5 месец от бременността

  • 22 160
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 44
Здравейте,

В 20 г. седмица съм.
Нормално ли е да съм качила само 4кг.?
Не се храня кой знае колко- сутрин филийка- две, доста прясно мляко пия, грозде ми се яде и шоколад.

Дали това скромно количество храна "достига" при бебето?  Rolling Eyes Sad

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нормално ли е да съм качила само 4кг.?

Да,няма за какво да се притесняваш

# 2
  • Мнения: 46
Здравей, аз съм 18 седмица и почти не съм качила. Доктора ми се смееше вчера и каза, че има време, не се притеснявай Simple Smile Леко бременеене  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 351
Нормално са, но яж и зеленчуци  Rolling Eyes Само с мляко и грозде не поемаш нужната доза витамини и минерали  Hug

# 4
  • Мнения: 821
Аз също съм в 20 г.с и съм качила 4 кг. бебето обаче се развива добре, което за мен е най-важното. Към менюто си трябва да добавиш месо, сирене, варени яйца и сурови ядки! С гроздето и шоколада не даваш нищо на детето!

# 5
  • Мнения: 427
За цялата бременност  е допустимо да се качват м/у 11 и 17 кг. Аз съм 21ва седмица и съм качила 5.  Blush Въпреки, че усещам, че си хапвам каквото ми е на сърце.   Mr. Green

Хапвай питателни храни: орехи,месо, риба, зеленчуци.

# 6
  • Мнения: 44
Сирене, кашкавал и т.н. слагам на филията сутрин понякога, ядки рядко са ми се дояждали.

Simple Smile

# 7
  • Мнения: 821
И на мен нищо не ми се яде, но и не чакам да ми се дояде... Щом определени храни са важни за детето, какво е значението дали ни се ядат на нас  Wink

# 8
  • Мнения: 46
Нормално е, аз също качвах малко по време на бременността - общо 9 кг. за цялата и то чак към края беше голямото наддаване, но пък се хранех пълноценно. Всъщност няма причина и да качваш кой знае колко, защото плодът по това време тежки около 250-300 грама.

Трябва обаче да се храниш разнообразно и да си набавяш балансирано всичко необходимо - белтъчини, мазнини, въглехидрати.

# 9
  • Мнения: 821
Да ви попитам и аз , понеже всички тук сме в 5 месец, усещате ли боцкания ниско долу от време на време? Това контракция ли е? Трябва ли да ме притеснява?

# 10
  • Мнения: 6 365
Всъщност бебето ще си вземе каквото трябва. После майката ще си навакса. Няма смисъл да се тревожи дали всеки ден яде от всички неща "балансирано". Може и разбалансирано- като ти се прияде нещо, ядеш само него ден-два, натрупваш запасите от каквото трябва вещество.

Боцканията са разтягане на лигаментите, които държат матката. И на някои тазови лигаменти.

# 11
  • Мнения: 46
Да ви попитам и аз , понеже всички тук сме в 5 месец, усещате ли боцкания ниско долу от време на време? Това контракция ли е? Трябва ли да ме притеснява?

Бебока те боцка  Mr. Green Grinning Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 44
А коремите ви как са- доста ли са големи вече?  :Д 

# 13
  • Мнения: 39
здравейте аз съм 20 г.с и съм качила 7 кг, но при мен и бебока е голям Simple Smile миналата седмица бяхме при доки цели 500гр беше Simple Smile! Боцканията и аз ги усещам и то главно като се преместя от една страна на друга или нощем супер е странно Simple Smile не мога да го опиша

# 14
  • Мнения: 46
Аз корем проимах след като получих хипрстимулацията,но не мога да кажа че ми личи все още, а нямам търпение да порасне да се вижда  Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 1 421
Аз тази седмица почнах седмия месец и съм качила 3.400 кг, а бебчо се движи даже 3 дена напред  Peace Не се притеснявай, важното е че бебчето е добре и си расте  Simple Smile

