Дислексията – какво знаем за нея? -Колко хора са запознати

  • 8 470
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 960
Здравейте пиша тук защото съм страшно възмутена всеки втори напада без да попита защо .И нарочно написах КОЛКО с главни букви защо мн малко хора са запознати .Дори има родители който не предполагат че децата им имат дислексия това не се лекува не болест
има мн материал даже и тестове за установяване .Никой не знае колко струва и колко тежко е да а пише правилен текст един дислетик .А пък ако му се присмеят това е още по голяма болка.Ако имам грешки съжалявам

http://medipop.eu/?p=1959

Последна редакция: пн, 08 сеп 2014, 10:25 от tatqna89

# 1
  • Мнения: 1 788
На много хора усмтвеният им багаж не достига особени висоти.
Стига само за първичното и елементарното.
От там нататък, просто липсва всякаква мисъл и усет.
Понякога е до възпитание, а някои просто толкова си могат.
Малко хора са запознати с дислекцията. И като цяло малко хора са запознати с много неща, за които последните 15-20 години започна да се говори. Желязната завеса не беше само за стоките от запада, при някои сериозно е спряла и умственото им развитие.  Peace

# 2
  • Мнения: 960
Да мн хора мислят дислексия това е болест или мн си неграмотен или тъп мн др неща съм чувала по свой адрес

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А трябва ли да съм запозната?

# 4
  • Мнения: 7 848
Доста хора за запознати! Смея да твърдя и даже и най - закостенелите възрастни даскалици в училищата ги просветиха що е то.

tatqna89, ако става дума за теб, заповядай тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=698550.0

Познавам такъв човек, живял във времето, когато различните са ги биели с пръчка в час и т. н. и в онова общество, когато не можеше да си различен. Много трудно му е било. Успял да превърне дефекта в ефект, както се казва и винаги обръща нещата откъм веселата им страна. Опитай. Нищо не губиш. Чувството му за хумор го спасява и до сега, когато например размени цели букви при четене и др. подобни.

Успех!  Peace И не се поддавай на лоши мисли, а за невежите - ще се въздържа.

А трябва ли да съм запозната?

Задължително е за теб!!!!!!!!!!


# 5
  • Мнения: 960
А трябва ли да съм запозната?
ами ти ще кажеш дали трябва

# 6
  • Мнения: 960
Доста хора за запознати! Смея да твърдя и даже и най - закостенелите възрастни даскалици в училищата ги просветиха що е то.

tatqna89, ако става дума за теб, заповядай тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=698550.0

Познавам такъв човек, живял във времето, когато различните са ги биели с пръчка в час и т. н. и в онова общество, когато не можеше да си различен. Много трудно му е било. Успял да превърне дефекта в ефект, както се казва и винаги обръща нещата откъм веселата им страна. Опитай. Нищо не губиш. Чувството му за хумор го спасява и до сега, когато например размени цели букви при четене и др. подобни.

Успех!  Peace И не се поддавай на лоши мисли, а за невежите - ще се въздържа.

А трябва ли да съм запозната?

Задължително е за теб!!!!!!!!!!



Хах мн познато и при мен се получава така  дори и цифри  .Хубавото е че сме мн положителни хора.И възприемаме като шега докато не ни засегнат заради това

# 7
# 8
  • Мнения: 1 124
Включвам се като запозната с дислексията  от обща култура Peace
 tatqna89, огромна част от хората са с безкрайно ограничени познания не само по този въпрос.

# 9
  • Мнения: 7 848
Ако 89 означава годината ти на раждане, поне се радвай, че си завършила училище  Grinning

На 25 години вече не свикна ли? Спокойно и горе главата.  Пиши в тази тема, която дадох по- горе. Там всички са много позитивни, разбрани и отзивчиви....

Наскоро четох, че само дислекцията е около 300 и няколко вида, за някои е трудно четенето, за други изписването на правилното място букви, за трети смятането Много ми се стори  Shocked

# 10
  • Мнения: 1 463
Големият ми син е с дислексия. В първи клас беше през далечната 1997г. Само аз знаех за дислексията. В училище учителките не бяха чували. Психиатърката от детския център, която даде диагнозата, ни насочи към училищния логопед. Той пък нищо не се наемаше да направи.
Сега вече има много хора, който знаят какво е дислексия и центрове, където помагат.
Да, много родители не предполагат, че детето им има дислексия.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А трябва ли да съм запозната?
ами ти ще кажеш дали трябва
Защо аз да казвам? Ти питаш дали съм запозната. Аз не знам дали трябва да съм запозната.
В каква връзка питаш?
Ако някой пише неграмотно, оправданието не винаги е дислексия.

# 12
  • Мнения: 960
ами няма еднаква дислесия.да на 25 съм свикнах почти но има и хора който ме дразнат

# 13
  • Мнения: 960
А трябва ли да съм запозната?
ами ти ще кажеш дали трябва
Защо аз да казвам? Ти питаш дали съм запозната. Аз не знам дали трябва да съм запозната.
В каква връзка питаш?
Ако някой пише неграмотно, оправданието не винаги е дислексия.
пише колко а не дали си запознат

# 14
  • Мнения: 1 463
Да, дислексията е различна при различните хора.
Ти обърна ли се за помощ към психотерапевт?
Да, хората не разбират. Не са се сблъсквали с проблема. А той си съществува. И когато на тебе самия ти е трудно, осъзнаваш, че не се справяш както другите, допълнително ситуацията се напряга от неразбирането и подигравките, а също и обвиненията на  някои хора от обкръжението ти.

Общи условия

Активация на акаунт