Пари и бебе

  • 2 988
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте! Открай време ме мъчи следната тема- как двама души могат спокойно да планират и отгледат дете в днешното време с тези финансови проблеми?! Аз съм учителка (съответно взимам 400 лева), мъжа ми няма късмет и последните 3 години не можа да се задържи на една работа за повече от няколко месеца. Чудя се другите семейства как се оправят, как правят бебета и как си ги гледат? Спестяванията за черни дни са ни двуцифрено число за момента и аз достигам до факта, че не можем ДА СИ ПОЗВОЛИМ бебе.. Що за живот е това ??? Пиша темата със сълзи на очи..
Имаме родители, имаме баби и дядовци, да са ни живи и здрави, но тепърва ще изплащат сватбата..
Та мисълта ми е как нормалното българско семейство се справя с финансовия проблем при желание за бебе?  luvbed

# 1
  • Мнения: X
Щом баби и дядовци ще ви изплащат сватбата, не сте готови за бебе явно.

# 2
  • Мнения: 9 657
Изплащане на сватба!  Joy  Много мъка, много!
С 3-5-10 бона хвърлени по сватбата да бяхте започнали малък бизнес... сергия на пазара и продажба на зарзават....  Whistling
Но пък сте готови за бебе. Баби и дядовци ще го финансират! Смело!

# 3
  • Мнения: 525
Дамм,  и мен това с изплащането на сватбата ми изумява. И като цяло разсъжденията в посока, че бабите и дядовците са длъжни с нещо. Не виждам от къде сте, ако сте в София - работа има бол.

# 4
  • Мнения: 341
Моля, давайте конкретни отговори на въпроса. Не се интересувам от мнения за изплащане на сватби и пари от баби и дядовци (?!)   bouquet
П.С. Живеем отделно от родителите ни.

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ice Queen , ко се търкаляш  Wink
то си е нормално , покрив от родителите , сватбата от тях примерно тоже , отглеждане на внуци  Wink

А после в СО ме гризкат като кажа че масово бг. млади семейства са зависими и не самостоятелни  Mr. Green



п.п.родителите ми сами са си плащали/организирали  сватбата , ние също  Laughing Карма  Mr. Green

# 6
  • Мнения: X
Ами ние лично ходим на работа, плащат ни заплати и така.  Laughing Повечето семейства с деца, които познавам, правят същото.

# 7
  • Мнения: 10 547
Супер! Точно като учителка, ако се реша, ще се подложа на ин витро за трето дете! Това е най-благодатната професия за отглеждане на малки деца.
А парите никога не стигат. Като искате бебе, а финансово се чувствате нестабилни- не правете сватба. Или направете сватба, а със събраните от нея пари не ходете по почивки, а си направете краткосрочен план за най-ефикасното им изхарчване.

# 8
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ами ние лично ходим на работа, плащат ни заплати и така.  Laughing Повечето семейства с деца, които познавам, правят същото.

Всички го правят само че някои имат осезаема помощ от родители  Wink
Някои без тази помощ трудно се справят или не си дават зор , защото има кой  Grinning

# 9
  • Мнения: 341
Ами ние лично ходим на работа, плащат ни заплати и така.  Laughing Повечето семейства с деца, които познавам, правят същото.
Повечето семейства с деца оправят ли се с 400 лева ми е въпроса?

Касита, сватбата мина, парите заминаха за един хубав основен ремонт, така че е късно за тези съвети Simple Smile

# 10
  • Мнения: 10 547
Чудесно тогава, дотмот, тогава се възползвай от съвета ми в частта му за учителстването и благодатността на професията за едно бъдещо майчинство и отглеждане на дете.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз съм учител, но съпругът ми не е без работа.
Как така три години? Какво образование има?

И да, нашата професия е идеална за гледане на бебе и връщане на работа след първата година.

# 12
  • Мнения: X
Ами ние лично ходим на работа, плащат ни заплати и така.  Laughing Повечето семейства с деца, които познавам, правят същото.
Повечето семейства с деца оправят ли се с 400 лева ми е въпроса?


Не знам дали се оправят, аз не бих се решила да имам дете с такива доходи.

# 13
  • Мнения: 5 513
Като нямате пари ,защо ви беше сватба?Парите могат да отидат за бебето.
Гледай позитивите.Има кой да помага с отглеждането.Доста неща има 2 ра
употреба.Може би бабите или прабабите отглеждат туй-онуй на село..И когато
човек има дете не мисли мога-не мога,знае че трябва..И парите никога не стигат.
За 5г откакто се е родил паднах на дъното.Бебето обличах с дадени дрехи.С баща му
много вечери ядяхме филии с маргарин буквално.Изрязвах от цветна хартия въртележка
за креватчето..но бяхме здрави.После имах пари.При една операция едва не изгубихме
бебето и никакви пари и лекарства нямаше да помогнат.
Така че живота се върти.Но някак не може да имаш всичко.

# 14
  • Мнения: 6 365
Спираш да си учителка, отиваш в частния сектор, осигуряваш се, взимаш високо майчинство. След това може пак да станеш учителка.

Погледнато от добрата страна- заплатата ти е толкова ниска, че нищо не губиш, ако родиш. Най-скъпото около едно бебе са пропуснатите финансови ползи за майката.

Общи условия

Активация на акаунт