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета,аз финиширах на килограмите,на които забременях.С беборанка всичко беше шест.Не го мислете като не качвате,а доки казва,че бебето е добре.Лошо е да се качи много

# 17
  • Мнения: 44
А като храната ми е малко? Дали да не взимам някакви добавки?  Sad
Просто не мога повече да ям .....

# 18
  • Мнения: 351
Аз съм в чужбина и тук е задължителен приема на витамини по време на бременност  Peace
На всяка консултация ме питат, дали си ги пия редовно. Вярно, че бебето си ги набавя от запасите на майката, но нямам намерение да ми се развалят зъбите или окапе косата  Crossing Arms
Но, всеки решава сам!

# 19
  • Мнения: 158
Здравейте. И аз съм в 20 г.с миналата седмица бях на ЖК и до момента съм качила около 3 кг -а доктора ми каза че бебето е 360гр. смятам, че е нормално. Аз лично се радвам, че не надавам толкова много, противно на очакванията ми. Моето мъниче е доста активно и още от 18 г.с го усещам как шава, върти се и корема ми пулсира, това е най-уникалното усещане! newsm44  И на мен почити не ми личи и аз се чудя кога ще ми порасне корема, но може би това също е нормално. Другата седмица съм на Фетална морфология, така че обстойно ще огледаме бебчо, вече нямам търпение. Simple Smile
А на вас изписани ли са ви някакви витамини или други лекарства? Защото аз пия единствено Фолиева киселина и но шпа, ако имам болки, нищо друго не са ми изписали.

Последна редакция: ср, 17 сеп 2014, 08:49 от tsveti_djukelova

# 20
  • София
  • Мнения: 6 254
Аз съм края на 4тия месец и съм +4кг., което мен ме притеснява, защото знам с предните бременности колко много растях последните месеци. И странното е, че продължава да ми се гади (оперираха ми жлъчката преди 2г. и това ми прави стомаха много чувствителен), а в същото време качвам. Вероятно, защото ям повече въглехидрати (хляб, макарони, ов. ядки), въпреки че не ям по много (то и не мога, все ми е зле на стомаха). А и първите 2 месеца бях основно на лимони и вода със зор, та сега организма се запасява ли, знам ли... Но ми е кофти, кех качвам, хем не мога да ям плодове и мляко (те ми липсват най-много), отделно ми се гади и ми е зле от сума храни и манджи още.

За изчисляване на кг. по време на бременност харесвам този калкулатор - смята ги според ИТМ.

А коремът ми е много голям, вчера бях на ЖК и според д-ра е голям, но той ме знае и преди как бях, а и ми е трета бременност. И двамата батковци са родени по 4кг, малчо сега и той върви 1-2 седмици напред по размери, да ми е живо и здраво!

Последна редакция: ср, 17 сеп 2014, 10:04 от Аня♥♥♥

# 21
  • София
  • Мнения: 6 254
Витамини не пия (мултивитамини), д-рът не ми дава, освен фолиевата киселина до скоро. Вчера ми изписа магнезий (имам от време на време крампи в матката, не контракции, но каза, че не иска да го остави така) и желязо, защото ми е нисък хемоглобина. Четох статия, че при увеличен прием на калций (за американка ставаше въпрос) костите на главата на бебето ставали по-твърди и това усложнява доста раждането. Та и витамините е добре да са изписани от лекар.

# 22
  • Мнения: 821
Момичета, нормално ли е в началото като започнете да усещате бебето, да не го усещате много редовно!
Аз имам усещания едва от 1 седмица, понякога го усещам по 5,6 пъти на ден, а друг път /като днес/ все още не съм го усетила  newsm78
Има ли значение от положението на плацентата - моята към момента е ниска, но се моля да се вдигне  Praynig
Като заговорихте за хемоглобин, моя в началото на 5 месец беше 113, но не ми изписаха желязо  Thinking Колко трябва да е нисък за да се наложи прием на желязо?

