Кога се прибират съпрузите ви и до колко ви помагат в домакестването?

  • 5 526
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 040
Какво работи тоя човек, че все закъснява? Дано към този час се е прибрал вече.
Децата така чакат в коридора понякога, когато моя се прибира.

# 16
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Onna, чак сега разбрах как започват такива теми  Laughing
Моят е вързан за леглото, веригата стига колкото до кухнята да помогне с чинийте, и когато излиза за работа го следя с GPS-а къде е  Mr. Green

А в реалност - не го следя, не го чакам, винаги знам къде е и кога ще се прибере. Същото и той за мен. Помага за всичко.  Wink

# 17
  • Мнения: X
Ако му е редовен номер да се прибира къмто 21 часа и по-късно, отдааааааавна нямаше да сме заедно.
Инцидентно закъснение бих разбрала/допуснала, но всяка вечер да го хваща липсата (без значение от причината), няма как да стане.За какво сме се събрали, ако в 99 % от времето ще сме разделени?!Че то по-зобре за не сме заедно.
Ако работата му е такава, че налага всяка вечер да го няма, очаквам поне 1-2 дни от седмицата да е свободен до обяд и събота и неделя също.

# 18
  • Мнения: 1 416
Тъкмо ще можеш да приготвиш и сложиш храната на спокойствие, без някой да ти се пречка в кухнята или да те пита през пет минути кога ще е готово. Като си дойде, направо да сяда и да почва. Щом като редовно закъснява, няма какво да го чакате - ядете си, пък той когато дойде, тогава.
Не знам... аз много мразя някой да ми се подмотава в кухнята и не желая никой да ми помага за нищо. Може чиниите да не ги измия веднага, но искам аз да си ги измия, когато ми е кеф, а не друг да го прави. Имам точно определени начини за вършене на нещата и държа аз да си правя всичко по моя начин. Друг да ми измие чиниите - това значи постоянно да ги оглеждам и мириша после дали са добре измити. Не, че съм някаква перфектна в това отношение - домакинстването, не, изобщо! Но никога не съм възприемала и не възприемам идеята мъжа да участва в домакинстването наравно с жената. Мъжът има други задължения, да домакинства не му е работа.
Това, на което държа обаче, е да пазарува. А това хич не е малко. Не пазарувам, обажда ми се по телефона от магазина и аз казвам какво трябва да се купува.
Мен ми действа отблъскващо и немъжествено да гледам готвещ, миещ чинии, простиращ, чистещ с прахосмукачка или миещ банята мъж. Но който, както иска да си разпределя нещата.

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Sега ще ти кажат че си слугиня  Wink

# 20
  • Мнения: 1 416
Sега ще ти кажат че си слугиня  Wink
Наясно съм Laughing
Но полу еманципатка, полу патка, търпяща скатаващия се мъж, който и на работа се скатава и постояно виси във фейсбука или гледа спортни залагания, а като се прибере се просва на дивана или пък жена, конкурираща мъж по пиене на бира и/или претендираща за оправяща се с всичко сама - всичко това е това по-зле неща, според мен.

Не смятам, че жената трябва да се бъхта наравно с мъжа за изкарване на парите, нито мъжа трябва да слага престилката, да запретва ръкави и да домакинства, наравно с жената. Хората по начало не могат да носят, или поне не за дълго, много дини под една мишница. Неефективни стават. Но кой както го устройва.

# 21
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Мен ми действа отблъскващо и немъжествено да гледам готвещ, миещ чинии, простиращ, чистещ с прахосмукачка или миещ банята мъж. Но който, както иска да си разпределя нещата.

 Joy Голяма грешка!

# 22
  • Мнения: X

Не знам... аз много мразя някой да ми се подмотава в кухнята и не желая никой да ми помага за нищо. Може чиниите да не ги измия веднага, но искам аз да си ги измия, когато ми е кеф, а не друг да го прави. Имам точно определени начини за вършене на нещата и държа аз да си правя всичко по моя начин. Друг да ми измие чиниите - това значи постоянно да ги оглеждам и мириша после дали са добре измити.

Ужас! Същата съм, а си давам сметка, че това хич не е добре. Хем имам нужда от помощ, хем отблъсквам свирепо всеки опит да ми се помогне. ooooh!

# 23
  • Мнения: 1 196
...........................................

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 12:56 от AnnNikol

# 24
  • София
  • Мнения: 11 987
Onna-bugeisha
Ти имаш ли информация къде се намира, с кого е? Теб какво точно те притеснява, системно ли е това закъснение, колко точно закъснява, не те ли взима и теб понякога. Има много детайли просто,които трябва да си изясниш,преди да се притесняваш.
 Аз примерно моя мъж го пускам да излиза вечер с приятели без мен/е това се случва веднъж 2-а пъти седмично - неще повече/,но задължително мъжка компания,знам го точно къде е и с кого е, като условието ми е да се прибере до 24:00h. Иначе помага в домакинството, все пак и двамата работим, делим къщната работа... Аз готвя, той мие, помага и в чистенето...,иначе няма как аз не съм машина, доста трудно ще ми е да правя всичко сама.
Ама той разрешение ли иска? Shocked

# 25
  • Мнения: 2 222
Толкова отскоро съм омъжена, че сигурно не ставам за пример  Crazy Обаче досега се прибираме всяка вечер заедно.  Crazy Но и двамата не работим до късно, което си има значение. Ако ще закъснява и ме е предупредил, изобщо няма и да погледна часовник, нито да се притеснявам, освен ако не стане супер късно.

В предишния ми брак, закъсненията се появиха в комплект с други неща, заради които се разведох. Това, което мога да кажа, че никоя жена не бива да седи и да чака, вперена във вратата, кога ще се появи мъжът й. Почне ли да го прави, нещата не отиват на добре, а задължително на по-зле.

# 26
  • Мнения: 780
Моят всеки ден е втора смяна на работа от доста време. Това доста ми тежи, но пусти пари... Прибира се към 1-2ч., когато ние с детето вече спим/понякога ме буди да се видим за 1 час, но понякога не му се получава/, а когато ние станем сутрин той е изморен и спи. Иначе се прибира веднага след работа. Не излиза, а и няма кога-предпочита с някой приятел да дойдат вкъщи след работа и да се видят, тъй като и на двамата работата не позволява много много срещи. Иначе много ми помага с всичко-и с домакинството и с детето, и с ремонта-с всичко. Всичко е прекрасно само тези втори смени, от които страда личния ни живот.

# 27
  • Мнения: 1 196
.......................................................

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 12:56 от AnnNikol

# 28
  • Мнения: 1 196
...........................................................

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 12:56 от AnnNikol

# 29
  • Мнения: 7 848
 Drunk

Последна редакция: чт, 18 сеп 2014, 13:20 от Билян@

Общи условия

Активация на акаунт