Помощ

  • 3 094
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Запознах се с един мъж в Интернет след това се видяхме но тъкмо свикнахме един с друг и той се качи на кораб. И сега на мен ми е гадно и самотно как ще чакам 6 месеца да се върни. Много хора ми казват че моряците изневеряват много а аз не искам да повярвам но като се замисля е така и ми е гадно. Всеки ден рева и се чувствам самотна работя но като се върна от работа сам сама и не мога да го чуя само си пишем по веднъж на ден ми пише че е добре. Дайте ми съвет какво да правя да не се чувствам така зле и самотна.

# 1
  • Мнения: 2 755
Намери си мъж, който не пътува

# 2
  • Мнения: 274
 acer, няма гаранция, май и тия дето не пътуват не са много верни  Mr. Green   За хляб ще отиде, и пак ще изневери  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 313
Вероятно това, което ще ти напиша няма да ти хареса. Но ти го казвам като дете на моряк.... и разбито семейство.
Истина са ти казали за моряците. Но не само това е минус. Представи си една дълготрайна връзка - той ще идва и ще си заминава. Всяко връщане е един малък шок за него и изисква време да се адаптира. През това време ти ще се чудиш в теб ли е причината за странното му отношение. И ще се повтаря всеки път. Ако един ден имате семейство сама ще отглеждаш децата си.
Моят баща тръгна да пътува късно, но изпусна най-важните моменти от живите ни. Но съм била свидетел как деца плачат от бащите си, защото не ги познават. В 8ми клас се научих да отпушвам мивки, да оправям панти на вратички и т.н. Причината беше, че баща ми поради някаква причина беше станал истерично ревнив и не допускаше да влезе мъж/майстор вкъщи. Звънеше посред нощите да проверява майка ми.
Да не говорим какви неща ще чуеш за себе си. Че си с него заради парите му, че него като го няма му изневеряваш. Тези неща може и да не ги чуваш от него, но със сигурност ще ги чуваш от семейството му, от приятелите, от околни хора. Винаги ще има жени покрай него, които наистина ще се интересуват от него заради парите му.
Мога още много да ти пиша от собствен опит и от този на приятелките ми, обвързани с моряци (едната дори има случай сестрата на момчето да му търси др приятелка, въпреки че са заедно от 13 г.)
Моят съвет е - преболедувай тази връзка и потърси някой, който ще е до теб наистина. Някой, който няма да те кара да се съмняваш или да те наранява.  Hug

# 4
  • Мнения: 28


Мари-Я аз го обичам и искам да съм с него. За семейството му сам си горна че няма нищо да кажат защото са много добри хора баща му също пътува с корабите. Но това ми е гадно че вечер сам сама няма с кой да говоря няма никой до мен и постоя но рева като се сетя че него го няма а свикнах с него     и отскоро сме заедно от 2 години някъде и за първи път се качва на кораб и ми е притеснено.

# 5
  • Мнения: 274
Мария,  изневярата е избор, а не грешка......И не съм съгласна, че само моряшките семейства са разбити......Изневярата е личен избор, но за този избор имат вина и двамата партньори. Ако всеки от тях получаваше всичко от което се нуждае във връзката, нямаше да търси чужда близост.....не зависимо дали е моряк или не.
И моето дете порасна, докато баща му кръстосваше моретата. Имали сме много самотни празници и делници, но сме отселели, не защото живота ми е бил лек и лесен или такъв какъвто съм искала и съм очаквала, а защото съм избрала подходящия човек до себе си,, нищо че моряк. И най-вече, защото съм избрала да бъда щастлива с него.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 153
Ахахах извинявам се,че започвам така, но какви са тези изказвания и слагане на всички моряци под общ знаменател ??
Аз съм съпруга на моряк, дъщеря и внучка на моряк Simple Smile
Повярвай ми и трите поколения семейства са щастливо влюбени и до днес.
Ако човек иска да изневери, ще е по всяко време било то дали пътува или не..
Ще ти дам съвет не мисли за това,че го няма, а колко ще е хубаво като се прибере. Разстоянието засилва любовта повярвай ми !
Ще имаш много повече от една първа среща, като дойде момента да се прибира, ще разбереш за какво ти говоря, ще се вълнуваш толкова много колкото реално едва ли си се вълнувала на истинската ви първа среща Simple Smile)
Ако е писано да сте заедно и да се обичате, нито професията, нито разстоянието, нито нищо, ще попречи Simple Smile
Бъди силна, разсейвай се, не се вглъбявай в идеята,че го няма и всичко, ще е супер Simple Smile

