Проблеми с биберона

  • 1 192
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
На две седмици сме и се оказа че вместо да качваме сме отслабнали със 100 гр. Съответно ни назначиха дохранване с мляко. Оказа се обаче че не иска да яде с биберон, все търси да суче, но кърмата не му достига. Когато му подам шишето с млякото стиска устни, плюе или просто не го гълта и то си изтича...... какво да правя, как да му го дам .... (при опитите с лъжичка положението е същото)..?

# 1
  • Мнения: 2 052
Как разбра, че кърмата не достига? Simple Smile Под час ли кърмиш или на поискване? Редовно ли ака и пишка? Вода даваш ли?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 381
Прави ли вакуум като суче?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Кърмените бебета обикновено не искат биберони, макар че твоето е още доста малко и още не би трябвало да прави такава стачка. Мисля, че ще е по-лесно, а и по-добре за бебето, ако потърсиш съвети за кърменето- как да е по-ефективно, отколкото препоръки, как да го приучиш с биберон.

# 4
  • MUC
  • Мнения: 297
Вече са питали, но и аз да си кажа - на поискване ли кърмиш или под час? Ако кърмиш винаги, когато бебето поиска, количеството би трябвало да се регулира в рамките на 2-3 дни спрямо нуждите му. Потърси евентуално и консултант по кърмене, който да ви види на живо как се кърмите - ако бебето не засуква правилно, може да суче неефективно и да не поема достатъчно мляко.
Успех!

# 5
  • Мнения: 5
Ходихме на преглед и когато го претеглиха се оказа чее отслабнал, затова се наложи да го дохранвам с мляко и съответно си правя изводите че кърмата не стига. Когато му давам биберона прави вакум но само си го държи в устата и не преглъща или понякога плюе млякото. Потърсих съвети за кърменето, казаха ми по често да му давам, през час ако трябва и на двете гърди докато се  повиши количеството на кърмата за да му стига. Това го правя но междувременно трябва да го дохранвам, не искам да стои гладен. Вода не му давам, давах му малко но ме посъветваха да не давам защото му пълнела коремчето и му пречела да се наяжда.

На поискване кърмя, но не повече от три часа интервал защото ако го оставя спи и по пет. В началото си мислех че като спи е добре но ми казаха че трябвало да яде минимум на три часа и сега го будя. За съжаление трудно суче и от самото начало сме със силиконови зърна. С тях суче без проблем докато не изяде всичко .....

Последна редакция: чт, 04 сеп 2014, 20:34 от AnMary

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
На тази възраст действително бебето спи толкова дълго по-скоро от изтощение, отколкото защото е заситено. Особено кърмачето. Лошото е, че като го дохранваш, то съвсем ще спре да се мъчи да суче. Опитай няколко дни непрекъснато на гърда и би трябвало нещата да се регулират. Може да споменеш колко е родено, изписано детето и колко кг е сега.

# 7
  • MUC
  • Мнения: 297
Ходихме на преглед и когато го претеглиха се оказа чее отслабнал, затова се наложи да го дохранвам с мляко и съответно си правя изводите че кърмата не стига. Когато му давам биберона прави вакум но само си го държи в устата и не преглъща или понякога плюе млякото. Потърсих съвети за кърменето, казаха ми по често да му давам, през час ако трябва и на двете гърди докато се  повиши количеството на кърмата за да му стига. Това го правя но междувременно трябва да го дохранвам, не искам да стои гладен. Вода не му давам, давах му малко но ме посъветваха да не давам защото му пълнела коремчето и му пречела да се наяжда.

На прав път си според мен, би трябвало скоро да се регулират нещата. Ако имаш помпа, можеш и да се доизцеждаш след кърмене, така подаваш сигнал на гърдите, че има нужда да произвеждат повече.
Не знам да има начин да накараш бебе да пие от шише, ако не иска - ако това ти е въпросът. Може би само в полузаспало състояние. Но мисля, че не е добра идея да свиква на шише, да не си създадеш зорлем проблеми с отхвърляне на гърдата в последствие.

# 8
  • Мнения: 931
Не разбрах на колко е бебето и как е качвало до сега...

 Всичко казано до тук го подкрепям. их казала обаче, че за да спасиш кърменето, трябва интервалът ти е да не повече от 2 часа. Това с трите часа важи за нормално наддаващо и хранещо се бебе, а твоето явно е от по-мързеливите. За да увеличиш кърмата (дохраниш) пробвай да изцеждаш след кърмене - дори и да е на празен ход, след няколко изцеждания ще има ефект. Ако бебето просто е по-лениво и не изсуква достатъчно, можеш да му предложиш от изцедената кърма после. АКо си изсуква всичко добре, просто ще му увеличиш количеството.

# 9
  • Мнения: 373
На две седмици сме и се оказа че вместо да качваме сме отслабнали със 100 гр. Съответно ни назначиха дохранване с мляко. Оказа се обаче че не иска да яде с биберон, все търси да суче, но кърмата не му достига. Когато му подам шишето с млякото стиска устни, плюе или просто не го гълта и то си изтича...... какво да правя, как да му го дам .... (при опитите с лъжичка положението е същото)..?

Аз имах абсолютно същия проблем. Много е важна стимулацията на гърдата. Аз го пусках често на гърда, докато се нормализира млякото. Също така бих те посъветвала да взимаш бирена мая, да си вариш сладко жито и да пиеш стимулиращи чайове.Е поне на мен ми помогна. За съжаление преди няколко седмици започнах да дохранвам с АМ и ооо боже докато го накарам  съм му давала с пипета. После го научих да ползва биберон залъгалка та така лека полека взехме да пием от шише.

Общи условия

Активация на акаунт