Възможно ли е да вдигна кръвно след чистене на зъбен камък?

  • 1 737
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 618
Здравейте моля за малко инфо, защото чак утре следобед съм на лекар.

Бременна съм в началото на 5месец - 18 г.с. Миналия ден ходих за почистване на зъбния камък който при мен бил подвенечен  newsm78 моята зъболекарка липсва и ходя в хубава клиника при нейна колежка затова и се доверих напълно когато ме посъветва да изчистя този подвенечен зъбен камък. Процедурата беше бърза но много болезнена за мен тече и доста кръв което е нормално предполагам.
На другата сутрин не се чувствах добре бях вдигнала кръвно звъннах на гинеколога си и той ми каза да смуча валидол  ooooh! естествено не помогна и целия ден както и днес не ми е добре чувствам се зле.
Винаги съм била с кръвно 90/60 сега е 110/70  и знам че за някой хора това е супер нормално но за мен не е и усещам дискомфорт.знам че някой бременни вдигат кръвно,но доколкото разбрах на мен ми е рано за тия симптоми. Не е от напълнява не качила съм 2 кг.
Възможно ли е тази процедура да ми е навредила по някакъв начин или да има такъв страничен ефект?   ooooh! Търсих в интернет но не намерих нищо а това е единственото по различно нещо което съм правила тпреди вдигането  newsm78
Ако някой има някаква информация ще съм много благодарна.

# 1
  • Мнения: 9 571
Според мен трябва на първо време да се успокоиш,може и от притесненията около зъболекаря да си покачила кръвното.Иначе можеш да ядеш кисело мляко с канела,помага за сваляне на кръвното и поне  е безвредно Hug Пожелавам ти докато стигнеш до лекаря вече да ти е минало:)

# 2
  • Мнения: 5 513
Аз мога само като си помисля за зъболекар.
Като родих бебето беше на 2м. и не ми извадиха зъба за да не ми спре кърмата.
Да не се стресна нещо.Да ме заболи.Така че май може.

# 3
  • Мнения: 581
Самият зъбен камък и почивстването му нямат нищо общо. Притеснила си се, и си се изнервила от процедурата и затова си вдигнала кръвното. А сега продължаваш да мислиш и да се притесняваш, затова и не можеш да го свалиш. Не си въобразявай глупости.

# 4
  • Мнения: 373
Здравей на мен също ми чистеха зъбния камък, когато бях в 4 месец на бременността и ми нямаше нищо след това.Но мляко с канела ще ти помогне . Според мен недей да взимаш Валидол незнам дали няма да ти навреди.

Общи условия

Активация на акаунт