П.С въздържайте се от това да слагате дадени хора под общ знаменател, смятам,че всички тук сме зрели и знаем,че всеки човек си има индивидуалност !

Лека вечер

# 7
  • Мнения: 313
Весела, не съм казала, че при нас е имало изневяра. Дори не съм казала, че където и да е покрай мен има такива. А че постоянно виси един такъв призрак в семействата на моряци.
Много се радвам, че при вас всичко все още изглежда като "подходящия избор". Дано да си бъде така винаги.

ditka1_, опитай тогава, но не се сърди на хората, които ще ти говорят за моряшки изневери. Колкото до липсата му... Едва ли ще свикнеш с нея. Може би ти остава надеждата той да си остане на сушата и да си намери работа тук.  Hug За което между другото нищо не ти пречи да го попиташ и да го насърчиш да го направи.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 153
Защо да го насърчава да си търси работа на суша, а не по море ? Коя професия друга освен моряшката предлага 3-4 месечна почивка и изцяло отдаване на семейството ?
Едното за сметка на другото бе, милички, не се свиква с липсата да, но става рутина, гледаш да мислиш какво ви предстой, какво ви осигурява самата професия.

# 9
  • Мнения: 313
K.Hristova, да... така е. Може и да не го насърчава да си търси работа тук, ако й е най-важното да е тук общо 5 месеца в годината, примерно. Но останах с впечатление, че е свикнала с него и не й е приятна липсата му.
Въпрос на приоритети... А едното за сметка на другото, сериозно? Парите и краткото присъствие си заслужават риска и липсата? За мен нищо не си заслужава подобни жертви. Работа има и тук.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 153
Работа в България интересно къде има, но да кажем за това няма да споря.
Мога да ти изтъкна много плюсове (разбира се и минуси има) за моряшката професия, не само финансова, защото по корабите не всеки взима много пари, предполагам знаеш, за мен 4 месеца когато моряка е тук са едни от най - прекрасните мигове, не мисля ,че в друга ситуация, щяхме да оценяваме всеки един час прекаран заедно, всеки един жест. Не знам може би аз съм много свикнала от дете с този вид професия и приемам по леко нещата Simple Smile
Не е за всяка жена да чака моряк, затова и има не само моряци хаха, въпрос на избор, дами Simple Smile

# 11
  • Мнения: 28
За мен не са ми важни парите му нито колко апартамента или коли има. За мен е важен той да си е тук при мен защото ми хареса да е до мен и ми липсва много.И да говорили сме с него за това да работи тук в България за да сме по близо един до друг. Но той казва в България няма работа или работиш за малко пари.
Ох кога ще минат тези 6 месеца и да си идва вече  замина в деня когато правехме 2 години
Липсва ми
Самотно ми е няма с кой да говоря с кой да споделям.

# 12
  • Мнения: 1 408
Напълно те разбирам, и вероятно много дами тук ще те разберат. Моят мъж не е моряк, а рейнджър. Преживявала съм няколкомесечната липса, и денонощната тревога за живота и здравето му, и самотата, и ревността му на моменти, и болезненото очакване да си дойде, и тръпката да го прегърна пак....К. Христова е права-всичко зависи от човека и не е редно всички да се поставят под общ знаменател. Недей сама да се вкарваш във филми. Щом обичаш човека, и ако и той те обича, ще намерите решение за бъдещето. Успех и стискам палци месеците да минат бързо!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт