Есенен косопад/ Колко коса ви пада след къпане?

  • 11 913
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 774
Момичета, личното ми мнение е, че причините за косопада се крият или в липса на витамини/минерали, или в хормонални смущения, или в инфекции, свързани със скалпа на кожата на главата. Преси, гелове и др. подобни в мноооого редки случаи могат да повлияят.
Съгласна съм.
Докато вземах противозачатъчни хапчета, косата ми падаше много, цели кичури, особено есен и на пролет. Сега се изрусявам и боядисвам много често, но нямам проблеми. Храната като цяло е много важна, само с дражета не става.

# 16
  • Мнения: 23
Моята коса също много пада! Не знам на какво се дължи, но ако можете да ми препоръчате нещо ще съм много благодарна!  Hug Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 681
Момичета, от един месец вече се самолекувам Simple Smile
За косопада и пърхота използвам Низорал шампоанче. Само и единствено с него се къпя, на всяко къпане и го държа на косата около 5 минути, като чат-пат масажирам.
Освен това пия всяка вечер по една капсулка Геритамин витамини и искам да ви споделя, че не знам дали е бил есенен или какъв, но косопада намаля поне наполовина, пърхота също.

# 18
  • Мнения: 1 842
Здравейте, аз имам същия проблем.Много капе при миене ,но на възглавницата нямам косми.Сега използвам Алпикорт ,но не мога още да кажа има ли ефект и смятам да си направя отвара от бръшлян , с която да обтривам корените.
Пробвахте ли? Има ли ефект?

# 19
  • Мнения: 295
Момичета и аз се записвам косата ми постоянно капе,а напоследък когато я изсуша не стои гладка,а има стърчащи косъмчета навсякъде.хаха ама как го описах някой разбра ли ме? Бихте ли ми препоръчали някоя маска за коса или балсам.Нещо лесно и бързо,защото покрай бебето нямам много време за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт