема Информативно за хомеопатията.  Peace
Успех и здраве желая! Hug

# 2
  • Мнения: 648
Дори не знаех, че има зъболекари-хомеопати. Какво всъщност представляват те?

Когато съм имала кариес хомеопата ми е казвал, че е по-добре да си отида на зъболекар, след като вече е появил. Не се сещам как хомеопатично би могло да се изчисти зъба от кариеса и да се сложи пломба. Просто предупреждавам зъболекаря, че не искам разни излишни упойки и лекарства, когато е възможно да се мине без тях. 

А yulinga правилно ти е казала, че комбинация от хомеопатия и алопатия не е добра идея. Всъщност хомеопатията не е алтернативен метод, тя си е друг начин на лечение. Алтернативно лечение са разни билки, добавки, акупунктури и подобни.

Общи условия

Активация на акаунт