# 23
  • София
  • Мнения: 6 254
Момичета, нормално ли е в началото като започнете да усещате бебето, да не го усещате много редовно!
Аз имам усещания едва от 1 седмица, понякога го усещам по 5,6 пъти на ден, а друг път /като днес/ все още не съм го усетила  newsm78
Съвсем нормално е, при мен също беше така преди 2-3 седмици. Даже и сега има дни, в които е по-активно. По-скоро, като ме рита ниско долу, го усещам, а като се завърти с дупето нагоре (както се беше обърнало вчера по време на прегледа) усещам по-леко движенията, там нали си имам слой 'запаски' на корема. Laughing Blush

Моят хемоглобин беше 104 или 114 (не помня), но с първата бременност в ЖК в Шейново не ми обърнаха внимание 9-тия месец, че е спаднал (т.е. видяха го, но беше над 100 и коментарът беше, 'абе нисък е, ама нали е над 100, едно време бабите ни все желязо са пили'). Още се дразня като се присетях, хем тогава бях на платена ЖК. Раждането не беше много леко, явно загуба на кръв + ниския хемоглобин и след раждането се наложи да ми преливат кръв.
По принцип се изписва май по-големите месеци, но се усвоява много бавно, 40 дни отнемала ... (не помня термина на д-ра от вчера), но самото усвояване на желязото от таблетки.

# 24
  • Мнения: 821
Я сега да питам и тук - понеже сама си измислям проблеми, а виждам, че има много настоящи майки с полезни съвети .... Ако плацентата ми не се вдигне и недеай боже прокървя в 7-8 месец има ли шанс бебка да се роди жива и здрава?

P.S Аня  Hug Благодаря!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 254
Еее, ама не ги мисли такива! Naughty Hug Ще си родиш към термина. Simple Smile Айде може 10-тина дни по-рано, че накрая много натежава вече. Wink
А на въпроса ти, има шансове, естествено, има случаи и за бебета 5-6 месец родени, но да не дава Господ да се занимаваме с такива случаи.
Моя позната от у-щето на момчетата, ми е разказвала, че дъщеря й е родена 1.100кг (мале, като се замисля пакет брашно тежи толкова), 2м е била в болница, сега е съученичка на малкия ми син.

# 26
  • Мнения: 821
Знам, че не е хубаво да мисля така, но се опитвам да се подготвя за всичко.... и много се страхувам  Cry

# 27
  • София
  • Мнения: 6 254
Ако имаш реални опасения се насочи да раждаш в болница с добра неоантология (в София това е май Майчин дом, ако не бъркам). Ама самият страх няма да ти помогне. Пази се и вярвай, че всичко ще е наред!
Че то после като родим, ако се страхуваме за всичко... ами като вдигне температура или нещо такова, пък като порастнат... Simple Smile Правим всичко по силите си, за останалото Господ да ги пази!

# 28
  • Мнения: 6 365
За хемоглобина си настоявайте и не оставяйте просто да е нисък. Моят спадна до 100, плюс нисък хематокрит, през втората бременност. Е, хич не беше приятно, нямах сили. А лекарите продължаваха да казват, че било нормално и физиологично.

Затова просто си купих желязо на ампули, изпих една опаковка, разбъркана с лимонов сок и вдигнах показателя до 115, с което живнах доста добре.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Затова просто си купих желязо на ампули

Аз също си самоназначих желязо.Защото знам от първия път какво е да те изпишат с хемоглобин 80.По време на раждането също ще падне и става мазало

# 30
  • Мнения: 44
Искам да попитам полезно ли е пиенето на прясно мляко по време на бременност? Аз пия по 1л. на ден и главно и на това си карам (е плюс шоколадови неща, филиики сутрин) ....


# 31
  • Мнения: 6
според мен за млякото няма проблем, стига да е истинско (не купешко), но шоколадът си е вреден Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 6 254
Няма проблем, но само мляко и сладко и филийка... newsm78
Щом ти понася и нямате фамилна обремененост/алергия към белтъка на кравето мляко... Но добави и месо, зеленчуци, плодове. Шоколадът не смятам, че е вреден, но в умерени количества и се дебелее от него.

# 33
  • Мнения: 336
Искам да попитам полезно ли е пиенето на прясно мляко по време на бременност? Аз пия по 1л. на ден и главно и на това си карам (е плюс шоколадови неща, филиики сутрин) ....

Нито прясното мляко, нито шоколадът са вредни сами по себе си. Въпросът е в количествата в които ги ядеш и дали ядеш и достатъчно други неща.

Ако менюто ти се състои само от прясно мляко, филийки и шоколад, значи: не, не е е полезно. Храненето трябва да се разглежда в цялост, не да се пита за отделни продукти.

# 34
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
за вредно не вярвам.Но пък че така ще натрупаш повече килограми и след раждането ще се чудиш с новородено как да сваляш че да си влезеш в старите дрехи си е истина.Умереност му е майката както сега така и през периода на кърмене.По-добре се храни разнообразно и по-здравословно(дори и не чак такъв стриктен здравословен режим0отколкото да натрупаш повече от препоръчителните килограми и после да се чудиш какви диети и гладувания да спазваш за да свалиш.Аз качих само 8 килограма и само 2 седмици след раждането си бях възвърнала теглото от преди забременяването.

# 35
  • Мнения: 1
и аз пиех по много прясно мляко. не знам дали е полезно, но не ми е и навредило, както и на бебо.

# 36
  • Мнения: 648
Прясното мляко е трудно усвоим продукт и образува слуз в организма. Каквото и да е положението ти, за което не искаш да споменаваш, ми е трудно да повярвам, че диета от прясно мляко и шоколадови неща би била полезна за някого.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 254
Моля, който не знае положението ми, какво мога и какво не мога да ям, да не коментира ....
Е, сори, ама тогава защо пусна темата?

Аз нямам жлъчка от близо 2г. и с тази бременност стомахът ми е ужасно чувствителен и странен. Мляко много обичам, но 4м. не бях пила нито приясно, нито кисело (мноооого ми се гадеше от него). Иначе много обичам.
И много други полезни храни в момента, за съжаление, не мога да ям. Цяло лято не ядох дини, праскови...
Не знам какви храни не можеш да ядеш, но шоколадът и сладкишите едва ли ще компенсират липсата им. Млякото ще ти набавя калция. Но пък големите количества калций пречи на усвояването на желязо и магнезий (особено, ако като мен ги приемаш с таблетки).
Всъщност в коя г.с. си?

# 38
  • Мнения: 6 764
Искам да попитам полезно ли е пиенето на прясно мляко по време на бременност? Аз пия по 1л. на ден и главно и на това си карам (е плюс шоколадови неща, филиики сутрин) ....




Прясното мляко само по себе си не е вредно. Но ако 9 месеца караш само на мляко, шоколад и филийки, това вече е вредно. След като имаш проблем е редно да го дискутираш със своя акушер гинеколог. Трябва да измислите начин да набавяш на бебето всички необходими му хранителни вещества. Предполагам в случаи като твоя ще ти бъдат изписани хранителни добавки. При всички положения, запознай лекаря с менюто и проблемите си, за да реагира адекватно на ситуацията.  Peace

# 39
  • Мнения: 133
И аз много обичам прясно мляко и поради тази причина се бяхме разбрали с доктора, че няма да взимам калции на таблетки, но ще пия х1л. мляко на ден или мин. 3 чаши.
Не селд дълго обаче, получих пренасищане и започнаха да ми излизат пъпки, които хем сърбяха, хем боляха, явно алергична реакция.
За повече от месец преустанових употребата на прясно мляко и минах на таблетки калции, сега тъй като много обичам мляко си позволявам да изпивам една чаша или да ям корнфлекс с пр. мляко през няколко дни.

Та всичко, което не е прекалено може да бъде полезно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт